Hra

The Game

Hra

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 129 min

"Zajistěte rezervaci do City klubu pro mě a pana Prdeleho k mému obvyklému stolu." Dnes je módní darovat adrenalinový zážitek, ale na Hru od společnosti CRS žádný bungee jumping, let balónem ani škola smyku nemá. Já jsem si tu hru o život s panem multimilionářem docela užil, i když byla poněkud překombinovaná a směle balancovala na hraně náhody. A pokud mi někdo chce trochu adrenalinu věnovat, tak preferuju jízdu na splašeném býkovi, skákání přes vyděšeného koně nadél nebo let plavmo za rukama z Nuseláku. Tím vším by mamonář van Orten pohrdl, aniž by zvedl zrak od šekové knížky, takže musel dostat něco výjimečného a já jsem si to s ním rád zahrál.(6.12.2016)

Investiční bankéř a multimilionář Nicholas Van Orten žije ve velkém luxusním domě, osamělým životem. Může si dovolit cokoli, o nic však nemá zájem. ..... Hra s divákom na mačku a myš. Naozaj veľmi prekvapivá a nečakaná pointa. Neskutočne premyslený film.(9.9.2011)

Naprosto skvěle vymyšlené, natočené a zahrané. Michael Douglas se stává postavičkou z člověče, nezlob se, s kterou si lidé okolo hrají, pohazují si s ní, mlátí o zeď, občas zahodí do kaluže, aby jí zase vytáhli a to celé v nádherném balení od Davida Finchera. Děj perfektně navazuje a zároveň vás z něj dokáže nepříjemně zamrazit nebo je u vás obvyklé, že na vás mluví moderátor uprostřed televizního pořadu? Temné prostředí dotváří atmosféru filmu, který bezchybně graduje do jediného možného, ale přesto výborného konce. Tuhle hru bych hrát nechtěl ... i když ... určitě to musí být zážitek na celý život.(19.6.2004)

// Distribútor: PolyGram // Počet premietajúcich kín v USA: 2,521 // Otvárací Víkend v USA: $14,337,029 //(9.1.2014)

Fincher si tentokrat odpustil sve ponure exhibice a naserviroval nam sice zrucne natoceny, ale pouze prumerny thriller.(3.8.2002)

• - Když Nicolas vstoupí do hotelu Nikko, je krátce viditelný v televizi Tony Tedeschi. (Kulmon)

• - Linda Manz, která se na začátku filmu objeví jako Amy - spolubydlící Cristine hrála v roce 1978 ve filmu Days of Heaven. Později, když jde Michael Douglas do čínské restaurace, je Linda Manz ve zmíněném filmu podepsaná na zdi. (Kulmon)

• - Během scény, kdy Van Orten (Michael Douglas) navštíví v hotelu Baera (Armin Mueller-Stahl) se fotografie, které Van Orten po Baerovi hodí objevují a zase ztrácejí. (Adrai)