poster

Láska jako trám (TV film)

Komedie

Československo, 1967, 90 min

 • Bart
  *****

  Bezesporu jeden z pokladů naší televizní tvorby. Našinec má alespoň šanci vidět naprosto brilantní a vyzrálé herectví Jana Pivce a Jiřiny Šejbalové, když ti dobytkové (mám na mysli filmové režiséry) tuto hereckou generaci přehlíželi.(1.2.2004)

 • Radiq
  ****

  Fakt srandovní film. Jenom občas se tam najdou hluchý místa. Jana Pivce jsem nikdy neznal, ale hned po tomhle filmu jsem si ho oblíbil. A Bohuš Záhorský byl taky dokonalej trouba, chch.(11.7.2008)

 • sportovec
  *****

  Poznání, že o každý lidský svazek, zejména o ten manželský, je nutno bojovat i v pozdním věku, tvoří výchozí bod naší poutí touto skvělou televizní inscenací. Herecký koncert, jehož nepopiratelným dirigentem je Jan Pivec a zdatnými spoluhráči v pomyslném triu Šejbalová a Záhorský, určitě tento námět zatraktivňuje. Snaživé statování dětí, opět hraných předními osobnostmi naší Thálie, tento pocit dále utvrzuje. Stále přežívající "divadelně kukátkové" prvky ve snímání kamery a děj, který není štván akčním ámokem, mohou zejména mladší diváky odradit. Na faktu, že tato perla naší televizní a vůbec vizuální tvorby má nadčasové hodnoty a parametry, to však zřejmě nemůže změnit vůbec nic. Tím méně je pochopitelné, že toto DVD Česká televize už dávno nevydala v klasické řadě svých DVD. Třeba by těch vděčných diváků ještě přibylo.(23.9.2007)

 • Šandík
  ***

  Nebaví...(5.10.2011)

 • rt12
  *****

  ,,Jééžiš, to je kráása, ty oči, jako živý." Nejskvělejší filmová manželská dvojka co znám je Pivec a Šejbalová v ,,Lásce jako trám".(27.5.2014)

 • - Ve scéně, kdy Rudolf (Jan Pivec) leží v posteli Františka (Bohuš Záhorský), ji svou velkou postavou zabral celou. Aby si k němu mohl František přilehnout, musel jí nechat režisér Filip nastavit. (pávek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace