Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

Sayko

Bez spoilerů se tenhle komentář nejspíš neobejde, tak dávej bacha kémo. V jednom jediném díle nastala spousta nečekaných zvratů. Daenerys se nám dočista zbláznila, hudba pořád gradovala a já gradoval s ní, resp. jsem pořád víc a víc řval na televizi.. Souhrn náhod, při kterém dokáže drak spálit celé město aniž by ho zasáhla jediná kuše, to řešit nebudeme, odkud přijeli Dothraci, když všichni pochcípali v bitvě o Zimohrad, taky řešit nebudeme a vlastně mi tyhle nedomyšlenosti vůbec nevadily. Tenhle díl svůj úkol splnil - vyvolal ve mně přesně ty emoce, které by divák měl mít! ()

Warle

Aneb jak domrdat x let dějového vývoje za několik týdnů. Chudák R.R. Martin, tohle si nezaslouží. Jako jsem zvědav, jak to dopadne (ne že by po tomhle díle bylo moc na výběr), ale obrovské zkladmání. Totální ignorování veškeré logiky a scénáristicky odfláknuté na úrovni béčkové dramedy. Ukazuje se, že Benioff a Weiss jsou bez předlohy úplně marní a nedokáží naservírovat něco smysluplného. Taková škoda. To už by stálo za to počkat na knihu a zastavit natáčení na čas. To ale samozřejmě z mnoha důvodů nejde. Ale aspoň to bylo tentokrát celkem vidět oproti bitvě o Winterfell. ()

mclenin

Jingle Bells, jingle bells, jingle all the way, oh what fun is it to ride, in a dragon open sleigh .... and nothing else matters .... predposledná epizóda sa predstavila nečakanou, až R-kovou brutalitou a z hľadiska celkovej výstavby epizódy to bol naozaj (miestami prekvapivý) masaker. A hoci zo scenáristického, resp. obsahového hľadiska ma už žiaľ GOT nefascinuje ako kedysi, "The Bells" sa mi, odhliadnuc od logických príbehových lapsusov (s ktorými sa jednoducho neviem stotožniť) napokon predsa len celkom páčilo. ()

Landauer

Mno... evidentně je cool trolit GoT... fakt netuším, co by uspokojilo zdejší odpaďáky. Jako dát tomuhle dílu Odpad? WTF? Co podle vás má jednu hvězdičku? Občan Kane? Ufff.... Já ovšem nejdu s módou, miluju dobrý filmy a taky GoT a tohle je jedna z nejlepších epizod ever!!!! Nedokázal jsem odtrhnout oči a je to epický zakončení ságy. ()

cesky_hrac

Další díl mě z osmé série nezklamal. Nenechal vydechnout. Další špičkový díl. Kašlu na všichni co brečí, že GoT není to co bývalo a že je sračka. Ať mi políbí řitní otvor. Tak a řekl jsem to. Zatím osmá série je podle mě jedna z ne.. možná nejlepší série celého seriálu. Nejprve začne v klidu a pak to pořádně začne.. Zbytek si nechám pro komentář pod celý seriál až dokoukám i závěrečný díl. Nikoho určitě nepřekvapí, že tomuto dílu uděluji hodnocení 11/10!! ()

Esgalnor

Pro někoho může být pátý díl opět dalším zklamáním a obávám se, že v tom případě jej stejný pocit čeká ze šestého dílu. Pokud člověk ale přistoupí na hru D&D, bude spokojen. Pryč jsou geniální dialogy a brilantní scénář, bohužel. Teď se ale po sedmi sériích plánů začalo jednat. V hávu vynikající hudby nabízí Miguel Sapochnik další režijně špičkovou epizodu úžasně v druhé polovině vytvářející brutální atmosféru plnou chaosu a beznaděje. Některé z hlavních postav zahynou dost rychlým fatálním způsobem, který si možná nezasloužily, ale o tom, co si kdo zaslouží, GoT přece nikdy nebyla, že? Scénář je zase slabý a při zpětném hodnocení celé série to asi bude velkým minusem, pocit z epizody ale mám skvělý, to napětí mezi Daenerys a Cersei se snad dalo krájet. ()

Jaro_slav

Střih: 100 %. Kamera: 100 %. Masakr: 100 %. Nutkání bejt cool a hejtovat: 0 %. Takhle ňák to asi vypadá v plošně bombardovanym městě. Takhle ňák v Drážďanech, Hamburku, Tokiu ad. končila 2. světová válka. Zajímá mě jediný: zabije Arya Daenerys? ()

Klajnik

V bitvě s Night Kingem měli výzvu jako prase, vypadalo to, že celá armáda jim byla zabita, s tou jejich taktikou by ani vyhrát neměli, ale vyhráli a zůstala jim polovina armády. Teď si říkáš, že je to vyrovnaný, záleží jen na tom, jestli sejmou draka. Královo přístaviště fakt nebyla výzva. V předchozim díle jí sestřelili draka a divák si říkal, že drak nakonec neni taková výhra. Tady zase jeden drak zničí celý město i loďstvo a nikdo si ani neškrtne. zase to dře. Achjo. Jon je za debila. Jedinej rozumnej (Varys) byl popraven. Daenerys prostě tupá kunda u moci, co dostala vraždící nástroj, se kterym vypálila město, přestože už se všichni vzdali a složili zbraně. Prostě proč? Nebylo třeba? Je to masovej vrah. Co tím chtěla dokázat? Proč prostě? Jako chápu, že byla nasraná na Cersei, ale co to bylo? Jamie a jeho navrácení se k Cersei bylo uplně debilní. On od ní odejde, vysere se na ní, uvědomí si, jaká je to svině a pak se k ní zase vrátí? Scénáristi se asi nemohli rozhodnout, jak by se Jamie měl rozhodnout. I když asi bych taky radši sestru než tu mužatku. Ten záporák Grayjoy si taky vůbec neškrtl. V knize je to frajer, co procestoval svět, tady ho zajímá jenom vlastní ego. Arya má zase plot armor. Ohař se snažil dokázat co? Zabít svého už čiři a půl série mrtvého bratra? ()

KM Phoenix

Pár spoilerů. Dávám slabší tři. Bitva byla strašlivá, i největší pomatenci první či krymské války byli lepší stratégové než kdokoliv tady na obou stranách. Na druhou stranu, obléhací armáda vlastně ani nebyla potřeba (oni asi se zdoláváním hradeb ani nepočítali, tím se dá vysvětlit naprostá absence obléhacího zařízení a obránci očividně nepočítali, že by se přes hradby někdo dostal, tím se dá zase vysvětlit naprostá ignorace výhod obranných bojů dům od domu), jelikož oproti předchozím dílům na všechno stačí jeden drak. Souboj Eurona s Jaimem byl hodně odfláklý, ten bratů Cleganových byl o něco lepší. Líbila se mi městská apokalypsa, i když byla trochu natažená. A pro příště by měly všechno stavět z toho materiálu, z čeho byl ten malý koník, jelikož zatímco mrtvoly vypadali jako z Pompejí, tak on to celkem dal. Jo a ještě jedna poznámka, žoldnéři vám rozhodně nepůjdou dělat kanonenfutr do první linie, to opravdu ne. ()

jarmik

Normálně bych dal 4*, ale když vidím ty odpady… Chápal jsem fňukání, když celý díl nebylo nic vidět, chápal jsem fňukání, když se několik hlavních postav chovalo příšerně nelogicky, ale teď? Není jednoduché završit několik osudů v jedné epizodě, což se stát muselo. Nějaké nedostatky by se jistě našly, ale ta jedna hlavní věc byla velká, opravdu velká, protože mně smysl dávala. Lehký SPOILER: Dávala, protože hněv a moc u jedné postavy zvítězily. ()

Oralfabet

Ach jo. Tahle epizoda byla skvělá. Ale zároveň taky hrozná. S ničím z toho, co se v ní stalo bych neměl problém... Kdybychom se k tomu dostali přirozenou cestou, tak aby to dávalo smysl. Mad Queen? Mohlo to být skvělý, mohlo to být zničující... Ale bylo to nesmyslný, absolutně se to nehodilo. Jaime a Cersei? Úžasný, jen ať zemřou společně. Ale vždyť ještě minulou epizodu přefikl Brienne! A blbostí je tam víc. Z většiny postav jsou už úplní dementi (Jon, Tyrion) Fakt by mě zajímalo, jak to teď ukončí, ale ať už to bude jakékoliv, tuhle sérii nic nezachrání. 6/10 ()

LachtanShows

Co vy nevděčný svině ještě chcete?! Co se Vám na tomhle nervydrásajícím konci nelíbí?! To jde svět fakt tak rychle do hoven?! “This is the end we deserve!” RIP my most favourite character! ()

Bezda202

Game of Thrones: Lobotomie. Aneb jak v pár dílech udělat ze všech postav totalní idioty. Character development na jedničku, tleskám. Škoda, jinak řemeslně je tenhle díl na úrovní, ne-li nad úrovní kdejakého blockbusteru. Akorát už se posledními dvěma sériemi zpomnělo na příběh a že by to mělo dávat smysl trošku no. Doteď jsem to tak nějak přecházel a nebylo to tak do očí bijící, ale tohle už byl vrchol. ()

Blue.Shark

Scénaristické hovno zabalené do špičkové audiovizuální polevy. Problém je, že když se zakousnete, stále sežvýkáte hovno. Takhle dojebaný a nelogický paskvil jsem nečekal, i když jsem tušil, že to podle posledních dílů nebude samo sebou. Tohle se stane, když scénárista vypne mozek a nasere na to, co budoval 8 let. Přijde mi, že se tvůrci nechali unést ohromným rozpočtem a kvůli tomu zapomněli, že ten seriál býval promyšlený a chladně logický. Na co je krásný obal, když uvnitř není duše? Postavy se rozhodují a chovají naprosto nesmyslně, ve světě přestávají fungovat nastavené přírodní zákony, to, co je možné v předchozím díle, najednou možné není (nájezd s Drogonem? to jako vážně?). Bitvě o Zimohrad jsem dokázal všechno odpustit, protože atmosféra toho dílu je výborná. Ale tady? To není přešlap, to je couvání protisměrem, zatímco řídí retardovaná opička a v autě je kokešová párty. ()

Martinius

clovek ocakava sofistikovane rozuzlenie jedneho a docka sa bohapusteho masakru. daenerys jebne v debni... nie, D+D jebne v debni a pod vrstvou ohna a popola pochovaju odkaz vsetkych doterajsich brilantnych dielov a serii. v podobnom rozsahu sa dokurvil azda len house of cards. ps: v predoslom dieli siel polahky dolu drak a teraz s omnoho vacsim poctom protileteckej obrany nic? btw, daenerys si v predoslych seriach odsrala omnoho horsi osud. vsetkym tym presla len preto, aby jej drblo v poslednej chvili, ked vyhrala a mesto sa vzdalo? PS2: za vsetko moze vlastne jon snow. odmietol sa s daenerys vyspat a ta ostala frustrovana. a frustrovane nevysexovane zenske zu smrtelne nebezpecne! ()

PAVEK

Pokud pominu veškeré nelogičnosti, bylo to řemeslně docela dobře natočené. Ale tohle je Hra o trůny. Tohle je Píseň ohně a ledu. Díl nijak nevybočuje z toho, co je předváděno v osmé řadě, bohužel. Osmá řada je jednoduše zneuctěním díla George R. R. Martina a celého světa Písně ohně a ledu. ()

waits

Krutý. vizuálně zapamatovatelný díl, s viditelně drsnými dopady na civilní obyvatelstvo a decimované město. Divák hned v počátku bitvy pochopí, že v Železné bance v Braavosu letos nebudou mít bankéři bonusy a později si připomene, že v GOT probíhá změna chování postav - a současně může být zaskočen, že změny v téhle serii jsou někdy nelogické, někdy až příliš rychlé. Jinak, za mě, nevím, ale prostě mi přijde,že jde o scénáristickou bezradnost, ve které si múžete vymyslet pro jakoukoliv postavu cokoliv. Takhle ale zapamatovatelné příběhy nefungují. ()