Templář

• Česko Ironclad (více)

petrfox

Celkem povedená historická nízkorozpočtová sekanina s velmi slušným obsazením... Až na tu zbytečnou romanci... (btw český název "ŽELEZNÁ KLÁDA", který by se hodil spíš na porno a objevil se u tohoto filmu na jedné naší nejmenované televizi mě kompletně odrovnal) ()

sona123

Podle toho, co můžu posoudit, dobré dobové kostýmy. Zbytek - béčko. Spousta sexu a násilí. Paul Giamatti - ale toho mám raději v jiných rolích. ()

Movie Gourmet

Film Ironclad (na TV Prima Family nesmyslně pojmenovaný Železná kláda) je středověký snímek, který na sebe poutá pozornost hlavně účastí Jamese Purefoy(e), herce, dobře známého z historického seriálu Řím. Představuje zde templáře, který se po návratu ze Svaté země postavil na odpor anglickému králi Janovi (v originále pravděpodobně John(ovi). Ve srovnání s historií si neodvážím snímek hodnotit, ale jinak se jedná o surově natočený snímek, který, zdálo se, atmosférou vystihoval tehdejší dobu a byl uvěřitelný. Nejedná se o žádný historický epos, ale způsoby dobývání hradu a následná řež působí uvěřitelně. Ovšem poté, co manželka pána hradu (Derek Jacobi), který byl obléhán, začne svádět a posléze i svede hlavního hrdiny, který zasvětil život celibátu a víře v Boha, ztrácí film u mě na kvalitě. (Který chlap kromě gayů by nabídku v té době od takové ženy odmítl, nic proti tomu, ale cpát takovéto výjevy do jakéhokoliv filmu, kde to není potřeba a ani to nijak nesouvisí s dějem...). Verdikt: 2 1/2* a 65%. ()

Alf

režisér se minul povoláním, měl pracovat spíš na jatkách při bourání masa, je pak pochopitelné, že takové maličkosti jakými jsou třeba scénář (na něm se "podílel"), herecké výkony (zase to oblíbené parodování historických postav) nebo kamera jsou pro něj zcela podružné... ()

peto580

mám rád túto tématiku. Film ako taký u mňa na 4* ale za celkom slušné scény (áno tie krvavé) dávam piatku. So skutočním odporom sa dívam na filmy kde sa krájaju mečmi a meče sú stále biele (ani kvapka krvi) alebo kde niekto nikoho prebodne a ten odpadne ako keby mu učarovali (taktiež bez kvapki krvi).... Kde je meč, musí byť aj krv ako následok jeho užívania. A k temnému stredoveku sa to hodí jak soľ. A kto to vo filme kde je jedná akčná scéna S MEČMI za druhou považuje za prehnané je proste ... no ()

Mikino00

Film se jen tváří jako historický, historickými skutečnostmi je pouze inspirován a rozehrává si vlastní drama o hrdinné až nadlidské posádce bránící hrad, naštěstí proti nim stojí naprosto tupí protivníci, takže to mají hodně ulehčené. Milostná linie je naprosto k smíchu a všechny bitevní scény jsou sestříhány tak nepřirozeně rychle, že mě z toho bolely oči. Alespoň herci Giamatti s Purefoyem si drží svůj standart. ()

javaznenevim

Když jsem slyšel hlášku "Televize nova uvádí Ajronklet, ocelová kláda" tak jsem neodolal a na film se podíval. A popravdě to nebylo ani tak zlé jak jsem očekával. Z historického hlediska celkem kravina, ale zase velice zábavná kravina. A s Vladimírem Kulichem ()

filipvrbik

Co se týče vizuálu a výpravnosti je to celkem v pohodě, Co tomu však zoufale chybí je lepší příběh- ano, je to řežba tedy pořádná, ale co z toho, celý film o bránění hradu je trochu málo...40% ()

Furmi

Veľmi naturalistický film ktorý sa na nič nehrá (rozsekané kusy tiel, krv, brutalita, blato, hlad, špina) a hlavne nenudí. Podobný žáner mám rád a Ironclad je veľké prekvapenie (z traileru som čakal minimálne o polovicu menej ako vo výsledku bolo). Naposledy bol takto dobrý podobný počin Centurion. Tu niet o čom písať. Kto má rád historické bitky plné krvy a mŕtvol nešľapne určite vedľa pokiaľ siahne po tomto filme. 78% ()

Illy

Středověká rubačka která jede v jasně vymezených mantinelech hodní - zlí. Je vidět že rozpočet za moc nestál, ale hrají velmi dobří herci, krev cáká uspokojivě a Purefoy jako zachmuřený templář je výborný. Až se mu obočí potká pod nosem bude to pecka. Giamatti si zlého krále užívá a ...hlavně má Kulicha.A ještě přání Ježíškovi...chtěl bych víc Kulichů a míň Vašutů. Ten člověk ani nevypadá jako našinec, spíš že ho kojila vlčice někde ve skale. ()

Eterninox

Sympaticky syrová a nekompromisně drsná historická řežba, na které ale až na velmi pěkné obsazení (které bohužel až tolik nevyznívá) není nic výrazněji zajímavého. Nejméně zdařilé mi přišly asi dialogy, kterými zřejmě scénáristé nechtěli příliš čeřit všechny ty záběry usekaných končetin a špinavých odhodlaných tváří obránců Rochesterské tvrze, a raději je tedy zkrouhli na nejnutnější (a značně tupé) minimum. Obdobně jako v loňském Solomonu Kaneovi (se kterým toho má Ironclad společného až překvapivě dost) bylo také často znát, že na lepší podívanou zkrátka nebyly peníze. O to víc je ale třeba uznat, že se tvůrcům s dost omezeným rozpočtem (třeba v porovnání se Scottovým obdobně laděným Robinem Hoodem) podařil udělat vcelku slušný film. 65%. ()

Strike

Sedm statečných na béčkový středověký způsob. Pokud se to seká a rube tak to jde, ale jak to přestane začnou se vést opravdu debilní kecy. Je těžko uvěřitelné, že z úst poměrně solidních herců to může znít tak blbě, nudně a zdlouhavě.4/10 ()

LudeCZek

Zajímavé akční scény, hodně brutality a pěkné na pohled, ale vcelku nezáživné, nemáte si z koho udělat sympatického hrdinu a držet mu palce. Přidat víc souboje zla s dobrem místo zla a menšího zla a přidal bych hvězdu na víc. ()

radekgfx

Špinavá historická řežba s jednoduchým scénářem a lineárním dějem. Velmi komorní co se počtu herců týče, ale na druhou stranu s možností si k jejich charakterům vybudovat určitý vztah. Co chybí příběhu je vynahrazeno ve ztvárnění bitev, které jsou, pokud pominete trochu chaotický střih, skutečně krvavé a naturální. Historický béčkový film, kde se spousta známých herců snaží ubránit jeden hrad proti hordám valivších se nepřátel, s trochou inspirace u Sedmi samurajů, přehrávajícím Giamattim a řezníkem Purefoyem. Rozhodně to má atmosféru. Pokud se vám líbily filmy jako Centurion nebo The Eagle, bude se vám líbit i Ironclad. ()

maty39

Člověka až udivuje, že se britové pustili do přepisování své historie po hollywoodském vzoru. I když, možná právě díky tomu, se z tohoto filmu vyklubala celkem příjemná podívaná, které hodnocení sráží jen chaoticky a divoce sestříhané bitevní scény. Velká škoda a promarněný potenciál (jen v těch chaotických bitevních scénách - zbytek filmu funguje celkem bez problému, pokud nejste historik, nebo někdo, kdo něco ví o popisované události). ()

Pedro Morales

Na zajímavém a poměrně neokoukaném námětu postavená béčková rubačka, průměrná snad ve všech myslitelných ohledech, Akorát krve a usekaných končetin bylo naprůměrně. 120 minut však uteklo překvapivě rychle a nemůžu říct, že bych se nebavil. ()

masiko

Vynikajici historicky akcnak, ke kteremu nemohu mit jedinou vytku. Purefoy mi udelal obrovskou radost uz u Solomona Kanea, tady snad jeste vic. Role nemluvneho nakorbeneho templare mu vyborne sedla, ze zacatku se vzdycky bil cimkoliv co mu prislo pod ruku a byla to docela sranda, ale kdyz konecne vytahl svuj obourucak a rozsekl chlapa skoro vejpul, byl jsem na vrcholu blaha. Hlavne kvuli idealnimu pomeru efektivnosti a realisticnosti - Purefoy se svym mecem nemava jak s paratkem a film tak ukazuje, jak asi mohli tehdejsi boje s 20ti kilama oceli v rukou vypadat. Uz jen kvuli tomu je Ironclad vyjimecny. ()

Stanley619

Purefoy se pro tyhle role narodil, ať už je to templář, Solomon Kane, nebo někdo podobný. Vláďa Kulich dělá čest zemi, ze které pochází, protože je to pořád slušnej řízek. P. Giamatti mi do téhle role nesedl skoro vůbec, škoda. Jinak hezky zpracované bitvy, ale pořád tomu něco chybělo. 64% ()

PhillM.

Slizký král Jan, templář s předlouhým obouručným, natabletovaný Dán, rozbořený Rochester a všudypřítomné údy a vnitřnosti, většinou země ani těla se nedotýkající, nýbrž vzduchem letící a krev přitom rozstřikující. Pokud se Vám to nelíbí, nebo hledáte-li historický film, pak dím: Dále, od hradu dále. Pokud se chcete bavit u krásně prosmrazené řežby: Račte si vylézt na žebřík na hradby a nechat si na záda vylít kyblík hořící smůly. --- Mimochodem, koukatelnosti filmu velmi prospívá výtečné obsazení - od hlavních rolí až po Guye Sinera (nadporučík Gruber z Haló, Haló), kterého s vykulenýma očima vidíme vyběhnout z hradu, templář řekne, "není tu příkop", a na to se Siner zatváří ustaraně (tzn. na plátně je cca 0.08 sec.). ()