Kdysi dávno se bílý páv lord Šen rozhodl, že za pomoci nové strašlivé zbraně a armády vlků zničí Čínu a s ní i nenáviděné kung-fu. Stará vědma ho však varuje. Nemá šanci vyhrát, protože se objeví černobílý bojovník, který Šena porazí. Šen takové věštby nechce poslouchat, je si svým vítězstvím jistý, vždyť má zbraň, které se lekli i ti nejodvážnější bojovníci. Kdo však je ten černobílý nepřítel? To není jisté, a tak pro jistotu Šen zlikvidoval všechny pandy. Po žije se svým otcem a užívá si postavení dračího bojovníka. Jeho učitel Shifu  mu klade na srdce, že jeho úkolem je nyní najít vnitřní klid, a předvádí mu, jak na to. Pro Poa je to zatím něco nepochopitelného. Zvlášť když se mu začaly vracet divné vzpomínky a když zjistí, že jeho otec ho adoptoval poté, co ho jako malé mládě nalezl v košíku. Po by rád přišel na to, co se stalo předtím, než ho otec našel a ujal se ho. Shifu se dozvěděl, že lord Šen zabil mistra Krokodýla a mistra Nosorožce a nyní vlastně není nikdo, kdo by uchránil Gongmen City. Po a jeho kamarádi Tygřice, Opičák, Kudlanka, Zmije a Jeřáb se rozhodli mocnému nepříteli postavit. Zjistili, že Krokodýl a Nosorožec nejsou mrtví, jsou uvězněni v Šenově vězení. Když je ale naše šestice odvážných bojovníků chce osvobodit, oba odmítají. Jsou si jisti, že proti Šenově kanónu neexistuje obrana. Poa a Pětku objeví Šenovi vlci a přivedou je k Šenovi. Po spatří na jeho peří symbol, který se mu stále vrací ve snu. Je mu jasné, že Šen musí něco vědět o jeho minulosti a jeho rodičích. Vzpomíná si, že Šena už kdysi viděl. Šen tvrdí, že Poa rodiče neměli rádi a vyměnili ho za ředkev... (TV Prima)

Hannibal92

Rozhodně bych neřekl že za jedničkou nějak pokulhává a spíše myslim že se jí s přehledem vyrovná, animace rvaček jsou perfektní a koukat se na to dá prostě pořád. S příběhem taky nemám žádný prodlém. Kung fu padna je prostě úžadná a klidně bych si dal i 3. díl ()

Feek92

Po Riu další 3D animák, plný zábavy, vtipu a hlouposti pandy Po. Film je prokládaný krátkými, vzpomínkovými 2D animacemi, které se opravdu povedli. Po jedničce jsem toho moc neočekával, takže mne mile překvapil. A i když jsem zase o něco vyrostl, tento snímek mne dostatečně pobavil. ()

Praxis

Oproti jedničce kvalitativní posun směrem dolů. Vše začalo být podřizováno 3D efektu, bitvy sice monumentálnější, ale nějak mě nebraly. Aspon co se týče hlášek Panda nevyšeptala tolik, jako jiné efekty. Záporák možná krapet k smíchu, ale i tak to v té přehršli barev nevadilo. Kudlanka a její ukouslá hlava pobavila, ale celkový look filmu jen zdálky připomínal hravou atmosféru prvního dílu. 65% za oddych stačí ()

ArsenalEagle

Abych řekl pravdu, čekal jsem něco málo víc.. Dočkal jsem se jen z většiny okopírované z 1. dílu a více akčních scén na úkor těch scén zábavných. Po půl hodině končí příběh a pak už je to o ničem, jen o nudě a zoufalství .. 60% ()

ivishka

Více než s příběhem se tvůrci opět patlali s animacemi. Bo a jeho podivné ještě více animované sny o rodině, která ho opustila mi lezli dosti na nervy. Těžko po tomto zážitku najdu svůj vnitřní klid. Hloupý panda konečně pochopil, že houser není jeho otec - jak evidentní a teatrální zjištění. V ulicích Číny si dokonce film zahrál na nějákého pacmana. Jakési rodinné finále filmu mě nechalo naprosto chladnou, sloní paměť tlusté pandy a "neodolatelné" pohledy do očí "velikánského superhrdiny" mě ani trochu nepobavily. Jediné co se mi líbilo byly akční scény a hra pandy s kapkou vody na tlapách jinak je to zase průměrná neškodná podívaná - na jedno použití. ()

Riddick77

Pandastické? To asi ne, ale zábavné až na půdu. Příběh malinko pokulhává, protože vlastně není moc co vyprávět. Vše je řečeno v rychlém tempu na počátku filmu a zbytek se nese již jen v akčním/ komediálním duchu, kdy jedna akce střídá druhou. Pěkně provedené jsou flashbacky, které se snaží příběh prolínat jako tenká červená nit, což se daří pouze z části. Trošku zbytečné mi od tvůrců přišlo, že v jedné chvíli dělají z pandy totálního idiota a za moment je to "ten vyvolený" Dračí bojovník, který umí odrážet olověné střely. Chápu, že Po má být tak trochu ťulpas, aby se dětičky pobavily, ale občas je to vskutku extrémní. Nicméně zábava je to pořád nadprůměrná, akce myslím zvládnutá dobře s řadou fajn nápadů a Jack Black je prostě nezaměnitelný. Slabší než jednička, ale hlavně vinou banálního příběhu a trošku zarážejícího ponaučení (zapomenem minulost, podstatné je, co uděláme s budoucností - trochu děsivé hlavně s ohledem na evropskou historickou zkutečnost). Mám rád pohádky, Jacka Blacka, kung fu, i pandy, takže 7/10! Ale v dalším díle trochu přitlačit, prosím! ()

Laxik

Druhá Panda je zbytečná, předvídatelná, bez pořádného příběhu, ale se sakra vtipná. A víc jsem nepotřeboval. ()

SonGokussj

Panda 2 trpí přesným opozitem, co Hotel Transilvánia 2... HT1 byla nuda, HT2 bylo kvalitní zábavné dílko. KFP1 byla naprosto originální, zábavná, rychlá, KFP2 bohužel pouze jen cashgrab... Hej! Lidem se to líbilo! Natočíme další díl! Necháme tam stejné vtipy a zopakujeme je pro jistotu 5x během pár minut, aby lidi věděli, čemu se smát!. Co se mi tam ovšem líbilo: byl hlavní záporák. Panda a kolektiv nuda, Master "veverka" lepší, ale kdo válel a z koho číšily emoce, neuvěřitelné představení a s kým jsem prožíval každou chvíli, byl hlavní záporák. Neuvěřitelně povedenej! Smekám. Další věcí, co se mi líbilo, bylo odkrytí rodinky a vlastně vyrobení důvodu pro třetí díl. Shrnutí: KFP2 je nuda. Koukněte na něj, ať se dozvíte souvislosti, které ho napojí na 3. díl, ale jako nic víc od toho nečekejte... Panďulák je trapnej jak tučňák v létě :-/ A věřte, že mě to velmi zklamalo. Protože první díl jsem si užíval VELMI. Smutných 48% ()

Bordoshut

Recenze na film Kung Fu Panda 2: Mrzí mě, že to musím říct, ale druhá Kung Fu Panda je typickým druhým dílem: tuctovka žijící z popularity jedničky, jež nepřináší pod slunce nic nového a celé to vlastně vyznívá do ztracena. A ano, byly tady nějaké snahy o prokreslení a zdramatizování Pouovi minulosti a kdesi cosi..., ale upřímně? Z prvního dílu jsem neměl pocit, že by to bylo potřeba, vůbec ta zápletka působí hrozně nasílu, jako by se tvůrci při jejím vymýšlení řídili nějakou pofidérní rubrikou o tom, jak (ne)vystavět pokračování a při fabulování osudů postav apod. si místo úmorného kreativního myšlení zatočili kolem osudu. Už jenom to, že se vsituovali Poua do role jakéhosi vyvoleného, tak trochu bortí pěknou myšlenku z jedničky, že to byl vlastně jen obyčejný kluk, který v sobě měl dost fantazie a našel v sobě i dost odvahy. Co se týče záporáka, ten byl samozřejmě stokrát mocnější než ten předchozí, se stokrát většími ambicemi: rozhodl se vybombardovat Čínu, protože ho nikdo nemá rád. No ještě že Pou najde vnitřní klid a s jeho pomocí popadne bažantovi obří koule a pěkně mu je naláduje do podvozku lodi, na jejímž vraku si to pak tihle dva rozdají. Geni(t)ální. Jsem jediný komu připadal dost klidný už v jedničce? Tím se dostáváme k dalšímu bodu: naprosto odfláknutý hero journey, který tu jakože je jen proto, aby se jakože neřeklo. Filmu místy dochází dech. Tvůrci prostě nevěděli coby kdyby. Jde z toho znát, že hlavním účelem nebylo vyprávět příběh, nýbrž udělat příběh s Pouem (a vytěžit z toho co možná nejvíc peněz). Závěrečný cliffhanger radši ani nekomentuju – poslední hřebík do rakve. Rozsudek: Tento film vám možná dopřeje příjemný čas strávený s rodinou, relaxaci či happyend, pravděpodobně vás neurazí svou vizuální stránkou či humorem, ale rozhodně vám nepomůže najít vnitřní klid. ()

zipper111

Já nevím, tak moc jsem se na dvojku těšil... čekal jsem, že po naprosto dokonalé jedničce přijdou tvůrci s další bombou... leč nestalo se, ale není to tragédie. Příběh je to možná prostý, určitý potenciál ale jistě má a rozhodně je využit, jen prostě stačí na pouhých 80 minut, které utečou neskutečně rychle, jelikož jsou to řetězící se akční a humorné scény (ale opravdu výborné!), vždy od všeho trochu. Po prochází vývojem, hledá vnitřní rovnováhu a mezitím s celou pětkou a dalšími mistry rozmastěj půl Číny a nějakýho toho páva. A dál? dál nic... nic víc...nic víc... škoda, asi mi tam moc scházel Master Oogway... jinak dabérské obsazení je oproti jedničce ještě víc jedinečné, opravdová lahůdka, je hřích nekoukat se na to v originálu! jentatak 4* ()

blackrain

Mě pořád bylo divné, proč je bojovník Po jedinou pandou mezi ostatními zvířaty. Pořád jsem si říkala, že se mu jako malému muselo něco strašlivého stát. Musím říct, že Po jako pandí mimino byl ještě roztomilejší než jako dospělý a už i jako mrňous byl děsně nenažraný. Tenhle díl nebyl vůbec špatný. Bavila jsem se u něho, ale tvůrci mohli přijít s plnohodnotnějším příběhem. Samozřejmě nebylo od věci se dozvědět odkud ten Po vlastně pochází. ()

SarumanKo

V každom ohľade platí to, čo som napísal k jednotke. Detinskosť som bol schopný prehryznúť, moralizovanie patrí k veci a vydarené vtipy by sa dali zrátať na jednej ruke, ale je to natoľko sympatické a svižné, že ma to bavilo po celý čas. Kung Fu Panda 2 je typický sequel, ktorý sa snaží byť akčnejší, efektnejší a štýlovejší než svoj predchodca (čo sa mu teda sakra darí), ale zároveň má o chlp slabší príbeh a menej humoru. Avšak naďalej platí, že choreografia súbojov je proste ohromujúca, hudba vynikajúca a peckoidnosti a vizuálnej atmosférickosti hodne dopomáha aj vydarené 3D. (70%) ()

gogos

Druhá panda není zlá. Rozjezd byl vlažnější, ale postupem času roste i tempo a závěr byl hodně zdařilý. Vyvážená akce, vtip, hlášky i solidní příběh. Povedený hudební doprovod, parádní animace. Pokračování Kung Fu Pandy kvalit jedničky sice zdaleka nedosahuje, ale i tak je to stále slušná zábava. Slabší 4* ()

kaylin

"Kung Fu Panda" - mám na mysli první díl - je filmem, který zaujal děti, protože tu byla spousta roztomilých postav, ale stejně tak zaujal dospělé, protože ti zde našli dostatek vtipu, ale navíc ještě skvělou variaci na klasické kung fu. Problém s druhým dílem je v tom, že ty postav jsou již známé a nemohou nás ničím překvapit. Z pandy Po bylo potřeba zase udělat trochu moulu, takže rozhodně není jen tím úžasným bojovníkem, jak se prezentoval v závěru prvního filmu, ale má ještě hodně co se učit. Pořád je správně potřeštěný, k čemuž prostě patří hlas Jacka Blacka. Tohle je doslova role pro něj, i když kreslená. "Kung Fu Panda 2" nemá moc co nabídnout, pouze se snaží prohlubovat propojení s kung fu žánrem a legendami o bojovnících, což je pro fanoušky bojových umění skvělé, ale příběh není ničím výjimečný, nic nového zde přineseno není. "Kung Fu Panda 2" staví na úspěchu prvního filmu a u toho se končí. Vrátí se oblíbené postavy a to by údajně mělo stačit. Není to úplně ono, i když děti se nejspíš moc nudit nebudou. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/kung-fu-dewey-cox-zkrocena-hora-12-opic.html ()

René.girl

Příliš nechápu to vysoké hodnocení tady. Mě to celkem nudilo - důkazem toho je, že si už teď nemůžu vzpomenout o čem to vlastně celé bylo (film jsem viděla před dvěma dny). Myslím, že Kung Fu Panda si zasloužila mnohem lepší pokračování. 50% ()

Hanyou

Pro mě to byl rozhodně fantastický film. Miluju animáky, které využívají veškerý svůj potenciál. Úžasná akce, nádherný vizuál a naprosto padnoucí hudba. Bojové scény jsem doslova hltala. Záporák byl přesně takový, abych si ho oblíbila, skoro i lepší než v prvním dílu. Stejně tak se mi líbilo, že zde byla akce hned od začátku a nemuseli jsme čekat, než se to Po vše naučí. Jsem naprosto spokojena. ()

stration

Panda bravo! Jsi jediný, komu se podařilo dostat ode mě pět hvězdiček a nebýt natočen v dílnách Pixaru. Do Pixaru Ti teda ještě kousek schází (hlavně poněkud méně násilný myšlenkový přesah), ale i tak jsi mě dostal. Smál jsem se, byl jsem napnutý, dostal chuť na nudle a kung-fu a na konci téměř zamáčknul slzu. Naprosto mě uchvátil soundrack, který si snad stáhnu. Už se těším na trojku. Přecejenom, taťku bys potkat měl... Po dalších shlédnutích snižuju o jednu hvězdu. Ale i tak jeden z mých oblíbených. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky