Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

Giggs

Vcelku vydareny film so zaujimavym nametom zabija prvoplanovy zaver. Od Eastwooda som teda čakal viac kreativity a invencie. ()

bloodline

Nejde o až taký prešľap od Pána Eastwood-a. Žiadna masová záležitosť a rozhodne neprístupné pre depresívne typy osobností. Film určite nepochodí u pragmatických realistov a u osôb nepodliehajúcich v záľube transcendentálnej reinkarnácie. Film sám o sebe nepredáva sám seba, ale pútavým spôsobom ponúka exkurz do niečoho, stále pre ľudstvo neznámeho. Žiadny "trhač" nervov, invázia duchov, útok slzného plynu, ale príjemné filozoficko-psychologické posedenie v opojení režijnej jednoduchosti s výbornou úvodnou scénou a lá Roland Emmerich. Pre mňa výnimka potvrdzujúca Eastwood-ovo Majstrovstvo. ()

Hanys_

A tak skvěle to začalo (scéna s tsunami). Pak se ale začly postavy chovat na palici a předvídatelně - plus vše korunoval závěr na knižním veletrhu, který nám prostě dokázal, jak je ten svět malý, že. Po Invictus další studenější sprcha. 5/10 ()

dopita

Třikrát příběh o smrti. Každý z příběhů se odehrává na jiném konci světa a společné mají pouze to, že je jeho hlavní hrdina konfrontován se smrtí. Otázkou je, jak se s tím každý z hrdinů vyrovná a jestli se náhodou příběhy v závěru neprotnou. Z těch tří příběhů mě jeden zaujal o něco více, než zbylé dva, což ovšem neznamená, že by stáli za prd. Ani náhodou. Clint Eastwood opět prokazuje, že patří mezi režisérskou špičku a v pohodě strká do kapsy kde koho, třeba i Stevena Speilberga (kterej už dvacet let nic pořádnýho nenatočil), kterej je jedním z producentů filmu. Herecký výkony jsou na úrovni, ale film stojí především na práci Clinta Eastwooda. ()

cold

Úplně to neumím popsat, ale i když tento film vypráví o smrti, přesněji o jejích různých podobách,měl jsem u tohoto filmu příjemný pocit.... Možná to způsobilo zajímavé a celkem netradiční soustředění se na SMRT (řekl bych až filozofickým pohledem). Což je dokonale ukázáno nejen 3 rozdílnymi individuálními prožitky "svojí smrti", tak především existenciální potřebou se s ní vyrovnat, aby zase šlo žít normální život. Proto, zde kvituji vsechny 3 herce -Matta Damona, tu franc. spisovatelku a toho male kluka - především jak jemně, zde vykreslili TO, jak jsem psal na začátku, že neumím vlastně ani popsat.... Doporučuji film pečlivě sledovat (žádné odbíhání nebo jen letmé sledovaní), jen tak dostanete od tohoto filmu "něco více"... Uvidíte 😉 ()

syphonn

Tak tenhle film mi přijde dost podhodnocený, dle mého názoru by se určitě měl pohybovat v červených číslech. Pravda, Život po životě nestrhává diváka nějakým akčním dějem, ten spíše jen tak v poklidu plyne, ale zato je napumpován citem a emocemi. A i když mnozí tvrdí opak, já jsem je tam našel. Teď už si jen přeju, aby po životě opravdu něco bylo... Prvních 5 minut patří mezi technicky nejpůsobivějších, co jsem kdy viděl. ()

ActiveWind

Eastwood jako režisér je vynikající a neni tomu jinak ani v Hereater. I když k dokonalosti má fim daleko, tak mužu říct že jsem se 2 hodiny rozhodně nenudil. 60-70% max. ()

DannyBoy80

Ze začátku mi to přišlo trochu zmatené, ale postupem času se to dávalo dokupy, až to nakonec bylo docela předvídatelné. Zahráno docela dobře, možná místo Damona tam mohl být někdo méně známý. Téma docela zajímave, přesto se snímek řadí k těm slabším od Eastwooda. ()

kwoky

Hrozně zvláštní, až divný film. A přitom pohladí po duši i ohromí. Pro mě rozhodně milé překvapení (až na to, že nevím, kam zmizela Melanie). Scéna s tsunami je perfektní. Damon válí. ()

Frecklie

Tsunami na začátku byla parádní, říkala jsem si po ní, že to bude nejspíš dobrej film. Nebyl. Tři na sobě nezávislé příběhy, ze kterých mě vlastně bavil jen ten s Mattem (a vlastně i tam mě obrovsky iritovala Bryce Dallas Howard, brr), které se na konci propojí. A to naprosto zbytečně, to vůbec nemuselo být... Námět je sám o sobě docela zajímavý, ale to spracování.. Nemastný, neslaný, nuda nuda a závěr nepochopitelně hloupej. Škoda ()

vander19

Matt Damon je môj oblúbený herec takže film s ním si nikdy nenechám ujsť a po zistení, že toto režíroval Clint Eastwood som s napätím očakával aké to bude. Hlavne niektoré komentáre a nízke hodnotenie (z hľadiska Demon+Eastwood) ma zaujali až tak, že hneď po zistení existencie tohto filmu som si to musel pozreť. Na úvod to začne fantastickým zobrazením tsunami, aké som nevidel ani na NG channel, dej sa pekne rozvíjal a pomaličky mi odkrýval svoju tajomnosť. Musím povedať, že jediné čo mi tu vadilo bolo až presné nalinkovanie deja, najprv o francúzske potom Matt potom Marcus, potom zase francúzska atď. až kým sa ich osudy nestretli. Mne osobne sa, ale tento film páčil a zaujal ma hlavne Georgeho prekliatím. A jeho samotárstvo mi trošku pripomenulo aj seba samého. 7,5/10 ()

Disease

Clinte, Clinte, takovýhle "hluboce lidský příběh"... Produkce Spielberga je patrně dost nekompromisní. I to provedení je tentokrát dost rutinní. ()

Xavi6

Další parádně odrežírovaný kousek od Eastwooda. V jeho filmech je vždy něco vnitřního a tohle je naprosto parádní. Nevěřil jsem, že to zvládně, když je to hlavně o nějakých nadpřirozených schopnostech, ale opravdu jsem se bavil. ()

bloodcountes

Kvalitní film, který nezaujme každého. Jsou to dramatické příběhy, přesto je to pomalé a zamyšlené, jemně to plyne, beze spěchu a křeče. Příběhy jsou vlastně archetypální, typické, nepřekvapivé a naprosto předvídatelné, přesto udržely moji pozornost, což značí, že jde o kvalitní filmařskou práci, kterou člověk kolikrát ani úplně nevnímá a přesto na něho působí. Co je ale očividné, to jsou dobří a zajímaví a pro mě i někteří neznámí herci a jejich výkony. Naprosto civilní, střídmé a přitom velmi působivé. A hudba. Velmi pěkná hudba. Cože, Clint Eastwood? On píše i hudbu? Koukám, že tohohle chlapíka mám nějak nesprávně zapsanýho, musím si to přepsat:)) Na takové dopoledne prvního dne roku 2015 je to film velmi vhodný a dokonale padnoucí, díky Clinte a šťastný nový rok ! ()

peetriss

Tento Eastwoodův pokus o mysteriózní průhledy do komnat smrti bohužel nevyšel. Ze tří příběhů, povrchně, nezajímavě a mdle vyprávěných, a nejednou násilně dopovaných neúčinným sentimentem, mně nedokázal zaujmout ani jeden (příběh francouzské novinářky mě dokonce minul zcela, včetně jejího setkání tváří v tvář s technicky nezvládnutou vlnou tsunami). Eastwood si možná mohl vybrat příběh jeden a věnovat se mu naplno a do hloubky, takto mně to nejednou připadalo úplně mimo a zoufale přešlapující na místě nevědíc kudy směřovat dál. Závěrečné setkání všech tří postav zcela prošumělo bez schopnosti chytit za srdce. Nejslabší počin režírujícího Clinta Eastwooda. ()

El_Rabbit

Film, kterej vzbuzoval velká očekávání a přinesl vcelku zklamání... tohle se bohužel Eastwoodovi příliš nepovedlo. Režijně film rozhodně špatný nebyl, jen byl prostě dost o ničem. ()

fastum

Hereafer. S tímto námětem je strašně těžké pracovat, protože vlastně nikdo neví, jaké to na onom světě je. Některé snímky se ho snaží jen zobrazit (The Lovely Bones), jiné přijdou rovnou s celou teorií (What Dreams May Come). Tento film se ale přímo tématu elegantně vyhýbá a soustředí se jen na postavy a jejich pocity. Což sice ušetří snímek od kritických úšklebků, ale zároveň ho to zakopává do průměrné šedi. ()

conery1

" Čo sa stane, keď zomrieme ? Zhasnú svetlá a je po všetkom. To je všetko ? Prosto sa zhasne - úplna tma. Zásuvka sa vytiahne zo zástrčky, nekonečná prázdnota. Nemyslíš, že niečo existuje ? Akože čo ? Neviem, niečo... posmrtný život. Nemyslím ! Keby existoval, mali by sme dôkaz. " Clintova hodená rukavica tým, ktorí neveria, lebo nevideli. Ale ako už pred 2000 rokmi povedal Ježiš z Nazaretu : Šťastní sú tí, čo videli a uverili, ale šťastnejší sú tí, čo nevideli a predsa veria. " Bol to veľmi kľudný pocit. Všetko bolo tiché, všade temnota. Upútalo ma svetlo a počula som zvuk vánku. Cítila ste aj stav bez tiaže, bez časovosť, perspektívu 360 stupňov, ale všetko ste si uvedomovala ? Áno ! Zažila ste to v stave, keď mozog už nemôže vytvárať nové obrazy. Tak že som niečo zažila ? Áno. Smrť." ()

22matelko

Čítal som knihu s rovnakou tematikou a obsahovo aj poňatím tejto témy bola sto krát lepšia ako tento film. Keby tu nebolo také dobré obsadenie a keby to nerežíroval Eastwood myslim že hodnotenia by boli ďaleko menšie ako sú. Presne ako moje. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky