Hulk na neznámé planetě

Planet Hulk

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2010, 81 min

Sam Liu

Prima pohádka, která lehce čerpá s výborného komiksu.(16.3.2014)

Co čekat od Hulka ? Přece mlácení, vztek a zase mlácení, tentokrát i krapet lásky a porozumění bližnímu svému:) Mít to "nátěrovější" konec jdu na pět.(19.12.2011)

Planet Hulk se věnuje pouze hulkově postavě. Bruce Banner byl eliminován, ale paradoxně to vůbec není na škodu. Hulkovi spolubojovníci jsou dostatečně zajímaví a cameo Thora a minirole Beta Ray Billa příběh příjemně rozšiřuje. Zasazení děje do paralelního "Říma" a téma zrady je taktéž působivé. Rozhodně se tak těším na další hulkova dobrodružství.(25.2.2010)

Tak já filmu dávám 4* ale mám z toho smíšené pocity. Jako pohádka pěkný, ale že to je příběh Planet Hulk podle comicsové předlohy, kterou v dvojdílné formě vlastním, tak je to hodně překopané, což docela nechápu, když je to pod taktovkou Marvelu. Jako první bije do očí třetí bitva v koloseu, kde není jako záporák Silver Surfer, ale Beta Ray Bill, kterej tu nemá co dělat. Do příběhu ho zakomponovali tvůrci dobře, ale sem prostě nepatří. No a pak je to celý zkrácený s happyendem, kterej k tomuto příběhu vůbec nepatří. Jak jsem se na to těšil, tak z hlediska adaptace jsem spíš zklamán. Jako pohádka pro neznalce předlohy je to určitě povedenej animák s průměrnou grafickou stránkou, která je dostačující. Za mě 70% ale hodně jsem váhal nad menším hodnocení.(16.6.2014)

Každý film, kde Hulk není jenom tupým strojem na rozbíjení čehokoli bez rozmyslu si zaslouží pozornost, už jenom proto, že tenhle konkrétní se povedl. Ale přesto mu jedna zásadní věc podráží nohy a to scénář, kterej je prostě hrozně béčkovej a ani u komiksáren by neměla být taková jednoduchost tolerována, obzvlášť postavy jsou viděné už tisíckrát z hlediska filmového charakteru nepřináší nic nového. Dokud se bojuje v aréně, nic z toho ani moc nevadí, jenže jakmile se z nich dostaneme ven, nemá film jedinou možnost překvapit a každý musí vědět, jak to celé skončí, protože takovou jednoduchost zápletky musí prohlédnout už na začátku každej. Silnější tři hvězdičky za dobře natočenou věc s nablbym scénářem.(3.5.2013)

• - Spoiler: V předloze je Hulk zranitelný kvůli vlivům portálu, který ho dostal na planetu Skaar, stejný vliv měl i na Silver Surfera, kterého též zajali. Planeta ve skutečnosti toxická nebyla vůbec, protože se Hulk bez problémů proměnil v Bruce Bannera a mohl na Skaaru žít. (Zdroj: Ultimátní komiksový komplet č. 49). (UncleMorty)

• - Spoiler: Natočeno dle předlohy "The Incredible Hulk č. 92 a 93", která v Čechách vyšla v "Ultimátním komiksovém kompletu" (čísla 49 a 50). Film výraznou část děje bere jen z č. 92. V č. 93 vede Hulk odboj proti králi a celý svazek končí tím, že raketoplán, kterým Hulk přiletěl, vybuchl a zničil většinou populace na Skaaru, proto se Hulk s přeživšími vrací na Zemi pomstít (na toto navazuje svazek "Hulk proti světu"). (UncleMorty)

• - Mezi diváky arény je možné v některých záběrech zahlédnout také jiné Marvelové postavy, např. Skrully, Guardians of Galaxy nebo Captain Marvela. (Blackhand47)