V zimě roku 1795 stvořil šílený doktor Frankenstein monstrum kterému se podařilo přežít až do dnešní doby. Nesmrtelný Adam bloudí sám ulicemi města, ve kterém spolu válčí démoni s chrliči o osud lidstva. Démoni, vedení temným princem Naberiem, se snaží odhalit tajemství Adamova stvoření, aby ho využili k zničení celého lidstva. Proti démonům stojí chrliči v čele s královnou Leonore, kteří se snaží Adama ochránit za jakoukoliv cenu. Jak si Adam začne uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí celého světa, musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá... (A-Company CZ)

Johnny.ARN

A občas Vám aj takáto B-čkovina zdvihne náladu. Pekný akčňák s Aaronom ako pozošívaným monštrom, ktorý bojuje, skáče a bije a to všetko na pozadí zelenom, ktoré, čuduj sa svete, v konečnom výsledku nepôsobí vôbec rušivo ale skôr naopak. Efekty sú priatelné na daný žáner a prevedenie a skôr potešia ako naštvú. Obsadenie s hviezdami nižšej svietivosti, dej trochu pritiahnutý za vlasy ( obidva tábory v jednom meste a nevedia o sebe?? Really? ) ale akcia je pekne dávkovaná a záverečný súboj je epický. Kľudne do telky na sobotňajšiu noc. 3 z 5 ()

Sokkk_y

Na zkouškové období neexistují lepší filmy, než jsou tyto béčkové sci-fi patlanice. Člověk u nich vypne, zasměje se rádoby veledůležitým scénám, při nichž i chudáci samotní herci mají co dělat, aby jim necukaly koutky a zabije se ta hodinka a půl prokrastinací. A Frankenstein z tohoto typu snímků vůbec nevybočuje. Snímek, který chvílemi až moc nápadně připomínal Van Helsinga, měl to, co by takové podprůměrné "dílo" mělo mít, dokonce i s těmi efekty si jakž takž tvůrci vyhráli. Škoda jen, že Aaron Eckhart byl mnohem méně charismatický než jeho kolega Hugh Jackman ve zmíněném sourozeneckém filmu. Jinak ale Frankie svůj účel splnil. ()

Mr.Bulanek

Na zahnání nudy se to dá. Viděno v buse s lotyšskýma titulkama, ve kterých jsem rozuměl jen pár slov, které byly podobné litevským. Naštěstí je to ten typ filmu na který stačila moje angličtina. Ve výsledku o něco slabší než Legie. ()

ywo666

Ale v pohode. Ja som spokojný. Bol som varovaný, že to je tupá digitálna zlátanina. Takže som si len užíval gotický vizuál, digitálnu akciu a nenechal som sa rušiť tuposťou snímku. Aaron ako Frankenstein mi nevadil. Deštrukcia sídla na záver je impozantná. Adamov súboj s démonským velitelom v strede filmu je super. Na Yvone sa vždy dobre pozerá. Bill Nighy je dobrý asi v každej úlohe. 60 digitálnych brainless percent. ()

noriaki

Yvonne Strahovski dál hýčká svoji slabost pro monstra a Bill Nighy je sympaťák i když hraje pekelného prince. To je dobré vědět. Ale dívat se kvůli tomu na celý film, navíc na tak stupidní, tak to za to nestojí. Zajímalo co se honilo hlavou tomu géniovi co vymýšlel námět. Démoni bojují za ovládnutí světa, v cestě jim stojí oživlé chrliče a do toho se zamotala Frankensteinova potvora z jiné knížky. I když je jejich válka ultra tajná, čili se o ní chudáci lidé nikdy nesmí dovědět, tak při každé bitvě zdemolují pár budov, oblohou létají firebally a z gigantické katedrály uprostřed města stoupají k nebi sloupy světla. Scénář sám je ještě hloupější, jakoby ho vyprodukoval nějaký generátor drsňáckých hlášek a klišé situací. Pokud dopředu neodhadnete jak zemře chrlič s ježkem na hlavě, tak si můžete k hodnocení připočíst hvězdičku. Slabý odvar stejně béčkového, ale o třídu lepšího Van Helsinga. ()

elanius

(61/2014) / Podobne ako LIVINGDEAD aj ja som si príjemne schrupol pri Frankenšteinovi. Na takú polhoďku snáď. Výsledok pochopiteľne bol, že som o nič neprišiel :). Tuctovka, ale videl som aj horšie, hlavne vďaka Aaronovi, ktorý sa možno na rolu Frankensteina až tak nehodí, popasoval sa s tým ale slušne. Čo ma vyslovene sklamalo bola samotná postava Frankyho v zmysle masky. Takýto atraktívny charakter si zaslúžil monstróznejšie spracovanie. (5/10) ()

venison

Čekala jsem něco ve stylu "Van Helsinga", ale tohle byla spíš hodně blbě nepovedená parodie na "Buffy - Přemožitelku upírů".. Příběh začíná v okamžiku přesně tam, kde tradiční Frankenstein končí.. A co přijde dál je naprostá ujeťárna, kdy mezi sebou bojují andělé a démoni a Frankenstein se plácá mezi nima.. Navíc obsadit Aarona Eckharta do této role bylo dost mimo (navíc když jeho jizvy spíš připomínají, že se pořezal při holení).. Přemýšlím, jestli si tohle céčko dokáže najít svou cílovou skupinu.. ()

tnp101

Neukamenujte mě, ale já se slušně bavil. Nepopírám naprostou dementnost, ale upřímně, sliboval snad trailer něco jiného? Naopak mě překvapily až nečekaně koukatelné akční scény (nad ne zcela dokonalými digitálními efekty lze při pohledu na nijak slavný rozpočet přimhouřit oko) a slušná hudba. Při své kraťoučké stopáži bez problému stravitelné. Underworldy patřily vždy k mým guilty-pleasures a toto je v podstatě to samé, jen malinko jinak. 50% ()

Sany33

Keď som raz ráno po preflámovanej noci sedel na hajzly, zdal sa mi prvoplánový sen. V tomto sne išlo o boj medzi dobrom a zlom v ktorom zlú stranu reprezentovali pochopiteľne démoni, ako inak a tú dobrú chrliče?!?!? WTF? Chrliče? ... Asi by som mal vynechať drogy, no nič. To na tom sne však nebolo najčudnejšie behal v ňom jeden polomodel a strašný homozigot na ktorého všetci volali menom Frankenstein a najskôr ho chceli všetci na svoju stranu, neskôr ho chceli všetci kilnúť ale on to jednoducho uhral na rešpekt. V mojom sne boli pochopiteľne použité tie najlepšie možné efekty a všetko vizeralo tak nádherne trojdimenzionálne. Vôbec mi nevadilo, že démoni po demaskácií vypadali ako chodiaca kopa hoven viac mi vadila celková nezmyselnosť celého sna. Možno aj preto som bol v konečnom dôsledku rád že som sa zobudil a mohol, ako naši český susedia hovoria hodiť bobek. 37%. ()

Pump

Naprosto úžasné fantazy a i když Underworld nesnáším a to doslova, tady se jeho tvůrci předvedli. Úžasný Aaron Eckhart. Nerozumím tak nízkému hodnocení asi to bude o vkusu. Zase filmům, které paroduji drama například Joe a ze kterých jsou všichni unešeni, já dávám odpad a jsem přesvědčen, že právem. Jsem rád, že tisíckrát omletý příběh je pokračováním tam, kde ostatní končí. ()

VanTom

Už jsem nejspíš přesycen generickými odvěkými bitvami mezi nadpřirozeným dobrem a zlem o osud lidstva (které samozřejmě nemá o ničem ponětí, přestože se uprostřed města demolují budovy a každou smrt doprovází ohňostroj viditelný na kilometry - asi proto, že se zápasí v noci, to přece všichni tvrdě spí). Tentokrát mezi pekelnými démony a nebeskými gargoyly (a.k.a. chrliči), k čemuž se nachomýtne Frankensteinovo monstrum a deník jeho stvořitele, umožňující reanimovat mrtvé. Nebavil jsem se, i když vizuál, triky ani akce nepatří k nejhorším (zvlášť na takovýto totálně nesmyslný výplach) a snímek velmi rychle utíká. ()

Brain-D

Naprosto mi to připomnělo Vana Helsinga, ale tohle je o něco horší. Prší z toho druhořadost, ale tvůrci to zřejmě sami tak nachystali a mysleli na to, aby to ani chvíli nenudilo, což se jim dokázalo splnit. ()

Timak

Je to obr blbina, ale já se bavil královsky. Mám tuto tématiku rád a když to neberete moc vážně, tak je to prostě dobrý. Srovnal bych to s prvním Underworld, a to se mi taky moc líbilo. Škoda jen, že Caitlin Stasey nedostala více prostoru :-) ()

pravdovravny

Tento film je úplne jednohubka, na druhý deň nebudete vedieť že ste nejaký film videli. Scenár hrozný, všetko zachraňujú triky a herci. Aj tak nechápem ako ich na toto presvedčili :D I keď aha rozpočet 65 mil. :D ()

Mishqo odpad!

Tak stupídny film až ma hlava rozbolela. Vo svete v ktorom sú gargoyles (chrliče - áno dobre počujete) rádoby anjelmi a ochrancami ľudí by som žiť teda nechcel. Z digitálneho vizuálu mi bolo doslova na grcanie. Scenár tam asi ani nebol. :D A zvyšok už komentár nepotrebuje. Percentuálne sa vyjadrovať nebudem. Chúďa Mary Shelley sa asi v hrobe obracia. ()

Danny F.

Trochu moc "předigitalizováno." Nemohu se zbavit pocitu, že ti démoni tam být nemuseli. Jinak pěkná podívaná. Dobrá akce. 70% ()

fefee

Fantasy zlátanina s akčnými a hororovými prvkami kde sa Frankenstein zmenil na umelo-dutého sex-idiota ktorý zachráni svet. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

McClane Jr. je Kyle Reese

McClane Jr. je Kyle Reese

20.02.2014

Terminator: Genesis, pátý film známé akční série, je koncipován jako začátek nové trilogie. Jestli na ni dojde ukážou až tržby, poloreboot Cameronovy ságy (v němž nebude chybět Arnold Schwarzenegger)… (více)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)