Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

becki_tu

Profesionál v každém směru, showman, popkulturní ikona a perfekcionista s neuvěřitelným citem pro hudbu a rytmus. God bless you, MJ. ()

Handle

Ten kdo Michaela Jacksona miluje dá plný počet, ten kdo ne dá počet velmi nízký. Já se přiznám, že jsem k němu nikdy neměl příliš kladný vztah, nikdy jsem ho neposlouchal a jako člověka jsem ho taky nemusel. Ale když po jeho smrti začali rotovat jeho písničky, musím uznat, že co se týče zpěvu, show, videoklipů, choreografie, byl na tom velmi dobře! Každopádně ať mám k němu vztah jaký chci, pokusím se ten dokument zhodnotit objektivně. Dokonce jsem na něj zašel do kina a musím říct, že jsem čekal mnohem víc, neudělalo to na mě moc velký dojem. Je pravda, že návrat mohl být velkolepý a že to bylo vážně promakaný, ale to už přece všichni víme, já myslel, že ho tam ukážou i jako člověka... POMO to vystihl. ()

Katullka

Až domluví o tom, jak všem žehná a máme už jen na to 4 roky, tak mi dejte vědět. Jsem z toho velice rozpačitá. Bylo to hrozně dlouhé, nezajímavé a mnoho keců kolem toho. Ještě, že je pod drnem.. ()

maseer2

no nebyla to zase až taková bomba, jak jsem podle některých reakcí očekával, ale i tak to bylo famózní.. Michael Jackson válí téměř jako zamlada, a to se teprve rozehřívá a šetří hlas - škoda, že se už nikdy nedočkáme toho, jaké by to bylo, kdyby se do toho Král popu opět obul naplno, protože v tomto dokumentu(?) je vidět, že na to prostě pořád jak po stránce hlasové tak i pohybové měl (a to už mu bylo 50!).. a kdo říká, že to je jen kalkul - jistě, je to kalkul, nějak se organizátoři tohoto megalomanského projektu musí pokusit získat zpět vynaložené peníze.. ale co v dnešním světě showbyznysu není kalkul? ... God bless you, Michael, budeš nám chybět......................... ()

moviesfan

Popravdě nevím co bych tomu mohl vytknout. Za mě nic. Tady jde právě o Michaela a jeho připravovanou show, která by byla určitě úžasná. Dokument zachycuje MJ, kterému není jedno, jak koncertní podoba a jeho písně vyznějí. Musí být po jeho, což je dobře. Během sledování jsem si musel několikrát pobrukovat písně, případně jsem poklepával nohou. Musím smeknout. ()

Chermy

Přišel jsem si přesně pro to, co jsem dostal! Režie i střih nechali vyniknout sílu každé skladby. Jestli se tu někdo čílí, že je to jen sled klipů z připravovaného koncertu, tak bych se jednak zeptal, co vlastně od téhle šou jiného čekal? A jestli má doma alespoň podobnou repro soustavu jako je v kině? Ne nelituji ani minuty! A ještě na závěr, jestli si tu některý z kritiků myslel, že po tomhle "filmu" se z něj stane fanoušek, když jím nikdy nebyl.....no tak asi k tomu nemám co dodat..:-) ()

Seabeast

Bez váhání dávám max a není to kvůli tomu, že bych byl pouze Jacksonův horlivý fanda a pětil kvůli jeho genialitě. Odkaz Michaela Jacksona je nesmrtelný a bez diskuze bude nadále přetrvávat, o tom není pochyb. Případ Michael Jackson's This Is It je ale nutno brát ne jako hudební dokument, který by měl výpovědní hodnotu o jeho osobě a jeho díle. Pokud máte takové očekávání, tak se ho radši vystříhejte a zaujměte zcela jiný otevřený postoj. Jedná se spíš o fascinující nakouknutí do zákulisí a fáze přípravných zkoušek na velkolepé světové tour, kterého se bohužel mistr nedožil. Pro mě jako aktivního hudebníka a milovníka hudby se jednalo o pastvu pro oči a nedokázal jsem se odtrhnout od obrazovky. Sám jsem se přistihl, jak moje tělo rytmicky reaguje na zvuky linoucí se z nástrojů ven. Michael Jackson energií a charismatem vyřazoval permanentně a jestli někomu přišlo že nezvládá s tím jak vynechává při zkouškách slova, tak je na omylu, protože záměrně jel na půl plynu a takhle při zkouškách to ani není potřeba. Na koncertě by se opřel naplno a je moc veliká škoda, že po té dřině na tour, na které se podílel celý neuvěřitelný Jacksonův ansámbl, už nikdy tohoto krále popu neuvidíme. Bylo i moc sympatické s jakou obrovskou pokorou Michael se všemi komunikoval a oni taktéž s ním. Takže i to jeho nitro a osobnost zde vedle tuny skvělé muziky trochu poznáte v jiné rovině. ()

joehot

Rozhodl jsem se nehodnotit tento snímek kvůli nedostatku objektivity v mých názorech, přesto si komentář upřít nehodlám. Toto je doopravdy komentář, žádná recenze, či kritika..Náhodou větší než Bilbo k prstenu jsem se dostal do kina na film Michaela Jacksona This is It. Je to film o hudbě, která se mi ani trochu nelíbí (kromě několika skutečně málo písní..). Je to film o tanci, který mi v 80% připadá jako gymnasta, sledující ty nejakčnější scény v pokémonech i přes těžkou epilepsii, jíž trpí. Je to film o člověku, který mi je sympatický pouze jako ústřední postava úchylných vtipů (názor na něj jsem nezměnil ani po shlédnutí snímku). A tak jsem se nejvíc bavil, když bagr přejel holčičku... Proto by nebylo správné film hodnotit, kvůli moji zaujatosti. Ostatně, totéž bych radil i většině uživatelů, obzvláště těm, co jej ohodnotili PLNOU PAROU.. P.S. - Snaha vytřískat z Jacksonovy smrti co nejvíce je až příliš očividná... ()

corpsy

Ťažko okomentovať vec, ktorá je vlastne už len posmrtnou poctou legende, ktorá nemala konkurenciu. Z tohto dokumentu je jasné, že sa Michael Jackson chcel rozlúčiť so svojimi fanúšikmi naozaj v bombastickom štýle. ()

F.man

V první řadě - samotná show a nasledné DVD by bylo určitě naprosto ultimátní počin. Proto je strašná škoda, že This Is It není pouze bonusový materiál, nýbrž oficiální snímek. Chápu producenty, kteří ze jména MJ potřebovali vytáhnout ještě nějaké ty prachy a poslat do kin těhle pár záběru bylo asi nejlepší formou, ale na více jak tři hvězdy to prostě nevytáhne ani návrat krále popu. Není to totiž dokument, není to ani záznam takže těžko říct. This Is It vlastně neukazuje ani moc z pozadí příprav (sem tam). Takže tři a děsná škoda. P.S. Nehodnotím MJ jako takového a ani nepřidávám ći neubírám hvězdy za Něho - hodnocení je čistě ke snímku. This Is It ()

Kryton

Obýčejné tzv. Making Of, které mělo původně vyjít jako bonus k podpoře turné. Jsem člověk co hudbu MJ nějak extremně "nežral" , ale poslouchal v době jeho nejlepší formy v 90. letech. Ač dokazuje 50letý MJ taneční kreace jako dříve tak je však poznat jeho únava. Jste-li mega-ultra-orthodox fanoušek tak dáte plný počet. Pro obyčejné lidi co jeho hudbu slyšeli anebo poslouchali je to jen další z řady DVD bonusů jakých kapely a nejen ty vyprodukují stovky. Btw. škoda koncertů (MJ si rozhodně umřít nezasloužil), protože podium s efektama (oheň nebo plošina) vypadaly skvěle. ()

monsieurR

Nejlepší části filmu byly nový klip k thrilleru, earth songu a píseň I just can's stop lovin you, ale They don't really care about us, Black and white a smooth criminal byly taky dobré. Akorát mi zde chyběl Stranger in Moscow a PYT. ()

spaceboyCZ

[color=#0000BF][b]This is it! - [/b]This is it! Tezko ho povazovat za hudebni dokument, timto je jen z casti. Nazval bych to radeji sondou do zakulisi pripravovane snury koncertu a hlavne sondou do samotneho uvazovani Michaela Jacksona ve vztahu k hudbe. Bal jsem se, ze tento film bude provazet smutek, ze bude odevsad na mne dopadat tiha, ze se tento svet musel rozloucit s Kralem Popu. Nestalo se tak. Film je plny energie, radosti, ocekavani.. Ukazuje Michaelovu lasku k hudbe, jeho cit a duraz na perfekcionismus v kazdem detailu. V dalsich vetach pouziji nekolikrat slovo neuveritelne, ale verte, ze presne takto na mne onen snimek z platna pusobil. Je neuveritelne, jaky hudebni sluch, vnimavost a cit v Michaelovi byl. Dokazal klavesistovi presne popsat, ktery ton zahral spatne, ze mu tam ci onde chybela nota nebo ze si ji spletl, ze neco vynechal. Pokud se zamerite na to, jakym zpusobem se po podiu pohybuji tanecnici a pak se zamerite na Michaela, je naprosto neuveritelne, s jakou lehkosti se on pohyboval. Tanecnici vedle nej vetsinou pusobili tezkopadne (coz je ale pochopitelne, vsechno se museli naucit behem nekolika mesicu), kdezto on misty jako by se vznasel. Je neuveritelne, jak zranitelne diky svemu hlasu Michael pusobi, kdyz hovori, k tanecnikum, publiku, hudebnikum, reziserovi... Jakmile ale zacne zpivat, je to sila, energie, narez, v sedacce to s vami mava a chcete vyskocit a zacit tancit spolecne s nim, protoze vas jeho zpev nabiji neskutecnou energii. Pro svych 50 koncertu pripravoval neuveritelnou show. Madonna, U2, Metallica jsou provedenim svych koncertu vedle nej usmudlana Bcka. Zni to drsne, je to ale tak. Videosekvence, ktere se promitaji na stenu za podiem, jejich propracovanost, detailnost, promyslenost berou dech. At uz jde o sceny z cernobileho filmu, do ktereho digitalne zasadili Michaela a ktery je predehrou ke Smooth Criminal, nebo nove natocene sceny pro Thriller, barevna show pri pisnich Jackson 5, pyrotechnicka show a snad nejemotivnejsi Earth Song, ktery pokud v nekom nevyvolal ani spetku emoce, pokud nekoho nedonutil ani na chvili se zamyslet nad tim, jak je zbytecne devastovana nase planeta, pak je tento clovek naprosty ignorant a sobec. Neuveritelne pusobi rovnez cely tym okolo MJ, je z nich citit pokora, ucta a laska k Michaelovi, doslova to z techto lidi cisi, takto si je dokazal Michael ziskat a podmanit. Pozornemu divakovi a posluchaci neujde rovnez fakt, ze film neukazuje jen to perfektni a dokonale. V nekolika pasazich je jasne znat, ze Michaeluv hlas selhava (coz je pri takove tvrde a dlouhe priprave naprosto normalni, hlasivky nejsou bezedne), ze pri narocnych tanecnich kreacich nestaci misty s dechem a unava se projevuje na plne care. Pres to vsechno tajite dech a nevericne civite, ze tento vyzably, metr sedmdesat merici, 50lety clovek je schopen vydat ze sebe tolik energie, prenest ji na sve okoli a na publikum..pak uz opravdu nelze nez jen se slzou v oku si priznat, ze se neco muselo stat. Michael neni Madonna, ktera v 50 letech diky pravidelnym cvicenim a trenovanim fyzicke kondice si dovoli krepcit na podiu jako nejaka dvacetileta gymnastka (ale i ona si jiz sahla na dno svych sil), Michael svym zevnejskem pusobi jako vycerpany clovek, ktery se pri vidine kilometroveho behu zhrouti. Kdyz si tohle uvedomite, pak opravdu z kina odchazite s pocitem, ze je to vse neuveritelne, ze to vse vydrzel tak dlouho, tolik mesicu, takrka den co den, tvrde cvicit, pohybovat se po podiu, pilovat zpev, dotacet sceny..mela to byt show stoleti, diky tomtuto filmu si to spousta z nas uvedomi, a je to neskutecna ztrata pro tento svet, ze jsme se toho nedockali. Michael byl, je a navzdy zustane Kralem Popu. A tak po skonceni titulku nezbyva nez povstat, poklonit se a rict: This is HIM, this is IT! Thank you, MJ! PS: Doporucuji jit na to do kina, protoze takhle dokonale prokreslenou hudbu, ktera vas uplne obklopi, doma ani nikde jinde proste nevytvorite. [/color] () (méně) (více)

ledzepfan

No-jak mám Michaela rád jako symbol kvalitního popu a otevřeného srdce, tak tohle nebylo nic moc. Nejsilnější je to v těch několika střízlivějších chvilkách kdy stage není přeplněná překombinovaným tanečním křovím a přeplácanými efekty. ()