poster

Konspirátor

 • USA

  The Conspirator

 • Slovensko

  Sprisahanie

Drama / Historický

USA, 2010, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dzeyna
  ****

  Hodně propracovaný snímek, který mě vážně bavil. Přiznejme si, že James McAvoy není zrovna charismatický nebo dokonce lamač dívčích srdcí, ale tady opravdu dokázal, že je skvělý herec. Byl skvělý. Celý příběh mě hodně potěšil, a byl zajímavě ztvárněn. Téměř celý se odehrává u soudu a ve vězení a přece to stojí na tom, co se stalo mimo justiční zařízení a to na vraždě A. Lincolna. Myslím, že jsem viděla film o jeho vraždě poprvé a rozhodně toho nelituji. Skvělé argumenty, důkazy a korupce, ostatně to vše zůstalo stejné i dodnes. Příjemná podívaná s pro mě nepochopitelným koncem ze strany vztahu dítěte k matce.(15.5.2012)

 • liskam
  ****

  Nejsem Američan, neznám ústavu Spojených Států, a nejsem ani historik, aby mě nějak více zajímala. Abych pravdu řekl, ani jsem nevěděl, že za spiknutí a vraždu Abrahama Lincolna byla popravena i jedna žena. Takže jsem k tomuto filmu přistupoval čistě jako k historickému dramatu. A z tohoto pohledu se mi film líbil. A herecké výkony byly opravdu kvalitní. Aby také ne, když bylo obsazeno tolik známých tváří. Za mě 77%(28.5.2013)

 • honajz
  *****

  Dokonalý film s výborným scénářem. V podstatě soudní drama na obehrané téma, tentokrát však ozvláštněné tím, že k němu skutečně došlo a že se režisér Robert Redford snažil o co nejvěrnější historickou přesnost. Vše podtrhují i skvělé herecké výkony. Jen kamera občas nemusela tak lavírovat, jak je dnes zvykem. Na to, že má film dvě hodiny, nedokázal jsem se od něj odtrhnout. Podruhé už se na něj asi nepodívám, ale je to skutečně poctivý kus filmařiny na zajímavé téma.(1.4.2012)

 • gogo76
  ****

  Za posledný rok sa akoby roztrhlo vrece s projektami okolo A. Lincolna. R. Redford sa sústredil na tie menej známe časti slávneho atentátu a venoval sa skôr súdnej dohre. Herecky výborne obsadené, v menších úlohách poteší hlavne T. Wilkinson, ale najviac asi McAvoy a Robin Wright, ktorá by si konečne zaslúžila herecky naplno zažiariť. Škoda, že ani tu nedostáva až toľko priestoru, pretože dej sa točí prevažne okolo jej obhájcu. Film ponúka v skratke i takmer celý priebeh atentátu, čo mnohým neznalým, veľmi pomôže lepšie sa orientovať v deji. Záverečná scéna i malá iskra nádeje tesne pred ňou sú silné scény a celkovo na mňa film urobil dobrý dojem. 80%.(22.4.2012)

 • verbal
  ****

  Sahat jižanům na negry se nemusí vždy vyplatit. To poznala na vlastní hlavu i ikona všech ikon, velikán největší, jehož jméno šeptá za hrdého třepetání Hvězdotřpytného praporu v posvátné úctě každý Američan, přičemž jednou vlhkou rukou osahává ústavu a druhou majetnicky laská pojistku své devítky a demokracie. Tedy snad jen mimo majitelů nemovitostí v Harlemu a Bronxu. Ti jen laskají tu devítku, na výročí atentátu bouchnou šampáňo a smutně kalkulují případnou současnou hodnotu svých bloků za předpokladu, že by jejich nájemníci stále strádali pod bitchem otrokáře. Bobík Červenáfordka umí perfektní dramata a moc dobrý republikán by z něj asi nebyl! Ukazuje totiž, že jde li o hon na čarodejnice, tak u včel svědí prostředky, výjimka potvrzuje pravidlo a v přelomových momentech si jakýkoliv establishment s plnou hubou ideálů dokáže Biblí své demokracie chladnokrevně vytřít prdel. Mařenka Surratová by mohla vyprávět... Nebýt krutého castingového erroru v podobě obsazení nejslizštějšího "herce" v dějinách kinematografie, mužské verze Portmanovic Natálky, Skřeta Mekevoje, jehož xicht mi způsobuje nauseu už na plakátech, naperu pětihvězdu, aniž bych mrkl svým názorově nekorektním okem.(7.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace