Umbrella Academy - Série 2

(série)
USA, 2020, 7 h 53 min (Minutáž: 40–50 min)

Předloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Cameron Britton, Justin H. Min, Ritu Arya, Yusuf Gatewood (více)

Epizody(10)

Sourozenci se přenesou zpátky v čase do Dallasu 60. let. Každý z nich začíná nový život na jiném místě, ale pak je nečekaná hrozba konce světa svede zase dohromady. (Netflix)

CheeseFigure

Ako celok ma druhá séria bavila menej. Tak prečo tomu dávam rovnaký počet hviezdičiek ako prvej? Lebo, aj keď ma to bavilo menej, tak tu bolo pár vecí, ktoré mi prišli lepšie. Napríklad tu bolo viac zapamätateľných scén (hneď na úvod, keď naši hrdinovia spoja sily, zatiaľ čo v pozadí znie My Way od Sinatru). Taktiež som rád za návrat istej postavy (nechcem kvôli spoileru vyzradiť o ktorú sa jedná). Čo zamrzí sú zabijaci Komisie. Tiché trio Švédov sa nechytá na sympatického Hazela a psychotickú Cha-Chu. Za to Handler dostala viac priestoru, za čo som rád. A posledná epizóda bola celkom dobrá. Takže to dobré vyrovná zlé a je to na, asi rovnakej, úrovni ako prvá séria. ()

VashCZ

No, tohle je vlastně totéž co první série. Apokalypsa? Kdo ji způsobí? Jak zastavit? V této sérii byly ty multikulti věci už nazpátek v normálu jako je na Netflixu zvykem. Je vidět, že jsem první sérii asi i trochu přecenil. Mimochodem, druhá půlka zase horší. Nedostatky v akčních scénách jsou už samozřejmostí. Tentokrát žádný Hazel, ale, ač prvoplánová, super švédská trojka. Pětka tentokrát nejzajímavější. Největší stupid zase číslo 1... to člověk už neví co má říct. No prostě chytré vtípky už jsem prokouknul, i když stálke baví. Výplň, kterou přes půlku postav seriálu dělalo, nebyla nudná, ale byl to čistý průměrňákov a to je možná škoda. ()

JozefM.

rovnako ako v prvej sérii - vytuningovaný misfits poplatný dobe vzniku (čo už, v 21. storočí nebude už existovať partia superľudí bez gay člena a lesby), dobrý výber hudby ale časti sú zbytočne dlhé. ()