Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Gwin

Škoda, že je to tak dlouhý film, do kterého jsou uměle implantovány akční scény, které mají prodloužit stopáž na celovečerní film. Jinak by to byl výborný film jak po psychologické, tak i umělecké a herecké stránce. ()

ex.it

Nikdy bych neřekla, že můžu vydržet u filmu, který se odehrává na jednom místě s jedním hercem. Ale jo - Buried mě přesvědčil, že to jde. ()

emdvojka

Priam obľubujem takéto konce aký bol aj vtomto filme. Prekvapivý a smutný zároveň. Musíš veriť Paul...aj tak ťa nakoniec všetci sklamú... ()

Torgal

Na to že vo filme hrá jeden človek a jedinou kulisou je drevená debna, klobúk dolu pred výsledkom. Na druhej strane ale z hovna bič neupletieš a toto dobrovoľné obmedzenie sa nepríjemne podpísalo na počte hluchých miest vo filme. Záver je ale vygradovaný výborne a prinútil ma rozmýšľať aj o štvrtej hviezde. 7-/10 ()

Yancl

Velkolepá herecká show R. Raynoldse, která s naprosto drtivou vážností dokáže vtáhnout do středu dění a vnímat jednotlivé (děsivé) pocity společně s 'Pohřbeným'. Doslova mě nalákala a pohltila originalita jednotlivých nápadů a situací. Atmosféra celého filmu se nese po celou dobu dění v napínavé, až děsivé struktuře, což vrcholí až po dramatické finále. Nečekaně velmi působivý film, který zastupuje pocity strachu, bolesti až lítosti. A vyváženo je to opravdu bravurně .. [83%] ()

guri

Ta Reynoldsova truhla asi bola v nejakej deluxe edicii, ked mala zabezpecenu pravidelnu cirkulaciu vzduchu a samostatny vysielac mobilnej siete... Aspon ze slabsi a pomalsi rozbeh ku koncu maximalne gradoval, comu pomohol aj sam Ryan Reynolds. ()

maciii

Emoceni nabitá dřevěná bedna, ve které děj utíká rychleji než v ní ubývá kyslíku, ale přes všechny nelogičnosti byste v ní chtěli byt zavření co nejdéle. ()

Kingjiri

Jeden herec, jedna rakev, jeden mobil, jeden zapalovač, jedna placatka s chlastem, jeden had a nějakej ten metrák hlíny - více toho ve filmu neuvidíte. Jenomže kdo by to byl řekl, že se za pomocí těchto atributů dá natočit zajímavý film? Ryan Reynolds tady předvedl slušný výkon, který by od něj před pár lety čekal málokdo a stává se v poslední době mým oblíbeným hercem. I přes to, že je stopáž hodinu a půl dlouhá jsem se téměř ani na chvilku nenudil. Děj má v sobě určitý spád a slušnou dávku napětí, které ke konci filmu solidně graduje a musím říct, že jsem byl hodně zvědavý, jak to celé dopadne. Konec filmu se mi velice líbil a donutil mě přidat k mému původnímu hodnocení ještě jednu hvězdu, takže dávám čtyři zasloužené hvězdy. ()

Nail

Nějaká nápad a děj tu je, ale popravdě mě dost rozčilovalo jak se příběh odehrává pouze v rakvi s mobilem, zapalovačem a baterkou. ()

Biopler

Skvelé. Opäť sa posunuli hranice filmu, je natočený iba na jednom mieste, v hrobke, celých 95 minút a napätie sa striedavo zvyšuje, znižuje. Výborná one-man-show Ryana Reynoldsa, výborný make-up a hoci scenár nie je až tak strhujúco napísaný, tak za záver a originálnu myšlienku si zaslúži 4*. ()

Lucas87

Už podle názvu jsem si říkal, že více jak 3 hvězdy si to nezaslouží, nakonec jsem zvažoval i odpad. Uvítal bych nějaký rozumný začátek, ale to nelze čekat u tohoto filmu, jsme nucení hledět na chlápka co hodinu a něco leží v rakvi s mobilem je záživné jako vracet láhve v supermarketu. I když to je ale slabota, totální nízko-rozpočtové béčko ze Španělska tak přece jenom existují horší blbosti. Tohle má aspoň originální námět, ale jak jsem již psal ten film nemá šťávu jelikož nemá rozumný začátek ani velký zvrat na konci, to je prostě film na jedno podívání, neznám nikoho kdo by si rád zopakoval hledění na temnou rakev, kde je děj takový stálý, nelze to srovnávat s telefonní budkou, to jsou odlišné filmy prostě. ()

cerbygerby

Když už jsem byl u toho jednoho herce ve filmu ze 127 hodin, tak jsem si pustil i tento podobný film, tedy né žánrově, ale s tím jediným hercem(a tady tomu opravdu tak je). Od začátku je vidět jen rakev a Reynolds v hlaní roli s telefonem a spoustou tupců na druhé straně.. Jestli se tohle někdy stalo tak bych ty na druhé straně odstřelil.. Pěkný film u kterého jsem si pěkně zanadával a byl i napnutý. Já hodnotím stejně jako 127 hodin, takže taktéž 4* ()

PEZ

One man show Ryana Reynoldsa. Ukazka toho, ze na dobry film staci jedna truhla s jednym kuskom herca (ok este bodnu nejaky ten reziser, scenarista, kameraman a strihac). Brutalne klaustrofobicke a nekompromisne. Az na par detailov velmi dobre. ()

groman

Solidně zpracovaný a pro mě originální thriler se strhujícím koncem. PS: K těmto filmum by se dabing vubec neměl vytvářet. ()

dainio

Mimořádně silný a strhující zážitek. A opět ze Španělska. Jak to jenom dělají ? V hlavní roli rakev a v ní muž. Ryan Reynolds. Od začátku do konce je o napětí dostatečně postaráno. Nemluvě o šokujícím a smutným konci. Člověk se do zoufalé postavy pomalu a jistě vžívá. Všechny psychické situace, nátlaky, pocity úzkosti a naprosté beznadějě -- to všechno, je tak autentické a reálné, že je divák rád, že je opravdu jenom tím divákem. Co si máte počít v rakvi ? Sice máte mobil. Ale k čemu Vám vlastně je, když se z druhé strany dozvídáte, jak jste každému volný, nikoho Váš osud nezajímá a ještě musíte řešit v momentální situaci, naprosto absurdní a nevhodné situace ohledně sociálního pojištění nebo pracovního úvazku. Buried i krásně ukazuje, jak se může, nevinného civilisty dotknout politika USA, udělat z něj oběť a vyvrhel. Typický "amerikánismus", žádná humánnost či pochopení. I to lze jasně spatřit v pozoruhodném snímku, který prostě musíte dokoukat do konce. Ač to vypadá na Happy End.... ()

Kaucuk

Po dlouhý době sem konečně viděl film na plnej počet hvězdiček a jsou mi upřímně úplně ukradený možný nelogičnosti, který tu všude padaj typu signál, kyslík, paušál atd.... Prostě sem se bavil, vyvrcholení mě potěšilo, natahování nenudilo, věčná tma mi nevadila, Reynolds ulovil můj obdiv a celé to je o trochu lepší než podobných 127 Hodin. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová