Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

jiriks

upřímně, čekal jsem trochu více od závěru...divné mi přišlo, že na začátku ztratil signál, našel ho u stěny a pak najednou mohl volat zase odkudkoliv, jinak ale hodnotím dobře nápad, hodně pěkný... ()

Camarro14

"Buried" představuje originální námět, který se bohužel nepodařilo přetavit v geniální, lze i říci uměleckou vizi. Scénaristické nápady odcházejí příliš brzy a celková stopáž pro jednu rakev, jednu oběť, jednu baterku, jeden mobil, jednu tužku, jednoho hada, jeden sáček či jeden papír, je po určité době dlouhá, ubíjející a místy nudná. Škoda, byl zde určitý potencionál na kultovní snímek, jako je např.: "SAW: Hra o přežití (2004)" (též těžící z originálního námětu, avšak úspěšně přetaveného). I přes určitě zklamání vyzdvihnu nesporný talent Rodrigo Cortése a zejména každým dalším filmem herecky rostoucího Ryana Reynoldse! ... ()

Baron Noktur

Jednoducho paráda. Film má svoje muchy, ale kladov je rozhodne viac. Celý čas sa prakticky kamera nepohne z truhly a to je len jedine dobre. Skvelý záver prihadzuje filmu 4 hviezdy. 75% ()

Slimakovec

Signál? V Iráku? Pod zemí? Seriously? Come on... Vodafón, Kyslík a Růžový Téčko by se tu mohli leccos přiučit, asi jim doporučim Irák jako mobilní velmoc. No nic, jdeme dál. Chlápek si zavolá na 911, vylíčí jim situaci a oni se diví, proč volá na 911, když je v Iráku? True story, zaručeně. Kam by měl asi volat, když irácký čísla z hlavy nezná. Už to mám, do pizzerie. Přejdeme i přes tohle a zase se o kousek posunem. Technologicky vyspělí Amíci nedokážou vystopovat původ signálu? Are you kidding me? Vždyť to dokáže i Policie České Republiky a to nejsou žádný mudrcové. No ale abych zas tolik nekřivdil, pravidelnou dávku emocí dostaneme a určitý napětí v tom je taky. ()

Ba-nny

Rozpocet az 3 000 000$ ? Zrejme to bolo za ten prevolany pausal. Ale kazdopadne doteraz som neveril, ze ma dokaze zaujat aj film s jednym hercom a v trocha skromnejsom prostredi. Thumbs up ! ()

cinemaboy7

Kdyby mi někdo před shlédnutím filmu řekl, že budu s napětím a bez dechu hodinu a půl koukat na jednoho herce v dřevěné bedně se zapalovačem a telefonem, poklepal bych mu na čelo. Neuvěřitelně napínavý příběh, který graduje každou minutou až do samotného finále je pro mě prvním milým překvapením tohoto roku. Mám rád filmy s nápadem a tenhle byl hodně originální. Oceňuji také nápadité střídání světel v rakvi. Celou dobu jsem chtěl dát 4*, ale závěr si zaslouží plnou palbu. To nám ten nový rok ale pěkně začal... ()

Varney

Po zhliadnutí filmu Buried som mal ešte riadnu chvíľu klaustrofobické pocity. Skvelý námet na film, s ktorým si režisér bravurne poradil a Ryan Reynolds previedol vynikajúci výkon. Síce nastal moment vo filme, keď som bol nútený nadvihnúť obočie (moment so signálom po zemou), ale inak nemám čo vyčítať. Celý film som presedel so spotenými dlaňami a na konci som ostal ticho sedieť. ()

dawes

Film nejchudší na dějové lokace.Ale jinak zajímavý nápad i zpracování.Co znám Ryana,tak ho moc ve filmech nemusím,ale už se lepší a jako pohřbený mi nevadil.Jen jsem celou dobu nemohl vystát tu šílenou zásobu kyslíku a ještě stále zapálený zapalovač!nemluvě o signálu v mobilu atd. Celkově spíš lepší,takže 3+ ()

Kingjiri

Jeden herec, jedna rakev, jeden mobil, jeden zapalovač, jedna placatka s chlastem, jeden had a nějakej ten metrák hlíny - více toho ve filmu neuvidíte. Jenomže kdo by to byl řekl, že se za pomocí těchto atributů dá natočit zajímavý film? Ryan Reynolds tady předvedl slušný výkon, který by od něj před pár lety čekal málokdo a stává se v poslední době mým oblíbeným hercem. I přes to, že je stopáž hodinu a půl dlouhá jsem se téměř ani na chvilku nenudil. Děj má v sobě určitý spád a slušnou dávku napětí, které ke konci filmu solidně graduje a musím říct, že jsem byl hodně zvědavý, jak to celé dopadne. Konec filmu se mi velice líbil a donutil mě přidat k mému původnímu hodnocení ještě jednu hvězdu, takže dávám čtyři zasloužené hvězdy. ()

ljukyljuk

Nemyslel by som si, že film s jediným hercom na jedinom priestore dokáže byť zaujímavý celú hodinu a pol. Dokáže. Zahrané je to tak presvedčivo, až vám je to nepríjemné. Viac neviem, čo by som dodal, stále sa spamätávam. A hlavne si idem otvoriť teraz okno a nadýchať sa čerstvého vzduchu. ()

krizi

Tak tomuhle říkám herecké sólo :-) Jde o velice originální film, v životě by mě nenapadlo, že lze natočit celovečerní film, který se celý bude odehrávat v tak malém prostoru, ale po chvilce to prostě začne nudit. ()

markotter

Hmmmm, film s jedním hercem v jedné kulise skoro ve tmě na hodinu a půl? Nevěděl jsem, jestli neumřu nudou, ale byl jsem spokojen. Musel jsem sice překousnout nelogické chování hlavního hrdiny i jeho únosců a technické excesy (plýtvání světlem a kyslíkem, odesílání videa z podzemí během 2 sekund apod.), ale chápu, že být to v úplné tmě a bez těchto excesů, mohla to být rozhlasová hra. Jinak je to napínavé, donutí Vás to přemýšlet, jak byste se chovali Vy a film vyúsťuje do závěru, který jako jediný jsem byl ochoten akceptovat. ()

sigf07

Kdyby za nic jiného, zaslouží si film mé vysoké hodnocení už jen za prostý fakt, že při použití minima prostředků mě nenudil ani minutu a pocit klaustrofóbní úzkosti mě provázel ještě několik hodin po zhlédnutí. Jde o mistrovský (přestože ne revoluční či přelomový) režijní počin, který hravě strčil do kapsy všechny megalomanské projektu a všem ukázal, že dobrý film nestojí na stovkách počítačových triků ani na 3D. Navíc mám rád Ryana Reynoldse a oceňuji, že skvěle zvládl i roli, která se odlišuje od postav, které obvykle ztvárňuje. ()

Martin9

Výborný a nápaditý thriller s nepředvídatelným dějem. Herecky velmi dobře zvládnuté díky Ryanu Reynoldsovi a další důkaz, že i za málo peněz a v hodně malém prostoru se dá natočit nadprůměrný film. Co bych také pochválil je posledních, hodně napínavých 15 minut......Doporučuju a jsem zvědavý na další film od Cortése. 75% ()

TomStrom

Už dlouho jsem neviděl film, ve kterém by jeden herec tak výrazně převýšil svým výkonem všechny ostatní a strhl celou pozonost na sebe. Škoda jen, že postava zaživa pohřbeného Paula nedostala více prostoru. A teď vážně - zvláštní námět, který dokáže udržet pozornost diváka po devadesát minut, i když je zde pouze jedna postava a děj se odehrává v prostoru ani ne dvou metrů krychlových. Filmovými rekvizitami jsou pak v podstatě pouze mobilní telefon, baterka, tužka, placatka alkoholu a zapalovač. Tenhle film prostě vystačí s málem. Jenom mě tak v průběhu sledování filmu napadlo, jak by film asi vypadal, pokud by byl v titulní úloze obsazen Steven Seagal. Jednak by asi byl divák ochuzen o veškerou mimiku a jednak by asi byla potřeba o dost větší rakev. ()

danny_21

Až na tu rakev jak obývák a signál jako jako lusk to byl velmi zajímavý kousek, oni ti kluci španělštví dokážou natočit hodně solidní věci. Nejsilnější stránku má ale v napínavém konci, který mi popravdě trochu vyrazil dech - hodně silné 3 hvězdy - 70 %. ()

Aya.chan

Ufff, tak tenhle film mi dal dneska docela zabrat. Skvělé drama, při kterém se cítíte jako kdyby vás na začátku hodily na skřipec a natahovaly a natahovaly... A když už si myslíš že bude po všem..."Boom,fuck, I´m dead". Ryan Reynolds mě překvapil, zde je skutečně vynikající, při těch jeho záchvatech paniky se mi ježily i vlasy. Je pravda, že celkově to bylo trochu dlouhé. Na druhou stranu (kdybych byla tvůrce) nevím jakou část bych vynechala, protože každá na mě svým způsobem zapůsobila. Pro mě film, který slabým jedincům zhorší klaustrofobii, s napětím které je každou minutou čím dál hustší,tak že by jste ho už nepřekrojily a naprosto zdrcujícím koncem.... 80% ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová