Hra

The Game

Hra

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 129 min

Ak náhodou niekedy klesne úroveň Fincherových filmom, tak k pätici jeho skvostov (počínajúc Votrelcom ³, končiac Úkrytom) sa budem vraciať vždy s chuťou naplniť môj hlad po kvalitnom filme. Perfektne vygradovaná atmosféra s ponurými scénami, úplne skvostne vykonštruovaným scenárom, ktorý by som ja osobne neposkladal ani s miliónom indícií. To je ono. A k tomu ako čerešnička sa pridáva záver, ktorý ako pozerám každý vzal podľa svojho a ani sa nečudujem. Paranoja, realita sa striedala počas celého trvania filmu a potom príde šok, ktorý bol o to lepší, že k nemu spoločne došli Douglas s Pennom. 100%!(9.10.2007)

rozpocet-$16 million trzby celosvetovo-$18,564,088(5.4.2006)

O "Hře" jsem slyšel jediné - že jde pravděpodobně o nejslabší film Davida Finchera...Podle mě nemá smysl se něčím takovým zabývat, protože každý jeho snímek vypráví o něčem jiném. "Hra" se mi líbila hodně, má spád, je plná překvapení a nečekaných zvratů a až do závěrečných titulků neztrácí tempo. Michael Douglas je v roli životem znuděného multimilionáře výborný, takovéhle typy postav mu sedí. Věříte mu vše - od pohledu na Rolexky až po pád na samé dno...Sean Penn a Deborah Unger nijak nezaostávají a výsledkem je výborný thriller, který vám nedá dýchat.(24.3.2005)

Fincher si tentokrat odpustil sve ponure exhibice a naserviroval nam sice zrucne natoceny, ale pouze prumerny thriller.(3.8.2002)

Výborný, napínavý thriller od režiséra Sedm. Film má hodně originální příběh a vše je dokonale zpracováno. Hlavně konec mě opravdu dostal...(23.11.2007)

• - Když Nicolas vstoupí do hotelu Nikko, je krátce viditelný v televizi Tony Tedeschi. (Kulmon)

• - David Fincher tvrdil, že v každé scéně filmu je plechovka tlačenky. To byl žert, protože "tlačenka" je přezdívka kameramana Harrise Savidese. (Kulmon)

• - Roli Michaela Douglase měl původně hrát Sean Penn. (Kulmon)