Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Honzad007

Aneb jak na smrti legendy co nejvíce vydělat. Dlouhé, nezábavné, narychlo splácané dohromady a hlavně velmi zbytečné. ()

RoB23

Tohle vystoupení by bylo naprosto úžasné a jedinečné. Ale tenhle "film" je vážně slabý odvárek z něčeho, co už se bohužel nemohlo uskutečnit. ()

AceDandelion

Váhala jsem mezi 3* nebo 2* a nakonec dávám jenom 2*, ikdyž mě to mrzí a to velice. Jakožto velký a navíc dlouholetý obdivovatel Michaela jsem se na tenhle film maximálně těšila a nemohla se dočkat, jak si příjemně vzpomínkově popláču. Od jeho biografií jsem nemohla odtrhnout oči, jeho hudba mě léčila, když mi bylo zle a proplakala jsem nejednu noc kvůli jeho smrti. Bohužel musím říct, že tenhle film mě nezaujal, dokonce jsem u něj usínala a žádnej pláč se ve finále nekonal.Film This is it nemá žádný tvar,směr nic, dokonce mi i přijde, že to bylo spíše o lidech, co s ním spolupracovali a jeho tanečníci ho ve většině scénách i zastínili. Michael byl úžasný člověk, perfektní tanečník a geniální zpěvák s naprosto jedinečným úchvatným hlasem. Tento "film" se jeho úrovni perfekcionismu nemůže absolutně vyrovnat. Je mi to líto, ale nebýt to spojené s MJ, tak ten film nestojí za nic .... ()

FOndra

Jsem fanda Jacksona ale tohle je dokument, který mohl sloužit jako bonus na nějakém DVD, není to žádný film do kin ! Živákům, kde účinkuje mistr osobně dávám samozřejmě 100 % ()

fafejt001

PRO MNE jako fanouška je to jasné . TOHLE JE SUPERSTÁÁÁR ! ! ! Zatím jej nikdo nepřekonal A ZŘEJMĚ TO TAK ZŮSTANE . ATˇ dále žije '' MAJKL '' V NAŠICH SRDCÍCH . ()

Hellhajzl

Jakožto fanoušek Michaela jsem prostě tento "film" musel jednou přetrpět a věřte mi, že neeee zrovna málokrát jsem u toho usnul, což prodloužilo dobu koukání na dobrý 3 - 4 dny, kdy jsem se pokaždé vracel ke scéně, u které už jsem předchozí den nahlas přemýšlel se zavřenýma očima. Celkově je film úmorně zdlouhavý a místy i nudný. Písničky i taneční kreace jsou pořád supr, ale to je asi tak jediné, co se dá hodnotit. ()

kolly13

Michael dokazuje geniálnost své osoby v poli Popu a hudby celkově. Nesmírně silná osobnost, kterou zde ale divák chce vidět. Dokument je to naopak mdlý a bez nápaditosti, když si odmyslíme samotné aranžé Krále Popu. ()

belinko odpad!

Je mi jedno, že budem plávať proti prúdu a že idem totálne proti všetkým - džeksna som uznával, mal dobré a chytlavé hity no po tomto dokumente mi je z neho na grcanie - tento dokument nieje nič iné iba pozdvihnutie majkla do výšok, pričom si ho tí černošskí "tanečníci" vysvetlili za Boha a robili tam z neho vládcu všetkého pozemského a aj neviem čoho. Umelec je jedna stránka veci, ale pôsobiť a robiť zo seba Boha to je neičo iné. Odpad.. ()

petr.al

Na rychlo spíchnutá podívaná, ke které budou nekritičtí pouze skalní fanoušci hudebního génia. Díky filmařům máme možnost nahlédnout pod pokličku na přípravy nikdy neuskutečněné série koncertů. Bohužel jednotlivé scény vyvolávají dojem typu alá ,,co dům dal aneb co ještě najdeme ve filmovém šuplíku." ,,This Is It" nezaujatý divák rozhodně nemůže považovat za poctu nebo rozloučení s ojedinělou osobností světa showbyznysu. 2,4* za notoricky známé, nesmrtelné hity a za fakt, že přestože měl ,,král popu" již pět křížků, pořád mu ty nožky trsaly téměř jako zamlada. ()

Lars2

4,5 sa nedá, a tak som dal plný počet. Nedokument točený tak, že vydal naozajstné dokumentárne svedectvo. Technická úroveň tam kde mnohé "dokumenty" nedosuahli. Nemusíte byť fanúšik MJ, aby ste uznali, že definoval POP v hudbe. Thriller je jeden z etalónov. ()

kishi_SO

Mam rad Michaela, ale po 20 minutach som sa zacal strasne nudit. Pohlad na nacvik chytania rozkroku a vykopu nohou nemoze fungovat 107 minut. ()

Mangano

Neumím popsat ten pocit, ale vím, že je to pocit spojený pouze s jedním člověkem na světě. Je to jako žít sen, představu, ve které je vidět jen podium, na kterém panuje naprostá tma a ticho. Tu tmu náhle protne bodový reflektor namířený na střed onoho podia, ozařujíc při tom pouze osamělý stojan mikrofonu. To ticho naruší něčí stále se přibližující kroky, doprovázené siluetou dvou stříbrných ponožek. Pak není slyšet už nic, jen řev fanoušků zažívajících nejlepší chvíli svého života. Muž na podiu vytáhne z malého kufříku legendární flitrové sako se stříbrnou stužkou na rameni, černý klobouk a nejslavnější diamantovou rukavici v historii. Dvakrát elegantně luskne a všichni v sále jsou v následujících minutách svědky historického momentu. Jsou svědky magie Krále popu, rocku a soulu největší hudební legendy dvacátého století a dost možná i všech dob. Zřejmě teď někoho napadá, že zbytečně moc sentimentálně a teatrálně spoileruji, ale není tomu tak. Nic z toho, co jsem výše popsal, v tomto dokumentu totiž nenajdete. Tedy vlastně ano, ale ne tak úplně. Legendární vystoupení, choreografie a písně Krále popu znají všichni. Ti šťastnější zažili i onen pocit, který jsem popisoval výše, a právě o ten pocit jde i v tomto snímku. Tady si musí divák představit ten pocit být toho všeho opět svědkem a vlastně udělat to samé, co dělá hlavní hvězda tohohle snímku – snít. This Is It Michaela Jacksona je poslední opona, poslední hozený králův klobouk fanouškům - plánovaný i neplánovaný, chtěný i nechtěný, ale vypovídající o genialitě, osobnosti, talentu a perfekcionizmu Michaela jako člověka i jako umělce. Ve svých skoro 51 letech předvádí v tomto záznamu Michael své choreografie, které tančil, když mu bylo 20 let, písně, které nazpíval, když byl na vrcholu své kariéry a myšlenky a životní postoje, které zastával po celý svůj život. Máme zde poslední a jako vždy jedinečnou možnost pocítit a společně s Michaelem snít o největší světové show všech dob, o návratu krále na trůn, ze kterého ale vlastně nikdy tak úplně nesesedl. Dámy a pánové toto je Král popu, rocku a soulu, Princ R'n'B a diska, taneční titán a hudební megalegenda Michael Jackson a jeho dílo, které ho v podstatě stálo život. Přehlédněme zde tedy prosím ne moc dobrou kvalitu filmu, kamery, mírné odklonění od dokumentárního žánru i očividnou penězichtivost společnosti SONY a „představme si“… ()

bonovox

Dokument, ktorý by sa hodil ako bonusový materiál k samotnému koncertu. Ale na druhej strane spomienka na kráľa popu, ktorému nebolo súdené sa rozlúčiť so svojimi fanúšikmi na koncertnom pódiu. Škoda, že tvorcovia nezabrdli viac do života samotného speváka. ()

Dawe2

Byl svůj, ale uměl. Škoda, tohle se mělo uskutečnit, spoustu práce na nic. Na to že to jsou záběry ze zkoušek jsou výkony velmi dobré. Nicméně je to dost dlouhý a místy nezáživný dokument. ()

ElisR

Poprvé jsem film viděla ještě v pubertě, kdy jsem vnímala jen Michaela a ne film jako celkový obraz. Michaelovi se nedá upřít to, že je legenda a navždy Král popu. Je zde hodně vidět, jak velký talent byl a jak pečlivý ve své práci byl.  Nyní, po letech, jsem snímek viděla znovu a už mě tolik nebavil. Ne snad, že bych již necenila Jacksonové kvality, to chraň bůh. Ale je tam příliš mnoho "vystoupení" než nějakého hlubšího příběhu, což je velká škoda. ()

F2003F

Ako jeden z najväčších fanúšikov vlastniaci takmer kompletnú vinylovú zbierku jeho albumov ma hreje pri srdci pocit, že mám možnosť aspoň trochu nahliadnuť do jeho posledných dní života venujúcich príprave najväčšieho comebacku v histórii hudby. Neprekonateľne inšpiratívny fenomén s anjelskym hlasom nebol len talentovaným umelcom, ale darom od Boha celému ľudstvu, ktorého schopnostiam spriaznených s empatiou, vizionárskou vynaliezavosťou a obrovským dosahom nemá šancu priblížiť nikto, pretože Michaelova hudba dokáže ľudí liečiť a jeho majestátne dielo tu bude navždy. Vrúcne odporúčam prečítať knihu Nejsi sám, ktorú veľmi emotívne bez servítky napísal jeho najbližší brat Jermaine. Dozviete sa, že MJ nekončiaca sláva reálne siaha do celého sveta až k primitívnym africkým kmeňom a skutočné zákulisie aj príčiny vzniku (nielen) pripravovaného turné This Is It. Samotný dokument (nezamýšlaný vedľajší produkt zaznamenávania) je pre mňa ťažké hodnotiť lebo spĺňa všetko čo môže daný magľajz podať. Avšak napriek tomu sa domnievam, že apaticky neschopný strihač mal asi ťažkú mozgovú príhodu. Trýznivo dojemná podívaná. Ubehlo 15 rokov my heart is still broken :( ()

Reesha

V tomto pripade by to chtelo aby hodnoceni nekdo monitoroval. Dokonce i tady se najde spousta ignorantu co daji "odpad" jen pro svuj "vztah" k Jacksonovi a ne vylozene pro film. Film samozrejme uzasnej. Diky bohu ze to takhle dobre zdokumentovali, ze jsme z neuskutecneneho koncertu meli alespon neco... ()