Píše se rok 1911. Profesor Marie Joseph Esperandieu, odborník na starý Egypt, koná experimenty na základě své knihy o posmrtném životě. Nešťastnou náhodou se mu podaří oživit pterodaktyla, který se po 135 milionech let vyklube z vejce v Přírodovědném muzeu a uletí. Pterodaktylus napadne taxi s bývalým prefektem Raymondem Poitrenaudem, který si veze tanečnici ze šantánu. Taxi skončí v Seině. Nazítří je tisk plný zpráv o prefektovi a tanečnici i o obřím ptákovi. Vyšetřováním případu je pověřen potřeštěný inspektor Léonce Caponi, velký milovník jídla. V té době se prostořeká a svérázná cestovatelka a spisovatelka Adéla Blanc-Sec vydává do Egypta k vykopávkám. Chce uzdravit svou sestru dvojče Agátu, která je už několik let v kómatu. Při tenisu jí jehlice z kloboučku probodla lebku. Adéla hledá mumii Patmosise, největšího lékaře starého Egypta a osobního ošetřovatele faraona Ramsese II. Chce ho oživit podle Esperandieuovy knihy. Je zadržena jako vykrádačka hrobů a odsouzena k smrti. Před zastřelením se jí podaří uniknout a po dobrodružných peripetiích se s mumií vrátí domů do Paříže. Profesor Esperandieu naláká ve svém bytě pravěkého ptáka na maso. Přichází k němu Caponi a k svačině si dá vajíčko. Pterodaktylus zvyklý chránit svá vejce, je napadne, zdemoluje celý byt a uletí. Caponi nechá Esperandieua zavřít do vězení. Adéla si v novinách přečte, že je Esperandieu odsouzen k trestu smrti a rozhodne se ho v přestrojení z vězení opakovaně dostat. Nepodaří se jí to. Do Paříže je povolán z Afriky slavný lovec šelem Justin de Saint-Hubert, aby pterodaktyla zneškodnil. Šílený lovec však nadělá víc problémů než užitku. Mezitím profesor Ménard a vědec z botanické zahrady Andrej Zborowski, který je do Adély zamilovaný, objeví v muzeu zbytky vejce pterodaktyla. Zborowski v botanické zahradě naláká pterodaktyla na sezení na zbytcích skořápky jeho vejce. Adéla si ptáka ochočí a osedlá ho. Odletí na něm k popravišti, kde vyrvou Esperandieua ze spárů smrti. Lovec šelem však pterodaktyla zastřelí. Umírá i profesor Esperandieu, který s ním byl spojen. Adéla dopraví profesora rychle do svého bytu. Esperandieu z posledních sil probudí mumii Patmosise a umírá... (TV Prima)

Spielbergo

Besson se zbláznil. Ta jedna hvězda je za podivně elegantní krásu hlavní hrdinky a za dva až tři slušné vtípky co se mumií a pyramid týče. Jinak kravina na kvadrát s první polovinou naprosto nekoukatelnou a zbytkem.. jakbysmet. ()

benny159

Tak toto nevyšlo. Scenár ako keby zbúchaný na kolene, opičiaci sa po Indym, každú minútu nelogickosť a nehorázne klišé, pre mňa ani štipka dobrodružnosti. A to som sa na ten film celkom tešil. No Besson ma sklamal na celej čiare. Francúzske filmy mám vo väčšine prípadov rád, ale toto bol pre mňa obrovský krok vedľa. Nie je to síce totálna sračka, ale nemá od nej veľmi ďaleko. Odpad si to nezaslúži, ale ani viac, ako jednu hviezdičku. Aj to len za peknú tváričku Louise Bourgoin ()

p.i.t.b.u.l

Čekal jsem úplně něco jiného, než jsem původně čekal. A to byla asi ta chyba, která mně ovlivnila při hodnocení. Můj dojem z tohoto filmu je rozpačitý. Francouzské filmy Vám buď sednou nebo naopak. A tohle je pro mně bohužel druhý případ. Už od prvních minut jsem se u tohoto filmu nudil. Stále jsem ale čekal na nějaké oživení, bohužel jsem se ničeho takového nedočkal. Film možná má své ambice, možná zaujme některého diváka, nicméně mně příliš neohromil. Podle mně, se tvůrci snažili až příliš a ne vždy se toto úsilí musí vyplatit. Tady to platí dvojnásob. Někdy je prostě lepší méně než více. Snad to vyjde příště. Pro mně v tuto chvíli zklamání a jedno teď vím na 100%. Znovu si tento film nepustím. ()

CrazymanM

Nezlobte se na mně,ale tohle byla hrozná blbost,zamotaná,zmatená a ani moc vtipná!Mám pocit,že jsem díval asi na jiný film,podle zdejších hodnocení?!Nedoporučuji,snad ani dětem!Lucu,vzpamatuj se!!! ()

svjb

Tak tohle byla vyloženě luxusní záležitost. Luc Besson si tu z nás dělal srandu, ale naprosto fajnovou. Co na tom, že se tam plete pterodaktyl s mumií? No a? Hlavní hrdinka se vyloženě povedla a film doladila k dokonalosti. Že to jiní hodnotili hůře? Že to sem tam jakoby skřípalo? No a? Nevěřím tomu, že to Luc neplánoval. Tohle byl jeho povedený kousek a já mu dávám pět. Nesouhlasíte? No a? ()

The_soloist

Nevnímám to jako film Luca Bessona, nerozumím tomu, že režisér Leona a Pátého elementu šel do podobného projektu. Není v něm prostě nic. ()

spawnxp

Převod komixu do filmu není vždycky jednoduchej ale Luc Besson (režie) se s tím popasoval překvapivě dobře. To podstatný, atmosféru a humor Tardiho předlohy přenesl bez větších havárií. Co se týče maskérských úprav herců aby vyhovovali svým trochu karikaturně podaným předlohám, to už možná každýho neosloví. Ale výběr hlavní herečky/neherečky (Louise Bourgoin) to všechno hází hodně do plusu. Dobrá, neamerická (nemyslim to pejorativně) zábava. ()

MFZB

Zas som čakal niečo úplne iné a dostalo sa mi práve takéto nechcané. Boha, to fakt neexistuje nejaký dobrý film, ktorý má šťavu alebo čo. Stopáž je kurevsky dlhá a zaujímavé to začne byť prakticky až po hodine, čo je dosť dlhé a zbytočné čakanie. Priaznivcom dobrodružných filmov ani omylom nedoporučujem tento film, lebo to pravé dobrodružstvo tam ani neni a akčný...to radšej pomlčím, kde tam bola aká akci, veď to bolo suchšie ako toaletný papier...druhý krát ani bohovi... ()

MrFarmer odpad!

Ne tohle opravdu není vtipný, ani zábavný ani napínavý. A opravdu nesnášim filmy, který začínaj rádoby vtipným komentářem vypravěče. ()

jgregory

První půlku filmu jsem se výborně bavila, hlavní hrdinka je tak protivná až je roztomilá,ale závěr mě trochu zklamal.Mumie je až moc digitální a v klobouku směšná,ale dalo se to vhledem k průběhu čekat. Průměrná akční komedie. ()

Scaevola

Myslel jsem, že mne po "Pátém elementu" už nic nepřekvapí, ale pak ta praštěná holka předvedla striptýz mumii a létala na ptakoještěrovi a mumie ve fraku se ptala, kde je výstava Ramesse II. ... Stylizovaná zábavná jízda se skvělými hereckými výkony, ale drobet bez hlubšího smyslu. Jen jsem nepochopil toho křivozubého muže v černém, asi přihrávka na pokračování? ()

aannemer

Vcelku fajn zábava, ovšem pane Bessone, když se zamyslím nad mentální úrovní scénáře tohoto filmu a porovnám jej s Vašimi dřívějšími Leony, Hlubinami či Elementy, nepřijde vám, že to s vámi jde trochu z kopce? ()

Insomniac

Sice pekna, ale nesympaticka hrdinka spravajuca sa ako krava, debilny dej, hlupe postavy a celkom v pohode mumia, ktora mohla dostat vacsi priestor... Sklamanie. Bez mumie a sestry s ihlicou v hlave:) by to bola stazka jedna hviezda... ()

Horác

Debilní název v české distribuci nechám stranou. Magnoliovsko-Ameliovský začátek s vypravečem propojujícím časo-prostoro-osudo-osoby jsem málem nevydržel, doufám, že takový zase už dlouho nikde neuvidím, leze mi na nervy. Nicméně film samotný mě bavil. Fakt bavil. Je to taková fraška, nebo groteska - či jak to nazvat. Mimochodem, Adéla i její sestra jsou skvostné (byť jedna trochu statická:) a jejich tenisová scéna mě uchvátila. ()

blekekeke

Mumie skvělý, u těch jsem se bavil ... Adéle chvílemi dobrý (hlavně na začátku) a chvílemi na zabití. Zbytek ancáblu, tam jen přicmrndoval a snažil se vypadat stráááášně vtipně, ale kdepak .... No, a pak už jen nevím, co tam dělal ten prapták .... ()

pcarogers

Obvyklé téma dobrodruha ( v tomto případě krásné dobrodružky) zajímavé především stylizací do počátku století a koneckonců pár povedenými scénami. Jinak všechno dobrý, ale moc jsem se nebavil. Myslím, že film bude bližší těm, kteří mají rádi francouzské komedie. ()

Abaka001

Bylo moc krásné podívat se na mumie jinak než jsem zvyklá.Jsou komedialní to je fakt dobrý. Jen mi nejde na rozum jak se mohlo vyvinout to vejce. ()