Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

Brasi

Chladny a neosobni. Tri pribehy, dva zajimave, pouze jeden me jakztakz vzal a ani jeden z nich nedostane dostatecny prostor k vlastni vypovedi. A nakonec se necekane protnou se stejne tak necekanym vyustenim, ve filmovem svete tak neobvyklym. Obrovsky zklamani. A to bych ani nerekl, ze jsem od toho cekal nejak prilis. ()

warrenur

Vynikajuce. Od vyborneho zaciatku, nasledneho jemneho zbiehania sa linii pribehu, az po spokojny zaver. Damon v takejto ulohe bol prekvapenim a klobuk dole pred tym, ako ju zvladol. I predstavitelia dalsich linii pribehu boli vybornou volbou. Tak francuzska Marie, ako aj chlapec Marcus, ci ostatne tvare v pribehoch. Zaujimava tema, citlivo pojata a spracovana. Ale, ako povedala vo filme zamestnankyna toho sanatoria: "...ludia sa chovaju iracionalne, dokonca utocne, ked prejde rec na tuto temu...." Malokedy sa podari natocit rozne dejove linie, tak autenticky a verne, aby divak uveril ich akterom. Co sa tyka technickej stranky, hudba bola volena v skutku dobre a umocnovala dianie. Kamera je pokojna a chladnejsi farebny filter sa dobre pozeral. Zaciatok filmu skoro budi dojem filmu ineho zanru, bravurna praca. K filmu som si nic nezistoval, nasiel si cas a pohodu a bez nejakych ocakavani ho vzhliadol. V ziadnom smere ma nesklamal. Vrelo odporucam. Eastwood opat raz zaziaril. Skvely reziser. (imdb 7,1 :) ) ()

barteca

Kéž by ta útěcha života po životě fungovala, přeje si C.Eastwood a já s ním. Tradičně velmi dobrá byla jeho tklivá, melancholická hudba, za tu přidávám na tři. Není to žádná pecka, ale k zamyšlení vede. Pozor ! Pomalé tempo nízkonapěťového vyprávění způsobuje dříííímodřííímodřííímotěnku.... ()

KOZEL84

Clint s Mattem si asi říkali,že když jim šla ta nuda,tak hezky od ruky napoprvé,tak to napodruhé dovedou k dokonalosti.Kurva toto byl,ale dlooooooouuuuuuhhhhhýýýýý film.Skoro tak dlouhý jako o ničem.Tohle bylo velké,tučné,dvouhodinové NIC.Mě by zajímalo jestli se na to ti dva se scénaristou dívali a co si jako pak řekli.Jestli si podali ruce nebo si dali navzájem facku?Clint už má na tyhle myšlenky roky,ale doporučuju si radši počkat a jednoho krásného dne si sám očíhnout co bude.Jedna hvězda za parádní tsunami,z té hrůzy běhal mráz po zádech a druhá za hezkou Cecilku Francieovou. ()

xxSmoldaxx

Pro mě opravdu silný film. I přes dané téma se jakkoliv vyhýbá náboženským pohádkám, takže to působí přesně, tak jak jsem doufal. Dle mého subjektivního názoru by si toto dílko zasloužilo hodnocení minimálně o 10% vyšší a rozhodně odmítám dohaty typu "nejhorší film Eastwooda poslední doby". Na druhou stranu chápu, že ne každého Hereafter zasáhne stejně. 76% ()

Dara07

Na doporučení veleváženého a mnou velmi uznávaného člena csfd.cz jsem shlédla tento snímek a dostala jsem se do stavu podobnému tomu, v jakém jsem byla po shlédnutí Gran torino. Hodnocení Hereafter je rozporuplné a já tomu asi i rozumím - není to film pro každého. Ale pro mě ano. Smutné, emotivní, krásné. O braku se tady mluvit rozhodně nedá. 100% ()

Kjuk

O tomhle filmu jsem nevěděl zhola nic jenom mě strašlivě zaujal název. Po první scéně s tsunami si řikám jooo, tak to bude jízda, ale... Jako dobře, tak šlo o zajímavý příběhy tří lidí, kteří mají nějakou zkušenost se smrtí a hned bylo jasný, že se dřív nebo pozdějc setkaj. Setkali se na konci pochopitelně, ale do tý doby jsem fakt trpěl. Strašlivě zdlouhavej a vleklej děj! No kdyby film trval o 40 minut míň, je moje hodnocení lepší, ale já se tak strašně nudil, že ty dvě hvězdičky jsou ještě dost. Nicméně věřím, že spoustu lidí tenhle film zaujme, já ho však doporučovat nikomu nebudu. ()

R4kosn1k

Na tento film jsem se těšil, protože jej natočil můj nejoblíbenější režisér, ikdyž se mu tento nepovedl tak jako ostatni smekám klobouk :)), a za druhé opět můj nejoblíbenější ale herec..., a musím řict, že mě trochu film zklamal :((, v první půlce jsem trochu nudil, druhá polovina to vylepšila, 6/10 ()

Meteorista

Zase jeden z mnoha dramaticky-romantických filmů, ve kterém se náhodou protnou osudy jinak naprosto odlišných lidí. To, že to režíroval Clint, nemění nic na tom, že takovýchto filmů je docela dost a všechny, až na pár výjimek, nejsou ničím moc zajímavé. Zápletka ze začátku tvrdě rozjede příběh, aby se pak polovinu filmů táhl jako smrad. Celkově je to film s příběhem, který má tendenci klesat a stoupat, to taky dělá. Pár krásně romantických momentů a šťastný konec není to, co by dnešní náročný divák očekával. ()

rusty09

Nevim proč má tenhle film 124 minut. Ve scénách kde byl Matt, tak to bylo v pohodě, ale co to jako bylo to ostatní. Kdyby se film zkrátil a ty další 2 příběhy by bylo o něco zajímavější a trochu odsejpaly tak bych při tom 2x neusnul a nekoukal na to na 3x. ()

chelsea17

Zajímavé propojení 3 lidí, kteří se postupně přibližují a jejich cesta se následně spojí v jednu. Clint Eastwood mě celkem překvapil, že vytvořil takové dílo, dost odlišné od ostatních jeho filmů. Ale proč ne. Za shlédnutí to stojí. ()

TomasKotlant

Film s mnoha zajímavými informacemi a podněty. Průnik tsunami, hovorů se záhrobím a různých rovin reality. Bohužel je však příliš mnoho pozornosti věnováno rozptylujícím detailům, a tak jako celek to trochu ztrácí na působnosti. ()

melloun

Nevím, proč se propaguje myšlenka, že spojením tří nesouvisejících dějových linek dostaneme vždy osudový příběh. Když se to nepovede, bývá z toho přinejmenším rozpačitý výsledek a přesně to se stalo zde. Vyprávění vázne a nedaří se ho poutavě posunovat dál.Skoky přichází v nevhodné chvíle a celé to působí přes závažné téma povrchně. Kdyby se raději rozhodli vytěžit potenciál alespoň z jedné linie, nepřišlo by mi to jako taková ztráta času. Večerní škola vaření je určitě nejzajímavější část filmu, která ale vyšumí do ztracena, protože je necitlivě utnuta v zárodku ještě než se stačí pořádně rozvinout. ()

mh.mail

40% — Vlastně ani nevím, co jsem od tohoto filmu čekal. Námět byl zajímavě mysteriózní, ale dostal jsem spíš takovou podivnou rozvleklou romanci typu Samotář v Seattlu nebo Láska přes internet. Asi záleží na momentálním rozpoložení mysli, ale mě tento film za srdce nechytil. ()

Axident

Hmno, dal jsem tři hvězdy, ač objektivně si je Hereafter nezaslouží. Je totiž, bohužel, opravdu zatraceně neoriginální a vůbec nijak zvlášť nevyniká ani v žádném jiném směru, včetně poměrně mdlého Damona a nemohl jsem se ubránit dojmu, že Eastwood už senilní... Po vynikajícím Gran Torinu byl velkým sešupem k sentimentální, americké podívané Invictus a Hereafter je už jen sotva průměrným duchařským filmečkem, který vás asi nudit nebude, ale ani vás nijak nenadchne... Pokud máte inklinujete k životu po životě, osudům nebo jste kartářka, přičtěte si určitě pár procent navrch... ()

sbl

Damonův introvert je přímo božský, a jeho chemie s Bryce D. Howard je skoro neuvěřitelná. Téma jako takové je více než zajímavé a Eastwoodova režie je prostě sázka na jistotu. Navíc scéna tsunami je parádní. Jenomže pokud Eastwood chtěl hrát na city a některými scénami nás dojmout, tak se to alespoň v mojem případě jemu samotnému těžce nepodařilo. Tak jak se mnou zamával v MDB, tak tady to projel na plné čáře. Jinak jako pochmurné drama s mysteriózní drama se spoustou otázek to rozhodně stojí za shlédnutí. ()

*Colorado

Asi by vypadalo hodnocení jinak, kdybych hodnotil jen filmařské řemeslo, protože po této stránce se mi těžko hledají výtky, čím u mě ovšem Clint nevyhrál je finále. Asi jsem čekal trošku něco víc na téma, kterým se lidé ve filmu zabývali a sentimentální konec mi proto nesedl... ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky