poster

Libanon (festivalový název)

 • Izrael

  Lebanon

Drama / Válečný

Izrael / Německo / Francie / Libanon, 2009, 94 min

Režie:

Samuel Maoz

Scénář:

Samuel Maoz

Kamera:

Giora Bejach

Producenti:

David Silber
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Disk
  ****

  Dokonalý opak Valčíku s Bašírem.(6.7.2010)

 • Aluska88
  ****

  Ale... že by z tohoto snímku čerpal inspiraci David Ayer pro svůj válečný klenot, Fury?:) Izraelci jsou fešní chlapi a sluší jim to, i když jsou špinaví až za ušima. Charaktery jednotlivých postav jsou načrtnuty výborně, i když možná nejdou až tak do hloubky, jak by mohly, ale i tak to vlastně postačí na to, abychom si o nich udělali nějakou představu. Zohara Strausse jsem prvně zaznamenala v dramatu Einaym pkuhot. V Libanonu shodil ty obrovské fousy a ukázal svou "hezčí" tvář:) Snímek se v podstatě celou dobu odehrává v interiéru tanku a dění a hrůzy kolem sledujeme zaměřovačem, tak jako jedna z postav. A že je to drsný, realistický a smutný pohled. Nejvíce se mi líbila historka o učitelce. To bylo krásné...:)(17.4.2016)

 • iamek
  ***

  Film se snaží tvářit autenticky, ale moc se mu to nedaří. A nebo se pletu já jenže moc nevěřím, že střelec v boji kouká na mrtvé lidi nebo své kamarády. A dalším věc co jsem nevěděl je, že jsem netušil kolik je v tanku místa. Ve snímku v tanku vojáci několikrát stáli.(8.6.2010)

 • sochoking
  ****

  No, už chápem, čo znamená, kedˇ sa povie, že máš tu bordel, jak v tanku!(22.5.2011)

 • bartias
  ****

  Ponorka v tanku prakticky neopustí klaustrofobické útroby železného monstra. Všechna akce venku se dokonce odehrává skrze zaměřovač. Psycho výlevy čtvěřice v tanku jsou proto sice snáze pochopitelné, ale ani tak se nejde ubránit dojmu, že dotyční se nechovají jako vojáci ale jako banda blbců, kterým by jeden nejraději nafackoval. 7/10(12.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace