Blesk

V Londýně řádí zabiják policistů. Nekompromisní Tom Brant sice není u svých kolegů zvlášť oblíbený, ale jeho netradiční vyšetřovací metody jsou v dané situaci tím jediným možným řešením. Začíná boj s časem a nelítostným sériovým vrahem... Zabiják poldů versus polda zabiják... Na svobodě řádí nebezpečný sériový vrah, který každý den zabije jednoho policistu. Když už zákon nedokáže své vlastní příslušníky ochránit, je zapotřebí někoho, kdo se řídí vlastním úsudkem a veškerá daná pravidla porušuje. Tím mužem je nekompromisní londýnský policista Tom Brant, jenž je v týmu se svým kolegou, strážníkem Nashem, kterého však nemá příliš v oblibě. Čas je k nim však nemilosrdný – každý den přibývá další oběť. Je tedy třeba začít rychle jednat... (TV Prima)

slovan1

Statham v Bleskovi ubral na bitkách, jinak je to pořád ten stejný chlap, se stejným výrazem a suše vtipnými hláškami. Ona akčnost zde nechybí úplně, ale na to, co jsme zvyklí se nám nedostane. To ale naprosto vynahrazuje příběh. Ikdyž od začátku víme, kdo je vrah, zde to funguje dobře, protože se díváme na kočku a myš a jen se čeká, kdy myš udělá chybu (což se dá většinou očekávat). Gillen si svého záporáka užil a nejradši bych hrábnul do monitoru a jednu mu natáhnul. ()

MsUtahraptor

"Malíček" byl psychopat k sežrání, bohužel se vééélká část filmu točila kolem "drsného" hlavního hrdiny, který většinu času trávil snahou vypadat DRSNĚ a vysvětlováním, jak moc velký "Ir" je. Počínaje tlučením zlodějíčků irskou verzí hokejky, přes neustálé nalejvání irskou whiskey, po vyhrožování zmlácením v irském stylu. (Jen doufám, že skuteční Irové nejsou takoví idi*ti.) Myslím, že to je výborná ukázka nevyužitého potenciálu filmu. ()

insurgentes

Bylo to hezké. Statham tam bije spoluobčany různě zahnutými klacky a pohrabáči. Policejní bičizky s rypákem, že by mohly šňupat brikety (a taky je šňupou). Homosexuální detektiv, který dělá dobře svou práci. Prostě, moc hezké. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Velmi zajímavý scénář dle bezpochyby pozoruhodné předlohy. Umně prokreslené hlavní postavy (dvojice policistů a pachatel) celý film však neutáhnou. Prakticky všem by se hodil hlubší background. Celé by to pak působilo méně strojeně. Vedlejší postavy jsou vesměs nadbytečné, ba co hůř, mnohdy se chovají nelogicky. Myšlenka filmu se navíc znatelně utápí v porovnání s činy hlavního (anti)hrdiny. ()

Spike23

A já si vždycky myslel, že není možné, aby někdo s britským přízvukem byl drsňák, musím tedy říct, že v tomto ohledu nemá Jason Statham konkurenci. Hlavní role mu neskutečně sedla a některé jeho oldschool hlášky byly naprosto luxusní. Jsem tedy celkem rád, že se konečně po nějaké době odpoutal od tupých akčňáků pro dětičky ala Transporter nebo Expendables nebo Crank pro starší dětičky ( i když to se přiznám, že jednička mě taky docela bavila :-) ). Vynikající thriller, který rozhodně není nic pro milovníky Stathamových akčňáků a který mohu jen doporučit. Pokud takhle dobře dopadla filmová adaptace, v tom případě se moc těším, jaká bude kniha. Ne, že by to někoho zajímalo, ale 1000. ohodnocený film byl více než slušný :-). ()

Tjaden

Statham je pořád stejnej tvrďák a s kouzelným britským přízvukem stírá svého čtyřprocentního kolegu jednou hláškou za druhou. To bohužel na celý film nestačí. Příběh nebyl ničím převratným a zpracování mi občas připomínalo nízkorozpočtové německé kriminální seriály. ()

Michelle41

"Do I look like I carry a pencil?" - Rozhodně Stathamův slabší kousek. Většina postav je nesympatická a když k tomu přidáme dementního záporáka, vyleze z toho průměrný film, kterým prostě Blitz je. Ani nenadchne, ani neurazí. Hvězdička navíc za závěr a samotného Stathama :)) Bon Appétit! ()

sidny

Naprosto skvělý film o sériovém vrahovi. Je to plné překvapivých dějových změn a natočené je velice reálně. Takže každý kdo má rád filmy se seriovými vrahy a odvážnými policisty s někdy až moc zvláštním způsobem řešení případu je to přímo pro vás. A nejlepší z celého filmu je skvěle promyšlený konec. ()

bruceman7

Škoda. Příběh (policejní případ) je až zarážejícně jednoduchý a tím činí film docela nudným. Se Stathamem jsem čekal větší zábavu. 4,75/10 ()

kikakrystof

Ten kdo má rád Jasona, tak se mu film bude líbit. Ale ten kdo ho v lásce nemá nebo ho moc nemusí, tak ten ať si tento film ani nepouští. Chybí tu určitě kvalitní příběh. Například jsem nepochopil proč část filmu byla o nějaké policajtce, co vůbec nebyla zajímavá. Ale dávám 4* jednak, že jsem fanda Stathama, ale taky za pár pěkných fight scén :) ()

KoRner

Klasická britská kriminálka, kde vraha vieme už od začiatku filmu a vlastne iba sledujeme ako si (ne)plánuje vraždy. Nikto z hercov sa nepretrhol, Jason nikoho poriadne nenakopal a línia s policajtkou absolútne zbytočná. ()

Lukoboss

J. Statham má rozhoně i lepší filmy, a to myslím zcela vážně. Tady se jedná o celkem nemastnou-neslanou podívanou, kde není žádná výrazná akce, zápletka a ani moc hlášek. Je to snímek, kterej divákem prolítne a nezanechá žádný stopy, takže si za nedlouho ani nebude pamatovat, že něco takovýho viděl. Na večerní oddech dobrý (takže jako ve škole = za tři), rozhodně od toho nečekejte zázraky. ()

YoZo8

„Blesk“ je rovnako priemerný thriller ako predchádzajúce Jasonové filmy „Mechanik- zabijak“ a „Elitní zabijaci“. Myslím si, že Jason Statham je už dostatočne kvalitný herec na to, aby nemusel brat každý trápny film s prívlastkom akčný. Ak to takto s ním pôjde ďalej, zapadne do šedého priemeru vyhorených hercov. Chápem, že jeho doménou sú pästne súboje, naháňačky áut a iné kaskadérske kúsky, no aspoň keby tie jeho akčné filmy mali poriadny dej, zápletku a vyvrcholenie. ()

666Carnage

Jason Statham je prostě Jason Statham. Je to drsnák co rozbije pár hlav, nasere spoustu lidí a každej z něj má respekt. Jenže když to má bejt kriminálka, která se odehrává v Londýně, nemůžete nasadit Stallonovu pravou ruku, která ví pouze jak užít násilí a silný kecy. Statham prostě nemá vtip, nemá šmrnc, je to prostě jen mašina na mlácení co dobře vypadá. Film má dobrou hudbu a akce zde je i ten scénář je dobrý. Jen tomu něco chybí a Stathamovi chybí herecká škola. Měl by jí zkusit místo hodiny bojovýho sportu nebo posilky. Ani jednou se v tom filmu nezasmál, jen čuměl jak kamenej voják. 55% ()

Wally

Nebavilo mne to, podprůměrný scénář, který nezachrání ani Statham (obvykle to stačí). Tady však Jason hraje vyloženě odporného rádoby drsného nesympatického sráče.... Gillen a Considine mi sem vůbec nesedli a jejich role byli až hloupé nebo hodně špatně zahrané... ()

iXtr3m3

Slušná britská koprodukcia z USA, kde sme dostali v tej dobe ešte stále na vlne Jasona Stathama, Aidana Gillena z GoT, Luka Evansa a pár ďalších zvučných britských mien na čele s Markom Rylancom a Davidom Morrisseyom. Kriminálka a triler z toho bolo cítiť poriadne, možno tej akcie nebolo až toľko, ale toto bol prevažne britský film, takže to muselo byť iné ako klasické americké akčňáky. ()

Holina

Pár nelogičností, nějaké rušivé elementy v chování postav, ale jinak standardní, průměrný, klasický, nevybočující krimi thriller. Škoda, že se nepodařilo udělat ze stathama fakt zlýho poldu (je zlej jenom tak jako na oko se mi zdá) a z grázla udělat fakt psychopata (je to tak jako polopsychopat). Hned by to vypadalo jinak. ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu