Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

kapibara

Hodně klaustrofobie, hodně telefonátů. Všechno v tom filmu mi nějak nepasovalo dohromady. Takže jsem si z toho odnesla pocit, že Paul Conroy si asi nic jinýho nezasloužil. ()

LBsmoke

dostal sem daleko daleko víc než sem od Reynoldse čekal.. a vlastně celý film velmi dobře fungoval.. (i když ten had :-D) a krásně sem si užil telefonát od ředitele kontraktorské společnosti.. i závěrečná tečka byla fajn ()

sona123

Věřím, že nevidět podobný námět uvěznění ve 127 hodinách, přihodím hvězdičku navíc, ale zde se to srovnání nabízí a v tak silné konkurenci nemá Buried šanci obstát. Řemeslně je to fillm zdařilý, což o to, ale není tu ničeho navíc. Je to vlastně tak trochu odfláknuté a možná si tvůrci svoji klaustrofobickou úzkost vyventilovali tím, že nechali hlavního hrdinu pořád někam volat - ale šlo chudáka určitě nechat v tom vydusit víc a tu nedýchatelnost a děs přenést i na diváka - jo, bylo by to fakt nepříjemný, ale nabízelo se to a já z toho ten dojem měla asi jen dvakrát a to je rozhodně škoda. Víc záběrů, kde napětí prostě zůstane viset, možná podbarvit nějakou hudbou, co já vím. Tohle je tak trochu promarněná příležitost, ale znovu, holt jsem viděla den předtím něco mnohem zajímavějšího a Buried srovnání nesnesl, tohle má blíž k Saw, i když potenciál tu byl možná ještě větší. A ještě mě vlastně napadá, že tu byla i nitka druhá, politická a technická a to mi teda přišlo už úplně odfláknutý a trestuhodně zpackaný. Každopádně si pánové měli vybrat, kterou cestou se dají, takhle z toho byl tak trochu nemastný neslaný kočkopes. ()

MkSallam

Skvělá režie, mizerný scénář. Přednášet o scénáristice, bude tohle první must-see kvůli logickým lapsům, bizarnímu chování, zbytečnostem ("akční" scéna) a tomu, jak se nemá konstruovat scénář. To co je řečeno, je vždy nějakým podivným způsobem využito a ke konci už je míra náhod téměř až absurdní. Nemluvě o tom že po pěti minutách je jasné jak to skončí .:) Závěrečná desetiminutovka je ale i přes to všechno neskutečně intenzivní zážitek. ()

Gumrice

Rakev, tma, bezmoc. Film plný napětí, klaustrofobie a písku. U tohoto snímku nuda zůstává hluboko pod zemí, asi po čtvrt hodině jsem jen netrpělivě čekala, jak se z tý rakve sakra dostane. Scéna s černým plazem inside byla dost povedená, tep se zrychloval a v závěru filmu jsem ani nedýchala. Po skončení jsem se docela ráda podívala z okna. Překvapivý film s překvapivým koncem. ()

orgia

Tolik nesmyslu na jednom miste uz jsem dlouho nevidel. A ta "akcni" scena, to si snad delaji z divaku srandu, ne? ()

mazadlo

Protože až to bude skutečně zoufalé a pohltí vás tma, pak začne vibrovat telefon. A v tu chvíli si dobře rozmyslete o čem ten život skutečně je a co všechno znamenají ony vibrace. Protože v závěru se setkáte asi s toliko pochopením jako být pohřben zaživa. Geniální thriller který útočí na tu nejtenčí bariéru lidského vnímání....na strach o život. ()

livuska

Parádna dávka klaustrofóbie. Zrazu máte pocit, že vaša izba je stále menšia a menšia, krčíte sa na posteli, lapáte po dychu.... potom si uvedomíte, že ste sa len príliš zapozerali :) ()

Imrwere

A pak že film nejde natočit, dá se říci, s jedním hercem, pokud nepočítám toho hada, který na chvíli obýval zakopanou rakev s hlavním (jediným) hrdinou. Výborná hudba, která i celému dobře vymyšlenému příběhu dodává tu hutnou atmosféru. Celé dílo je podle mne vcelku dosti emotivní a nedá se říct, že by adrenalin neproudil krví. Krásných 98 %, ()

Sancoo

Geniální film a to celou dobu sledujeme pouze Ryana Reynoldse jako řidiče náklaďáku zavřeného v dřevěné bedně kdesi v Iráku. Tady je vidět, že i za málo peněz je dobrá muzika a že není potřeba milionové efekty a podobný vychytávky. Stačí umět vyždímat maximum z nápadu a dokázat diváka neustále držet v napětí u obrazovky, tady se to povedlo i přesto, že se pár nudných pasáží najde. Šokující konec byl třešničkou na pomyslném dortu a proto můžu Buried jedině doporučit. ()

Garch

Nevěřil jsem, že vydržím celý film na tak malém prostoru (Ze stejného důvodu jsem se zatím nepodíval na "127 hodin") Po "Telefonní budce" jsem to dal ;-) PS příprava byla rozhlasová hra "To by se psychiatrovi stát nemělo". ()

kritiklon

Ten konec byl příliš krutej "joke"! Za něj jsem přidal jednu hvězdu navíc. Moc jsem od toho nečekal, už když jsem kdysi viděl Trosečníka s Hanksem tak jsem se bál že jeden člověk na blbým, malým ostrově - to nemůže dopadnout dobře! Ale kupodivu to vyšlo a mě to bavilo. Oproti tomu "Enterrado" to už je jinej level! Týpek co je hodinu a půl zavřenej v rakvi, to už z principu určitě nedopadne nejlíp. Prvních asi 30-40 minut tomu tak skutečně bylo. Jenže potom začala atmosféra houstnout a objevovaly se i jiné odchylky než jen obvolávání kompletního svazku Zlatejch stránek! Začalo to bejt napínavý a rozjíždělo se to na čím dál vyšší obrátky až do zmíněného luxusního konce. Má to slabé chvilky ale když vezmu v potaz z jak beznadějného námětu ( vzhledem k délce 95 minut ) to čerpá, tak jako celek to uspělo a nudná fraška se v tomto případě nekonala! 3,5* za 74% ()

somebody.l

Film jsem viděla podruhé, ale přišlo mi to jako poprvé. Popravdě jsem nevěřila vlastním očím, jak to vlastně skončilo. Bylo to dechberoucí a smutné v obou případech. Jeden herec, jedno místo (a ještě tak těsné) a jedno poselství. Už ten nápad je skvělý, ale smekám především před hercem. Ryan Reynolds mi není tolik známý, poprvé jsem ho viděla právě tady a potom Wolverine:Origins. Tento film nebyl můj šálek čaje, ale i tak stál za to. 4* ()

PAVEK

Naprosto vynikající, mimořádně minimalistický snímek. Mám rád filmy, které se odehrávají na velice malém prostoru. Ještě jsem ale neviděl film, který by se celý odehrával na několika metrech čtverečních v uzavřeném prostoru, a to od začátku filmu až do konce. Zároveň jsem asi ještě neviděl film s tak mimořádně depresivní a tísnivou atmosférou, která gradovala ke konci. V závěru filmu jsem v posteli ležel doslova a do písmene úplně ztuhlý. Samotný závěr filmu, to je pak hodně ostré sousto. Film nelze než doporučit. ()

Illy

Odvážně a zároveň solidně natočený snímek, který si v daném tématu dokáže udržet pozornost a napětí a ve mě vyvolal pocit že mám písek i mezi půlkama..Reynoldsovi palec nahoru a já mohu jen doporučit. (zajímalo by mě jaké je na tohle koukat a bejt klaustrofobik - dejte někdo vědět) ()

wampire23

Tak to bol teda mazec. Asi pred mesiacom som bol v kine na Diabla a už ten bol dosť klaustrofobický, ale toto bolo maximum. Väčší pocit stiesnenosti neuvidíte v žiadnom inom filme. Jediný herec si odohrá 90 minút a vy budete s napätím očakávať ako to skončí a musím sa priznať, že koniec ma dostal. Veľmi zaujímavý koncept spolu so sympatickým hlavným hrdinom vyšiel Cortésovi na výbornú a ja dúfam, že tento režisér príde opäť s niečím novým a nepoznaným. Pre mňa slušných 90%. P.S. Scéna s hadom je famózna. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová