Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Snowball

Hmm tak to už áno. Veľmi slušný akčný film. Dosahuje úroveň klasík z 80 a 90 rokov. Tak si predstavuje akčnú zábavu na úrovni. Je to proste hold starým akčným klasikám. Kam sa hrabe Expendables. ()

Veskoslav

Brutální Dredd se povedl. Takto si představuji soudce, který soudí na ulici. A skvělý hudební doprovod jenom podrth zážitek z tohoto filmu. Jenom je škoda, že příběh byl skutečně jenom na okrasu. Ale jízda to byla skvělá:) 80% ()

rodier odpad!

Jak tomuhle muzete dat 70% a puvodnimu od Stalloneho jenz vytah Dredda ze sracek tak malo? Vzdyt tohle je proste jen sprachsprosta vykradacka asijskyho The Raid. Jenz je DALEKO DALEKO lepsi ()

gaara1

Krvavý nářez od začátku až do konce. Zpomalené scény, kdy jde vidět sprška kulek, jak prolétávají tvářemi kriminálníkům a jiné laskominy, které filmu přidávají na kvalitě. 100% ()

ruzmim

Jo, tohle je ten film od kterého jsem nic nečekal a hle - nebylo to špatný. Dredd se opravdu s nikým ne_ere a tak mu na "vymasakrování" 200 pater vysokého domu stačí normální stopáž filmu. Chudák Karl - kdyby do titulek napsali, že to hral Steven Seagal, tak by se tomu dalo uvěřit. Koukat se na Urbana alias Eomera dá, tak nevím že mu tu chvilku bez helmy nedopřáli. Poctivých 80% ()

Light_

Detailní studie nosu Karla Urbana. Doteď si prý snaží vzpomenout na to, co je to úsměv. Na jeho ´moc mě neser, ty špíno´ výraz budu ještě dlouho vzpomínat. ()

Dangerman

Tohle je ovšem pecka !! Borec, vždy kráčející pomalu a jistě, hláškující frajer, nechybí klasické "last man" standing scény a ona, no ona taky ujde. Super akce, očekávaná zápletka, super nápad s novou drogou a celé je to takové super zabalené - 75%. ()

x_ander

Dredd na to jde zpříma. Žádné velké okecávání, prostě je potřeba milého soudce se sličnou novickou zavřít do baráku s hromadou "bad-guys" a nechat je vyrubat se navzájem. Nic víc od filmu čekat nelze a nic víc ani nebylo jeho cílem. 70%. ()

waltosin

No jak se za nima zaklapli dveře, tak jsem si říkal že jsou docela ve sračkách, ale oni se z nich hustě dostali! :D 60% ()

krumlajs

Nejdrsnější brada za oceánem zasahuje. Film, kterej vzniknul tak trochu pod radarem, ale nevšímat si ho a nevidět ho je velká škoda. Velkej drsnej chlap, pěkná drsná ženská, pěkně svinsky drsná záparačka a mrakodrap. Nepočítaně mrtvích, nepočítaně kulek a všecho možnýho hnusu. Prostě krásnej špinavej, krvaveej akčňák. ()

smarkus

Tento film bol vyborny, sere ma relativny neuspech v trzbe, ovciam sa to asi nepacilo tak nedali zarobit... Pribeh podobny s Prepadovkou ale v inom svetle,komiksovom. Urcite to schovalo do vacku spájdermana,ci thora. Bolo to drsnejsie ako som cakal ale kto cital komiks ten vie. Megacity vykreslene v realnom ponimani a efekty "slo mou" boli super. Skoda ze nebude pokracovanie ale teraz ocividne tahaju sracky pre deti a teen...bohuzial ()

lobo87

Sci-fi verzia fantastickej Prepadovky, ktorá v ničom nezaostáva. Urban (resp. jeho brada) v úlohe výborný, Lena Headey záporák, aký sa nevidí často. Pri stopáži 95 minút neskutočne nadupané a k lepšiemu hodnoteniu mi chýbalo len silnejšie finále... 75% ()

Brouzdalka

Musela jsem po zvážení přehodnotit a přidat ještě jednu hvězdu. Mělo to správně ponurou a beznadějnou špinavou atmosféru zpestřenou nádherně provedenými drogovými scénami. Bezchybná a morální postava Dredda je celkem předvídatelná, ale člověku to nevadí, protože se baví jeho akčními výkony a za každých okolností drsným výrazem Karla Urbana (který se nedal brát moc vážně a tak spíš vždycky rozesmál, což ale bylo fajn zpestření, na které se dalo vždy spolehnout :)). Zajímavým prvkem byla postava Olivie Thirlby (na kterou se taky moc hezky kouká) a její schopnosti dávají nový rozměr a děj díky tomu není jednotvárný. Jinak to hezky odsýpalo a byla to příjemná podívaná, takže i dějové nelogičnosti jsem byla ochotná odpustit. Takže sečteno a podtrženo - velmi slušný akčňák s dobrou atmosférou i hudbou na který se klidně podívám i znovu. ()

Aywes

problémem je, že Dredd měl být podle mě o něčem tak nějak jiném. Karl Urban ale funguje podle mě dobře. Prostě akční průměr. Díky penězům malilinkatej nadprůměr. Takovej fajn odpolední akčňák bez extra děje a s mnoha drsnýma hláškama. Nic extra ()

m.xFuck

zoufale promarněný potenciál. Tam kde indonésani za pár kaček vydojily z krávy totální maximum, tady holyúdoví tvůrci zvládli akorát tuctový akční krvák. Zatracená škoda, Urban richtik, buchta v pohodě, záporák obstojná, ale celkově je to jakýsi bez chti a zápachu. Mohli stvořit kult, ale stvořili jen průměr. ()

Stanmi

V blízké budoucnosti jsou hlavními pořádkovými silami Soudci. Jeden z nich, Dredd (Karl Urban) jede společně se začínající Soudkyní Cassandrou Anderson (Olivia Thirlby) vyšetřit trojnásobnou vraždu do mrakodrapu Peach Trees. Krátce po příjezdu však zjišťují, že vstoupili do pasti… Soudce Dredd, nelítostný komiksový vykonavatel práva už za sebou jednu filmovou adaptaci má, v roce 1995 si Dredda zahrál samotný Sylvester Stallone, ale žádný velký hit to pravda nebyl (i když já film považuji za vcelku zábavné hollywoodské sci-fi béčko) a příliš nezabodoval ani u fanoušků komiksové předlohy. Nicméně po sedmnácti letech je Soudce zpátky, tentokrát v realističtějším podání a s Karlem Urbanem v hlavní roli. V praxi to znamená, že tvůrci měli omezený rozpočet, takže je zde minimum klasických sci-fi prvků (vyjma futuristické zbroje a výzbroje Soudců) a převážná část příběhu se odehrává v interiéru obřího mrakodrapu, takže žádná hypermoderní megapole, žádná post-nukleární krajina, prostě realistické prostředí, které neohromí, ale plní svoji funkci. To Karl Urban udělal určitě radost všem fanouškům předlohy, protože za celou dobu nesundá z hlavy svoji ikonickou helmu, přesto to nijak neubírá jeho hereckému výkonu a jako Dredd je pragmaticky chladný a nemilosrdně hláskující Pan Právo a Pořádek. On ten nízký rozpočet lze poznat i na obsazení, kde sice nejsou žádné superhvězdy, ale pár zajímavých jmen se najde. Třeba taková Olivia Thirlby, která si zahrála Dreddovu parťačku (a jako jediná ze Soudců nenosí helmu) vnáší do celého příběhu trochu lidskosti a na opačné straně máme Lenu Headey jako ústřední záporačku Mama, která se sice asi nezařadí do ranku památných filmových padouchů, ale i tak Dreddovi pořádně zatopí. Jinak samotný příběh není extra složitý, Dredd se svou kolegyní postupují z patra na patro a likvidují Máminy gangstery. Činí tak sice stylově, ale po čase to začne být přece jen trochu únavné (navíc někdy jsou dějové zvraty či reakce postav krapet nepřesvědčivé, např. záporáci při náhodné střelbě přesně odhadnou, kde se skrývají Soudci). Dredd je tak snímkem, který nabízí pořádnou porci brutální a špinavé akce, kterou si užijí především fanoušci předlohy, pro nás ostatní je to „jenom“ solidní akčňák s jednoduchým dějem, pár zajímavými nápady a nekompromisním Karlem Urbanem v hlavní roli. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)