Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

MorraEddie

Karl Urban v podání Dredda zachraňuje vše co před 17 lety Sly zpackal. Film má vše co se od něj očekává a i tak vám dá přece jen o něco navíc. Brutalita,která se nijak nemaskuje a je jedno jestli jste muž,žena nebo dítě. Od začátku je vám úplně jasné jakým směrem se film bude ubírat a jak vše musí skončit,ale při sledování této pecky si říkáte: No a co ? Dredd je konečně zfilmovaný tak,že se za to nemusí stydět a s protaženým ksichtem Karla aspiruje na jeden z nejlepších akčňáku letošního roku ()

paradoxman

Nuda bez jediného překvapení. Nepřesvědčivá paní Záporná a její amatérští nohsledi. Proč jako ta banda chlapů tuhle exkurvu poslouchá? Protože má zjizvený ksicht a kouše chlapům péra? ()

lomikarus

Dredd je důkazem toho, že i remake může být mnohem lepší než originál! Jak tady už bylo zmiňováno, tak připomíná svým konceptem indonéský Zátah. Brutální ale i přesto se sociálním přesahem. ()

RomaS

Na první pohled béčkovité. Levné kulisy, jednoduché kostýmy, prostá zápletka i děj, prostě jde hned poznat nízký rozpočet. Jenže když se přes to přenesete dostanete výborný a chutný zákusek v podobě přímočaré akce plné brutálního násilí. ()

BruceWayne

Jednoduché, neleze doleva ani doprava, jde proste rovně a jako Dredd sám a to se mě osobně u něj líbí, nemá ambice útočit na krále komiksů, což je podle mého plus, protože si vytváří svůj vlastní prostor. Pravda, těch SLO-MO záběrů je trochu nad limitem, ale lze to odpustit a musím pochválit i hudební doprovod, který nění nijak komplikovaný, ale tomuto gore-sci-fi to padne jako ulité. Nečekal jsem od Dredda spíš nic než málo a dostal sem zajímavé zpestření, které mě hned naladilo na další sci-fi. ()

MFA

Velmi pěkné. Líbil se mi decentní nepřemrštěný děj, který se točí jen kolem jedné obří futuristické budovy a odehrává se v jednom krátkém časovém úseku. Velkoryse je zpracovaná atmosféra a vizuál Mega city, chvílemi připomínající největší klasiky filmové sci-fi. Také zvláštním způsobem působí syrovost a násilí které je ukázané v pravdě velmi otevřeně, což zvyšuje napětí a dramatičnost, místo aby působilo samoúčelně. Celkově skvělá moderní sci-fi. ()

pcarogers

Jako pobavil jsem se náramně. Svět se mi líbil a Dredd byl naprosto ve své tvrďákovosti, při tom chytré a ne idiotské, výborný. Myslím, že bych film zvládnul i se Slo-Mo :-). ()

IMHeS

Nový Dredd je jedním z těch filmů u kterých není třeba přemýšlet, Prostě si vemete něco k zakousnutí a intenzivně vstřebáváte každý akční moment a vystřelený náboj svištící na obrazovce. Není to veledílo, děj se téměř po celou délku filmu odehrává v jedné budově ( i když v megabudově ) což způsobuje ten dojem povědomého interiéru který už ste jednou viděli. Nicméně akčňák to byl povedený -> *** ()

necrosrandist

Nic jsem nečekal a taky jsem skoro nic nedostal. Když se ale zamyslím nad podobou komiksovýho Dredda, tak se na autory nemůžu úplně na*rat – on je to totiž celkem věrně převedenej výplach. Násilí v mnoha podobách, fet, ultra slo-mo, Christian Bale – teda vlastně Karl Urban co se snažil nasadit hlasovou polohu posledního Batmana, furt-sexy-a-ještě-k-tomu-antagonistka Lena Heady... Já jen že některý komiksy maj na plátně větší potenciál a jiný ne. A když ten šmejd nikdy nesundá helmu (páč s hlavou tvoří celek) a umí jen jeden a půl šklebu za hodinu a půl, tak mě to prostě nemůže nikdy úplně strhnout. Sem se jako vlk relativně nažral, ale seschlá koza škrábala v krku. ()

vofo

Dredd jak má být. Brutální, nekompromisní soudce, který za žádnou cenu nesundá svoji přilbu. Hell yeah.... ()

MiniRecenze

Musím se přiznat,že jsem předlohu nezhlédl.Tudíž nemůžu srovnat jestli se jedná o zlepšení nebo naopak o zhoršení.Ale je to akční sci-fi béčkový film ,který se nemusí stydět za trapnost.Určitě se diváci,kteří se hlásí k tomuto žánru ,příjdou na své. Dle mého se spíš jedná o akčňák a sci-fi je tu jenom jako vsuvka.Kromě "krabicové" motorky a obleku samotného soudce a hledané drogy zde moc sci-fi prvků nenajdete.Ani venkovní prostředí si moc neprohlédnete,protože se celý děj odehrává v "baráku" .Čeho si zase naopak cením,tak je to určitě důvtip hlavního hrdiny a přehnaná morální chladnokrevnost.Určité krvavé "gore" které Vás bude doprovázet při většinu přestřelkách.Nejde o nic vyjimečného,ale film zabaví a zkrátí tak dlouhou chvíli. CHLADNOKREVNÉ!!! 7/10 ()

punco

Veľmi milé prekvapenie, šiel som do toho s malým srdiečkom a to bola zrejme veľká výhoda, napriek tomu mi nedá pripomenúť že celý čas mi to evokovalo vynikajúci The Raid, a Lena Heady ma tiež nebavila, o hereckých kvalitách v takýchto filmoch sa baviť samozrejme netreba. Na druhej strane ostatné veci boli viac než dobré ale hlavne SLO-MO scény boli úchvatné až mám chuť také niečo vyskúšať :P ()

jaqubko

Čiste akčné béčko s úplne všetkým čo k tomu patrí. Pár strašne cool spomaľovačiek, ktoré vyniknú obzvlášť v 3D. Oproti Bessonovmu Lockoutu o triedu nižšie vo všetkých smeroch. ()

Kusic

Kopírka Raid Redemption hozená do vzdálený budoucnosti. Tady ale nejsou žádný bitky, jen jeden šulin drsnej jak šmirgl papír, co vystřílí jednim kvérem sto feťáků. Slabota. ()

mandella

Tento typ filmů moc nemusím, ale tohle šlo. Svižně to odsýpalo a Karl Urban nepůsobil tak směšně jako v trailerech. Perfektní sekvence po použití slo-mo, které kontrastují s šedou post-apokalyptickou budoucností. Dobrá odporná záporačka Ma-ma Headey, nemusí být všude jenom chlap :-) Ani Olivia Thirlby nebyla tak otravná, jak jsem myslela. Příjemné překvapení. ()

jpacuta

Tenhle film mě moc příjemně překvapil. Po dlouhé době to je akční film, který se mi líbil bez výhrad. Super kamera, hudba, efekty, barvičky, hlášky. Kde mě jinde štvou nedomyšlenosti a rádoby-cool vzezření, tady jsem si to vyloženě užíval. Všechno je nadávkováno tak akorát - akce, násilí, drsňáci, poetické ztvárnění drog i smrti, správný hlavní záporák/čka. Tohle doporučuju. ()

Ervum

Mega City One v hlavní roli se soudcem Dredd, který má právo soudit, zatknout i odsoudit na místě činu. Dost podařený snímek, ve kterém nechybí podařené efektní hračky. Výkonné rotační kulomety, motorky a vše co byste očekávali zde najdete. Jako záporná postava je zde Ma-Ma která sídlí ve 200 patrovém mrakodrapu, který má jako pevnost. 8/10 ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)