Hulk na neznámé planetě

Planet Hulk

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2010, 81 min

Sam Liu

Nevím jaký komiks byl přesně předlohou tohoto Hulkova příběhu, takže mi jakékoli změny v ději asi určitě musely uniknout, ale každopádně je to velmi zábavný film v takovém tom "drsnějším" stylu animovaných hrdinů, kdy dojde i na nějakou tu krev a zabíjení a podobně. O spoustu z toho se pochopitelně postará sám Hulk, kterého vyhostili na cizí planetu, kde z něho chcou mít arénovou show zatímco jiní z něho chcou mít velkého osvoboditele a Hulk chce akorát zmizet :). Plyne to docela pěkně z boje do boje s občasným pohledem na pozadí celého děje na neznámé planetě a je to zajímavé, hodně akční a určitě ne tak úplně pro děti, jak by někdo mohl čekat od Marvelovského animáku, který se přílišné brutalitě nebo krvi obvykle vyhýbá. Pokud jde o animaci a tak, tak je to "jen" pěkné, stejně jako celý děj je "jen" zábavný, protože v poslední čtvrtině už docela dost stagnuje a završení děje je takové hrozně obyčejné a bez nějakého opravdového napětí nebo stupňování akce a atmosféry jako třeba v první půlce filmu, takže proto to budou "jen" ****, protože jsem se sice bavila dost, ale začátek filmu mě navnadil na něco trochu víc než jsem na konci dostala. Ale jinak fajn :).(9.6.2011)

Ale jo dáme 5. Občas by se našlo něco v ději. Akční to bylo dosti.(3.10.2016)

No nevím, nebylo to špatné, ale nepřišlo mi to ani jako něco převratného. Hulk se po svých průserech poslán ze Země na neznámou planetu. Věci se ale pokazí a on skončí na planetě Sakaar ovládané tyranským Červeným králem. Ten používá otroky jako gladiátory pro své hry. A Hulk se stane jedním z nich. Společně s partou dalších otroků poráží všechny protivníky. Nakonec svobodu dobude po svém. Je tam pár zajímavých postav. Objeví se tam i Thor. "Ty jsi jejich spasitel."(15.5.2015)

Povedený animovaný film.(20.3.2010)

Prima pohádka, která lehce čerpá s výborného komiksu.(16.3.2014)

• - Příběh filmu podle komiksu časově začíná před filmem Captain America: Občanská válka (2016) a vysvětluje, proč Hulk nebyl účastníkem občanské války. (Harroc)

• - Spoiler: Natočeno dle předlohy "The Incredible Hulk č. 92 a 93", která v Čechách vyšla v "Ultimátním komiksovém kompletu" (čísla 49 a 50). Film výraznou část děje bere jen z č. 92. V č. 93 vede Hulk odboj proti králi a celý svazek končí tím, že raketoplán, kterým Hulk přiletěl, vybuchl a zničil většinou populace na Skaaru, proto se Hulk s přeživšími vrací na Zemi pomstít (na toto navazuje svazek "Hulk proti světu"). (UncleMorty)

• - Spoiler: V předloze je Hulk zranitelný kvůli vlivům portálu, který ho dostal na planetu Skaar, stejný vliv měl i na Silver Surfera, kterého též zajali. Planeta ve skutečnosti toxická nebyla vůbec, protože se Hulk bez problémů proměnil v Bruce Bannera a mohl na Skaaru žít. (Zdroj: Ultimátní komiksový komplet č. 49). (UncleMorty)