Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

CageDepp

Přečet jsem si tady pár komentářů Asi budou dlouhý debaty o tomhle díle. V tomhle seriálu není slitování a tady se to jasně ukázalo. Kdo tady dá odpad měl by koukat na pohádky. ()

Trevor

Že si pražská zakomplexovaná fúria dá americké meno a myslí že je cool keď zadelí epizóde hodnotenie odpad a potom spätne pozerá 4 sériu a nechápe súvislosti v seriály sme si na čsfd už zvykli. Pre fanúšikov seriálu, ktorý širšie súvislosti chápu je konanie Daenerys pochopiteľné a pravdu povediac očakávané. Obidve epické stretnutia bratov opäť epizóde dodali svoje čaro a pustošenie Kráľovho prístavišťa bolo dokonalým obrazom toho ako to po dobití miest v minulosti vyzeralo - vraždenie kresťanských detí, znásilňovanie žien a detí a pustošenie všetkého čo ľuďom, ktorý chceli krajinu kultúrne obohatiť prišlo pod ruky. Úvodná obrana King's landing mohla byť zvládnutá predsa len o čosi lepšie, avšak Cersei vychádzala z presvedčenia, že draka sa im podarí zabiť a v tom prípade by mesto ubránila, nakoľko Dan nemala žiadne obliehacie stroje a tak túto chybičku krásy s radosťou odpustíme. A potom, čím si prešla Arya v ruinách mesta je osud za búrky zrodenej spečatený...Vitajte vo svete, kde Baba z ľadu prevalcuje Hru o tróny... ()

StrYke

Epizody seriálů normálně nekomentuji ani nehodnotím, tady se ale spíš chci vyjádřit ke komentářům některých uživatelů. To, jak si tu někteří hrozně protiřečí, je až k pláči. Zaprvé něco o Grey Wormovi. To, že začal zabíjet vojáky, kteří se vzdali, bylo naprosto logické - když přeskočíme fakt, že se chtěl nejspíš pomstít za Missandei, tak nesmíme zapomínat, že byl vycvičený k poslouchání rozkazů a k naprosté loajálnosti (takže ti, kteří si stěžují, že se seriál stává klišovitým - s čímž já souhlasím - a zároveň jim vadí, co začal dělal Grey Worm, tak si nevidí do držky). Co se týče těch, co tu brečí, že zabít jednoho draka bylo easy a druhý je nesmrtelný, tak ti mají snad v hlavě úplně vygumováno. První drak byl zabitý v momentu překvapení, takže nijak nemanévroval a v okamžiku, kdy Daenerys o nebezpečí věděla, už se šípům úspěšně vyhýbala. Smrt Cersei - zase, všichni si tu stěžují, jak už je to hrozně samé klišé, ale když někdo umře "normálně" a ne nějakou vyhajpovanou smrtí, tak je to velké špatné. Takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho. Nechápejte mě špatně, já jsem z osmé série také zklamaný, nelíbil se mi Aryi plot armor, nelíbil se mi ani fight Ohaře s Horou, nelíbí se mi jak je to hrozně uspěchaný a spousta věcí nelogických (až uměle vykonstruovaných, jako např. fight Jamieho s Euronem, který také navíc nebyl nic moc). Spíš mě tu štvou zaujatí nebo hloupí blbečci, co tu kritizují něco, co tam ve skutečnosti vůbec není nebo to jen špatně pochopili. ()

johny89

Je vidět, že tady někomu opravdu hráblo a celkem mě to překvapilo. Zajímavý byl ten moment, kdy se celá cizí armáda skoro vzdala. Co mě dost zarazilo je to, jak moc byl drak neporazitelný. Přitom v předchozích dílech jsme viděli, že tomu tak úlně není. ()

Rocky88

Vzdávám hold za hudbu a vizuál, příběh a jednotlivé události zase nedávají smysl a jsou opět jen na efekt. Nemá cenu se více rozčilovat, je to hořká pilulka pro všechny. ()

Cheeter

Za mě nebyl ani tak problém s dějem, jako spíš s tím, že si s tím tvůrci vyhráli až moc. Místy to připomínalo až zkázu Pompejí. Když přemýšlím nad tím, jak vadila první "kecací" epizoda, tak mi teď najednou přijde o třídu lepší. Nicméně zajímavý obrat v ději, na závěr jsem skutečně zvědavý. Myslím, že jasná linie, která se tu nějakou dobu rýsovala, vzala ta tam. https://www.youtube.com/watch?v=Rdr2ZT4kJ2g ()

Lenka.Vilka

SPOILER Tohle bylo krutý. Tyran je mrtev, ať žije tyran? Zajímavě zpracovaný budíček. Kdo to nečekal, koukal ta léta na jiný seriál než já. Jenom jsem nepochopila počet draků. Jeden dávno puf a teď má klid. Druhý zemřel naprosto banálně. Aby se ukázalo, že nakonec stačí jenom jeden? Jamie? Začala jsem ho mít vážně ráda. Alespoň se naposled nadechl v náručí své milované. Přestože mi dlouho trvalo dostat se dostat se z fuj do ono to je vlastně normální. Brousit své příbuzné je tady normální. I když to jsou jeblý baby (možná že je dobře, že to je poslední série, kdo ví, co by se ještě ohledně hujtajblíků vymyslelo). Ohař a Arya? Dokonalý. Sakra, ta holka umí hrát! Paradoxně mi přes to všechno vystoupali v dílu právě tihle tři. A cenu za největšího hloupáka získává? Padlý únorový sníh. Kdo jiný... ()

Martrix

Většina těch nekritických pábitelů, kteří by dali pětihvězdu i za crossover GoT vs Princezna Fantaghiró, nejspíš nestíhala měnit plínky. Ono to totiž vypadá, že je to epic a že konečně dostali, co chtěli. Tzn. draka v plné akci, vykošťovací rubačky pěkně za plného světla, výraznou redukci postav... . A to, že je to úplně mimo ducha nejen knižní předlohy, ale i prvních ser.řad, že je to jeden velký kinder-fan service, že se z toho stala typicky americká scénáristická břečka...to už spousta lidí nevnímá. Ano, epizoda má 80 min., ale dobrá třetina je jen ničení a akce ve stylu mortal revenge. Scénáristi si to tak ohavně zjednodušili, že není problém dovtípit se, co se bude dít dál. Kdo doufal v nějaký zajímavý zvrat, nebo pointu, bude zklamaný. Ano, je otázka, jestli bylo vůbec možné uspokojit diváka, který si liboval v parádních scénářích prvních řad. A kdo ví...možná to takto Martin naplánoval, ale nějak si myslím, že pokud knihy dopíše, vydá se jinou cestou. Nemůžu říct, že byla tato epizoda vysloveně špatná, bylo tam i pár pěkných momentů, ale jako celek je to bolestně prázdné a tupé, fantazie a nápadu prosté. Většina postav si zasloužila dočista jiný scénář, případně konec. Smutný závěr jednoho seriálového fenoménu. Teď už je totiž vcelku jedno, co se bude dít v šesté epizodě. PS: dost mi vadí, že pokud někdo hodnotí hůř než za 4*, dělají z něj pábitelé hatera a trolla. ()

LasT_Olt

Když už necháme vtípky a logiku stranou, tak jsem si tenhle díl alespoň užil. Říkejte si co chcete, ale to vypalování bylo zábavný, já se chvíli fakt bál, že jí nehrábne a skončí to poklidnou kapitulací. Autoři se mi zase snaží hrát na city, když vidíme jak Daenerys upaluje za živa děti, jakoby zapomněli u kterého seriálu jsem vyrostl. Samozřejmě se jedná o další velké zklamání, ale já se smířil už po Long Night s tím,že zbytek série bude totálně na hovno. Benioffa a Weisse bych už nikdy nezaměstnal, jejich scénář je fakt hrozně špatný, meli to dát sepsat raději Bryanu Cogmanovi nebo Daveu Hillovi. Očekávám, že finální díl bude největší zklamání a katastrofa v historii televize. Kurva Georgi, čekám už osm let a oni ti zatím zmasakrovali tvého chlapce. ()

SHI-SHA

Díl 3 byl asi nejnapínavějším dílem seriálu, který jsem kdy viděl. Díl 4 byla za mě pěkný průser, ale teď se to zase vrací k normálu. Doufám, že nepodělají finále. ()

Šimpy

"Je jedno, že mě nenávidí, hlavně když se mě bojí." Tak Daenerys je jasně napsaná postava...z bojovnice proti tyranii se stává tyran...tak to bývá. Co mi na epizodě vadí nejvíc je začátek boje...minule jsme viděli, jak samostříly Železného loďstva rozstřílí během pár minut draka i celé loďstvo...to jsem nevěřil tomu, jak rychle to stíhají nabíjet...a tady naproti tomu na draka stihnou vystřelit dvakrát a ještě minou. O drakovi s ohněm ničícím kamen a přesto si neporadí s pár zombíkama, ani nemluvě. :-D A tak nejlepší je Jaime, a Hound, kterýmu chvíli trvá, než přijde na to, že by bráškovi moh useknout palici. :-D ()

Remivsremi

U letošní sezóny jsem zatím všechny ty scenáristické přešlapy docela přecházel, ale u této epizody došlo ke zlomu. Nikdy se mi u GoT nestalo, abych se po celou stopáž ukrutně nudil. NIkdy se tak moc nehrálo na efekt jako nyní. A všechno, co zobrazili bylo slabé. Bez jiskry, bez správných emocí. Jede se na setrvačnost s heslem, nějak už to do finále dokopeme. Děsím se závěrečné epizody, protože tady jsme se hodně přiblížili úplnému dnu. ()

David.Darco

Logické hovno zabalené do technického zlata (ale len miestami)... Je funny sledovať toľko logických dier. Nehovoriac o Cersei ... Jop a fakt že v Kingslanding má každá domácnosť povinne sud s Wildfire je dokonalá ukážka toho o čo tvorcom v epizóde naozaj išlo. ()

BROKEN_

R.I.P. GOT. Scénář bych omlátil o hlavu tvůrcům. Tohle se mi nechce komentovat. Dvě hvězdy za kameru, efekty a režii Sapochnika, plus oceňuju souboj Ohař vs Hora, děkuju. ()

DaUr

Scénáristický úpadek pokračuje rychleji než úpadek Lannisterů, nicméně na rozdíl od třetí epizody se na tu pátou aspoň moc pěkně kouká. Na druhou stranu, o to víc zase zamrzí promrhaný potenciál - ty audiovizuální orgie by se slušným dějovým vývojem opravdu tvořily seriálový milník. ()