V zimě roku 1795 stvořil šílený doktor Frankenstein monstrum kterému se podařilo přežít až do dnešní doby. Nesmrtelný Adam bloudí sám ulicemi města, ve kterém spolu válčí démoni s chrliči o osud lidstva. Démoni, vedení temným princem Naberiem, se snaží odhalit tajemství Adamova stvoření, aby ho využili k zničení celého lidstva. Proti démonům stojí chrliči v čele s královnou Leonore, kteří se snaží Adama ochránit za jakoukoliv cenu. Jak si Adam začne uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí celého světa, musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá... (A-Company CZ)

castor

Tupý scénář a razítko přístupnosti PG-13 sráží tenhle kus ještě o stupeň níž, než by musel být. Problém je v tom, že neznám moc lidí, kteří se dokáží kochat triky a akcí, když se okolo odehrává příběh se spletitostí dětského leporela. ()

*CARNIFEX*

Frankenstein je nová kvalitou nedosahujúca "kópia" Van Helsinga. Ten okrem krásnych efektov, kulisami a obyčajnou zábavou disponoval "dušou", ktorá diváka dokázala nie len pobaviť, ale aj upútať. Tu veškerá "sranda" končí vyzradením všetkých "tromfov" v úvodnej 15 minútovke. Všetky efekty sa už len opakujú a Frankenstein zrazu nemá po vizuálnej stránke čím prekvapiť, čo ponúknuť ( až na úplný záver ). Keď k tomu "prirátame", miestami ozaj stupídne dialógy v podobe trápnych "detinsko detských" vyhrážok, razom si človek uvedomí, že tento film je venovaný kategórii do 15 rokov, alebo divákovi s "detskou" dušou, ktorému postačí "nemé" sledovanie obrazovky a chrúmanie pukancov. Neustále cirkevné žvásty boli pre mňa najväčším tŕňom v oku. Boh sem, boh tam, boh toto, boh "hinto". Ako v zlom sne. ( Je snáď režisér iluminátom?? Propaganda vieri a "kresťanstva" je cítiť na sto honov. Peklo Vs Nebo, Boh Vs Diabol, Boží bojovníci ochraňujúci životy ľudskej rasy "neviditeľnou rukou" - aké priehľadné ). Frankeinstein nie je vyslovenou katastrofou, no kto čakal pokus o remake z roku 94', vytriezvie veľmi rýchlo. Vidieť raz a "rýchlo" zabudnúť. ()

D.Moore odpad!

Dlouho jsem neviděl nic tak blbého, na čem by mě nezaujala jediná věc. Ani triky nestály za řeč, natož za pochvalu. Někdy je zkrátka i 49 korun za DVD příliš. ()

Spooner

Guilty plesure jak sviňa. Dementnější příběh sice už bezpochyby letos v kině neuvidíme a jestli budete jen chvíli přemýšlet nad důvodem chování hlavních postav, tak vám hrozí rakovina mozku. Yvonne Strahovski a Jai Courtney zde pak navíc soupeří o cenu za největší herecké dřevo desetiletí a ze scén, v nichž se něco vysvětluje, vás budou bolet uši. Jenže celé to má tak šílený spád a akce je nečekaně epická, že vám to bude vlastně celé úplně jedno. Akce by sice místy potřebovala šikovnějšího střihače, na efektech se ale rozhodně nešetřilo a většinu stopáže se zde pořád něco děje. Aaron Eckhart navíc charisma rozhodně nezapomněl doma ve skříni a Bill Nighy rozhodně ví, k jaké ptákovině že se to upsal, a strašně si to užívá. Vy byste pak měli zvolit podobný přístup. 50% ()

Wacoslav1

Tak jo. Dostal jsem co jsem očekával. A podle dosavadních ohlasů jsem očekával pěknou ptákovinu plnou gigantických digitálních efektů. No a přesně tak to i dopadlo. Je to strašně hloupý film to je snad i úmysl to není jinak ani možný. V ději jsem se po pravdě moc nechytal a netuším co má toto společné z legendou o Frankensteinovi, ale je to totální triková nálož to rozhodně nelze popřít. I když bych neřekl, že 3D by v tomto případě bylo nevyhnutelný. Já se mu už tradičně vyhnul a nemyslím si, že bych o něco přišel. Každopádně vizuál to má bombastickej z ostatními aspekty už to holt dopadlo hůř, ale co bych chtěl je to prostě typickej film dělanej na efekt, ale zase na druhou stranu svižnej opravdu kurevsky dobře vypadající a přiměřeně zábavnej. Jo a taky musím dodat, že Eckhart se na svou roli opravdu hodí to každopádně a já byl z jeho výkonem spokojen. Jinak dějově jdou většinou podobné snímky mimo mě, ale jejich účelem asi opravdu není zaujmout brilantním příběhem. Já se nicméně bavil docela solidně. Jako ujetá efektová jednohubka je každopádně tenhle filmík na zabití pátečního večera pokud se vám zrovna nechce chlastat jako dělanej a mě rozhodně nijak nepohoršil.60% ()

Xmilden odpad!

Pane na nebi, nedopusť prosím aby vznikaly podobné zrůdnosti. Film, ve kterého vypadá After Earth neskutečně nabušeně. Film, který je tragický každou desetinu sekundy. Nevím co provedli Nighy s Eckhartem, že v tomhle museli hrát. Každá jejich věta mě drásá. Takové nesmysly snad ani nemysleli vážně. Pravděpodobně jeden z 5 nejhorších filmů všech dob. PS: Nenechte se ošálit vysokým hodnocením. 0%! PS2: Jestli chtějí do nového Terminátora opravdu obsadit Jai Courtneyho tak pánbůh s náma se všema. ()

-bad-mad-wolf-

Ohniví démoni versus oživlé gotické okapy! Žjova! Ultimátně superdebilní námět, přetavený v ještě debilnější scénář, nedává divákovi vydechnout a zahrnuje ho vytrvalým přísunem scén a hlášek, které trhají mozek na kusy. To je tak, když se dvě stě let stará sešitá mrtvola připlete do války dvou z prstu vycucaných frakcí, z nichž jedna efektně vybuchuje a druhá se po smrti teleportuje do nebe (!). Jmenovat se Já, Frankenstein, přičemž jsem ve skutečnosti Já, Adam a nemít kromě líbivého vizuálu a podezřele hvězdného obsazení ani šajn o dobré akční scéně či cool dialogu, to už je fakt kus hovadského výkonu - smutná absence humoru, nadhledu či jakékoliv odvázanosti (rating PG 13 tomu nepřidává) potápí tuhle břečku definitivně. Kór když mám příběh, který by dal dohromady každý čekatel nového čísla Kačera Donalda a postavy, jež by za svůj zlozvyk mluvit měly umírat na skřipci (logika filmu - Chrliči: "Musíme bránit Adama před démony, je hrozně důležitý!" Adam: "Pusťte mě, chci dát démonům do držky!" Chrliči: "Jasně bejku, jdi do nich!"). Připočtěte tunu na efekt postavených momentů (a to i ve scénách, kde někdo zcela banálně konverzuje!), nijakou hudbu a nudnou akci, tvořenou záplavou světel a digitálních ohníčků. Ústřední padouch vlastní gigantické areály plné postmoderní techniky a zoufale touží nalézt frankensteinovské tajemství, takže má krásnou sci-fi laborku a v ní celé dva vědce. DVA! Tahle potíž je nicméně vysvětlená vyzmizíkovaným lidstvem, jelikož ač se démoni i chrliči chtějí skrývat, při jejich rvačkách nad městem vybuchují gigantické ohňostroje, poletují oživlé sochy, vytvářejí se monstrózní světelné obrazce a nikoho to netankuje. Patrně to má nějakou větší hloubku - třeba nám chtěl pan tvůrce naznačit, že jsme tak zajati v záplavě ajpodů a ajfonů, že už od nich vůbec nezvedáme oči a nevidíme, že se na nebi perou dvě kokotské nadpřirozené rasy. Nebo se na lidi úplně vybod, protože při smrti nevybuchujou, nikam se neteleportujou a navíc krvácej, takže by se nevešli do ratingu. V létě se určitě poohlédněte po větráku značky Mary Shelley, jelikož ta se musí v rakvi vzteky točit jako vrtule. Hvězda za ty fajn scény z PC hry a dechberoucí míru čehosi, co jsem zcela ochromen sledoval a nebyl schopen nikam zařadit. Nová generace výplachů! O něco uhlazenější recenzi čtěte zde. ()

juta

Tak abych řekl pravdu, tak žádný zázrak to rozhodně není, ale zatracovat se také nemůže. Má to docela fajn příběh, i když vzhled démonů nebyl nikterak oslnivý, přesto šlo o zajimavou podívanou. ()

Shakers

Underworld už tak neťahá a tak si Kevin Grievoux našiel ďalší nemrtvý projekt, v ktorom si rovnako nemrtvo zahral. Fajn vizuál, slušné herecké obsadenie (Nighy najlepší, Courtney najtupší) a perfektná hudba ma zaujali na toľko že som nezaspal. Neviem či som bol natoľko unavený s práce alebo s posilky, ale prekvapivo som túto tupú Ja Frankenštajnofvku dopozeral. P.S. keby som bol sto percent pri zmysloch, asi idem nižšie. 60% - 3* ()

S.Quentin QUALE

A tak mě to zas nijak neurazilo. Je to o hvězdičku horší než tady ti Lincolnové a napětkrát, jak špina v kýblu točící se Underworldi, ale podle zdejších hysterických ohlasů jsem čekal vypínačku v půlce filmu. Samozřejmě, démoni v oblecích s jejich prašečíma hlavama jsou k smíchu, ale jejich okřídlení protivníci spolu s Eckhartem jsou udělaní slušně, akce se tam taky dá pohledat, takže i přes to, že nemám potřebu jít pod slabé dvě hvezdičky, tak jsem rád, že jsem do kina nešel. Zklamání to je, ale přitom stačilo jen pár hlášek a trochu nápaditosti. 45% ()

misterz

Hodnotenie tohto filmu záleží od momentálnej nálady a to od jednej do max. troch hviezdičiek. Šťastie, že som bol práve v nálade pozrieť si bezduchú dejovú zlátaninu, a čo som čakal som aj dostal. Keď človek vypne a z filmu vníma iba obrázky tak sa to dá. Vizualizácia nebola zlá, no mňa na filme upútali hlavne masky. Mám silné podozrenie, že pri maske Gargoylov sa autori nechali inšpirovať PC hrou Heroes of Might and Magic a pripomenuli mi tak staré dobré časy, keď som ešte ako mladík niečo hrával. Masky démonov som už tiež niekde videl, ale nemôžem si spomenúť kde. Ako jednohubka a prostriedok pre výplach dutiny lebečnej film ujde, ale do kina by som naň rozhodne nešiel. 50/100 ()

HAL

Underworld, Van Helsing, Kazatel, atd., atd., atd. Každý ví co od toho čekat, a přesně to dostane. Vidět, bavit se, zapomenout, a za rok vidět zase znovu pod jiným názvem a s jinými herci. Jen ten Bill Nighy bude všude. 5/10 ()

Peytl

Adam Franknštejn se celých devadesát minut (+ 2 nastavené) měnil jak pod rukama docenta Měšťáka zřejmě pro to, aby nepřišla vniveč jeho ultrahranatá brada a dámy udělaly své vlhké ááách. No, moc šancí mu stejně nedávám a to i přesto, že hodnotím tuto eventualitu jako trapný, nicméně vyhraněný heteráč a nejsem tím pravým porotcem pro mlže roku, dávám přednost prdelkám... ženským. Sešívaného naháněli démoničtí sparťani a zároveň i klokani z bohemky, navzájem se mezi sebou jebali, prostě klasické vymaštěné hlavy fotbalových fanoušů, to vše v digitálním maglajzu a šílené koncentraci demence. Jsem král všech kokotů a jiné pronášené věty zralé na tesání do mramoru od kluků v čupr dresech. V té chvíli mi už vykopávala v nepravidelném rytmu levačka jak po mozkové mrtvici, proto ze zdravotních důvodů nedoporučuji. Být fandícím primitivem, který by si na takový zápas koupil lupen, vrazím si dobrovolně světlici do všech tří očí a abych si zlepšil kvadlifikaci, zkusil bych ten slabikář přece jen přelouskat. ()

liskam

Ne ne ne. Frankenstein je jen jeden, a myslím, že tahle vykrádačka názvu, byl jen marketingový trik, aby filmaři natáhli do kin13ti letá děcka. Holt název, Já Adam: výtvor Franenseinův by se prostě asi neujal.... Za mě 45% ()

mzss1 odpad!

|1%| Já, Frankenstein ? To spíš: Já, blbec, že jsem do toho filmu šel ! No, toto jsem fakt nečekal, absolutně to šlo mimo mě. Moje hodnocení je asi kruté, ale to prostě nešlo. Nejprve bych chtěl zmínit důležitý fakt, že jsem neměl žádné očekávání od tohoto filmu. Věděl jsem, že to bude ujetárna, ale měl jsem náladu na vygumování mozku, řekl jsem si, tak při nejhorším to nebude průměr, tak 2* snad a ono ani jedno, ani druhé. Nemám moc rád podobně ujeté filmy, většinou je vidím značně podprůměrně, ale ne na čistý odpad - to je to, co chci na úvod vysvětlit, že nejsem zaujatý proti podobným filmům nějak extra, nemusím je, ale toto jsem musel odpadem ztrestat a to odpady nedávám tak často. Třeba podobná ujetárna, ikdyž se nedá moc srovnat, film: Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. To nebyl vůbec špatný film. V rámci toho, že to bylo ujeté (ne moc pečlivě pojaté), tak jsem byl dost spokojen. Dost spokojen proto, že jsem dal lepší 3* (61%). Je i více podobných blbůstek, kdy dám třeba 2* - ale proto, že něco tam ocením. Třeba zde jsem si myslel, že ocením aspon efekty a ono houby. Úvod mě vůbec nechytnul, ale beznadějně to nezačalo, ale jakmile začala akce, šlo to vše do kopru. Co se týče efektů a údajné 3D převedení v nich ? To snad nemyslíte vážně, že to bylo hvězdné, nebo, že se dalo na to koukat ? Nicméně, názor ostatních. Tvorové, dáblové, možná to 1% dávám za ně, ale i to nebylo nejlepší. Příběh samozřejmě u podobných blbůstek nedává smysl. Napětí, sympatie k nějakým hercům, logika, jednání postav, nějaké dějové linie, scény - nic mě nezaujalo. Hudba ? No zaznívala tam, ani té jsem si nevšiml. Jedna velká nuda, a to se tam něco často. Co z toho, že se mlátí létající draci..pardon ne draci, ale dáblové nebo démoni s křídlama ? Uf, mam dost. Finále také o ničem. Tento brak nemá žádné části, úvod, střed, závěr. Je to tupý film, který asi chtěl dělat hodně na efektech, přitom ty byly nulové. Některé scény z filmů připomínaly jiné filmy. No, myslím, že nemá cenu komentovat dál. Já mám dost. Doufám, že jsem ze začátku jasně vysvětlil, že nejsem úplně zaujat podobným bláznivinám. Toť vše. ()

Omnibus

Film jsem sledoval v dobré společnosti. Nalevo ode mě seděl Bůh a chytal se za hlavu, co za podrazácký póvl (ty chcíplé chrliče) mu lifrujou k němu do nebe, napravo na dvojsedadle se znechuceně šklebili kníže pekel a princ démonů a dávali si navzájem studený obklad na čelo. Aby ne, když tu zkázu lidstva pekelně zmrvili a nedotáhli do zdárného konce. Vzadu, o dvě řady za námi, to pořádně vrzalo, jak se starý dobrý Frankenstein obracel v hrobě a vepředu na plátně sebou uprostřed drátků a hadiček nervózně cukala mrtvá laboratorní myš, jakoby jí úchylná doktorka vrazila do kloaky vibrátor s baterkami Duracell. Nejvíc na celou tu chrlivou apokalypsu vyzráli obyvatelé města - všichni seděli doma na prdeli, čuměli na bednu (asi na Bakaláře) a nikoho nenapadlo se mrknout z okna, na okřídlené zrůdy a na zemi vybuchující démony. Mimochodem, démoni sice hořeli pekelným ohněm a při podříznutí se rozprskli jak silvestrovská petarda při neodborné manipulaci, ale nezapálili tím naprosto nic okolo sebe - ani jediný mastný papír od tlačenky povalující se u popelnic. Při bojích s anděly pak zdemolovali pár velkých budov, ale policii či hasiče kvůli tomu nikdo nevolal. Však budov je ve městě dost, no ne? Samotný Frankenstein byl sice ušitý z 8 lidských mrtvol a byl tak šerednej, až byl milej, ale sám to nemohl zachránit. Ani lidstvo, ani ten film. Brr... Vyhozené peníze za kino! A mimochodem, Underworldu to nesahá ani po okapovou rouru! Natož po chrlič. Dvě hvězdy dávám za ty nálety chrličů – cestou z kina noční Plzní jsem neustále úkradkem pozoroval střechy historických domů, jestli nějaký kamenný chrlič neobživnul a neotáčí po mě hlavu. Naposledy mě takhle vystrašily ty Harpyje z filmu Ronja, dcera loupežníka. A Hitchcock svými Ptáky, samozřejmě. ()

kingik

Není Adam jako Adam. Vše kolem něj je digitální a jen on si udržel výraz "echt" drsoně, co si přišel vyřídit účty s démony a nečekejte, že by se na vás culil a cucal sladké koktejlíčky. To sami tvůrci namíchali akční-fantasy-comics koktejl z nijak zvláště originálních ingrediencí, ale když se vzdáte tradičního protřepání, tak vám tenhle drink zachutná. Za fantasy barem ho servíruje Aaron Eckhart osobně a konečně je tady pro něj role, ve které nemusí nikomu sekundovat a naopak ansábl známých hereckých tváří sekunduje jemu. Příběh známého monstra, které bylo stvořeno z rukou vědce Frankensteina se dostává k divákovi v jedinečně temném comicsovo experimentálním pojetí, tolik odlišném od toho, co bylo doposud divákům předkládáno v mnoha jiných verzích. Monstrum dostane jméno Adam a povstane v čele války proti démonům, jež má navždy změnit osud lidstva. Démony vede princ Niberius, který v současnosti vypadá jako seriozně vyhlížející postarší muž. Klíčem k vybudování jeho neporazitelné armády démonů má být zápisník doktora Frankensteina s důležitým postupem, jak vzkřísit to, co už je jednou mrtvé. Sledujeme tak cestu monstra, které nejdříve zabije ženu svého stvořitele, později se zbaví i jeho, aby pak o 200 let později narazilo v katedrále na řád vedený spravedlivou královnou Leonore, která chce využít jeho služeb před hrozící záhubou světa. Film semele a vykrade prvky z Matrixu, Hobita, Smrtonosné pasti, Hvězdných válek a mnoha dalších známých a lepších filmů. Tvůrci k frankensteinovské legendě přistoupili až téměř experimentální formou, která ač se váže ke známému tématu, tak nemá v tomto pojetí prakticky žádné zastoupení. Takže přece jen určitá originalita tady má své místo. Film balancuje na rozhraní kvalitního béčkového spektáklu, ale přitom nijak horlivě neusiluje o áčkovou ligu. Digitální vánek s nárazovým větrem, kterým se prezentuje po celou dobu je sice jako dělaný pro široké plátno, ale potíž je v tom, že film neudělá vichřici, uragán ani smršt a jednoduše nestrhne. Navíc neúprosně odhalí slabší technické provedení triků, což je příznačné pro filmy, které jedou po celou svoji stopáž na trikové vlně. Povětšinou ohněm rozcupovaný démon zrovna nenadchne a nelze si přitom nevzpomenout na spřízněný comicsový kousek s Nicolasem Cagem "Ghost Rider". S tímhle filmem lze zažít vlnobití. Ne všechny scény mají svoji jednoznačnou poutavost a působivost, ale hned následuje nějaká trikově efektní scéna s poměrně dynamickým tempem a zavile se tvářícím hlavním hrdinou. S divákem děj hází ze strany na stranu, ale tahle bárka to přečká, a přes svoji rozkolísanost se nepřevrátí, nebot je nad poměry luxusně vybavena, navrch vybavena nákladem zajímavých nápadů, sice ne vždy úpně stoprocentně vyvážených, ale pro účely filmu velmi funkčních, kormidluje ji spolehlivý kapitán Stuart Beattie se svým druhým důstojníkem na palubě Kevin Girouxem, který je autorem předlohy, a pro diváky je to efektní a oddychová plavba. Někdy však až příliš. Rozhodně velkou pochvalu a pozornost si zaslouží hlavní představitel. Aaron Eckhart má pro někoho v jiných filmech, kde hrál, sporné charisma, ale tentokrát si ho snad předem nakoupil někde v krámě, protože to v tomhle ohledu přišel pochybovačům nandat. A nerozpakuje se být tím nejlepším, co film nabízí. Je radost sledovat jeho reakce, kdy skutečně svým vzezřením, zvláště impresivní je jeho brada, připomíná oživlou comicsovou postavu, kterou je možné si oblíbit, i když jste se na film nevybrali až tak právě kvůli němu. I přes toto výrazné pozitivum si nemyslím, že by se film dočkal pokračování, i když určitý prostor na konci je naznačený. Pro svoji střídmou stopáž to rychle uteče a závěrečné titulky trvají cca 10 minut. Příběh si klidně dovedu představit zpracovaný jako seriál s podstatně nižšími náklady a levnějšími herci. Ve filmové podobě příliš nezaostává za současnými trendy snímku pro mladší diváckou obec. I pro diváky se jménem Victor Frankenstein. Nebylo to až tak nabušené, jak jsem předpokládal. Mé hodnocení: 60% () (méně) (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

McClane Jr. je Kyle Reese

McClane Jr. je Kyle Reese

20.02.2014

Terminator: Genesis, pátý film známé akční série, je koncipován jako začátek nové trilogie. Jestli na ni dojde ukážou až tržby, poloreboot Cameronovy ságy (v němž nebude chybět Arnold Schwarzenegger)… (více)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)