Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

x_ander

Tak úplně nevím, co nám chtěl pan Eastwood říct. Hereafter je se svou dlouhou, opravdu dlouhou stopáží mimořádně nudný. Bohužel. Celý film jsem čekal, kdy se tři vyprávěné příbehy spojí, a když se tak v úplném závěru stalo, tak se nestalo vlastně nic. Hereafter neví, čím chce být - mysteriózním thrillerem, existencionálním dramatem nebo snad filmem romantickým? Nepovedlo se ani jedno. Clint tentokrát šlápl vedle, z tohoto námětu se dalo vytřískat víc. Mnohem víc. ()

pOne

Výborná tsunami na začátku, ale postupem času bohužel docela nudné úseky. Tím neříkám, že film neobsahoval zajímavé, svěží pasáže, které diváka čas od času trochu občerství - jimž nechybí tempo (scéna s klučiny, jak kryjí mámu a následně dojde k ..... nebo svižná scéna kolem kurzu vaření a seznámení se s dívkou z Pittsburghu). Tři příběhy mi přišly každý úplně jiný s tím, že na konci na mě jejich spojení působilo strašně násilně. Tak nějak jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Závěr mé hodnocení srazil na tři. ()

praethoria

takže Clint, Stieven a v hlavnej úlohe Mat. Kombinácia za ktorou by človek hľadal niečo nadupané, čo udrží diváka v napatí od začiatku do konca. Úsudok zbehlejšieho diváka napovedá niečo neobvyklé. Tento film, má v sebo niečo, čo nemôžem nazvať inak, než : pekné. Toto fluidum je cítť z filmu takmer po celý čas, čo z neho robí dielko, ktoré vnesie pohodu. Je ladený veľmi neutrálne a núti diváka sa zamyslieť nad témou smrti. Je to prestrih krátkych scén života, muža, ženy a dieťaťa, ...úspešnej novinárky, robotníka a školáka. Tu vidím snahu o vykreslenie iných uhlov pohľadu na danú tému. Film je veľmi príjemný a záver, na totomto si vždy potrpím v každom filme :) je príjemný, nevtieravý je jednoduchý, proste pekný :) ()

Luckyboy

Zdá se mi to, anebo je tenhle film ze všech Clintových nejméně syrový? Mám pocit, že v předchozích letech by tématiku natočil mnohem úderněji s ostřejšími hranami. Je však jedině dobře, že k látce přistoupil citlivěji a jak je jeho zvykem, velmi civilně. To ve mne při sledování vyvolávalo pocity, jako kdyby mi někdo příběh tlumeným hlasem vyprávěl, a přitom mne konejšivě hladil po hlavě. Happyendový konec možná někým předvídaný, ale já si právě proto, že šlo o Clintův film, nebyl jistý, jestli to skončí dobře, lehce rozporuplně, anebo špatně. Nižší hodnocení ostatních odvozuji z toho, že Clint se tímhle filmem stal mnohem méně předvídatelný, což ale hodnotím jako pozitivum. Dávám za pět, protože šlo o originální námět, výborné herecké výkony (třeba postava Marcuse byla skvělá) a jako vždy skvělou režii. ()

p.i.t.b.u.l

Clint Eastwood je zvláštní režisér. Jeho filmy s tak typickým zpracováním se Vám buď líbí nebo naopak patříte mezi odpůrce. Většina posledních filmů od tohoto režiséra mně dost překvapila svou hloubkou a emocí. Vzpomeňme Milion dolar baby, Gran Torino, Neporažený atp. Od tohoto filmu jsem čekal něco podobného, něco co ve mně opět zanechá příjemnou vzpomínku. A ono se to zase povedlo. I když tento film pro mně bude patřit mezi ty slabší, stejně se nedokážu zbavit pocitu, který ve mně zanechal. Začátek filmu byl až nevídaně rychlý. Pak se to jakoby zastaví a nastupuje Eastwoodova šikovnost vtáhnout diváka do děje. Ač si zahrává s tématem, který od jak živa dělí obyvatele na dvě poloviny, dokáže to podat tak, že jsou obě skupiny s tímto pojetím spokojené. Muže Médium, který dokáže mluvit s mrtvými, žena co "zažila" smrt a vrátila se zpátky a příběh malého chlapce, které ztratí dvojče. Tyto 3 příběhy jsou natolik odlišné, každý má svůj vlastní příběh, každý žije odlišný život a přesto mají něco společného. Mně tento film opět dostal. Vážím si stále více a více Eastwoodova talentu a doufám, že natočí ještě spoustu filmů. Hodnocení. 65%. ()

EVIM

Myslím, že to vystihl uživatel Shit. Příběhy běží tak dlouhou sami, že jejich propojení je opravdu nezajímavé a zbytečné, ale přidal bych ještě, že to tímto film poslalo směrem dolů co se celkové kvality týče. Do té doby jsem byl přesvědčen, že 4* ode mne tento film neminou, ale jak se říká - nechval dne před večerem. ()

simonaa

to bolo zlé, naozaj veľmi zlé... nuda sa valila stále vo väčších a väčších dávkach, a to nebolo to najhoršie, najhorší bol ten koniec, koniec ,ktorý si nezaslúži žiadny film... ()

CallenG

Já nevím, přišlo mi jako by Eastwood do tohoto filmu nedal srdce. Je to jako by posbíral pár herců, zval Damona jako lákadlo pro diváky, kameru a sfouknul to přes víkend a protože měl trochu peněz na začátek prsknul pár vizuálních efektu. Ale nenechte se odradit špatný film to není jen prostě člověk od takové hvězdy jako je Clint Estwood čeká že naplno využije námět a vymačká z toho co nejvíce. Je to hodně neosobní, celý film se snažíte vcítit do postav ale prostě to nejde a je vám vlastně jedno jak to všechno skončí. ()

blondboss

Mám rád filmy, v ktorých sa nezávisle od seba odohrávajú osudy rôznych ľudí, pričom sa tieto osudy nakoniec vzájomne pretnú. Tak ako som si to vychutnal vo filme Crash, tak som si to vychutnal aj v tomto filme. Krásne spracovaná tématika možného života po smrti a osudov ľudí, ktorí mali niečo spoločné so smrťou. Dokonca musím povedať, že niektoré scény boli tak nečakané, že mi až vyrazili dych, najmä tá prvá s tsunami aj s výbuchom v metre. Nechápem, prečo je Hereafter tak podhodnotený, myslím, že si aspoň o 10 % viac zaslúži. 75 % ()

Mr.Lojza

Ten kdo vyčítá Clintovi, že nenatočil další filmovou pecku jako Gran Torino, tak si může pouze stěžovat na sebe a své chápání celého snímku. Pokud nemáte rádi filmy, do kterých se musíte vžít a zamyslet se, tak se raději nedívejte nebo tu ostatní zase budou číst vaší špatnou kritiku vůči tomuto filmu. Clint Eastwood opět předvádí kvalitní práci a Matt Damon ukazuje, jaký se to z něj rodí herec, od kterého čekám ještě hodně zajímavého. ()

Akvidizerp odpad!

I když film je jakože o smrti nepoví o ní nic než to o čem píše víkendová příloha denního tisku - banality : světlo viděné v komatu , které vypovídajá o pocitech živých lidí zaživších několik hodin mimo tělo - ne o definitivním konci jak se snaží film namluvit, pak rozhovory z mrtvými -to co říká postava je možné, ale je to jen silné vcítění a psychologický vhled do trpících živých lidí, kteří za ním přijdou, a pak náhoda zachránění života , iterpretovaná jako dílo bdícího mrtvého -to už je fakt sen malého kluka. Vše rámuje nefungující infantilní dramaturgie tří zdánlivě nesouvisejících příběhů, které se v závěru spojí. ()

CorvusBlek

A mě se to líbilo. I přes některá klišé, je to dobrý příběh nejen tématem, ale i takovým evropským ztvárněním, přesto že C.Eastwood je amík jak řemen, navíc dělal i hudbu(!) a to velmi pěknou! Další komentáře se kterými se rád ztotožňuji: Lima,Djkoma,Radek99.A dovolím si citovat Djkoma : "zajímavé, jak filmy s tématikou smrti jsou podobně odmítány jako knihy v tomto filmu" S tím naprosto souhlasím. 80% ()

pafka

Jo, me se to vazne libilo. Ovsem proc vybrali do hlavnich rolich tyhle kluky, ktery neumeji mluvit a neni jim mistama vubec rozumet, to nechapu. To je tak strasne znat, ze to az otravuje. Jeden z mala filmu, kde se do epizodnich roli obsadily takove herecke osobnosti jako Hrusinsky, Vlach apod. Neuveritelny. ()

walmezak

Snímek se nás nesnaží přesvědčit o tom, že existuje nějaký posmrtný život, ale o tom, že mohou existovat nějaké „věci“ o kterých ví jen hrstka lidí a ostatní tyto lidi považuj spíše za blázny, byť tato hrstka může mít pravdu. Poukazuje také na veliký vliv médií v dnešní společnosti a také poukazuje na vliv různých náboženství, o kterých smýšlý kriticky. Co se týče příběhu, tak ten je takřka geniální, ovšem přijde mi, že ve filmu málo vyznívají některé důležité detaily, které ne každý divák zahlédne a film tak zůstává pro mnohé nepochopen. ()

Pajela

Slibne rozjety zacatek. Ale pak se to nejak zaseklo. Konec filmu se blizil a tam se porad nic moc nedelo. Nezaujal, nuda, sed... ()

Trumper

Ha… budu za kacíře, ale sentimentální Eastwood mi vůbec nevadí. Obzvlášť pokud svůj sentiment netahá odkudsi od svých zaprášených ostruh, ale jde spíše o sentiment, který, chtě nechtě, přijde s věkem.___ Film je navíc natočen s takovou neskutečnou samozřejmostí a lehkostí, že mu jsem ochoten odpustit i malinko vykalkulovaný závěr.___ Eastwood u mě začíná aspirovat na titul nejlepšího amerického režiséra filmových dramat současnosti. /85% ()

calculus

Byl jsem hodně zklamaný. Natočit takový film bez špetky odvahy a slepit jen několik "zaručených" příběhů dohromady, tak to ne. Asi tady někdo protlačil názor, že spousta běžných lidských tragédií by z pohledu filmařů vyzněla banálně... Bude to asi o tom, kdo se na film bude v kině dívat! Čekal jsem silný komorní příběh, ale toto bylo dost hloupé... ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky