Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

kacer4

Touto drámou si u mňa Clint napravil reputáciu po videní J. Edgar, keďže som spomínaný film videl prv. Dej má výborné vrcholenie a spojenie hlavných postáv. Tie boli bezchybné. Ŕodinná situácia a snaženie dvojčiat ma dojali, zmena pohľadu blízkych na úspešnú Mariu, ktorá prežívala niečo podobné, s čím si musel prejsť George. Pre mňa jedna z najlepších drám za poslednú dobu. Avšak z tretiny filmu, v ktorej sa hovorilo po francúzsky, som veľa nemal. Zato som dal štyri hviezdičky. Po pozretí filmu s titulkami možno zmením hodnotenie :) ()

Ace.A.T.L.

Hodně silnej film, kterej doopravdy pochopí jen jistá část lidí. Je to žánr, na kterej natočit film, je hodně odvážný, ale o to úžasnější, když to dopadne tak, jak to dopadlo. Chvílema člověk neví, co si o tom myslet a chvílema si přeje, aby to bylo jinak, než to je. Silný, dobrý, skvělý. Za mě 5* a DOPORUČUJU ()

kverula

Emoce drásající film o promlouvání ze záhrobí.Kdo zná Dännikena, nepřekvapí. A kam zmizela kreativita - copak se ta Spojení nedala ztvárnit trochu lépe než obyčejný casting? Kdyby nebylo emocí (a že jsem brečela jako želva, páč vidět malý děti umírat a trápit se je dost velký kalibr - a taky nejspíš proto, že mám po ránu vyhnaý estragon až na půdu), bude to u mě zřejmě velký propadák. Takže, za vymáčkutí tuny slz a a za Mata Damona, který mě prostě nemůže nikdy zklamat dávám za dvě. ()

sto7ra

ze začátku to ještě ušlo. líbilo se mi propletení ameriky, francie a vlastně i anglie dohromady. přestože to byla samá klišé a ohrané situace, zvláštním způsobem to působilo celkem dobře. pak ale film pokračoval a už to šlo z kopce. kdyby využili těch dejme tomu zajímavých začátků, tak by to bylo dobré, ale když to jednou sklouzne do nekonečně omílaných otázek a výkladů života po životě (vím, že se to tak jmenuje, ale čekala jsem něco nového!!), tak je to hodně špatné. nakonec to bylo hodně nudné a mdlé. absurdními scénami to totálně zazdili ("můžeš na sebe vzít jakoukoli podobu" či představa george, jak líbá marie). jediné, co bylo celkem dobré, byl herecký výkon cécile de france, která mě příjemně překvapila (i když jako postava byla celkem otravná). ani ty vizuální efekty mi nepřišly hodny oscara. možná ještě tak hudba byla celkem hezká a zajímavá. jednoduše řečeno: vážně eastwood?! - chabé. ()

kolodej1

opravu zajímavý příběh, ve kterém se střídají tři dějové linie, které se nakonec spolu protnou. Je to pěkně napsané, líbily se mi dailogy i mě zajímalo, jak se to bude vyvíjet. Citlivě natočeno, navíc s mým oblíbeným Damonem. ()

Hejmy

Jediný co mi vadilo a co už ve mě dlouho bublá je dabování jen části filmu, kurník 1/4 filmu jsem nerozuměl pač tam mluvili francouzky.... Proč? proč to nemůžou nadabovat celý?! ()

v.indruchova

Myslím si, že je to dobrý film, ale co mu dost ubližuje je český dabing, od jisté chvíle sháním filmy převážně v původním znění, ale občas se nepoštěstí. Jde o to, že jisté sekvence ve francouzštině nejsou přeložené a ani s titulky, tak ty části přeskakuju. Francouzky neumím. Jak je možné věci dělat jen na půl? ()

zigy

Zajímavý námět, taky bych si chtěl popovídat se svými blízkými, kteří již nejsou mezi námi....Nejlepší byla dějová linie s Damonem jako médiem, ty jeho kurzy vaření a pokus o seznamování, moc pěkné....Clint prostě na sklonku své kariéry točí jeden pěkný kousek za druhým (Gran Torino), moc mě však nebavila ta francouzská novinářka, jinak by to bylo za pět hvězd....a závěrečné shledání bylo očekávané, ale působivé. ()

joxerveliky

Peknej film, pribehy lidi se me dotkly, ale chybela me nejaka pointa, kterou by film vyvrcholil. Mel ten film nejake poslani? Co mel predat divakovi? ()

Fajung

Clint Eastwood natočil vcelku komorný príbeh o zážitkoch z "druhej strany". Kvalitné vizuálne efekty a hlavne pekný mierne prekombinovaný dej robia z tohto filmu originálny a trocha nedocenený film. Pre mňa celkom príjemné prekvapenie a aj napriek pomerne veľkej stopáži ma dokázal film zaujať a osloviť.80% ()

čertíček

Většina lidí nepochopí, na co se snaží tento film poukázat. Někdo si řekne, že starej dobrej Clint a Peter došli k fázi života, kde se již připravují na cestu ke smrti....ale není tomu tak. O toto téma se zajímám už několik desítek let, jelikož jsem sama něčím podobným prošla a procházím ... je to tabuizované téma, jako všechna ostatní, kterých se lidé více méně bojí. Film je natočen bez zvláštních efektů a není nijak zkrášlen, protože pak by ztratil právě tu autentičnost skutečna. http://www.databazeknih.cz/knihy/zivot-po-zivote-17721 ()

Kybela

Tenhle film nemůže bavit každého, logicky. Kdo se nikdy nezamyslel nad otázkou "života po životě", asi se na to nemusí ani dívat, protože to pro něj bude jen spiritualistický brak, který nudí. Kdo se zamyslel, bude se bavit. ()

brasek

Krásne vizuálne efekty a nič viac. Pomalé, nudné a bez atmosféry. Človek sa unudí a trpí pri príbehu... ako skoro vždy v čom má prsty Clint Eastwood. ()

Radek273

Vůbec ne špatný film. Trochu pomalejší začátek a těžkosti s propojením všech 3 světů, ale postupně vás děj stále víc zatahuje do celého příběhu. Velmi poutavě natočeno! Navíc Matt Damon opět hraje špičku, a ostatní taky nezůstávají vůbec pozadu. Zprvu mi přišel konec náhle utlý, čekal jsem ho ještě malinko dopracovanější, nicméně ... asi to tak bylo nakonec i dobře. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky