Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Falko

Hudobny dokument, ktory skor chyti za srdce fanusikov perfekcionistu Michaela Jacksona, ako ludi, ktori si tento dokument pozru len zo zvedavosti a pritom ho moc v laske nemaju. Ti sa budu skor nudit. Ja som sa nenudil, pretoze nielenze som jeho fanusik, ale vzdy som tuzil vidiet, ako sa pripravuje na koncert, teda nieco za kulisami. Skoda, ze sme prisli o tak skvely zazitok, ked sa pokusil natocit specialne pre koncert nove videa na Thriller, Smooth Criminal alebo Earth Song. Z tohto dokumentu skutocne citit, ze Michael bol velmi dobry clovek, mal rad aj nasu Zem a preto sa pokusal aspon takymto sposobom varovat.... 05.11.2009 ______ Videl v kine 03.11.2009 ()

viperblade

Nejprve bych chtěl upozornit, že jsem se nikdy nepočítal mezi Jacksonovy fanoušky. Kdybych to měl přirovnat, tak já a Jackson to bylo jako já a rajská. Nemusím ji, nevyhledávám ji, ale když je někdy na oběd, tak ji sním. Ale i mnou trhlo, když jsem se 26. června (pamatuju si to, protože ten den se rozdávalo vysvědčení) ráno dozvěděl, že je mrtvý. A následovala Jacksonmánie, která neměla obdoby. Jeho CD se stali nejprodávanějšími, najednou se vyrojilo mnoho fanoušků, většina měla i trička "The King of Pop“… Tohle byl jeden z důvodů, proč jsem tak dlouho váhal, zda jít na This is it do kina. Nakonec jsem šel a opravdu se to vyplatí. Zazní tam songy, které já považuju za vrchol Jacksonovy kariéry (Black and White, Thriller, Heal the Word) je tam ukázáno, kolik energie ještě Michael měl, jak velká čest to byla pro ty, kteří se na té show mohli nějakým způsobem účastnit… Při některých momentech (ano, nebylo to jen jednou) mi v kině projel mráz po zádech… Jackson byl rozporuplná osobnost, ale i já jsem si díky tomuto uvědomil, že titul "The King of Pop" mu opravdu patří. Škoda je, že mi celkový zážitek stále srážel pocit, že tento "film" není o poctě tomuto králi, ale o tom, vydělat na Michaelovi nějaké ty peníze… Proto dávám "jen" čtyři hvězdy. ()

castor

Ani já nijak netrpěl.. co jsem očekával, to jsem dostal a jen si zas a znovu uvědomil, co za génia Jackson byl!! Sic se pod kůži nezaříznul tak, jak bych si asi přál a jasně, tohle poslední loučení mělo zabírat místo spíš jako bonusový materiál na disku z velkolepého koncertu, žel, osud tomu chtěl jinak a na comeback už nezbyl čas. ()

Trellíno

Musim se přiznat, že jsem si díky This Is It uvědomil, že jsem toho krále popu asi žral podstatně víc, než jsem si byl kdy ochotnej připustit, protože jsem měl chvílemi nefalšované potíže se sledováním dění na plátně, v čemž mi dost bránily nečekané návaly smutku a tísně při vědomí, že už prostě nic dalšího od Michaela nedostaneme. Ne že bych přímo po kapsách lovil kapesníky, ale připadal jsem spíše než v kině, jako kdesi na pohřbu blízké a velmi milované osoby (a to jsem si prosím od Jacksona krom pár provařených pecek nic nepustil ani nepamatuju). Ale to je jsou na jednu stranu pocity, které na druhé straně vyvažuje již mnohokrát jinými zopakovaný názor o bonusovém dvd, který je u mě čímsi na způsob slušného zákusku či předkrmu k hlavnímu chodu, který ale bohužel jaksi nedorazil a už ani nikdy nedorazí. ()

PinokKio

Mohla to být skvělá show .. bombastická, kýčovitá, fenomenální. Tu ovšem nikdo z nás nezažije. Já viděl polotovar. Útržky písniček, náznaky něčeho, co prostě nebude mít pokračování. ()

freddy

Michael Jackson a jeho poslední, bohužel nedokončená, koncertní show. Jako dokument ucházející, ale přesto chvílemi velice rozvleklé a nudné. A nebojím se říci, že být to dokument k jakémukoliv jinému připravovanému koncertu, tak bych ho hodnotil zřejmě podprůměrně. Jenže tohle neměl být nějaký obyčejný koncert, tohle měl být ohromný a oslnivý comeback Krále popu, návrat Michaela Jacksona na výsluní hudebního šoubyznysu, který naposledy veřejně vystoupil v roce 2006, a toto mělo být vůbec jeho poslední turné, poslední show v životě. A z toho důvodu nemohu nahlížet na tenhle film jako na obyčejný dokument, to mi prostě mé srdce nedovoluje, protože Michaela jsem měl rád od svého dětství a mám pocit, že kdybych tenhle film poslal do podprůměru, tak bych v mých očích znehodnotil Michaela a to, co za svůj život dokázal. Proto se do mého hodnocení nepromítá jen výsledný pocit z tohoto dokumentu, ale dá se říci, že hodnotím Michaelovu tvorbu, Michaelův odkaz a všechno, o co kdy usiloval. Michael je legendou a pro mě navždy zůstane jediným a právoplatným králem popu. Díky, Michaele, za všechno, za úžasné písně, kterými jsi mi dělal radost, za ekologické a charitativní počiny, a za snahu udělat svět o něco lepším místem k životu. Jsi nejlepší a navždy zůstaneš v mém srdci. Tenhle dokument prostě nemohu hodnotit nestranně, a proto uděluji pět hvězd. ()

Spooner

Pro fanoušky "Krále Popu" jistě výborný zážitek. Pro mě, i když jeho hudbu respektuju a pár písní se mi hodně líbí, řemeslně zcela průměrná záležitost, která se snažít co nejvíc zapřít, že patří na DVD.Což se moc nedaří a jako celovečerní dokument to moc nefunguje. Ty scény z příprav na koncerty nebo natáčení těch videoklipů jsou docela fajn i zajímavé a je vidět, že by to byla opravdu velkolepá show. Bohužel jsou jsem docela uměle přidány i Michaelovy slavné písničky. Já chápu proč tady jsou a vím, že fanoušci je zde rádi uslyší. Já osobně bych ale radši viděl více příprav a méně hudby. Tu si koneckonců můžu pustit kdykoliv na CD. Navíc je to i docela dlouhý a časem to i díky své skladbě (písnička,2-3 minutky ze zákulisí,další písnička) začíná dosti nudit.50% ()

Mahalik

Hudba má tu úžasnou vlastnost, že je věčná. Michael, ať byl jakej byl, měl tu snahu lidi napravovat. Jako jeden z mála stavěl písničky na myšlence, že ať jsme z jakýkoli společenský vrstvy, můžeme něco udělat, něco změnit. Když umřel napadlo mě, že je to pro nás, líný pokolení, výzva. Že bychom to mohli zkusit. Earth Song nenapsal pro nic za nic, má neuvěřitelněj potenciál stát se něčím víc, než dobrým songem. Pak vyjdete na ulici, vidíte svoje vrstevníky, kterak citují včerejší díl Ordinace a přepadne vás lítost. Jak můžeme něco dokázat, když jsme všichni narcističtí pancharti? Při sledování This Is It, mě přepadla nálada, jakou zažívám u Heal the World. Michael tam stojí a svým pohybem, hlasem, mi dává naději. Nešel jsem na tenhle film, kvůli monstr show. Chtěl jsem naposledy vidět člověka, kterej mě provázel celým dětstvím. Člověka, kterého jeho životní styl vyždímal, ale s jehož názory na světový problémy, se plně ztotožňuju. U Michaela není smrt překážkou, ba naopak. Kdo si víc zaslouží tenhle hudební epitaf, než on? Karel Gott, který přes svou sebezahleděnost dokazuje, jak málo ví o světě? Nebuďte směšní! Já svůj názor řekl a uzavírám tím jednu kapitolu.... ()

FlyBoy

[In to the past] HISTORY WORLD TOUR 1996, kráľ popu štartoval svoju koncertnú šnúru práve v mojom prechodnom domove, v Prahe. 130 000 ľudí sa tislo na Letenskej pláni a čakalo na pripravovanú megashow. Stalo sa, neskrotný pútnik nás nenútené "uniesol" na svoju planétu. Planétu, na ktorej sa hralo iba podľa jeho doposiaľ nezažitých pravidiel. Krajina spontánnych, dobrosrdečných a rytmicky energických postupov. Kto sa nepoddal, nebol na tomto koncerte. Bolo mi len osem, bol som tam a nikdy na to nezabudnem_____Môj vzťah k tejto ikone bol teda formovaný už od útleho veku a neustále sa vyvíjal bez ohľadu na farizejskú bulvárnu mašinériu_____[Presence] "This is it"-pre jedného vypočítavý marketingový ťah, pre druhého (pre mňa) hlavne ukážka geniality perfekcionistickej a neprestajne v lepší zajtrajšok veriacej osoby-Michael Jackson. Nikto to neočakával, "king of pop" sa s nami rozlúčil touto cestou. Cestou, na ktorej nie je na mieste riešiť jej dokonalosť, vybrúsenosť, či štruktúru, ale podstatou navždy ostane jej smer, ktorý bol, je a bude správny. _____Skalpujte arogantné a obmedzené výlevy, skalpujte svoje predsudky, odišla osobnosť, ktorá pre tento svet spravila viac než si kde kto myslí a jej epitaf bude žiariť naveky... (Inak neopísateľne príjemná kino projekcia, ty vieš *) ()

Xmilden

Upřímně mě tenhle dokument nikterak nedostal. Ano měl jsem nebo mám Michaela Jacksona moc rád, byl to opravdový umělec a možná největší persona druhé poloviny 20. století. Osobnost, kterou znají všude na světě. Spousta nesmrtelných hitů, ale když si můžu vybrat mezi tímto dokumentem, který mimochodem mi ničím extra okouzlujícím k srdci nepřirostl, anebo výběrem videoklipů Number Ones. Dávám přednost vyběru hitů. Přece jen Michael měl klipy vždy nádherně udělané a originální, navíc se s nimi krásně vzpomíná. Tento dokument, kdy se člověk přece jen trošku dívá pod ruce samotného zpěváka a tanečníka, nikterak bombastický nebyl. Navíc i výběr hitů mohl být o něco lepší (chybí Dirty Diana, Bad nebo Stranger in Moscow) ()

lesumir odpad!

Naprosto odpadní záležitost. Nuda, nuda, nuda, nuda. Dvě hodiny videoklipů a zpěvu. To jsem si mohl stáhnout někde na netu a splnilo by to stejný účel. A co jsem se vlastně dozvěděl? Že to byl afektovaný člověk mimo realitu a přiteplený perfekcionista. Což jsem vlastně věděl už předtím. ___ Každý se najednou muže z MJ posrat. Ještě v květnu byl každýmu u prdele. Žijeme ve světě populismu. ()

Pepinec

Jak to chodí v dnešním světě populární hudby? Naleštěná hvězda vyleze na pódium, párkrát otevře pusu na playback, předvede pracně nadřený kotrmelec nebo smyslně zakroutí zadkem a publikum se může zbláznit. Všichni jste viděli, že Michael byl jiný. Byl to profík, kterého nikdo neobelstil, vše na pódiu si řídil dle vlastní představy, přesně věděl, co a jak chce. Jeho hudba měla poslání, a to i přesto, že se pohyboval právě v popu. Tedy v tom hudebním žánru, který je především o komerci. Občas mě zarazilo, že s ním spolupracovníci mluvili jako s malým dítětem, vzpomněl jsem si na jeho údajné pedofilní skandály, hvězdný manýrismus. Na každém si však můžete něco najít. Pro mě zůstane Michael navždy geniálním hudebníkem, tím pravým a jediným králem popu. Na závěr bych si rád rýpnul do těch z vás, kteří v komentářích remcají nad formou filmu. Vždyť bylo přeci od samého začátku jasně upozorňováno na to, že se jedná o záznamy z příprav koncertu. Co jste tedy čekali? Pokud se vám to prostě a jednoduše jen nelíbilo, beru. I když nechápu. Ale je přeci skvělé, že se k nám dostalo něco takového. This is it! P.S: Byl to hezký večer, Alčo... ()

JohnnyD

This was to be it. Film o tom, čo malo byť. Film o jednej koncertnej šnúre, ktorá mala byť bezpochyby tou najbombastickejšou a najdokonalejšou show v dejinách ľudstva. Film, ktorý mal byť obyčajným making of, ale nestihol byť ani dokrútený. Film, ktorý aj napriek tomu niekedy mohol povedať viac ako povedal (len zlomky z digitálnych videí pre turné) a niekedy našťastie povedal menej ako mohol (bez zbytočného citového vydierania). Film, ktorý napriek všetkým naivným očakávaniam je len a len obyčajným filmom. ()

Ducharme

That was it?? Pro začátek musím přiznat, že jsem čekala, že "emdžej" bude vypadat mnohem víc předsmrtně a kostroidně. Čekala jsem úsměvnou snahu vyhaslé hvězdy dokázat si marným pokusem o zpěv, že do důchodu je ještě daleko - nedočkala jsem se. King of pop svět ujistil, že si svůj titul stále zaslouží, ale... Abych tomuhle "filmu" mohla dát plný kotel, nesměl by být: tak nevyvážený, místy nesnesitelně zdlouhavý a hlavně strašně obyčejný. Jsou tam sice i silné momenty - třeba basová linka u Earth Song tu písničku posouvá úplně někam jinam a dává jí tu hloubku, kterou měla vždycky mít, ale jinak to jako celek moc nefunguje. Jako lajf koncert by to asi byla pecka, ale tahle filmová verze je opravdu jen průměrným doprovodným DVD materiálem. Auuuuuuuu.... ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Show 7/10/// +jasně že Majkl, kvůli němu jsem na to šel, byl jsem zvědav na jeho vystoupení, přípravu, zázemí, to jak se chová, jak se spolupracovníci chovají k němu, jak tvoří a jak se připravuje, plus je tady slyšet jeho hudba, vidět jeho tanec, tvorba klipů ke koncertu -je to o něco delší než by mělo být, 90 min by stačilo, nezazní tady všechny jeho písně, dokonce ani větší než malé množství, kupodivu rozmluvy s ním a se štábem byly zajímavější než samotná zkouška písní na představení, a taky jsem vlastně tak nějak chtěl i víc/// Největší devizou tohoto filmu je, že vám ukáže pohled do zákulisí a na zkoušky, rovněž na to jak Michael pracoval. Je tady vidět zároveň takové předstádium toho jak Michaelův koncert měl a mohl vypadat. To je zřejmě to největší lákadlo, které se mi dostalo a moje očekávání od filmu tak splnilo. O to víc je mi ale líto, že se Jackson svého koncertu nedožil, protože to opravdu mohlo být to nejlepší vystoupení a ta největší show desetiletí. Nakonec se dle mého největším vrcholem filmu stává tvorba k písni Thriller a píseň Earth. Tak je to./// Celkem 73%/// ()

Ruut

Tohle může projít jen jednou jedinkrát a jen jednomu lčověku - Michaelovi, respektive těm, co mu vzdávají holt (či cizopasí?). Fanoušci Jacksona, nechť se vys*rou na jakékoliv hodnocení a prostě na to jdou - This Is It ... naposledy! ()

ChewieDC

Snaha udělat z This is It koncertní film je nesmyslná, když jsou k dispozici jen záběry ze zkoušek, kde Michael nezpíval naplno (což tam sám říká - šetří hlas). A těch nejzajímavějších částí, ze zákulisí a z toho, jak Michael pracoval, je tam dost málo. Škoda. ()

kingik odpad!

Nemám rád Michaela Jacksona. Jeho hudba byla ubohá a neznám jedinou jeho písničku, kterou bych si prozpěvoval, anebo ji měl potřebu slyšet podruhé. On ani nezpíval, spíše kvičel jak nějaké sele, nebo co já vím. A jeho klipy? Přemrštěné a předražené a opravdu je nemusím sledovat, protože Jackson mě nikdy ničím nefascinoval a daleko lepší klipy má třeba Britney Spears. A tenhle film je ubohost sama a vlastně to ani není film, jen jakási sestříhaná koláž o ničem s cílem vydělat velké peníze na smrti jednoho průměrného zpěváka, po kterém by už ani pes neštěkl, nebýt toho, že umřel. Fakt dobrá sračka. ()