Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

P.J.2

Luxusni dramo s excelujicim Woodym ktere proste musi chytnout za srdce. Dojemny pribeh z komiksoveho prostredi. ()

Olík

Komedie? Akčňák? Sociální drama? independent? Psychologický film? Komiksárna? Máme pro vás všechno a hlavně, jako obvykle, vynikajícího Woodyho Harrelsona. Podivínský rádoby superhrdina s dvouciferným IQ…..no, tahle temná cibule má víc vrstev. ()

foundation

Rezia sice nijako zvlast neohurila, ale ani ju netreba zatracovat. Tahakom celeho filmu sa tak stavaju vykony postav resp. hlavnej postavy Defendora Woodyho Harrelsona. Genialne zahrata postava s presnymi davkami tej poruchy osobnosti ktore neboli ani prilis male ani prilis velke. Arthur Poppington sice nie je ziadny Forrest Gump ale v niektorych chvilach sa mu priblizoval. Naozaj som mu to vystupovanie zral. Potesi aj jeden zvrat ale je skor z kategorie bezvyznamnejsich.Film vsak naopak zradzaju niektore sceny ktore sa naivitou priblizuju skor rodinnym komediam/bitka a utek pred mafianmi/. Tam kryval ako scenar tak rezia. Zakoncenie filmu ale takisto skvele, ziadne zbytocne cacky macky takze u mna to v tomto pripade bolo plus. A tak celkovy dojem z filmu tych par nepodarenych scen nakoniec nepokazilo natolko aby si to nezasluzilo sice slabsie ale predsa len 4. Netradicny film s velmi zaujimavou a hlavne vyborne zahratou hlavnou postavou a aj ked je prakticky cely film viac menej konverzacka nenudil som sa pri nom prakticky vobec aj cez niektore klisovite dialogove vymeny. Rozhodne stoji za pozretie. Z mojej strany doporucujem. ()

Laborant

Ať je jeho obsazení menší nebo větší, jeho výkony jsou vždy excelentní. Ano, řeč je o Woody Harrelsonovi a jeho výkonech. Né nadarmo ho mám v Top 10 herci. ()

darkreider

Ťažká je kombinácia (až) paródie s psychologickou drámou. Niektorý v tom vidia viac tú komediálnu časť, ja som skôr cítil tú dramatickú. Zrejme dosť záleží s akou náladou k tomu prídete. Woody to celé nesie na svojich pleciach a niet sa čomu diviť, psychopati a inak labilný jedinci sú mu celkom blízky (2012, zombieland...). Nuž, celkom slušná sonda do narušeného jedinca, ktorý má pocit, že je superhrdina. ()

ZackSawyer

Arthur Poppington není průměrný muž, možná je retardovaný, ale co víc je to muž, který měl smutné dětství a snaží se bojovat proti zločinu skrze superhrdinu. Woody je skvělý jako Defendor, je správňácký, upřímný, spravedlivý, semtam naivní, hlavou zeď neprorážející ale hlavně se nevzdává. Je to takový hořko-smutný komiks s výrazným "hrdinou" a spousta scének je spíš úsměvných. Bylo to super. Defendor bojoval s tím co měl, stačí vosí roj a hodně skleněných kuliček ;-) ()

Blaogranas

Defendor v podstatě nemá s komedií vůbec nic společného. Kdo se směje někomu "pomalejšímu" měl by od Defendora dostat pořádně nařezáno. Woody Harrelson zahrál neskutečně přesvědčivě a celý film tak vlastně udělal on, protože bez jeho výkonu by nebyl film důvěryhodný. Ač se na to kouká příjemně, je to v podstatě velmi smutné. 75%. ()

Torgal

Veľmi dobrý komiks naruby. Určite je to viac dráma ako komédia, ale humoru si človek tiež užije dosť. Woody Harrelson podáva v hlavnej úlohe vynikajúci výkon a hudobný doprovod sa tiež podaril. Najlepšie na tom ale je, že stavba deja sa drží schémy komiksových filmov, a to i napriek tomu, že podtón celého filmu je omnoho vážnejší. Napriek pozitívnym dojmom si ale myslím, že potenciál tohoto filmu sa nepodarilo plne využiť a mohol dopadnúť ešte lepšie. 7+/10 ()

dainio

Asi takhle ... určitě je to dobrý film. Woody Harrelson je ve své roli "superhrdiny", který chce ochránit svět před zlem výtečný. O tom není žádných pochyb. Hudba je rovněž dobře vybraná. Co bych ale možná vytknul, je to, že snímek si v některých okamžicích hraje na komedii až bych řekl parodii na filmy o "superhrdinech" a přitom je ve snímku jasný dramatický potenciál. Není to ten typ klasické tragikomedie -- spíše se jedná o nějaký subžánr mezi psychologickým dramatem o člověku, který chce zachránit svět od zločinu a rádoby komedií, která je ale značně neurovnaná. Nevím no, přišlo mi to tak trochu nevyvážené. Kdyby bylo možné dát 3,5 hvězdiček, tak bych je rozhodně dal. No po delším popřemýšlení dávám za 4 ****. A to hlavně proto, že nápad určitě byl a také za Woodyho, který dokáže zahrát opravdu všechno. ()

Alice02

Chladně vtipný a sympatický film, v čele se skvělým Harrelsonem. Jak na Woodyho, tak na celý film byla radost se dívat. ()

bolf!k

Na tom, že Woody vypadá jako prvotřídní retard, se shodneme všichni. To by byl dobrý základ pro komedii, ale Defendor komedie není ani náhodou. Špatný je, že jako drama mě to vůbec nechytlo, a chvílema jsem se i nudil. Jinak herci super, ale ten film nemohli zachránit. 50% ()

SatanX

Před shlédnutím jsem si myslel, že to bude víc komedie, ale spletl jsem se na plné čáře. Možná mě do omylu uvedl fakt, že sem viděl převážně komedie s Woodym. Toto byl opravdu šálek čaje, na který sem dřív nebyl zvyklý s tímto hercem, ale musím říct, že se do toho opravdu vložil a odehrál to perfektně. Nebudu srab a klidně prozradím, že sem se ke konci i skoro rozbrečel, což se mi stalo jen u pár filmů. ()

Castielo

Na první pohled nic, co by se vymykalo běžným adaptacím komiksu, ale zrovna tento kousek mě dojal. Jednodušší ale hodný hrdina bojuje po svém proti všemu zlu. A to se mi na tom nejvíc líbilo, jak obyčejný pomalý člověk, s vírou a dobrým srdcem je odhodlaný bojovat, neposlouchaje "chytřejšího" okolí. Spolu s roztomilou dívkou tvoří podle mě skvělou dvojici. Herní výkony na jedničku. Za mě jasně 5* ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze