Láska jako trám (TV film)

Komedie

Československo, 1967, 90 min

Bezesporu jeden z pokladů naší televizní tvorby. Našinec má alespoň šanci vidět naprosto brilantní a vyzrálé herectví Jana Pivce a Jiřiny Šejbalové, když ti dobytkové (mám na mysli filmové režiséry) tuto hereckou generaci přehlíželi.(1.2.2004)

Fakt srandovní film. Jenom občas se tam najdou hluchý místa. Jana Pivce jsem nikdy neznal, ale hned po tomhle filmu jsem si ho oblíbil. A Bohuš Záhorský byl taky dokonalej trouba, chch.(11.7.2008)

Poznání, že o každý lidský svazek, zejména o ten manželský, je nutno bojovat i v pozdním věku, tvoří výchozí bod naší poutí touto skvělou televizní inscenací. Herecký koncert, jehož nepopiratelným dirigentem je Jan Pivec a zdatnými spoluhráči v pomyslném triu Šejbalová a Záhorský, určitě tento námět zatraktivňuje. Snaživé statování dětí, opět hraných předními osobnostmi naší Thálie, tento pocit dále utvrzuje. Stále přežívající "divadelně kukátkové" prvky ve snímání kamery a děj, který není štván akčním ámokem, mohou zejména mladší diváky odradit. Na faktu, že tato perla naší televizní a vůbec vizuální tvorby má nadčasové hodnoty a parametry, to však zřejmě nemůže změnit vůbec nic. Tím méně je pochopitelné, že toto DVD Česká televize už dávno nevydala v klasické řadě svých DVD. Třeba by těch vděčných diváků ještě přibylo.(23.9.2007)

Nebaví...(5.10.2011)

,,Jééžiš, to je kráása, ty oči, jako živý." Nejskvělejší filmová manželská dvojka co znám je Pivec a Šejbalová v ,,Lásce jako trám".(27.5.2014)

• - Ve scéně, kdy Rudolf (Jan Pivec) leží v posteli Františka (Bohuš Záhorský), ji svou velkou postavou zabral celou. Aby si k němu mohl František přilehnout, musel jí nechat režisér Filip nastavit. (pávek)