Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

M.E.K.Y

Konečně zase jednou thriller, který stojí za to shlédnout. Určitě každý ocení minimum prostředků, které daly vzniknout tomuto výbornému snímku. Fascinující, jak bohatě postačí jeden herec, zapalovač, mobil, baterka a uzavřený prostor, dávající vzniknout ponorkové nemoci. Práce španělského režiséra je velice dobrá, nenechává diváka v klidu, pohupuje si na vlnkách křečovitého napětí a vždy v pravou chvíli dokáže udeřit. Jeho útok na vzájemné pozice Iráku a USA je zřejmý, nebere si servítky, odhaluje nevraživost obou zemí a postoj jednotlivých složek. Buried je natočen tak, že chcete vědět víc a víc, kladete si otázky: Proč to tak je? Co bude dál? Jak to dopadne? Thriller je stejně nečitelný, jako množství písku nad rakví, ale pouze do poslední třetiny filmu. Nechci říct, že do dopadlo špatně, ale posledních 20 minut bylo čitelných a jistá šablona je zde patrná. I když se tempo příjemně zvyšovalo a strhující konec přišel. Ryan Reylnolds si střihl sólokapra, ale v pohodně film utáhne. Závěr? Je příjemné vědět, že filmy jako Telefonní budka nejsou ojedinělé, a vznikají další. Jak se říká, za málo peněz, hodně muziky. ()

Ad4mson

Komorní, jednoduché, ale k*revsky úderné. Ryan Reynolds je borec, stejně tak jako režisér Cortés, který je schopen 90 minut držet diváka v napětí a nenudit ho, ačkoliv se děj odehrává jen a pouze v rakvi. Poslední vteřiny v doprovodu s gradující hudbou jsou neskutečným psycho útokem a vemte libru jedu na to, že husí kůže na sebe nenechá dlouho čekat. ()

Stanley619

Ze začátku jsem se trochu bál, že se budu nudit. 90 minut koukat na jednoho herce v rakvi? Nakonec se z toho vyklubal hodně napínavý film s dobrým výkonem Ryana Reynoldse a nečekaným zvratem na konci. 76%. ()

Kratoc

Shodou okolností jsem viděl film, který byl postaven na jednom herci (127 Hours) v rozmezí asi tří dnů. Možná i proto budu na Ryane Reynoldse přísnější než by si zasloužil, ale nedá se jinak. Film mě moc nebavil, Ryanovi jsem tu jeho roli prostě neuvěřil (narozdíl od Franca v 127 Hours). Ale v podstatě nejde o špatný film. Vyloženě mě potěšil ten konec :) P.S. Zajímalo by mě, proč si pořád přisvětloval svítící displej telefonu zapalovačem ()

kukentipla

O čem to je? Paul Conroy se probudí v dřevěné rakvi pohřben zaživa. Po chvíli se rozdrnčí mobilní telefon na jehož druhé straně je únosce, požadující 5 milionů dolaru. Hra nervů může začít. Co já NATO? K filmu jsem přistupoval se značnou dávkou skepse a jelikož mě od úvodních titulků mile překvapoval odpustil jsem scénáři několik několik zaškobrtnutí i snahu o delší stopáž. Díku tomu se mně dostalo 90 minut absolutního napětí jenž umocňuje parádní herecký výkon Ryana Reynoldse. Mazung. ()

Saintes

Klaustrofobicky trýznivé, napínavé a frustrující, s fajn závěrem. Na plný počet to není, po dalším zhlédnutí možná uberu jednu hvězdičku, ale zatím ve mě převládá příjemný pocit totální marnosti :). ()

JK-Stinger

Skvělá one-man show Ryana Reynoldse, kdy po celou tu hodinku a půl dokázal pouze s bednou zakopanou pod zemí a mobilem udržet moji pozornost a napětí. Krásné poukázání na Americkou potřebu do všeho se motat a přitom ve finále neřešit nějaké ty ztráty nevinných lidí. Úplně nejvíc mě rozštípal rozhovor se zaměstnavatelem, kterému jde čistě o to, aby nepřišel o prachy a na nějakou lidskost kašle. No prostě bomba konverzační drama, kterému kazí průměr jen několik nelogických chybek. ()

Gore

Nemám rád, když se postava ve filmu chová nelogicky a zde se opravdu chová pořád nelogicky a dokonce příběh sám má dost nelogičností. ()

Domec

Film je postaveny pouze na skvelem hereckem vykonu Ryana. Ryan je tak charizmatickej, ze pak clovek dokaze prehlidnout veci, jako jsou nedostatky ve scenari i nudny sceny, ktery se tam obcas vyskytly. Skoda, ze se reziser mermoci snazil natocit celovecernak, tim tam prave vznikaly ty nudne pasaze, kterymi to bylo natahovane. Ale i tak 4**** (Hlavne za toho Ryana) ()

masiko

Reynoldse zeru, ale podezrivam se, ze je to taky jedinej duvod, proc jsem byl schopnej tohle dokoukat bez vetsi ujmy. Urcite velmi originalni film, dalsim plusem je, ze jsem si celou dobu rikal, jak asi Paul Conroy dopadne - samotny konec pak taky musim pochvalit, ale kdyz se proste vetsinu stopaze nudim, neni to na vic nez 2*. Nicmene rozhodne mnohem lepsi nez 127 hodin! ()

phoorecek

Jeden herec, jedna hrobka, zippo, mobil, písek a had = Buried. Tváří se to reálně, ale je jasné že po "grilovačce" v rakvi tam toho kyslíku moc nezůstane. Děj je napínavý po celou dobu, konec filmu mě kupodivu nezklamal, ba dokonce vylepšil můj celkový pohled na film. ()

M1k9

Bohužel, tohle jsem už viděl v jedné kriminálce. Nešťastníka nakonec zachránili. Neříkám, že zakončení Buried nebylo v tomto směru mírně odvážnější. Jenže mám problém s některými zbytečnými (slušně řečeno) dialogy. Nezdá se mi to příliš šťastné do toho tahat terorismus. Kvůli místy nesmyslným dialogům a scénce s hadem mám dojem, že jsem si dal jen další americký popcorn. Nutno dodat, že popcorn sesbíraný z podlahy a ze sedaček. 2.5/10 ()

RomanHyde

Tak trošku pohřbená "Telefonní budka", s dostatečnou zásobou kyslíku alespoň na 90 minut, obstojným zapalovačem, kreditem a dobrou batérií v mobilním telefonu. Diváka udrží v pozornosti zejména zvědavost jak to asi dopadne, vzhledem k tomu, že se opravdu hlavně telefonuje. Proto například ve srovnání se snímkem "147 hodin" Pohřben zaživa výrazně pokulhává. Režisérovi se nepodařilo z dobrého námětu opravdu vytřískat více než-li pár telefonní hovorů a na paškál si vzal také tak trochu zkostnatělé americké systémy, za což má u mne plusový bod. Na celkové více než "dobré" hodnocení to však nebude. ()

arcticsky

Kdyby mi někdo ještě nedávno tvrdil, že se vydržím hodinu a půl dívat do tmy na jednoho chabě osvětleného herce, nevěřil bych. Takže jsem prožil překvapení číslo jedna nejméně za poslední měsíc. Upozorňuji všechny, kteří byli vedle ze známé "zakopávací" scény v Kill Bill 2 ať se radši na tento film nedívají....je to dost hrůzostrašné...nic pro klaustrofoby.... ()

Jaroslaf

Skvělej film, nikdy bych nevěřil, že mne něco odehrávající se v rakvi bez jakýchkoliv flashbacků a dalších zbytečných berliček, udrží v pozoru i přes neustálé reklamy na komerční tv. Jedinou výtku bych měl k poslednímu kamerovému "efektu," jak ta kamera od něj odletěla jak to najednou vypadalo že nad sebou má nekonečno prostoru, trochu mi to zkazilo dojem. Konec toto lehké rozčarování ale velice napravil, byl jsem příjemně potěšen, že tentokrát se rozhodně žádný happy-end nekonal >:) ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová