Templář

• Česko Ironclad (více)

ivan_drago

Poctivá středověká rubačka s notnou dávkou naturaliského nasnímání boje, kterou v mých očích pozvedavájí do lehčího nadprůměru výkon P. Giamattiho a hlavně templářská tématika, která jest mou oblíbenou historickou epochou. Filmu škodí stopáž a také ta vyloženě televizní produkce... ()

Mrkvič

Historické události kolem Magna charty podané ala Sedm statečných. Baron Albany dá dohromady skupinu hrdinů kolem templáře Marshalla a ti potom drží strategický hrad Rochester proti králi Janovi a jeho Dánům v čele s Čechem Vladimírem Kulichem. Historie je fajn, ikdyž je přiohýbaná, ale pořád je základ přesný a zajímavý. Slabší produkci se angláni snažili dohnat hodně brutálním vyobrazením dobývání hradu. Nejvíce se ale povedlo obsazení. James Purefoy má zase charisma na rozdávání, Paul Giamatti se v jedné scéně přímo rozdává, nádherná Kate Mara stojí za navýšenou stopáží o romantiku a v neposlední řadě Jason Flamyng a jeho hodně drsná postava Becketa. K tomu je pár scén výborně podáno, tak není nouze ani o pár silných momentů. ()

ecceHOMMO

Autori si síce nezakladali na historických faktoch, čím sa nevyhli niekoľkým filmovým chybám, avšak aj napriek skromnému rozpočtu ponúkli vskutku kvalitný počin....A nič na tomto fakte nemení ani skutočnosť, že mnohokrát mi to prišlo až príliš televízne, scenár nedotiahnutí, réžia nedokonalá...... ()

kumpi

Velmi syrový film se záběry na rozštěpené hlavy, usekané končetiny a spoustu krve. Ale to k pravému historickému filmu patří. Obsazení více než dobře vybrané a škoda jen toho zbytečného klišé, které jsem párkrát už ani nečekal, ale bohužel. ()

Mirokukii

Popcornová středověká řež až do kostí s krví stříkající a od tékající na všechny. Kostými a vizuální stránka moc pěkné, pouze kameraman popíjel příliš mnoho kafe a tak pro něj udržet kameru v klidu byl nadlidský úkol, který se podepsal hlavně na kvalitě akčních scén. Uchránit hrad ve dvaceti lidech proti mnoho násobné přesile je přece jen těžký oříšek, a složité to bylo i pro scenáristu, neboť nelogičnosti se vyskytovaly. ()

DragonnCZ

7/10. - Nenadchlo, neurazilo. Celkem fajne akční řezničina z dob začátku vrcholného středověku, kdy skupina Templářů bojuje o ochranu hradu proti králu Janovi a hrozně se mi líbil Libor Hruška do hlavní role našeho Templáře :D Nic extra, ani nic hroznýho. Více akčních scén, více adrenalinu, trochu míň krve, lépe natočeno, líp vtáhnout člověka do děje a je to perfektní film. ()

potas

Nic co bych už jinde neviděl, ale celkem spokojenost. Jak se říká za málo peněz vela muziky. Herecké obsazení vskutku slušné, až jsem koukal kdo všechno se nechal ukecat. Nevím kolik z toho je podle skutečných událostí, ale řežba to je slušná, useklé končetiny všude po hradě:) Po hudební stránce taky obstojné, jen škoda té dlouhé stopáže filmu. ()

ywo666

Trochu sklamanie. Neviem čo som čakal. Ale rozhodne som to nedostal. Film má v dobe komentára 70% a toľko si asi zaslúži. Budiž 4*, ale čakal som že dostanem 80-85% a skutočne kvalitnú historickú rež. Purefoy ma moc nenadchol. Niektoré postavy nedotiahnuté nevyužité. Strih občas kazil akciu. Jediný s kým som fakt spokojný bol Brian Cox. A možno ešte Giamatti. Ako som rád, že sa briti snažia oprášiť brnenia a meče, ale ešte by to chcelo trochu pridať. Smer je dobrý. ()

ivan bohatyr

Zase nějaká pořádá bezduchá neotřelá rubačka plná krve, soubojů muž proti muži a hlavně reálná, čehož si já na válečných filmech hodně cením, protože znám všelijaké slátaniny. Herecké obsazení výborné a navíc můžeme fandit i našinci - Vladimír Kulich. Co více může fanoušek válečných filmů říci než: "příště zas". ()

JayJay

Až na nepřehledný střih akčních scén zcela povedená, surová řezba + výborný (řvoucí a nemilosrdný) záporák Paul Giamantti. ()

KitFisto

James Purefoy už několikrát ukázal že s obrovským mečem to pořádně umí. Naposledy v Solomonu Kanovi. Tam, ale oproti Ironclad na mě zapůsobil mnohem více. Byl prostě více cool než tu. Tady toho moc nenamluví a prostě řeže jednoho člověka za druhým. Obsazení se jinak celkově povedlo. Na to že se to vpodstatě odehrává na jednom hradě a jedna skupina brání hrad různými metodami před nějakými barbary je to fajn. ()

Raven0

Poctivých středověkých rezničin, které si neberou s ničím servítky, není nikdy dost. Ironclad sice neoslní velkolepými bojovými scénami či hereckými hvězdami... Za to klade důraz na komorní a notně krvavou akci a daří se. Jen ta romantická linie mi tam vůbec neseděla, ale přežít se to dá. ()

noriaki

Přímočará poctivá řezničina z období takzvaných Baronských válek, respektive z doby Robina Hooda. Filmů jako je tento se v poslední době natočilo relativně dost a žádný z nich se do dějin kinematografie nezapíše. Ani Ironclad není zrovna zázrak. Nedočkáme ničeho jiného než neustálých bitek a jedné romance. S další dějovou linkou si scénárista hlavu nelámal a udělal dobře - zbytečně by rozředil atmosféru. Škoda přepálené stopáže a občas nepřehledné kamery, jinak by byl výsledný dojem ještě lepší. ()

tnp101

Dějově strohá středověká rubačka vyobrazující víceméně pouze konflikt hodných proti zlým, které od sebe dělí zdi silné pevnosti. Přestože se nebere až tolik vážně, film si v určitých aspektech hraje tak trochu na něco víc, než ve skutečnosti je. To lze vycítit především z přetažené stopáže, jež má za následek hromadu ne nejsvižněji ubíhajících sekvencí, které naproti tomu částečně zachraňují docela dobře napsané postavy s neméně povedeným obsazením. Akce jako taková není špatná, bohužel trpí značnou nepřehledností. Nic to ale nemění na tom, že film jako celek působí dráž, než v reálu stál a těch dvou hodin v žádném případě nelituji. 70% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: „Ironclad“ se v portfoliu „Blu-ray edice“ řadí mezi nejzajímavější dosud vydané tituly a nyní společně zjistíme, jak je na tom reálný produkt. Nechybí dvojice ukázek na nadcházející tituly edice, jednoduchém menu ani zbytečně rozměrné titulky. Hned po přechodu na zhodnocení obrazu nás bohužel čeká nemalý problém. Přepis není totiž prezentován v původním kino-formátu 2,40:1. Namísto toho je seříznut na „celo-obrazové“ 16:9. Ptáte se proč? Opravdu nevím. Barevná paleta je omezena na černé, šedé a hnědé tóny, přičemž obraz jako celek působí příjemným krémovým dojmem. Omezenost palety však neovlivňuje realistické podání pleti ani sytě červených cákanců krve. Ačkoliv je obraz po celou dobu velice světlý (jako příklad: bílé nebe) a barvy díky své omezenosti působí vybledlejším dojmem, kontrast je řešený docela dobře a stejně tak i černá. Ostrost společně s detaily nikoho v žádném případě neoslní, na to je totiž "obrazový charakter" snímku až moc jemný. Zrna není mnoho, což naneštěstí neplatí o občasném šumu a především kompresy, které se opět nepodařilo zbavit. Vzhledem k celkové světlosti si jí sice tak často nevšimnete, ale nic to nemění na faktu, že tam je a ne v zanedbatelných dávkách. Originální zvuk v DD 5.1 je bohužel opět do jisté míry znehodnocen. Sice trochu jiného charakteru, než tomu bylo u „Dobrovolné oběti kanibala“, přesto citelného. Zdroj byl špičkový a jde to často slyšet, ale paradoxně jen u tišších částí, tedy například tam, kde pouze hraje hudba, či se reprodukuje jen jeden agresivnější efekt bez žádných podobně rázných ve stejný moment. V těchto případech stopa i přes svůj SD formát disponuje agresivními, čistými hloubkami a obecnou rázností. Pokud ale dojde na vřavu (klasickým příkladem jsou akční scén s desítkami bojovníků) stopa jakoby měla omezenou propustnost a její ráznost klesne při nejlepším na polovinu. Více si proto nečekaně užijete tišší části, než ty, které mají být hlavním tahákem a to vůbec není dobře. Dialogy se jinak zvukově řadí mezi kvalitní nadprůměr. A nyní k tomu, kde zůstává rozum stát, tedy k české stopě. Ještě než se dostanu k hlavnímu bodu, dabing sám o sobě patří mezi kvalitní průměr, na což jsme u „Blu-ray edice“ zvyklí. Na co však v žádném případě zvyklí nejsme, je fakt, že zvukově zní mnohem lépe než původní stopa, respektive zní tak, jak by původní stopa měla správně znít a nutno podotknout, že se na poměry edice jedná o špičku. Jak je tedy možné, že originální stopa je taková, jaká je? Odpověď se asi nikdy nedozvíme. Já jen mohu konstatovat, že zvláště u takto nadějného titulu mě to značné zmrvení dosti štve. Zde si to „Blu-ray edice“ zbytečně zkazila snad ve všech hlavních požadavcích. Na tu kompresy jsem si už zvykl a dokážu ji jakž takž tolerovat, ale seříznutí a znehodnocení původní zvukové stopy, to mě popravdě řečeno vyloženě vytáčí. Jen pro doplnění, žádné bonusy se na disku jako obvykle nenachází a uděluji zhoršenou, jinak však průměrnou známku titulů z edice, tedy 30% ... mimochodem, tvrzení "CSFD: 96% NEJLEPŠÍ FILM ROKU 2011!!!" na přední straně obalu mě rozesmálo. () (méně) (více)

DonHUS

Středověké béčko s příběhem, který by sotva utáhl 90 minut, s plochými charaktery a nepřehlednou akcí natočenou roztřesenou kamerou. Pár brutálních scén to nemůže ani náhodou zachránit. 5/10 ()

Ceres odpad!

Uvrtat se k takové sračce muselo dát hodně odvahy některým kvalitním hercům jako Giamatti, Cox a další (i když určitě to bylo tím, že je to historický film Anglie). I když jsem chtěl dát lepší hodnocení díky Purefoyovi, docela slušnému soundtracku a pokusu ztvárnění bitev, jejichž konečná kvalita je stejně tragická a ani přilitím krve si mě v žádném případě nezíská. Co dál, tak špatnou kameru (ne však vždy, občas se některé scény povedly) jsem už dlouho neviděl a to samé platí pro efekty. Nemůžu dále upřít trapnosti některých dialogů a výkonů postav, kdy jasně vede zavěrečná rádoby finální bitva mezi kapitánem Dánů a Templářem, to si fakt dělá někdo strašnou srandu, k tomu ještě pokušení ženské svádět templáře. Slabota, dost velká slabota. Kvalitou film by snad nezaujatě byl kolem 35 %, pro mě je to jen odpad. ()

Honzua

No děs běs, gore záběry v šíleném střihu střídá štěrkání s kamerou a blbé plky milostného tokání, nicméně nějak se mi ta středověká hra na sedm statečných páčila. Obzvláště díky Purefoyovi a Giamattimu, jehož král Jan měl v disputaci o tom, kdo je z Boží milosti král, opravdu grády :) A Kulichovo dánské "kurva, kurva!" bylo k nezaplacení. ()

JohnSmith

Slušná řezničina, o brutalitu vskutku není nouze. K tomu hodně silné herecké obsazení,ale ve finále to není nic,co by člověka nějak moc očarovalo. ()

Trustme

Ironclad jsem si prostě musel naordinovat. Už mě nebavili všichni ti uhlazení superhrdinové v elasťácích a škraboškách, co se jen vyrojili v poslední době a zamořili svět filmu, až jsme my diváci měli pocit, že už i ten náš reálný svět chrání parta supermanů, která je schopna čelit přesile jakéhokoliv nepřítele... V tomto filmu taktéž bojuje hrstka bojovníků s přesilou, ale jsou z masa a kostí (což je zde mnohokráte dokázáno) a nepomáhají si kouzly, magnetickým polem či kobaltovým ionizačním kanónem. Mají meče, luky a opevněný hrad. A tak se zas mohu příjemně chladně tetelit při tomhle sychravém historickém filmu z dob, kdy byla zima i v létě, kde souboj vyhrál ten, kdo udržel dvojruční meč i když měl jednu ruku useklou a chlapům bylo jedno jestli mají neupravenou jizvu nebo jim čouhá kus useklé kůže z kroužkové košile. Ironclad je zkrátka dějepisnou baladou zabalenou v řeznickém krvavém papíru. Na závěr dvě poznámky: Kmitavý střih a příliš blízké snímaní při soubojích je zde opravdu nepříjemně nasnímané, ale chápu, že tvůrcům šlo o to být divákům "blíž". Třímetrový Vladimír Kulich v démonickém účesu a kožichu mě zde utvrdil, že Rytíř Smrti Arthas (z počítačové hry Warcraft III) žije! ()

VanTom

Začíná to nadějně - máme tady důležitý hrad, který je potřeba ubránit proti podlému a nečestnému králi, takže se dá dohromady parta několika svérázných válečníků a jde se na hradby. Poté se film ale úplně rozplizne. Akčních scén není mnoho a jsou natočeny přehnaně roztřesenou kamerou, potěší ale poctivá brutalita rozsekávaných těl. Spíše se ale extrémně povrchně a pateticky řeší milostná zápletka, chlapské přátelství, víra, loajalita a podobné záležitosti, které by měly dodat filmu hloubku, ale jenom nebetyčně nudí. ()