Hulk na neznámé planetě

Planet Hulk

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2010, 81 min

Sam Liu

Prima pohádka, která lehce čerpá s výborného komiksu.(16.3.2014)

Marvel ma na DC Comics stale obroskou propast v animaci. Fyzika, vaha... nic pro jejich postavy neplati. Dokazi ohnout klouby do netusenych uhlu, i lide skakat metry vysoko, drtit kameny pokud se to zrovna hodi, behem vterinoveho strihu ubehnout i desitky metru a menit mista v souboji... Tohle pak likviduje akcni sceny, z kterych jsou (bohuzel) jejich filmy prevazne tvoreny. A to me pak nebavi sledovat. Co zustava? Podprumerne scenare, primitivni kresba (vedle detailnich DC, kde je kresba styl, je Marvelacka lenost), nezajimave charaktery (Hulk, Avangers...). Planet Hulk je presto o tridu lepsi nez predesle dva filmy Sama Liu, protoze se snazi priblizit konkurenci a do filmu dava i pribeh! Wow. Rozdil v kvalite je ale porad propastny (jak vyrazne jinak pusobi na divaka destrukce v Planet Hulk a Superman Doomsday, o kolik je propracovanejsi poznavani ciziho sveta ve Wonder woman, nemluve o psychologii postav). __ Je to akcni jednohubka s obcas fajn momentem, ale na 80 min stopaze to nema napsany dej. __ 50%(13.2.2010)

Co čekat od Hulka ? Přece mlácení, vztek a zase mlácení, tentokrát i krapet lásky a porozumění bližnímu svému:) Mít to "nátěrovější" konec jdu na pět.(19.12.2011)

Planet Hulk se věnuje pouze hulkově postavě. Bruce Banner byl eliminován, ale paradoxně to vůbec není na škodu. Hulkovi spolubojovníci jsou dostatečně zajímaví a cameo Thora a minirole Beta Ray Billa příběh příjemně rozšiřuje. Zasazení děje do paralelního "Říma" a téma zrady je taktéž působivé. Rozhodně se tak těším na další hulkova dobrodružství.(25.2.2010)

Pro mě trochu netradiční pojetí Hulka, ale propletení s asgardským bojovníkem a planetou s vládou tyrana, no přijde mi to trochu bez nápadu, zvláště to koloseum a souboje, které neměly šťávu. Spousta postav umře, ale pro diváka nic neznamenali, špatně pojatí předaní na obrazovku. Animace ucházející, ale zbytek nijak moc nezáří. Při hudbě jsem se musel párkrát pousmát. A zdánlivé superhrdinství obyčejných vesmířanů, bylo to takové cizí.(9.9.2011)

• - Spoiler: Mezi předlohou a filmem je několik rozdílů. Původně Hulk letět do vesmíru, aby zničil satelit S.H.I.E.L.D.u, ale jeho raketoplán přeprogramovala skupina hrdinů z tajném spolku Illuminati. Hulk se po zajmutí probudí na aukci, kde jeho i gladiátory prodají za 60 stříbrných čtverečků. Mezi gladiátory od začátku patří i Snůška, která ve filmu není vůbec. Bodce nevytvořil Král Skaaru, ale byla to rasa, kterou zotročil. (UncleMorty)

• - Příběh filmu podle komiksu časově začíná před filmem Captain America: Občanská válka (2016) a vysvětluje, proč Hulk nebyl účastníkem občanské války. (Harroc)

• - Spoiler: Na začiatku, keď je Hulk pripútaný k lodi, sa mu spustí film, v ktorom je možné vidieť Iron Mana, Doctora Strange a Mr. Fantastic. (Greenpeacak)