Těsně po zavraždění Abrahama Lincolna je zatčeno sedm mužů a jedna žena. Všichni jsou obviněni ze spiknutí za účelem atentátu na prezidenta, viceprezidenta a ministra zahraničí. Jediná obviněná žena, dvaačtyřicetiletá Mary Surratt (Robin Wright), je majitelkou penzionu, ve kterém se šestadvacetiletý John Wilkes Booth (Toby Kebbell) setkal se svými komplici a plánoval tu simultánní útoky. Ve Washingtonu, který se jen těžko vzpamatovává z občanské války, se čerstvý právník a válečný hrdina na straně Unie, osmadvacetiletý Frederick Aiken (James McAvoy), se zdráháním ujímá obhajoby obviněné ženy před vojenským tribunálem. Aiken brzy začne pochybovat o vině své klientky a věří, že byla využita jako návnada a rukojmí, aby mohl být zatčen jediný konspirátor, kterému se podařilo uniknout, její vlastní syn John (Johnny Simmons). Zatímco se celý národ obrací proti ní, Mary musí spoléhat na Aikena, že se mu podaří odhalit pravdu a zachránit jí život. (oficiální text distributora)

mishka.k

Kvalitní soudní drama. Jen ty postavy mi přišly poněkud šablonovité. Od počátku procesu, musí být i těm, kteří případ Mary Suratt neznají, jasné, že všechno je předem nalinkované a šance na vítězství nulová. Po celou dobu jsem proto vnímala ten pocit bezmoci, ačkoli na druhou stranu, nijak se mě nedotknul a film jsem nijak emočně neprožívala. Frederick Aiken (James McAvoy) a vlastně celá koncepce postavy obhájce mi částečně připomněla taktéž reálnou postavu JUDr. Reslera (Viktor Preiss) v českém televizním filmu Ex offo. Když to shrnu - dobrý film k zamyšlení. ()

romanz123

Je to v podstatě "klasické americké soudní drama", akorát že zasazené do doby konce občanské války. Takový film potřebuje silnou ústřední morální otázku, kterou je v tomto případě právo na obhajobu a spravedlivý proces, a charismatické herecké výkony, jichž se nám dostane bohatě od herců v hlavních i vedlejších rolích, takže celkově jde stručně říct: zajímavé a povedené. ()

nydahl

Souhlasim s "Verbal" - tohle je parada.Dalsi film z me nejoblibenejsi kategorie - "predem odsouzen k neuspechu v USA" .Film poukazuje na to , co vetsina americkych obcanu nechce slyset - ze zarivy priklad demokracie je vlastne jenom sebranka moralne pokrivenejch bastardu , manipulatoru a prodejnech kurev a ze koreny tyhle prohnily spolecnosti byly utvareny prave takovymi praktikami jake ukazuje Boby Redford . Tahle kolonie mela rozhodne zustat pod kontrolou anglie , protoze velkohubost a propaganda bezcharakternich patriotu prerostla v nejvetsi zlo na planete a naprosto nekontrolovatelnou moc nad celosvetovym denim.Trochu jsem to zpolitizoval , ale nakonec jedna se o politicke drama takze..... Velmi jsem docenil ze si Redford odpustil jakkykoliv patos a dokonce i zaverecna rec obhajce se obesla bez dojemnych slintu peclive prokalkulovanych pro dojeti divaka.Dojem zanechava film jako celek a je to skvely dojem. Vsimnete si sceny v 80te minute kdy McAvoy jde sam domu po dlazdeni - famozni souhra kamery a tymu osvetlovacu - fakt peknej zaber. Pokud mate v hlave mozek a ne facebook tak si tenhle film urcite dejte.Davam 4 hvezdy - super. ()

KiJi

Pověste vejš, ať se houpaj. Tak dopadli spiklenci a atentátníci nejen na Abraham Lincolna. Film z americké historie. Natočil to americký režisér. Herec Robert Redford. Je to tedy pouhá malá domů? Řekl bych, že ne. Není to patetické, glorifikující. Překvapivě střídmé, až trochu odosobnělé. A hlavně na americký film historicky věrohodné. Někdo tady psal, že je to nudné. Film totiž není na první pohled čitelný. Snímek se řadí po bok filmů ze soudních síní. Zaměřil se jen na proces s majitelkou domu, kde se scházeli spiklenci. Jediná otázka je - vinna či nevinna. Jak pochopíte, americká vláda chce viníky. Právní systém, ústava jdou stranou. Systém se rozhodl popravovat a jiná cesta není. Ať se jedinec – právník snaží sebevíc. Divák zmagořený z velkých filmů a neznalý těchto událostí stále čeká, kde bude to drama, zlom. A ten není, protože se ministři už rozhodli. Napětí zpočátku filmu klesá do podob formalit soudního řízení, dává divákovi naději na happyend, ale uzemní ho v chladné popravě. Odpověď na hlavní otázku však nechává na historicích. ()

TOPmoovie

poctivo odmakany film. samozrejme ze pre jednoduchsich ludi, to moze byt iba kopec advokatskych reci a niaky sudny proces akych je vela vo filmoch. proste nic pre jednoduche masy. ()

shinlove

Film, na který musí člověk mít čas a chuť, protože děj musí sledovat. Je to až moc soudní, politické a vzhledem k tomu, že kromě zavraždění a následného citátu, který zazněl o vraždě A.Lincolna nevím nic, nejsem ten nejlepší hodnotitel tohoto filmu. Dávám tedy to nejlepší, co jako laik mohu dát a tedy 3* ()

Epco

Kvalitne zrežírované, ešte lepšie zahrané, hlavne čo sa týka hlavnej postavy. Posolstvo jasné a prijaté a vôbec nevadí stopáž ani pomalé tempo, napätie stúpa, emócie rastú, vyvrcholenie sa blíži. Pre mňa jediný problém spočíva v tom, že ma daná téma a ani samotný opisovaný konflikt nezaujali a to filmu v mojich očiach uberá a uberá. ()

demovka

U tohoto filmu přitahují dvě jména, Robert Redford a James McAvoy. Tématika není nezajímavá, James není špatný herec, tak nám zbývá už jen scénář a režie. Víme, že Redford umí režírovat i lépe. Takže nám zbývá už jen scénář. Bohužel byl nezáživný. Děj se posunoval dopředu a měl i své vyvrcholení. Ale od začátku jsme věděli, že je soudní proces zmanipulovaný. Tudíž jsme od začátku tušili konec. Robin Writh, myslím, že měla hrát jen odevzdanou a mlčící. Více než polovinu filmu jsme se na ní dívali. Mohla vyjadřovat i více emocí. Tzn že jsme zpátky u scénáře. Scény s přítelkyní, obzvlášť některé, jsem shledala hluché, nevím, proč tam vlastně byly. Scény s přáteli zrcadlily vztahy s nejbližším okolí. Mohlo by jich být i více. Co dodat? Chcete se dozvědět něco z Amerických dějin, když nevíte skoro nic..........Pak tento film doporučuji. Dozvíte se, že vše Americké není (nebylo) dokonalé. ()

shalash

Pěkný film, jehož poselství není pouze o minulosti. Podívejte se na tento "nejspravedlivější" soudní systém na světě, kde jsou občani souzeni občany. Pokud věříte v pravdu a lásku, tak jste blbečc*, ta totiž nevyhrává v jůesej ani dnes (např. případ zhruba z předměsíce: syn miliardáře (s řidičským průkazem) vezme pod vlivem drog káru a při divoké jízdě zabije kamarády, rozsudek: "shledán nevinným na základě psychoušského posudku, protože byl odjakživa vychováván v přepychu, rozmazlován a neuvědomuje si zodpovědnost", být rodič těch mrtvých, vezmu ganu a jdu si zastřílet, nasrat na ten systém!..) Ale o tom ten film není, jen mi to připomnělo. Scénář byl epický, vše ostatní také šlo, k dokonalosti chyběl dobrý hlavní herec a ne toto trdlo s dvěma mimickými svaly.. ()

gizi

Jak píše Silas, tvůrci si vyhráli, aby vše bylo pěkné, načančané (ale ne přehnaně), bohužel děj byl tak nevýrazný, nenápadný až nudný, ke konci se vlekoucí, že to všechno nedá víc než 55%. ()

jobina

Možná se mi jen trefil do nálady. Ať dělám, co dělám, zdá se mi vše absolutně zbytečné, veškeré snahy přicházejí vniveč a smysluplnost jednání se rovná cvokovi, bušícího hlavou do zdi. Jenže tato absurdní marnost? Nemají cenu úvahy o reálnosti, mne v tuto chvíli zajímá jen "má to smysl? nebo jsem pouze a jen figurka blázna?". ()

Montmorency

Oceňuji, že se Redford nenechal strhnout k žádnému předimenzování a nenatočil kdoví jak sáhodlouhý a patriotický velkofilm ala Hollywood....je to střízlivě pojato, story mi kdovíjak propečená nepřijde, o to lepší jsou ovšem herecké výkony - J.McAvoy je výborný a R.Wright opět ukázala, že je neprávem trochu opomíjenou herečkou.... ()

petrkoub

James McAvoy je v roli právníka opravdu úžasný a nebýt něho, film by možná nebyl až tak zajímavý. Ukazuje beznadějný boj, proti předem rozhodnuté porotě i právnímu systému. I když jsem byl během sledování spíše naštvaný (protože filmy o beznaději moc nemám rád), tak určitě doporučuji shlédnout. ()

JohnDean

Velmi dobré! Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Inter arma enim silent leges. Právě pro tuto nosnou myšlenku je film tak dobrý. Studenti práv, mezi které jsem se také počítal, zřejmě nepůjdou pod čtyři. Když k tomu přidáme pohodovou Redfordovu režii a vždy pro věc zapáleného McAvoye, není co řešit. ()

Lenka0pf

Pro mě byl Konspirátor příjemným překvapením. Hvězdné obsazení, zajímavá tematika z právního prostředí a mistrná režie Roberta Redforda - co víc si přát? :) Já osobně jsem byla vtažena do děje snad po prvních minutách, i když uznávám, že mírné zkrácení by neuškodilo. ()

hanzikk

Tahle právnická bitka mne dosti potěšila. Taky jsem se rád poučil o historii, atentát na Lincolna je opravdu zajímavé téma. McAvoy coby právník bojující za ústavu proti partě pomstychtivých generálů mi byl velice sympatický, oproti Dannymu Hustonovi (nic osobního, hrál dobře). A závěr filmu bych řekl byl velmi zdařilý, dosti mne potěšil sled událostí ke konci. ()

JerryPilsen

Výuka americké ústavy podle Redforda.Plno narážek a obvinění sytému kolektivní viny.Asi zajímavější pro americké publikum,ale jako historický film platné. ()

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

16.09.2009

Aneb „Steven Spielberg má napilno“. Pojďme popořadě – Harrison Ford pro magazín People řekl, že se Spielberg a Lucas shodli na zápletce pro Indianu Jonese 5. Už prostě vědí, co bude Indy tentokrát… (více)