Templář

• Česko Ironclad (více)

krachman

Čekal jsem krvavou, syrovou řežbu a viděl jsem odporně sestřihané, chaotické a nepřehledné bojové scény, které se střídaly s nudnými pasážemi, při kterých jsem si odskakoval do lednice pro nějakou tu laskominu. Herce můžu všechny, hlavně Jason Flemyng a James Purefoy .. jen škoda, že jsem jim to nevěřil...takže spíše zklamání. ()

veverysiak

Po podozrivo sa množiacich artušovinách a légiách je tu konečne niečo z neskoršieho staroveku Albionu, badateľne podživenejší mešec šilingov napodiv nevadí, kompenzujú ho tony odvahy, šľachetnosti, viery v slobodu a nezávislosť, galóny krvi, myriády poletujúcich odfaklených údov, kilometre otvorených jaziev a neľahké ukončenie celibátu hlavného beka, nie sranda točiť takéto kúsky za obmedzených podmienok tak, aby sa nestali fraškou, tu sa to vďaka niekoľkým podareným fintám celkom podarilo, obstojná squadra hercov, vyzdvihnutie naturálnosti do popredia, skvelá hudba, zaujímavá kamera, takže 75%. ()

Stranger#

Skvělé hereckéhé obsazení, nádherně pasující soundtrack do středověku, akce, pěkné kostýmy, prostředí, atmosféra doby. Film mě vtáhnul, snažil jsem se zkousnout věci typu projetí samotného křižáka na koni davem krvelačných barbarů se sekerami, ale později jak došlo k dobývání Rochestru, tak zde přibylo mnoho klišovitých scén, které už jsem přehlížet nezvládl. Ono by nebylo moc těžké udělat scénář bitev, které by vyznívaly podobnou akcí a hlavně reálněji. Když člověk ví něco o obléhání hradů, co udělá s člověkem s kroužkovou zbrojí 10 ran pálcátem... ten už bojeschopný prostě nebude :-] atp. Střih soubojů byl docela chaotický, ale nejvíce mě však vadilo, že se tu zapletla opět lovestory, ta se neměla stát. Zavřu jedno oko a dám 4 hvězdy, jelikož tento film mnoha věcmi září, mělo to ale navíc. ()

skaza

Kamera by ušla, po historickej stránke totálny brak..výkony hercov slabé, dialógy neprepracované...* za ten krvavý masaker.. ()

dexfirst

Môj žalúdok to prežíval s týmto filmom tiež. Inač príbeh jednoduchý dobre zahraný hlavne Giamattim, ale na viac ako 3* to nemá. ()

awastrman

Zajímavý příběh z historie, který ovšem po slibném začátku nepřináší nic nového pod sluncem, parta chrabrých rytířů brání malý hrad, který podle scénáře , i přes svojí miniaturnost je nutné za každou cenu ubránit, aby král neovládl jih Anglie, trošku mi to přijde na hlavu, že by malý hrad rozhodnul o osudu celé Anglie, ale budiž, to klidně tvůrcům odpustím, ale co jim neodpsutím, je absolutně špatný herecký výkon hlavního záporáka Paula Giamattiho, kterému jeho monology nevěří podle mě ani jeho vlastní matka. Co bych vyzdvihl je vynikající hlavní postava, zajímavě probíhající etapy obléhání a i předem jasný závěr s happy endem ;-) i proto dávám zasloužených 65% ()

werxix

Ve zkratce jak dobýt hrad snadno a rychle :). Avšak když půjdeme do hloubky, zjistíme že tento film má trochu víc do sebe. Hrstka brání hrad před obrovskou přesilou. A proč vůbec? Aby získali čas, posily, aby se zajistilo že Magna Charta (Není zdanění bez zastoupení) nepřišla vniveč. Jestli je historického hlediska přesný to netuším ale v dějepise sem úplně zas takový lempl nebyl. Takže něco z dějin Anglie té doby vím... a musím říct že tento film až tak hloupý nebyl. Dobré herecké výkony, zvláště co se týče Jamese Purefoye. ;) 4* ()

Paranoir

Tento film by som ohodnotila nasledovne : krv, krv, ruka, noha, hlava, krv, krv nejaka ta konverzacia krv, ruka, noha a nadrzana lady ktora hned ako uvidi hlavneho hrdinu netuzi po nicom inom ako s nim zazit noc plnu vasni a tak ho stale prenasleduje. Pribeh bol uplne jednoduchy a to ubranit hrad, dej ma zabil uz na zaciatku a akcia no tak tej krvavej tam bolo uz priliz a bez nejakej pointy. Dala som sa na tento film nahovorit, ale hned na zaciatku som zistila ze je skor pre muzske osadenstvo ktori by za krvavu rezbu a sexi nadrzanu lady dali aspon 3* ()

Scaevola

Kameraman sice chvílemi působí mírně podnapile, ale jinak se jedná o atmosférické středověké béčko, které ví přesně, co se od něj očekává, a všechny divácké naděje naplňuje beze zbytku švihání meče J. Purefoye. Originalita není potřeba, když umíte řemeslo. ()

blekekeke

Bylo nebylo, za devatero kopci, devatero řekami a jedním hradem, který obyla hrstka neohrožených, aby jej bránila proti krvelačnému královi Janovi, který každému kdo se blbě podíval, ruce i nohy nechal stínat. Hrstka i přes nápor tisíce pro boj vycvičených Dánských zabijáků a čtyřiceti tlustých prasat, hrad udržela a zvítězila. Udržela sice za cenu neskutečných ztrát a nebýt hradní paní, co má mouchu na ..., tedy rychlokurs s mečem, tak si myslím, že by hrad padl. ()

Evbad

Ještě nikdy jsem neviděl chlapa reseknutýho obouručákem vejpůl. Opravdu inspirativní.Takové povedené domácí pokoukání na křivohubého krále Jana a sedm (nebo kolik jich tu bylo) statečných, kteří osamoceni čelí mnohonásobné přesile strašlivých seveřanů v čele s velkým blondýnem. Velké plus za to, že herci nebyli oblečeni v zářivou plátovou zbroj, v které neskákali lehce jako laňky. Jo a málem bych zapomněl, když budu chtít vyhodit něco do povětří, musím na to mít hodně vypasených prasat. To se do života hodí. ()

erpe

Možná je to béčko, ale berte ho trochu vážně. Nechci kritizovat historické nesrovnalosti, beru je jako nutnost kvůli "zakulacení" děje. Nemůžu si vybavit, kdy a jestli vůbec jsem někdy ve filmu viděl tak komplexní dobývání středověkého hradu...asi ne a proto jsem za tenhle film rád. Explicitní záběry a celkové vykreslení soubojů beru jako jeden z hlavních záměrů režiséra a oželel bych je...na druhou stranu...všelijaké sekání, bodání a řezání je dneska v každém druhém filmu a člověk trochu otupí a začne to brát na lehkou váhu. Mě stačil tenhle film, abych si naplno uvědomil (i když tohle člověk prostě podvědomě ví), že všechny ty sekance v jiných filmech opravdu působí takováhle devastující zranění...a nebyla a není to žádná sranda. Možná se v tom rejža vyžíval a možná ne. Možná chtěl ukázat prostě poctivou bitvu se vším všudy. Nejspíš je to fanda do středověkých šarvátek a všechna ta historie okolo byla jen nutná vata... Můžu říct, že za čas se na film rád kouknu znovu. ()

gezper

Středověká brutální řežba, která se s historií příliš nepáře. O co se ubírá na historické věrnosti, o to se přidá na akci. A tak je stále alespoň na co koukat. Na to jak malý to má rozpočet (20M$), je s podivem kolik hvězd větší čí menší velikosti do toho tvůrci nalákali. Rázný templář s bobříkem mlčení v podání Jamese Purefoye (netradičně) či sadistický Paul Giamatti jako nenáviděný král Anglie jsou ve svých rolích dobří. Zajímavou vedlejší postavu zde ztvárňuje Vladimír Kulich (mimo-jiné původem z Čech), jehož fantasy fandové znají jako hlavní vůdce-krále tlupy Vikingů (orig. název překvapívě 13th Warrior)), sci-fi fandové zase teoreticky z jedné epizody X-files. Nutno přiznat, že mi Vláďa ale v této poloze jíž zdaleka tak nesednul (ne tak jako v prvně zmíněném snímku). Celé to ale kulhá na smysluplějším lépe vystavěném ději, který by více zaujal, vtáhl, a forma natočení tomu taky příliš nepřidala (že by snaha zakrýt třeba ne úplně dokonalé efekty?). Btw. někde sem zahlídl zmínku o 'dvojce' tak třeba se pochlapí více neb takovýchto filmů typově mnoho není. [60%] ()

brasek

Priemerný snímok... historický film, ktorému by sa hodilo označenie tv film. Pozitívne hodnotím choreografiu súbojov, ale to je všetko... z filmu nedýcha atmosféra doby, podradný dej... ()

DansteR

Filmy se středověkou tématikou mám rád a tohle není vyjímka. Bohužel je spousta aspektů co můj dojem značně kazí. Začíná to samotným dějem, kdy hrstka dobrovolníků odolává armádě, pokračuje přes mírně zdlouhavé některé pasáže a končí výkonem a obsazením herců. Výkony by se daly překousnout, ale někteří herci mi do některých rolí absolutně neseděli. I tak se mi film líbil a pořád je to nadprůměr. 65% ()

pallladin

Drsní vikingové padají jako švestky na podzim, a 14 lidí drží celý hrad proti 1000 několik týdnů jenom, protože prostě ty tupý seveření nejsou schopný postavit si víc jak 4 žebříky...a zpodobnění templářů jako super-neporazitelných vojáků boha mě taky nenadchlo...rozhodně jsem od toho očekával víc.. ()