Hra

The Game

Hra

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 129 min

rozpocet-$16 million trzby celosvetovo-$18,564,088(5.4.2006)

Trochu překombinovaný závěr, ale jinak starý dobrý depkoidní Fincher a skvělý Douglas. Vedle Volného pádu asi jeho nejlepší role.(4.4.2006)

Výborný Fincherov thriller s riadnou dávkou fantastickej paranoje. Ale ten záver, ktorý je kľúčom k celému filmu, je tak trochu rozporuplný. Na jednu stranu som bol v obrovskom šoku (čo je fajn), no na druhú som bol tak trochu sklamaný (čo už fajn nie je).(11.4.2002)

Fincher si tentokrat odpustil sve ponure exhibice a naserviroval nam sice zrucne natoceny, ale pouze prumerny thriller.(3.8.2002)

Ano, přesně takového Finchera mám rád! Dva roky po filmu Se7en a dva roky před snímkem Fight Club dokázal zrežírovat film, který vás až do samotného závěru nechá na pochybách co je skutečné a co není. Všudypřítomná paranoia, v tomhle je Fincher králem. O to víc mě mrzí, že jeho poslední filmy, byť byly nadprůměrné, už zkrátka a dobře nejsou to pravé ořechové. Nezlobte se na mě, ale prakticky kterýkoliv (lepší) hollywoodský režisér mohl natočit Buttona či film o Facebooku a rozdíl by byl jen minimální. A ke všemu se Fincher rozhodl ztratit pár let svého života s remakováním filmů, které remaky nepotřebují (Millenium Trilogy). Ze současného Finchera je mi celkem smutno, možná i proto jsem opravdu ocenil tento skvělý film, ve kterém Michal Douglas exceluje, stejně jako Deborah či Sean. Zkrátka a dobře, o tomhle filmu jsem hodně slyšel a bál jsem se, že mě zklame. Nestalo se. Druhé zhlédnutí bude lahůdkové, tomu věřím. 100 %.(18.10.2012)