Hra

The Game

Hra

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 129 min

Nepřiznaný spin-off Gordona Gekka z WALL STREET. Scenáristický tandem Ferris/Brancato se po řadě béček a průměrné SÍTI vybičoval ke krásně paranoidnímu scénáři, který Fincher natočil s luxusním vizuálem a tísnivou atmosférou jemu vlastním a Michael Douglas v hlavní roli je perfektní. Ano, celou dobu se vkrádají pochyby, že to nebo tamto se snadno mohlo nepěkně zvrhnout, ale ten film mě od prvního zhlédnutí v kině baví (dokonce víc než SEDM) a jsem ochoten to ignorovat.(29.5.2016)

Scénář: John D. Brancato, Michael Ferris .. Skvělý mystic thriller by David mistr Fincher. Snad jen místy až moc unreal ta hra...(15.6.2004)

Přišel jsem na to, že Fincherovi filmy je potřeba sledovat od začátku do konce, protože ony nedokážou zaujmout na první pohled. S nima je to krapet složitější. Hlavně tedy s příběhem, protože ten se postupně vrývá divákovi pod kůži, že si divák uvědomí až v půlce filmu, že posledně mrknul vlastně ještě předtím, než vložil DVDčko do přehrávače. Když proběhne první bod vcucnutí diváka do filmu, následuje druhý, kde už se to všecko veze, jenže nastoupí třetí bod, šokantní chvilka, kde ačkoliv můžu tvrdit celou dobu jak chci, že filmu dám tak tři čtyři, nakonec z toho vytáhne plnej počet. Proč? Protože o tom film má být. Má být chytlavý, zaujmout a hlavně si ho musím do budoucna zapamatovat. Ale tady to vcelku bylo jednoduché. Už jenom proto, že režisérské stolice se ujal sám David Fincher a hlavních rolí se zhostil geniální herec Michael Douglas spolu se Seanem Pennem, přičemž spolu udělali skutečně slušnou bratrskou dvojku, při které Hra odsýpala jako na běžícím páse. A tak to má fungovat. Fincher už je takový rutinnér, na jeho filmy divák většinou jde s úkolem dát do toho všecko, a většinou to vyjde, většinou.(29.8.2009)

Film, ve kterém je možné úplně všechno. Úplně cokoliv, nikdy mě nepřestal překvapovat, tu hru s divákem, na kterou jsem s chutí přistoupil, jsem si fakt užíval a vůbec mi nevadilo, že jsem byl v nevýhodě. V tomhle filmu se totiž člověk dobere pravdy, ale až na konci. Nebo ne?:)(1.7.2010)

O "Hře" jsem slyšel jediné - že jde pravděpodobně o nejslabší film Davida Finchera...Podle mě nemá smysl se něčím takovým zabývat, protože každý jeho snímek vypráví o něčem jiném. "Hra" se mi líbila hodně, má spád, je plná překvapení a nečekaných zvratů a až do závěrečných titulků neztrácí tempo. Michael Douglas je v roli životem znuděného multimilionáře výborný, takovéhle typy postav mu sedí. Věříte mu vše - od pohledu na Rolexky až po pád na samé dno...Sean Penn a Deborah Unger nijak nezaostávají a výsledkem je výborný thriller, který vám nedá dýchat.(24.3.2005)

• - David Fincher tvrdil, že v každé scéně filmu je plechovka tlačenky. To byl žert, protože "tlačenka" je přezdívka kameramana Harrise Savidese. (Kulmon)

• - Ve scéně v restauraci, kdy se Nicolas poprvé setká se servírkou, je na pozadí film "Claire de Lune". Na konci hry servírka odhalí, že její skutečné jméno je Claire. (Kulmon)

• - Linda Manz, která se na začátku filmu objeví jako Amy - spolubydlící Cristine hrála v roce 1978 ve filmu Days of Heaven. Později, když jde Michael Douglas do čínské restaurace, je Linda Manz ve zmíněném filmu podepsaná na zdi. (Kulmon)