Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

baribal

nuda od začátku do konce... kromě smooth criminal, thrilleru a earth songu... nečekal jsem zázrak, ale tohle taky ne... ()

selfesteem

Byla jsem jedním ze skalních fanoušků Michaela Jacksona. Nad postelí jsem měla vylepené jeho plakáty, nosila tričko s jeho podobiznou, brečela jsem, když mi na základní škole mé spolužačky ukázaly obrázek, na němž byl Jackson vyfocen s Madonnou, a ať jsem tancovala na cokoli, vždycky jsem do toho dávala Jacksonův styl, což nebylo vždy moudré. Možná i díky MJ se mi pak i líbili kluci s delšími vlasy. Musím se však přiznat, že doposud, ačkoli už jsem s angličtinou opravdu dobrý kamarád, nerozeznám slovo od slova v některých jeho písních, např. ve Smooth Criminal (jedna z mých oblíbených - unešená jsem pak ale byla z mé milované Jam, dále pak The Way You Make Me Feel a Earth Songu, které ve filmu zazní, kromě těchto jmenovaných ovšem zbožňuju Stranger in Moscow, Remember The Time, Bad a Who Is It - z téhle zazní jen kousek). Tak jak jsem ho vnímala celé ty roky, jako velmi citlivého, plachého a pořád v duchu i chováním stále dítěte, tak jej lze vidět i v tomto dokumentu. Neexistuje, aby na někoho jen trochu zvýšil hlas nebo nedejbože nějak rozkazoval. Ve filmu je možnost vidět, jak něžně a s pokorou oznamuje svoje požadavky, a pak se za ně ještě několikrát omlouvá. To mi přišlo velmi dojemné. Dojatá jsem byla vlastně hned na začátku, protože teprve když jsem ho uviděla po tak dlouhé době zpívat jednu z jeho nejznámějších písní, popadla mě těžká nostalgie a uvědomila jsem si, jak obrovská je to ztráta a jak moc hodný a zranitelný tenhle člověk byl. Přál si, aby jeho fanoušci měli možnost vidět znovu a v celé kráse všechny jeho nejznámější písně a to přesně v tom stylu, v jakém je znali, jen s tím rozdílem, že stejné taneční kreace a stejné myšlenky budou v gigantických rozměrech na pódiu. Já osobně mám ráda, když na koncertě slyším přesně to, na co jsem zvyklá z poslechu doma, tady by se mi to splnilo dokonale. Jakoby se Vám najednou promítla celá jeho dosavadní kariéra, jakoby proběhla najednou celá sekvence Vám dobře známých bezchybných a nápaditých klipů, jakoby Jacksonovi nebylo nějakých padesát, ale třicet a on se opravdu vrátil do dob, kdy byl jeho úspěch nejmarkantnější. Byl by to velkolepý návrat. Co ještě dodat? Pro jeho fanoušky jistojistě kolosální zážitek plný vzpomínek na právem korunovaného krále popu, protože jestli někdo někdy žil pro hudbu a tanec duší i tělem s největší možnou oddaností byl to právě Jackson. Pro všechny pak zajímavý pohled na člověka, který si i přes všechny možné potíže jak s bulvárem, tak se zdravím, zachoval v sobě spoustu něhy a lásky a zůstal i přesto všechno jedním z nejcitlivějších umělců na světě. ()

frashmaker

Důležité je hned v první větě zmínit, že nejsem fanoušek Michaela Jacksona a nikdy jsem jím nebyl. Už jako malý jsem při sledování ESA odcházel, když ho hráli. Ten člověk mě nikdy neoslovil a asi se mu to ani nikdy nepovede. Na druhou stranu uznávám jeho místo ve světové POP music a pokud je jejím králem, rozhodně proti tomu nic nemám. Moji králové jsou Pink Floyd a to je možná důvod, proč mi nepřísluší toto dílo nějakým způsobem výrazně kritizovat. Hudbu Michaela Jacksona neznám a tak se zaměřím na to samotné It. Ten film na mě působí asi takto: Vyzáblá, vyšeptalá, padesátiletá, hudební hvězda plná mediálních skandálů o jejichž příčinách se tu můžeme marně do nekonečna přít, se rozhodla dát kus sebe lidem, kteří ji milují. To bych bral. Comebacky jsou v módě a když se chce vrátit jedna z nejmilovanějších hudebních osobností na světě, tak to bezpochyby stojí za to. A já mu to upřímně přál, i když mi to bylo jedno. Celý dokument na mne však působil tak, jakoby tam Michaelovi všichni neskutečným způsobem lezli do zadku a vpodstatě se tam člověk ani nic zajímavého nedozvěděl. Začalo to konkurzem tanečníků a pak byly zkoušky a zkoušky a zkoušky a konec. Při nich vidíme, jaká je spolupráce s mistrem. Ten na mě působil jako nalomený věchejtek, neurčitého pohlaví, sexuální orientace, barvy pleti a docela mi občas přišlo, že se choval jako fiflena. Jasně, s tím co umí si to asi může dovolit. Takže k mému hodnocení: Jako dokument zobrazující celý humbuk okolo přípravy nejočekávanějšího koncertu desetiletí 4/5. Jako epitaf velikána 1/5 protože tohle bylo jen jako natočit jak si Michael čistí zuby každý den po dobu jednoho měsíce. Jako satisfakce za koncert pro fanoušky, který už nikdy nebude 1/5. Celková tedy za 2 s čistým svědomím. Jako bonus k DVD, které mapuje celý život MJ od začátku až do konce by to bylo však rozhodně nejlepší. Co se mi však opravdu líbilo, bylo to drásavé ticho vždy když MJ dozpíval. Byla tam ta touha slyšet řev fanoušků ale jen pár tanečníků zaplácalo rukama. Už jen pro tenhle okamžik ukončuji se závěrečnými titulky přehrávání filmu s pocitem prázdnoty, který by rád tuto možnost Jacksonovi dal............................ ()

havLord

Je to smutný, ale teprv s timhle dokumentem jsem si uvědomil, jaká to v červnu '09 byla ztráta. Michaela jsem podceňoval a myslel jsem si, že už na to nemá. Omyl. Jednak měl v "This Is It" opravdu nádhernej hlas, místama to sice ještě nebylo úplně ono, ale však to ještě piloval. Druhak -- sice jsem neměl koupený lístky do O2 Areny, ale i tak mě mrzí, že ta koncertní šňůra nebude, mrzí mě to kvůli Michaelovi, protože je zde vidět, jak moc to pro něj znamenalo. Hudba pro něj byla strašně moc, miloval ji a miloval lidi okolo sebe, jak co-workery, tak fanoušky, tak všechny ostatní. Naprosto neuvěřitelný bylo vidět, jak s nim všichni jednali s nesmírnou úctou a respektem, kterej, a to si je třeba uvědomit, si vydobyl jen sám, tim, co dokázal a jak on sám s lidmi jednal s nekonečnym respektem. Tak nezištně hodnýho a vstřícnýho člověka, kterej nejen že doopravdy chtěl ZMĚNU a udělal pro to opravdu hodně, dnes už těžko najít. On byl jeden z mála, kteří tu změnu mohli učinit. Skrz naskrz 100% hodnej člověk ... slyšet a vidět ty nejkrásnější songy, jako Human Nature, nebo Earth Song, to bylo hodně emocionální, když si uvědomim, že už tu Michael není, aby se dělil o svou dobrotu :( ()

mysiak

Od This is It som úprimne nečakal nič..každý mi to chválil..ale dostal sa mi iba obyčajný dokument z prípravy na veľké koncertné turné..v ktorom sa testuje, občas spieva, občas tancuje...a samozrejme chváli MJ...Kenny Ortega odviedol slušnú prácu - moc veľké možnosti nemal s tým materiálom asi...jedna hviezda za režiséra a druhá za nostalgu ()

katasta

Micheala sice miluju, dokonce jsem i ráda, že vznikl takovýto snímek, když už nedošlo ke koncertu, ale propagovat to jako nějaký super velkofilm roku je opravdu dost na hlavu, s kvalitou jakou to má... ()

fremy

Dokument o MJ mi kápl do noty. Mix oblíbených písní doprovázaný střihovými záběry z příprav nové show bez zbytečných proslovů a vzpomínek na jeho osobu. Stejně jak je velkolepá show je úžasný film. Nečekal bych, že mě to může natolik ztrhnout. ()

Her0.89

Myslím si, že z tohoto dokumentu bylo vyždímáno úplné maximum, jaké lze z dokumentu dostat. Ale i přesto nedávám 5*… nejspíš protože já nejsem na podobný žánr stavěný. Majkl měl úžasný hlas a aji na zkoušce měly jeho skladby jiskřící náboj. Vystoupení byla pilována s cílem dát lidem metamega super show a je škoda, že nebyla davu předána. Parádní dokument zachycující přípravu jeho nejlepších písní prostě stál za to. Jediné zklamání bylo asi to, že u Smooth Criminal chyběl antigravitační náklon… a také fakt, že trailer se mi líbil víc jak celý dokument. Chceme mít štiky z celého světa v jednom rybníku... ()

Makky

Veľké dieťa Michael to chcel znova naplno rozbehnúť. A že by to aj stálo za to! Celok THIS IS IT je ako dokument slabý a ako koncert nedostačujúci. Je to však dokonalá ochutnávka niečoho, čo sa bohužiaľ už nikdy neuskutoční. Neskutočný zážitok mi priniesli úvodný Wanna Be Startin' Somethin', citlivý Earth Song, nadupaný Smooth Criminal alebo They Don´t Care About Us s dokonalou choreografiou. A to som ešte nespomenul silný Beat It, kreatívny Thriller alebo perfektný Michaelov tanec na Billie Jean. Jednoducho skvelé! MJ ♥ Love Lives Forever ()

Pragrik

Film,tedy v tomto případě spíše videa, o tomto fenomenálním a nezapomenutelném zpěvákovi, mi připomněl mé mládí a legendární písničky Black Or White, Earth Song, Heal The World,Thriller.... ()

blackrain

Obyčejný dokument ze zákulisí. Nic víc to opravdu není. Můžu jen dodat, že Michael Jackson byl perfekcionalista a chtěl, aby všechno při jeho comebacku dokonale klaplo a diváci si to pořádně užili. ()

ABLABLABLA

Michael Jackson byl, je a bude úžasný, proti tomu žádná, ale tohle bylo úmorné. Užila jsem si pár chvil při některých písních - např. They don't care about us, Smooth criminal, Thriller, I want you back, Men in a mirror - a tanečních číslech, ale tohleto jako film nemělo být natočeno. Možná kdyby to bylo kratší tak o hodinu - ano 40 minutový dokument, to by bohatě stačilo a bylo by to skvělé. Takhle se to vleče a už vás ani některé ty taneční čísla nebaví, což jsem si myslela, že bych u Jacksona nikdy neřekla, ale bohužel. Každopádně ta show mohla být úžasná, na její nahrávku bych se s chutí podívala. ()

stration

Písničky jsou Jacksonovi, ty tady nehodnotím. Hodnotím další příspěvek do celé řady dokumentů, snažící se vytěžit z Michaelovi smrti. A jako dokument, to stojí za prd. ()

reqiuem

musim ale říct, že hodnotim víc hudbu než film..ten by takhle pozitivně nedopadl..celkový hodnocení je tak dost nadhodnocený, i když si uvědomuju, že k tomu určitym způsobem přispívám :-), ale na druhou stranu Big M si to zaslouží.. ()

FilmFan24

"This Is It " se mohlo stát největší hudební událostí roku. Bohužel nenadálou smrtí Michaela Jacksona se neuskutečnilo. Zůstalo alespoň množství natočeného materiálu, ze kterého vznikl tento film, který spíš než dokumentem o přípravách na koncertní turné nebývalých rozměrů je jeho pečlivou rekonstrukcí. "This Is It" mohlo být NĚCO. Zůstalo alespoň TOTO. Jacksonovu kariéru jsem sledoval a rozhodně jeho písně jako "Billie Jean", "Thriller", "Earth Song" patří mezi to nejlepší co kdy vzniklo. Sledovat "Krále popu" během zkoušek je zážitkem...dokonalé souznění zpěvu, hudby a pohybu. Bůh ti žehnej, M.J.! ()