Umbrella Academy - Série 2

(série)
USA, 2020, 7 h 53 min (Minutáž: 40–50 min)

Předloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Cameron Britton, Justin H. Min, Ritu Arya, Yusuf Gatewood (více)

Epizody(10)

Sourozenci se přenesou zpátky v čase do Dallasu 60. let. Každý z nich začíná nový život na jiném místě, ale pak je nečekaná hrozba konce světa svede zase dohromady. (Netflix)

vyfuk

Umbrella umí docela překvapit. Je zajímavé, že pokud se někomu líbila první série, tak vypadá totálně amatérsky oproti druhé sérii. Ale možná je to protože je děj vhozen do mé oblíbené doby rasové segregace, atentát na Kennedyho, krize a podobně. Je nutno říct, že ať už Way nebo tvůrci dokáží zaujmout. Hlavně kolem atentátu toho zde bylo více než dost a nyní jsme dostali v celku promyšlený a originální podmět. Nedokážu to asi vysvětlit, ale zcela subjektivně je seriál jednoduše velmi líbivě zpracován, že nemáte problém si pustit další díl a čekat jak se to vyvine. Nicméně zcela chápu opak. Zároveň v seriálu dost jednoduše dojde na situaci, kdy se vše komplikuje tvůj nelogičnosti, což fanoušky zdravého rozumu docela jednoduše a v případě tohoto seriálu zbytečně nasere. Plány jsou zjevně vidět ve velkém. Je otázka, zda budou dobře využity. ()

psychoJoa

Neumím si pomoct, ale 2. série a stejně tak celý tento seriál se řítí dle mého do začarovaného kruhu, za který může cestování v čase. Je totiž logické, že když spolu sourozenci prožijí 3 roky v minulosti, tak budoucnost nebude stejná (protože efekt motýlích křídel a protože prostě cestování časem plus ten chaos, co členové umbrelly páchají, kam přijdou). No a z toho plyne, že se takhle v čase můžeme ztrácet sérii za sérií... a svým způsobem je to pořád fajn díky postavám, i když musím říct, že už mě štvou, jak nepoučitelní začínají být! Proto jsem z dvojky rozpačitá a celkem netrpělivě vyhlížím 3. sérii, protože doufám, že konečně uvidíme víc akce a spolupracující Hargreevesovi alias tým nula! ()

Kienast

Za mě o level lepší jak 1. sezóna, která mě v jistých momentech dost nudila. Druhá sezóna je nabitá od začátku do konce, je fakt že se přiblížila víc mainstreamu, ale to mi opravdu nevadí a hlavní postavy jsou naprosto skvělé a baví mě jejich dobrodružství ... třešničkou na dortu je úplný závěr. No nic uvidíme jak dopadne 3. Sezóna. 9/10 ()

666Carnage

Já teda asi neumím říct, jestli mě bavila víc první nebo druhá série. Všech deset dílů mi bavilo. Užil jsem si i nové postavy a rozhodně se těším na další sérii. Zasazení do roku 1963 mělo svoje kouzlo a díky tomu vznikly i některé fakt vtipné scény. Dokonce se zase dostalo i na drsné scény a taky jsme poznali více staré postavy a mohli si k nim vytvořit nějaký ten vztah. Za mě určitě povedená série, takže co nejdřív tu třetí ať se dá pokračovat v krasojízdě. 80% ()

KM Phoenix

Po první sérii jsem byl hodně skeptický, ale musím říct, že mne druhá série velmi příjemně překvapila. Většina věcí co mne opravdu v první sérii štvala tak zde chyběla (obzvlášť Ellen Page mne prakticky skoro nesrala). A musím říct, že mne to dost navnadilo i na sérii další. ()

Lukin413

Stejně kvalitní jako první série, navíc retro feeling 60. let. Více se příběh zabývá pozadím Komise, v hlavní roli je opět Pětka, více se dozvídáme o otci akademie. Soundtrack opět dokonalý. ()

HenryIvan

Čakal som čo nám druhá séria prinesie a nevedel som, či bude na rovnakej úrovni ako tá prvá, no sklamaný som nebol. Ide možno aj o lepšiu sériu. Postavy dostali väčšiu hĺbku, iný náboj, nové prírastky boli osviežením a celkový dej bol doslova pohlcujúci. Cliffhanger na konci už snáď nemohol byť lepší. Kto vie kedy sa dočkáme pokračovania, no očakávať ho budem netrpezlivo. ()

NiaWolf

Tak si to shrňme: V první sezoně byla špičková hudba, zdařilé herecké výkony, zajímavý scénář a komediální prvky. Co je ve druhé sezoně? Nic ze jmenovaného. Vlastně se divím, že místo Umbrella Academy, se to nejmenuje Podivuhodná sexuální dobrodružství Vanyi Hargreeves aneb nejtrapnější důvod, proč zničit svět. Jako vážně, Vanya byla nejslabší článek už předtím a ani se nedivím, že řada diváků její scény přeskakovala. Ellen Page se snažili narvat kamkoliv to šlo, takže jejich kyselý výraz a nemožné herectví doprovází celou sezonu. Vůbec bych se nedivila, kdyby tenhle scénář byl zamýšlen pro věkovou kategorii 11-13 let. Nevím, komu jinému ještě dnes mohou připadat vtipné větry z cestování časem, nebo kopance do rozkroku. Spousta děr v příběhu, opakující se příběh z 1. série, mizerné herecké výkony. Marně hledám, co vlastně bylo pozitivního. Nejlepší scény byly jen dvě – v prvním díle, kdy se sešli všichni sourozenci, a pak závěrečných 5 minut. Zbytek byla nechutná blamáž, vyplněná kýčem a trapností. Nejvíc mi ale chyběla pořádná hudba, zatímco v 1. sezoně měly písničky grády a byly hlavním prvkem, tady žádné prakticky nejsou a většinou se jedná jen o generické zvuky v pozadí, které se zapomenou hned po vypnutí seriálu. Přitom první série byla taková pecka. Smutné, jak Netflix dokáže pohřbít, tak slibný seriál. ()

strachon

Tohle je jeden z těch případů, kdy nemám pocit, že se v první řadě originální myšlenka seriálu vyčerpala a od druhé řady už se jenom recykluje, rozmělňuje nebo překombinovává... Tady se povedlo, že jde stále o velmi chytrý, důkladně promyšlený příběh plný napjatého očekávání a zvratů a vývoje postav a vtipu a všeho dalšího, co je potřeba. I když ta úmorná neschopnost sourozenců spolupracovat občas budí frustraci, vždy znovu a znovu se to něčím vyrovná. ()

Dejf4

Povedlo se. Jedeme dále. Je to větší, bizarnější, ale stále jim to šlape. V příběhu se znovu objevuje trochu již ohraný vzorec, ale na druhou stranu ta úžasná chemie mezi postavami tam stále je. Trochu překvapivě, ale skvěle funguje dramatická stránka seriálu. Co trochu mrzí, že z děje a celkově záporáků nevymačkali něco silnějšího. Potenciál tam byl. Každopádně ve výsledku to znovu náramně odsýpá a baví stále dobře. 7/10 ()

M.J

Hodnocení jednotlivých epizod mi na finální verdikt nakonec nesedí, ale jsem docela zklamaný . Umbrella Academy se ve druhé sérii stáva maximálním mainstream seriálem . Všechny postupy jsou zkopírované odjinud ( Stranger Things apod.. ) .. A finální epizoda skončí tím , že se hlavní záporák nechá ukecat ?! Chvíli to sice vypadalo docela originálně , ale samozřejmě , že musel přijít sluníčkový ending . Mě už fakt zachraňování světa nebaví . Každý se objeví někde jinde, pak se půlku série potkávají. Akce je tentokrát větší , protože se logicky našlo více peněz . Vizuální stránka vykradená z 11.22.63 a vlastně i chvíli podobná zápletka . 6/10.. ()

Rian_witcher

O slušný kousek lepší než první série. Trojici záporáků z první série tu nahradila šílená trojka Dánů a dvě záporačky. A i když opět vévodí akademii Klaus a Pětka, ostatní rozehrávají své party o kousek lépe než v první sérii a moc se těším i na třetí sérii :-) ()

Ovecka_Saki

Druhá řada mě moc nebavila, chtěla jsem dát horší hodnocení, ale v posledních dílech byly dobré hlášky a já se dobře zasmála. ()

alisek87

Lehce jsem z druhé série zklamaná, ale přikládám to velmi dobře udělanému traileru, který ve mě vzbudil velká očekávání. Opět konec cliffhangerem, takže další řada asi na obzoru. No, pořád mi je nejsympatičtější Ben :) ()