Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Dannysek4U

Chtelo by se rict "film o filmu", bez jakyhokoli nazoru, jen sled obrazu skladajci se do kolaze, jak asi mohlo turne This Is It asi nakonec vypadat. A presto zajimavy. U srdce ale chyti pravdepodobne jen Jacksonovy skalni fandy. ()

Yorkcz

Tento snímek bych hodnotil za jednu z nejlepších dokumentu o zpěvákovi který se po smrti stálé stává nesmrtelný díky svým písním a které se hrají do dnes. Dokument který je natočen v době kdy Jackson zpívá a připravuje show na svůj návrat. Z tohoto snímku jsem měl velmi dobré dojmy a krásné hudební zážitky. Tento film bych doporučil všem milovníkům hudby a fanouškům Michaela Jaksona. Moje hodnocení 90% ()

pufina

Zklamání, ale Michael Jackson je King of POP a nikdy to jinak nebude, zbožňuju jeho písničky (i klipy) a tance.. ()

c.tucker

Tohle mohl být naproto , ale naproto úžasný koncert s show co se jen tak nevidí. Ale i tento odkaz a záznam z příprav a zkoušek stačí na utvoření komplexního obrázku. Sice celek by byl ještě více dech beroucí, ale i toto na mě udělalo silný dojem. Míšovi písně miluju a tohle pro mě byl úžasný zážitek. Everything for LOVE. ()

BoXBe

This is it není nic víc než hmatatelný důkaz toho, že ty koncerty mohly mít úspěch a že na to Michael Jackson měl...video je sestřih ze zkoušek plus pár bonusových videí, dokument v žádném ohledu. ()

bartias

Jako plnohodnotný hudební dokument se Michael Jackson's This Is It brát nedá, režisér a dlouholetý Jacksonův spolupracovník Kenny Ortega ale z více než sta hodin natočeného materiálu poslepoval dohromady vizi velkolepé popové show, které jsme se měli dočkat. Jestli to zajímá i někoho jiného než Jacksonovy fanoušky, funguje to jako patřičně bizarní kuriozita. ()

wendelin9

Tak tenhle záznam/dokument/koncert - nebo jak jinak to ještě nazvat - bohužel nemůžu hodnotit ze stránky FILMOVÉHO fanouška nýbrž POSLUCHAČE... Bohužel mi moje dojetí z úsilí, které celý Michaelův tým a hlavně geniální Michael vynaložili na to, aby uskutečnili zaručeně to nejpromyšlenější turné všech dob, nedovolilo všímat si věcí, které zde kritizují jiní uživatélé... Taneční kreace, efekty, komentáře, projekce, klipy, Michaelův jedinečný hlas i pohyby mě zkrátka dostaly do kolen a na konci jsem nemohla uvěřit, že tenkle královský projekt už nikdy nebude dotažený do konce... Teď sedím doma a pořád dokola poslouchám Michaelova CDčka a lituju toho, že sem se nenarodila dřív, abych měla šanci se na jeden z koncertů krále popu dostat.... Ať táhnou všichni kritikové se skandály okolo Michaelova podivného života k šípku!!! M.J. forever!!! ()

tomeek

Běžný dokument o neuvěřitelném koncertu. Ze zákulisí jsem se dozvěděl jenom minimum. Lituju ale hrozně, že ta show nebude. Michael JE Král. A Králem zůstane. Dokument 3*, koncert, show a scény 5*. Celkově 4*. ()

SoolenJV

Pohled do zákulisí toho, jak vzniká koncertní show + mnoho nadšených proslovů o tom, jaký byl MJ génium. Bohužel, scházel mi zde pohled z druhé strany, větší otevřenost názorů (ne jen opěvovat, ale i kritizovat), ale i dozajista natočená scéna, ve které je celému ansámblu oznámeno, že je Jackson po smrti a show se ruší... ()

otík

Když Michael umřel, říkal jsem si, že to ve své podstatě je pro něj dobře - ještě nebyl zapomenut, ale také už nebyl nejuznávanější, kdo ví, jak by jeho megashow dopadla, navždy zůstane v našich vzpomínkách jako úžasný tanečník, zpěvák i showman. Po shlédnutí tohoto dokumentu si však říkám: "Sakra, to je tak strašná škoda, že se ty koncerty neuskutečnily, to mohla být opravdu paráda." Dokument je sice zdlouhavý, občas nudný, je vlastně stále o tomtéž, ale svůj účel splnil - opětř lidem připomenul, kdo byl Michael Jackson, jak báječný showman a tanečník to byl a také co vlastně vše v životě dokázal. Člověk Michael Jackson byl zřejmě hodně zvláštní, ale tanečník a showman to byl úžasný. Hudba: Michael Bearden ()

Noviik

Desetiminutový bonus k neexistujícímu dvd se omylem natáhl na 112 minut, bohužel... Koncert by byl dokonalý, tomu věřím, návrat velkolepý, Michael ohromující, ale jako dokumentární film do kin? Ehm... ()

Mylouch

Připomenutí posledního stádia fungování obdivuhodné produkční mašiny, která zde pracovala se středobodem v poněkud labilní formě. ()

Cedr

Jako dokument někdy večer na ČT2 nebo třeba i nějaké hudební televizi možná. Jako vyhypovaný hudební dokument do všech kin ne. Dvě hvězdy za obdiv toho jak skvěle z lidí dokázali vytáhnout prachy :) Moc nerozumím lidem co zde očividně hodnotí Micheala Jacksona a ne dokument samotný. Jako dokument to stojí totiž celkem za houby a jde jen o zajímavost pro ty nejskalnější fanoušky. ()

Jackxx

Jak již bylo někde řečeno, je dobře že This is it není oplakávání M.J., ani nijaký usmrkaný dokument točící se okolo jeho skonu. Myslím, že velmi slušně podal obraz o tom, jaký byl Michael excelentní muzikant a zpěvák. Ačkoli jsem na jeho muzice vyrůstal, tak mě teď jeho návrat na pódia zas tolik nelákal, ale po tomhle dokumentu bych toho litoval. Věřím však, že ze 100 hodin materiálu by se dalo vytěžit i o něco více. I tak to byl pro mě v kině zážitek jaký jen tak nenastane a který ve mně zůstává i po 5 dnech, co jsem to viděl. ()

Skuby47

Dokument, který bere dech při představě, že tomu, kdo tam tančí a zpívá je 50 let. Jeho vitalita a kreativita je obdivuhodná při jeho věku a subtilní postavě. Dokument o osobě geniálního zpěváka by si zasloužil komplexnější informace, ale tvůrci asi museli vycházet jen z materiálu, který byl při přípravě koncertu pořízen. Zaujalo mne s jakou úctou k němu přistupovali jeho spolupracovníci a jak on se věnoval přípravě s plným nasazením. Je vidět, že Michael měl svoje fanoušky rád a dal by jim maximum, co by mu zdraví dovolilo. Škoda, že se alespoň několik koncertů z plánovaného počtu neuskutečnilo, protože s takovým nasazením by je všechny stejně nezvládl a z pódia by ho jednou zřejmě odnesli stejně jako jeho omdlévající příznivce z publika při koncertu v Bukurešti v roce 1992. V jeho podání by to bylo jistě velkolepé vizuální a hudební představení, protože on byl ten jediný, kdo uměl svou hudbu rozpohybovat, nemluvě o citovém a ekologickém poselství, které do ní vložil. ()

black.mao

This isn't it. Filmový záznam zkoušek který snad původně měl sloužit jako reklama na koncerty v londýnské O2 aréně, a který je, po smrti hlavního aktéra, vydáván za plnohodnotný celovečerní film, z nouze nazvaný jako dokument? To se příště můžu místo filmu podívat na kamerové zkoušky a budu na tom podobně. ()