Blesk

V Londýně řádí zabiják policistů. Nekompromisní Tom Brant sice není u svých kolegů zvlášť oblíbený, ale jeho netradiční vyšetřovací metody jsou v dané situaci tím jediným možným řešením. Začíná boj s časem a nelítostným sériovým vrahem... Zabiják poldů versus polda zabiják... Na svobodě řádí nebezpečný sériový vrah, který každý den zabije jednoho policistu. Když už zákon nedokáže své vlastní příslušníky ochránit, je zapotřebí někoho, kdo se řídí vlastním úsudkem a veškerá daná pravidla porušuje. Tím mužem je nekompromisní londýnský policista Tom Brant, jenž je v týmu se svým kolegou, strážníkem Nashem, kterého však nemá příliš v oblibě. Čas je k nim však nemilosrdný – každý den přibývá další oběť. Je tedy třeba začít rychle jednat... (TV Prima)

Danny F.

Stále ten stejný Statham. Už by mohl dostat i jinou roli a ne jen důležitě se tvářicího drsňáka. Už je to omleté. Film ale samotný ujde. Solidně vystavěná krimi s nemilosrdným záporákem. Žádná nuda ani slepá místa. Děj je na úrovni. 60% ()

VanTom

Nezačalo to vůbec špatně, naprosto typický - drsný a ironický - Statham hned v první scéně nevybíravě zmlátil nějaké zlodějíčky. Pak už se bohužel popral až na samém konci, mezitím pátral po zabijákovi poldů v rádoby psychologicky vyhroceném případu. Jenže ten úplně postrádal rytmus, skákal mezi postavami, polohami, výrazy a ve výsledku dost nudil. ()

ghatos

Hlavně na začátku Statham hláškuje fakt dobře :) . Vrah, vraždění a vyšetřování je spíše průměrné. Finále se podařilo dostat naopak do nadprůměru. 65%. ()

m.a.t.o.

„Čo by ste povedali na predčasný odchod do dôchodku?“ – „Chýbali by ste nám pane.“ Klasická stathamovka, ktorá nenadchne ani neurazí. Jason v úlohe drsného policajta tentoraz nasadil taký drsný výraz, že aj šmirgel by mohol závidieť, čo je škoda, pretože miestami som mu to ani neveril. "Krovie" mu našťastie robia herci, ktorým ich úlohy uveriť nie je problém (Paddy Considine, Aidan Gillen, Mark Rylance). Scenár, síce nie je vyslovene zlý, no okrem toho, že má trhliny, je akýsi nemastný-neslaný, rovnako ako atmosféra celého filmu. Bonusom je aspoň slušná spŕška hlášok a zaujímavý koniec. Človek od začiatku vie ako to skončí, no záver napriek tomu prekvapí... a mňa i pobavil. ()

R1CH1E

Nejvíc se mi líbí jak tady všichni kritizují tenhle film podle pouhých 2 věcí. Tou první je Stathamova role, ve které výjimečně nezabije víc lidí než hladomor v Africe a tou druhou je málo akčních scén. Ale mě se to i přesto líbilo. Proti záporákovi nic nemám, zahrál ho celkem slušně, hlavně jeho hlášky byly někdy prostě kulervoucí. No a další příjemné překvapení byla hudba, která jen podtrhovala supr atmošku. A úplná lahůdka byl "maraton" Londýnem s panem Stathamem, který se tvářil jak nasranej orangutan, který honil vysmátého lemura Gillena a do toho jim hráli páni z The Qemists. To jsem se pak já tvářil pro změnu blaženě jako právě ukojenej panic. Zajímavé komenty: B!shop ()

Guzo

Poslední třetina filmu je výrazně lepší než ty dvě předchozí, ale na lepší výsledek než průměr to prostě není.. Statham mě asi jako jediný akční herec současné doby zatím nikdy nezklamal a ani tady nic nekazí. Jen už je s ním podobných filmů prostě nějak moc a měl by spíš vybírat s rozvahou ty lepší, ne jen co nejvíc za rok. Co se týče zbytku filmu, zajímavý záporák a místy výborná hudba tomu dávají šťávu, nic víc. ()

HomeAlone

Za seba mozem povedat , ze sa jedna o najlepsi Stathamov film . Nieje vo filme vela akcie ? Ved to nieje akcny film , ale spickovy a hlavne napinavy triler . Trilery niesu zalozene na akcnych scenach ! Jednoznacne sa jedna o Stathamov najlepsi herecky vykon . Svoj talent vyuzil fakt naplno . Dokonale zahral drsnu a hlavne perfektne hlaskujucu postavu . Ja som s filmom maximalne spokojny , nemam co vytknut a Jason , len tak dalej !!! ()

Styxos

Drsný Harry na britský způsob? Proč ne! Během těch devadesáti minut, co Jason Statham hláškuje, mlátí lidi, chlastá a loví vraha policajtů, jsem se královsky bavil a litoval jsem jedné věci, a sice toho, že bohužel zatím neznám předlohu, která u nás snad někdy vyjde. Když se na scéně objevil Ken Bruen tvářil jsem se jako totální kretén, ale v té chvíli mi to bylo jedno, protože mé srdce plesalo a byl jsem na vrcholu blaha. Abych nezapomněl - soundtrack je parádní a Blitz je asi tak stokrát lepší a zábavnější než London Boulevard. ()

zolo23

Lepšie než som očakával už aj preto, že Statham "hraje" o trocha vážnejšiu úlohu (detektíva) a celý film sa netočí len okolo jeho bum bum prásk scén. Príbeh nieje úplne originálny ,ale zaujímavo napísaný určite je. Potešila ma aj hudba, ktorá tu zapasovala bravúrne a nie náhodou som fanúšikom britskej elektroniky a rocku. Na záver...Aidan Gillen v úlohe záporáka svojou charizmou jasne a minimálne o dve triedy valcuje "nezaujímavého" Stathama. ()

BuryGol

Jason Statham umí zahrát jenom Jasona Stathama. Představa, že by hrál v nějaký slaďárně, neni moc lákavá. Opět je to jako vždycky-rvačky, drogy, honičky, poldové, Anglie a hodní vs. dobří. Jeden scénář, kterej byl resuscitovanej víckrát, než stoletej pacoš na JIPce. Ničím nepřekvapí, ničím nenachne, ale na zabití času a vypnutí mozku ideální. Byť přiznávám, že jedna hvězda patří Jasonovi, jinak je to slabej podprůměr. ()

tommmy89

Dosť slabé korenie na môj vkus. So Stathamom vždy očakávam akčnú bombu, ale toto bolo nudné a pomalé... Ale tak čo, predsa to bolo krimi, nedalo sa z toho vyťažiť viac. No ďakujem pekne, viac by som si to nepozrel. Bolo to horšie ako Julie Lescautová, či Colombo. 2* ()

Fox85

Na film se s Stathamem koukám, abych vypnul a užil si nějakou tu honičku, přestřelku nebo mlátičku. Tohle nepatří ani do jedné očekávané kategorie ()

Soweek

Byla by to i dobrá britská detektivka, kdyby neměl Jason ve scénáři každou druhou větu nějakou tu hlášku, což působí napřed hodně cool, ale po půl hodině to už omrzí a stává se to trapné. ()

BMAJTZ

Nejspíš jste ten příběh už viděli mockrát, přesto má tahle "verze" něco do sebe. Mimochodem Blitz je zahraný opravdu skvěle, už dlouho se mi tak nějaký záporák nehnusil. ()

ZkuKol

Drsná kriminálka s drsným humorem a drsným detektivem. Jason srší charismatem a cedí hlášky mezi zuby. Londýn je špinavý, plný chudáků, zoufalců a ukrutných hajzlů. Soundtrack má říz i tempo a akce i honičky jsou řemeslně zvládlé. Jenže Scénář je po 10 minutách strašně blbej a často vůbec nedává smysl - na co tolik vedlejších episod, proč tak brzo vše prozradit a co ten odfláklý konec? Nudu to zabije, nás fanoušky Jasona potěší, ale víc než nadrůměr to není. Jason hledá zabijáka policajtů, drží se hesla; "kácím les, lítaj polena!"... 60% ()

civrss

Připomínalo mi to klasickou detektivku, na kterou kouká moje babička každý druhý den v televizi. Jasona mám moc rád, ale tady se zrovna dvakrát nelíbil - prostě ta postava na něj fakt neseděla. Části filmu s féťáckou policistkou byli značně otravné. Závěr sice měl zajímavou pointu, která potěší, ale jako celek zklamání. ()

sedm.1

Parádní film. Drsná, britsky syrová stylovka, kde se snad podařilo úplně vše. V hodně vysokém tempu napumpovaná zápletka, skvělé postavy, příjemné, gradující napětí, lahůdkový závěr, prostě a jednoduše výborná, potemnělá kriminálka, která má fakt koule. Hned od začátku je skutečně nasazeno na ústřední dějovou linii, žádné zbytečné vysvětlování, jeden nasranej, drsnej polda, role ušitá perfektnímu a suverénímu Stathamovi na míru, k němu jako protihráč jeden z nejpůsobivějších gaunerů za poslední dobu, nekompromisní záporák v úžasném podání pro mě neznáméno Aidana Gillena a může začít vážně dechberoucí hra kočky s myší, kdy si ovšem ústřední postavy tyto role pravidelně mění a ta hra je vážně záživná a strhující. O akci tu tentokrát ale příliš divák nezavadí, ikdyž se tu tedy také objeví, Blitz se spíše ale soustředí na postavy, jejich činy a na důsledky jejich jednání a celé je to hodně zábavné. Film je obohacen i o několik svižných a nečekaných zvratů, navíc tu ale dojde i na pár, pro někoho možná rušivých a zbytečných vedlejších dějových linií, které sice popravdě skutečně nebyli pro ústřední zápletku zase až tak podstatné, nicméně i ty si dokázali udržet nadstandartní kvalitu a filmu naopak pomoci k ještě intenzivnějšímu zážitku. Blitz se zkrátka hodně povedl, jde o napínavou a stylovou kriminálku a to vždy potěší. ()

LuciusWlk

Tak se zdá, že Statham vleze do všeho, jen aby byl vidět. Tohle bylo hloupé, nedomyšlené, nenapínavé, nudné. Zdá se, že někdo razí kvantitu před kvalitou a obávám se, pokud mu někdo nedomluví, že mu brzy začne radit S.Seagal. ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu