Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

DwayneJohnson

Bezkonkurenčně nejlepší kousek z celé série. Nepředvídatelný, krutý, o to ale ve finále víc působivější. Výtečná muzika umocňuje tenhle díl, který bude a to pevně doufám, jen takovým malým předskokanem k závěrečnému vyvrcholení. A ať už se stane s Deanerys cokoliv, je pro mě v tuhle chvíli ta nejlepší adeptka na železný trůn. ()

marhoul

Jak zaznělo ve Shrekovi: "Mám draka a nebojím se ho použít!" Famózní!!! Šokující, strhující, za mě naprostá spokojenost a samozřejmě povinná slzička za Králokata! ;) Danča se prostě urvala ze řetězu, Arya jí už má na seznamu, královna bude Sansa Stark (nesnáším ji, ale co už, když Sníh na to nemá kule) ...a nebo třeba taky ne.. :) :) :) Se uvidí! ()

Jirka_Šč

SPOILERY, spoilery!!!! Celý komentář!!! Nemyslím, že je Daenerys šílená. Dokonce je postavou, která má hodně pravdu a paradoxně John Snow je člověk, který dělá chyby. Když si vezmete jeho taktické a strategické kroky, tak chyb udělal za celý seriál už dost. Aktuálně neměl nikomu říci o svém původu a udělal to. Kdyby Daenerys poslechl, toto by se nestalo. Ženou ho charakterní úmysly, ale ženou ho tragicky. Nezaslouží si být král. Ano, lidé ho milují. Ale Daenerys zničil. Je jí jasné, že nebude královnou. Plus Cersei a lidé v Kings Landing. Cersei by odmítla prohru. Pochopila, že prohrála, až když město hořelo a palác jí padal na hlavu. Lidé ve městě by Daenerys zřejmě po dobrém nepřijali. I kdyby je nechala žít, nebrali by ji jako královnu a dost možná by musela čelit více či méně skrytým útokům. Přičemž jí zbyl poslední drak a menší vojsko Nesmrtelných. Pokud měla ničit, musela to udělat teď - kdyby město nevypálila nyní, později by to už nešlo. Arya: Bílého koně (není stejný na jakém seděl kapitán nájemné armády?) vnímám jako symbol katarze, kterou začala, když jí Ohař přesvědčil odložit pomstu. Katarzí byla i její cesta hořícími ulicemi. Ona - která si myslela, že s ní nic nehne, zažila bezmoc a strach. Myslím, že je to začátek jejího finálního přerodu (k lidské bytosti). ()

TheEvilTwin

Byla to skvělá, masakrální a velkolepá podívaná, a tohle nemůže nikdo popřít. Šokující a extrémně krvavá, ale možná až příliš jednoduchá? Takový vývoj děje prostě asi nikdo nečekal a jsem docela zvědavý, co bude v dalším díle, protože větší vyvrcholení než toto už asi určitě nebude. P.S cíl tvůrců, aby divák nesnášel Daenerys, se jim povedl perfektně:D ()

AlfaNumerO

SPOILER ALERT: Absolutně nemám problém s tím, že půlka hlavních postav chcípla a vlastně kolikrát i jakým způsobem (jen pro tu Cercei jsem si přál něco vymazlenějšího). Ovšem co nemohu odpustit je naprosto dementní zvrat v chování postav, který jde naprosto proti tomu, jak se chovali v předešlých 7. sériích. Jamie, který prošel největším přerodem zase dostane zálusk na incestní zkundištof svojí sestřičky. Arya, která chce 7 serií zabít Cersei se rozhodne na základě moudra od Ohaře jít hledat bílého koně. Cersei pořád mrcha až na půdu (u ní dobrý). Danerys, kterou nesnáším od začátku naprosto nelogicky zmasakruje celé město (čímž se mi teda zalíbila konečně). Jon Je Jon. Tyrion je Tyrion. Tentokrát vynechám spoustu nelogických lapsů. Dehonestování postav bylo samo o sobě dostatečně zničující. No jsem zvědavý, kdo zabije Danerys. Jon? Snad nás něčím konečně mile překvapí a usedne na trůn třeba Bran, ten si na sezení stejně tak nějak už zvykl, i když to by byla šílená chujovina, no aspoň by to vlastně zapadlo do super neschopnosti showrunneru odvyprávět kvalitní příběh, když už nemají knižní předlohu. 53% ()

Necrotongue

Tak já fakt nevím, balist jako nasr..., jako hub po dešti a ani jeden zásah? Důvod? Aby mohlo zničení města proběhnout podle pomýleného dua scénáristů? Děj byl zčásti k smíchu a zčásti k pláči. Závěr je za dveřmi, takže tvůrci hýřili úmrtími klíčových postav. Cersei se odmítla vzdát, a tak Královo přístaviště poznalo, zač jsou toho Drážďany, a citlivý divák mohl uronit nějakou tu slzu. ()

ALIENka_

To byla zase sračka! Stejně tak, jako do předchozích dílů, jsem i do pětky vložila nějaký ty naděje na zlepšení osmý série, ale ono je to, dámy a pánové, čím dál horší. Jediný plus tohohle dílu je vizuál a herecký schopnosti Leny Headey. Tak snad abych to vzala pěkně popořadě. Varys plánuje zradu a Tyrion ho práskne. Což by se ještě dalo pochopit, i přesto jaký to byli kámoši, ovšem následující scéna, kdy před tím než Dany Varyse upálí, mu Tyrion řekne, jak se mu omlouvá, považuju za největší sračku. Jestli ho má tak rád, tak proč ho sakra prásknul? Dany se vzápětí rozhodne, že se zbytkem vojska napadne Královo přístaviště.. počkat řekla jsem se zbytkem vojska? Totiž ono spíš vypadá jako kdyby Dany měla milion vojáků a v minulý bitvě proti mrtvejm neumřel vůbec nikdo. Čímž se taky dostávám k absolutní neschopnosti vojáků Cersei a Eurona. Ve chvíli, kdy na Euronovu flotilu letí Dany na drakovi, jeden by čekal, že těch asi 500 balist rozestavěnejch na Králově přístavišti začnou všechny pálit na draka, ale to ne, místo toho na něj pálí tak 3 balisty a ostatní asi byli tak u vytržení z draka, že zapomněli střílet (a to ani nemluvím o tom, jak se Dany umí krásně vyhejbat letícím střelám). Dany tedy zničí Euronovu flotilu, což Euron samozřejmě přežije, "jak" ptáte se? Totiž Euron se ještě musí utkat v souboji s Jaimem a až potom umřít. Což mě přívádí k myšlecne, že jsem zapomněla na Jaimeho, kterýho někdy na začátku epizody pustil Tyrion z uvěznění, a ten se rozhodl, že se dostane do Králova přístaviště a pokusí se zastavit Cersei a její neschopný vojáky, který když vidí, že Neposkvrněný prolomili bránu, se radši vzdaj i přesto, že jich je tak 3x tolik. No tady se už dostávám k dalšímu bodu - Dany zešílí a vypálí Královo přístaviště (což by se mi samo o sobě líbilo, ale Dany k tomu neměla absolutně žádnou motivaci a neříkejte mi "umřelo jí spoustu lidí", protože to se v Game of Thrones kurva stalo úplně všem). Cersei zjistí, že je v píči a prchá se svým zombie kámošem a mistrem se jménem na Q. Zastaví je Ohař, zombík zjistí, že nemusí nikoho poslouchat, takže zabije mistra, Cersei zjistí, že je ještě víc v piči, nandá si neviditelnej plášť a zdrhne. Cleganovic bratři se v následným souboji zabijou pádem do ohně (velmi originální DD). Cersei se potká s Jaimem, kdy je následně zabijou cihly. Arya se rozhodne zachránit matku s dcerou, "proč" ptáte se? Protože v osmý sérii se přece postavy chovaj absolutně nelogicky. Ve scénách s Aryou nám taky DD nezapomněli ukázat, jak tlustej má plot armor, když asi 3x přežije nepřežitelný, následně v pohodičce nastoupí na bílýho koně (kterej se vzal totálně odnikud) a ujíždí pryč. Tuhle "recenzi" bych mohla prodloužit ještě tak 3x, protože těch sraček tady bylo fakt jako sraček, ale radši to řeknu ve zkratce - Ukončete už někdo tuhle sračku, já už fakt nechci trpět dál. Díky. Hodnocení: 3/10 ()

kepiash

Půjdu proti proudu, ale tato epizoda pro mě představuje takový závan starých dobrých časů. Líbila se mi. Měla hned několik skvělých momentů, jako třeba poslední rozhovor mezi Aryou a Ohařem, dojemné rozloučení bratrů Lannisterů, nebo šokovaného Jona, který si uvědomuje, že měl přeci jen zůstat s Igritte v té jeskyni na severu. Scény, kde drak likviduje město jsou vizuálně špičkové, líbily se mi i poslední momenty lorda Varyse, jedné z významných postav seriálu. A pokud jde o to nejpodstatnější - proměnu Daenerys v šílené vraždící monstrum - poté co odpadne šok, přijde uvědomění, že tento vývoj dává smysl. A přiznejme si, že určité náznaky sledujeme už od první série... Po dlouhé době se seriálu podařilo to co dlouho ne - připomněl mi, proč mám celou ságu tak rád. Moc se těším na poslední epizodu a na Vichry zimy! ()

JohnCZ

Opět naprosto špičková a dechberoucí filmařina, kterou táhnou nahoru Sapochnik, herci, Djawadi a CGI, ale pocitově mi to přišlo podivným způsobem až tak moc off, že už jsem to nedokázal odignorovat ani já a to jsem byl doposud vůči omílaným výstřelkům ve scénáři poměrně imunní. Ve výsledku jsem si tedy sice užil parádní řež, luxusně budované napětí a klasicky sebejisté herectví, ale přesto odcházím s jistým pocitem neuspokojení, skoro až zklamání. Finální epizoda o výsledném dojmu rozhodne. ()

Praxis

Moje sadistické já bylo po šíleném třetím dílu plně ukojeno. Ze Sapochnika roste další Emmerich (a co že to bylo scénaristicky uplně nahovno, to nevadí, já se královsky bavil.) ... Nothing else matters ()

ArsenalEagle

Lépe natočené než třetí díl? Ano. Logičtější? Byť je to až k neuvěření, tak ne. Respektive opět zde je tak strašně moc nepřesností, logických WTF?!, naprosté nedodržení charakterů jednotlivých postav, KÝČ kam se podíváš, opět teleportace a mnoho dalších do očí bijících chyb. A i když se na to moc dobře kouká, co vizuálu tedy týče, tak se na to kouká těžko. Jsem zvědavý, jak se osud Západozemí vyvrbí, ale jsem rád, že nám GoTko končí. V nejlepším by se mělo přestat, ale bohužel nejlepší už bylo, a to co je nyní, je sice furt dost dobré, ale ve srovnání s geniálními dialogy, fantastickým scénářem a vším tím, co dělalo GoTko GoTkem 3-4 série zpět, je to opravdu slabota... (a stejně ten plný počet dám, snad protože je to naprostý závěr...) ()

Alementina

Kurva, tohle jsme celou dobu chteli, po tomhle jsme celou dobu volali a ted to tu mame, čistá krvavá jatka, kdy nelze zůstat čistý a bez viny. Jen ten konec, at bude jakýkoliv happy end to rozhodně nebude. ()

italka63

Tak tohle bylo skvělé. Řádící mocná královna, které se pod rukama všechno rozpadá a ona zkrátka exploduje, jako kterákoliv jiná žena. Jen má k tomu víc prostředků. Která z nás by občas nezatoužila pronést - dracarys... Jinak nechápu nenávistnou hysterii, co se kolem každého dílu šíří, je to jen seriál, proboha. Pokud se mi něco nelíbí, mám možnost to vypnout. No, těším se na poslední díl, v tom nejlepším slova smyslu. ()

Colby Sawyer

Pan Sapochnik je neobyčejně šikovný režisér, kterému bych se nebál svěřit i nějaký větší film, protože vizuálně opravdu baví. Jen kdyby mu mistři showrunneři dali nějaký dobrý scénář. Tento komentář mám i jako výčet všech scénaristických failů. Za 1. armáda před hradbami, to už je ale u poslední série tradice, udělat co nejdebilnější bojovou taktiku. Drogon, nuže v jedné epizodě zabijí draka třemi ranami z balisty (o faktu, že trefit balistou vzdálený rychle pohybující se a ještě navíc letící cíl je naprosto nemožné, se asi nemá cenu bavit) a to naprosto nesmyslným způsobem, kdy není Dany schopná půl flotily z dvoukilometrové výšky vidět, načež ho trefí první tři rány a jde k zemi. No to ten Drogon už teda o těch balistách, kterých je tady dvakrát tolik, ví, a tak o ani jedna z těch desítek nedokáže trefit. To jako... WTF? Jak tohle sakra funguje? A proč najednou dokáže chrlit C4? To jako proti NK nedokázal? No a teď postavy. Dany, to že jí ruplo v kouli je asi očekávatelné, ALE jak jí může rupnout v kouli během 2 dílů, když 7 a kousek série je zachránkyní světa, proč ničí město a nevinné lidi, když tam chce vládnout? Jako zabít vzdávající se vojáky je hnusné, ale genocida? To páni scénáristé už přepálili. Varys, u něj ta smrt dávala jakž takž smysl, ale i tak si zasloužil víc, pisatelé asi zapomněli, že kdysi býval jedním z nejmazanějších lidí ve Westerosu. Bratři Cleganové byli cool o tom žádná! Velké plus dílu. No a pak tu máme dvojčata. Cersei, tu zabít museli, sice ji trvalo asi dvacet minut, než jí došlo, že je s ní ámen, ale dejme tomu, že její smrt byla trochu rozumná. Ovšem Jamie... postava, která zažila v seriálu možná největší charakterový vývoj, skončí takhle!? To si ze mě snad děláte pr*el! Člověk, který se z ulíznutého hajzlíka stane charakterním mužem, umře tak, že si naprosto nesmyslně nechá spadnout Rudou Baštu na hlavu? Proč teda jel pomáhat na sever? Co to bylo s tou Brienne? Zapomněl snad, že na něj Cersei poslala Bronna, aby ho zabil? Proč? Proč ho odstranit takhle? Souboj s Euronem.. no comment. Tyrion ten už žije jen z fragmentů oblíbenosti, kterou získal v dobách, kdy byl ještě charismatickým géniem. Věřím, teda spíš doufám, že Jon v posledním díle udělá něco, čím si u mě zaslouží ten status nejoblíbenější postavy, který si sedm sérií držel. PS: Arya si přijela vyzkoušet, jak moc odolná je. Odpověď má... je evidentně nesmrtelná... ()