Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Novik

Věčně drsný Karl Urban, slizká Lena Headey, rychle odsýpající akční scény, správně ponurá atmosféra ... a to vše v jedné velké budově. :) ()

MattCorman

Nový Dredd je pro mě srdcovka. Zaprvé, miluju komiksy. Zadruhé, miluju soudce Dredda a jeho výraz viz. komiksy (Blackhorse, Crew, Dc ...). Zatřetí, po shlédnutí jsem si to musel pustit znova. Příběh je jednotvárný a jednoduchý. Hudba je skvělá, Nářez. Děj? Budova, několik desítek zločínců, jeden boss a jedna postava, co tam udělá pořadný horko a srovná pořádek. Kdo? Soudce Dredd. Jsem nesmírně rád, že se role zhostil Carl Urban, role mu tak sedí a jeho neutrální výraz mi připomíná Dredda z komiksu Batman a Dredd: Zemřít smíchy. Film je prachsprosté B, ale totální nářez efektů, přestřelek, hlášek a místy i sexy scén s policistkou, se mi líbil. Z filmu jsem tedy spokojenej více, než z prvotního počinu se Stallonem. Hodnocení 70% ()

Pe4Ce22

Nový Dredd je pouze snůškou akčních scén zabalených do hezkého grafického kabátku. Problém ale je, že když se podíváte za oponu tak tam nic není. Film je vpodstatě nudný. Znovu se ukázalo, že remaky často nedopadají dobře a tohle je bohužel jeden z případů. Pouze 2 hvězdy. ()

saint3n

jednoznačně překročení hranice mezi blockbusterem a fanovským flikem, dal bych i pět, kdyby nezaspali statici. pálit z tří vysokorychlostních kanónů v tom patře opravdu, bylo by to nevyhnutelně Ground Zero II p.s. měl jsem potřebu vyjádřit se po svým, jinak bych napsal nemlich to samý, co Cervenak.. ()

Vonter

Mega City je obrovské město plné možností a v něm se odehrává jeden příběh sterilní jako okurky. Naprosto nevyužitý potenciál začínající nemastným neslaným Urbanem, kupou zbytečných existencí určených na exhumaci, dějem, odehrávajícím se v nudném prostředí jednoho přifouklého paneláku, nadbytečnou rádobycool krvavostí, odpornými a většinou debilně zpracovanými zpomalovačkami a konče záporňačkou, která je drsná asi jako sousedovic kočička Packa. Plus má u mě jen Olivia a vcelku slušná akce, Ono taky nic jiného než akce tady není. ()

rosta.k

Fakt dobrá akční střílečka.A podle mě to neni jen střílečka ,jde taky o pojetí hlavního hrdiny.Ten je ve všech směrech profesional sice zabiják ale v prostředí v jakém se pohybuje je to logické.Nebere si servítky a vše řeší jasně a rázně.Moc dobře se na to kouká. ()

Mykie

Viděno už třikrát a pokaždé to baví stejně jako poprvé. Moje polovička navíc říká, že je to nářez. A má pravdu, je to prostě nářez. Podobnost s Rejdem tomu filmu jen prospívá. Karl Urban je sympaťák i když nemá moc co hrát a Olivia ho pěkně (mm vážně moc pěkně) doplňuje. Jediný problém vidím v ne moc výbušném závěru, který by ukázal, že Dredd je opravdu drsnej řízek, nějaké větší a vyhrocenější maso, by tomu filmu slušelo víc. Ale i tak si to pustím znovu a pak zas :-) ()

opicee5

Jasně je to film o ničem,jen o jedný akci ve věžáku ale ta akce má sakra koule a pořádný.Karl se pod helmou celou dobu tváří drsně jako Sly a ta role mu fakt sedne jak prdel na hrnec.Výplachová akce s drsnýma hláškama.Dvojku bych si rozhodně přál.Jooo a to vyobrazení budoucnosti,no mňam.Jen ty motorky nebyly nic moc :D ()

pa3k16

Béčkova strielačka v nie až tak moc originálnom prostredí, no keď porovnám Dredda z roku 1995 palec dole...Scénar priehľadný, Karl Urban celkom dobre zahral Stalloneho dolnú čeľusť :) Pre mňa 33% ()

De_Marko

Po dlhej dobe som sa konečne perfektne zabavil a doplnil si tak deficit akčnej rozkoše. Atmosféra bola hustá, záporáci záporní a Karl Urban zvládol mimiku časti tváre na jednotku. Výborné!!! ()

Sandai

Vizuální pastva pro oči, hromada akce, skvělé hlášky, výrazné postavy a dobrá atmosféra. A nezapomenutelná scéna s rotačáky. ()

mapar

Takhle má vypadat akční film. Nekompromisní brutalita, drsné hlášky. Cool až na půdu. Lena Headey je zlo, Olivia Thirbly dobro a Karl Urban je zákon. Nejjednodušší konflikt, jaký si lze představit, ale provedený tak graciézně, že se Dredd okamžitě dostal mezi mé nejoblíbenější akčňárny hned za Komando. ()

Moravpat

"I am the law!"...tohle přesně chci! Navzdory hromadě ostatních, kteří tenhle skvost zavrhují a označují všemi možnými negativy, já tenhle film žeru! Dyk co jiného, než pořádný brutální jatka od něj chtít? Tenhle film byl stvořen proto být "jateční" záležitostí, a to myslím, že se povedlo. Darebáci jsou koseni po desítkách s nelítostnou brutalitou neústupným Dreddem, který ani na chvíli nezahodí svůj "kůl" škleb. Takže za mě má velkej palec nahoru, lahůdka. S pozdravem, Paťák. ()

andy60

Celý děj filmu se odehrává v obrovském slumu, což mně zpočátku i bavilo, ale díky tomu, že zábery se stále opakovaly až do konce filmu, to začalo i nudit (chodba, šachta, výtah, další patro a tak pořád dokola). Taky jsem čekal větší kadenci drsných a zároveň vtipných hlášek. Na druhou stranu - střelivem ani krví se nešetřilo, takže závěr zní - na jeden večer dobré, po opakování ale netoužím. ()

Digi_cz

"Je to mlejnek na maso. Jednou stranou lidi dovnitř, a z druhý leze sekaná. My jsme tu jen od toho, abysme točili klikou" Ale ty pastelové barvy s novou drogou "Slo-Mo" to se povedlo. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)