Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

Skejpr

Do kin se Faster nakonec nedostalo, je to ale škoda, protože Dwaynu Johnsonovi by to tam náramně slušelo. Faster není akční film, ale spíše rozvážná revenge movie (opět podotýkám, že nemám problém s filmy, které mají pomalejší tempo), kde nikdo nikam nespěchá a pan řidič svůj 10 let pečlivě promýšlený plán provádí s rozvahou a chladnou hlavou. Funguje akce (které není mnoho, ale když na ní přijde řeč, je na co koukat) i odkrývání souvislostí včetně šokující pointy a stylu má film také na rozdávání... Jedinou výtku bych tak směřoval k poněkud podivnému zabijáckému párečku, přesto si ale Faster píšu jako film, který slíbil, navnadil a nezklamal. Alespoň mě tedy ne.. P.S: Ano, pravda... Ty lítající auta ve filmu vůbec nebyli... Že by se měnil konec? ()

Shit

Dwayne Johnson drsnej a vysvalenej jak nikdy vyleze z kriminálu hned v úvodních minutách filmu a jen co doběhne od věznice ke svýmu fáru, tak okamžitě nastupuje drsnou cestu pomsty, kde svuj malej seznámek zmrdů začne urychleně vyprazdňovat a bez mrknutí oka všechny popravovat svoji osmatřicítkou, navíc super soundtrack hned naladí na tu správnou notu a je jen škoda, že ke konci to začne trochu uvadat a jak závěrečný odhalení, tak i linie s nájemným zabijákem jsou celkem o hovně a Billy Bob Thornton toho taky moc nepředvede. ()

M.a.t.t.

Tadiaľto cesta nevedie. Rockovi nemožno uprieť charizmu, pre tentokrát ma naviac po ruke kvantum viac než schopných hereckých tvárí ale na dobrý výsledok to vôbec nestačí. Je síce originálne, že divák môže zápletku sledovať z troch rôznych pohľadov ale to nič nemení na jej tuctovosti a ani na tom, že to vďaka režisérovej snahe spraviť z tohoto béčka niečo viac, je kvalitnej akcie ako šafranu a priamočiara zábava sa vytráca nevedno kam. A korunu neúspešnému snaženiu definitívne nasadzuje pomerne neštastná pointa. Nečakal som veľa, ale aj tak som sklamaný. ()

ORIN

Uff, tak zvláštně nevyrovnaný film jsem už dlouhou dobu neviděl. Na jednu stranu silná béčková poetika (vedlejší postavy cedí přes ústa jedno klišé za druhým) mísící se s konceptem revenge movie (hlavní postava se mstí za vraždu svého bratra). Máme tu tři základní dějové linie - DRIVER (Dwayne Johnson jako mstitel), COP (B.B. Thornton jako policajt vyšetřující mstitelovy vraždy) a KILLER (Oliver Jackson-Cohen jako zabiják najatý na likvidaci DRIVERA), přičemž všechny tři pojí jediná (vševědoucí) postava (tradiční vysvětlení v závěru). Linie KILLER a DRIVER mají v podstatě jasně rozdané karty (zabiják má zlikvidovat mstitele a mstitel má zabít všechny ostatní), malý prostor tu může vzniknout pro pochybnosti postav a menší dějové odbočky. Nejzajímavěji se proto jeví linie COP, kde detektivové jednak pátrají po samotném mstiteli, ale zajímá je i motivace (dvojí vyšetřování). Film bohužel hodně sráží k zemi úplně zbytečná postava nájemného zabijáka, jehož způsob života a uznávané hodnoty pochopí jen málokdo. Navíc zpětně je jasné, že tahle linie je ve filmu jen z důvodu, že hlavní záporák "si myslel, že by to nedokázal" (myšleno sám zabít mstitele). Když připočteme one-dollar show, tak z toho vzniká už jen totální fraška. Mohla z toho vzniknout ultimativní béčková akční revenge jízda nebo kontemplativní cesta za odplatou, náběh má film na obě strany, bohužel ale zůstává přesně uprostřed, aniž by se dokázal rozhodnout, jakým směrem se vydat. ()

gudaulin

Thriller o pomstě, který měl nejspíš větší ambice, ale ztroskotal na zoufale předvídatelném stokrát vylouhovaném scénáři, který fanouška ničím nepřekvapí a nejspíš i řádně otráví. Akce je mdlá a to ostatní s výjimkou Billyho Boba Thorntona v roli fetem nasátého policajta, který už dávno vyměnil stranu, za kterou kope, taky nestojí za zmínku. Ale konec konců i ten Thornton hraje jen to, co už předtím a lépe zahrál jinde. Objektivně je to spíš na dvě hvězdičky, ale zázračné hrdinovo zmrtvýchvstání patří přesně mezi ten druh scén, které mě dokážou vytočit na nejvyšší míru. Celkový dojem: 30 %. ()

Gilmour93

Milosrdná Nemesis s rukama jak lopaty na sníh a rameny o šířce automatu na bagety chce svoji pomstu a taky ji systematičností ve stylu T-800 (dokonce i části lebky mají ze stejných materiálů) dostane.. Čekat od pana Johnsona nějaké herectví je asi stejná pošetilost, jako stoupnout si nyní do newyorkských doků a vyhlížet připlutí Titanicu, nicméně vítám jeho návrat do akčních vod a snad tímto definitivně poslal vílu Zubničku na prohlídku k doktoru Szellovi z Maratónce. Bob Cop Thornton ve své typické roli losera odvádí rutinní výkon z povinnosti a O.Jackson-Cohen, jakožto narcis-zabiják, dokonale zhmotnil nesympatično - pokud to byl úmysl, patří mu poklona. Faster rozhodně není čistokrevný akční film, spíše povrchně hloubavá pocta 70. létům zabalená do nablýskaného moderního obalu a s na žánr ne zcela obvyklou hudbou C.Mansella, která však právě svou nekonfekčností vnáší do filmu potřebný punc osudovosti a umožňuje snadnější toleranci místy dosti skřípajícího scénáře. Ty, co bědují nad absencí létajících vozů z traileru, musím odkázat formou decentního spoileru na alternativní konec: Nejdříve souboj aut, potom duel na silnici ve stylu spaghetti westernů, kdy se ukáže, že DRIVER je FASTER než KILLER, načež naštvaná nevěsta bude v černém a Dwayne odjíždí směr západ slunce s kolonou fízlů za zády. Vážení, já se bavil.. ()

robbiee

[imdb: 6.7/10] | me: Permanentne nasraný Rock behá po "štátoch" a škrtá si mená v zozname. To je presne typ filmu postavený pre neho. Nejedná sa o žiadnu logický prepracovanú záležitosť, ale to ani nikto nečakal. Chcelo to viac akcie, tvrdšieho hitmana a bol by to bezpochyby akčný film podľa správnej šablóny. Vo filme sú jednoznačne miesta, ktoré potešia každého správneho chlapa, ale určite by sme takých privítali viacero. Len tak ďalej a dočkáme sa aj poriadnej akčnej nakládačky, ... len už žiadne Tooth-fairies ;) "God can't save you from me!" ()

TeeAge

|| Scenár: Tony Gayton, Joe Gayton | Hudba: Clint Mansell | Produkcia: Tony Gayton, Liz Glotzer, Martin Shafer, Robert Teitel | Distribúcia: CBS Films, TriStar Pictures | Štúdio: Castle Rock Entertainment | Rozpočet: 24 miliónov $ | Tržby: 33,151,525 $ || ()

genetique

Sklamanie na celej čiare! Po piatich rokoch som mal konečne príležitosť zhliadnuť nádejnú hviezdu akčných filmov v roli, na ktorú bol tento ťažkotonážnik narodený, a Dwayne mal príležitosť vynahradiť tých päť rokov filmových podrazov vo forme cameí a rôznych sračiek pre deti. Nedočkal som sa ja, nedočkali sa ani jeho skalní. Nechápem ten príbehový výplach, úplnú absenciu základných pilierov, na ktorých by mal podobný žánrový film stavať. Svetlých momentov je síce vo filme dosť, ale nie sú to tie veci, na ktoré som čakal. Perfektná hudba, až príliš dobrá na celkové kvality filmu, kamera sa tiež zaslúžila o pár vychytaných momentov a aj niektoré hlášky, aj keď ich údernosť a hlavne frekvencia zďaleka nestačia ani na slabšie béčko. Potenciál aký mohli v Dwayneovi využiť je obrovský. Vedia to všetci, čo videli jeho skoršie filmy a pokiaľ nemá nejaké zdravotné problémy kvôli ktorým by nemohol predviesť nejaký ultimátny súboj a poriadne rozprášiť päsťami všetko čo mu stojí v ceste, tak nechápem prečo mu sakra dávali do ruky tú detskú pištoľku. 45%. ()

sniper18

Je to dosť dobrý thriller s The Rockom v hlavnej úlohe. Má veľmi dobrý príbeh o bývalom bankovom lupičovi, ktorého spoločníci vrátane jeho brata boli povraždení a tak po prepustení z väzenia myslí len na pomstu. Spracovanie je ale pomerne zvláštne, film vôbec nie je taký, ako na prvý pohľad vyzerá, priamočiara akčná jazda sa tentoraz nekoná, ale scenár je slušne prepracovaný, obsahuje viacero zaujímavých prvkov a vedľajších postáv, ktoré tiež majú dosť priestoru. Tento spôsob spracovania mi sadol veľmi dobre, ale samozrejme klasickým priamočiarym akčným filmom by som určite nepohrdol. Akcie tu je málo, čo ale kvôli dobrému scenáru moc neprekáža a páči sa mi. Nájde sa tu prakticky len jeden súboj, asi dve krátke prestrelky bez zásahu cieľa a niekoľko nekompromisných zastrelení. Najviac sa mi páči celá situácia na toaletách. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, The Rock konečne v úlohe, ktorá mu najviac sedí a zvládol ju výborne, Billy Bob Thorton v zaujímavej úlohe policajta a iné dobre zvládnuté vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sa tiež vydarili, film má kvalitný vizuál, tu nemám problém. The Rockovi som sa posledné roky vyhýbal, jeho komédie ma nezaujímajú, ale teraz si zaslúži veľkú pochvalu. Po filmoch Vitajte v džungli a Kráčajúca skala mu pribúda v mojich očiach tretí plnohodnotný film. Len tak ďalej. 75% ()

LihO

Jediné, čo mi vadilo bol lacný scenár a predvídateľný dej. Príbeh ako taký bol však dobrý, rovnako ako hudba, obsadenie, strih... ja som bol spokojný :) ()

Ainy

Tak tady to vypadá jako bych měla oslavovat někoho, kdo by mě před deseti lety připravil o mé celoživotní úspory tím, že vyloupil banku, kam jsem je s bezmeznou důvěrou ukládala. Jako fakt smůla, že si to s nimi zase jiní zlí chtěli vyříkat a kořist uzmout a je dobře, že šel pak sedět i s destičkou. Jinak námět stokrát opakovaný, kdy se jde jeden naštvaný pomstít všem, kteří ho naštvali a udělali mu originální piercing přes půl hlavy. Nicméně musím ocenit psychologický nádech toho celého vyřizování si účtů a závěrečnou pointu, přesto se mi ten konec zdál tak nějak nedokončený. 2,5* ()

3DD!3

Zrada! Kde jsou některé akční scény z trailerů? FASTER není špatný, ale cítím se podvedený protože psychologická jízda do motivů jednoho samozvaného mstitele měla na víc. Nejvíc otravné pasáže, které byly i pro příběh v podstatě k ničemu a zbytečné, o druhém zabijákovi, ospravedlňuje jen Maggie Grace ve slušivém spodním prádle. The Rock je tu ale parádní a jeho výlez z kriminálu na začátku toho věstil tolik. No aspoň hudba stála za to. ()

Hitman_47

Dal bych klidně i čtyři, ale je tu pár věcí s kterýma nejsem až tak úplně spokojen. Ta pointa, tu nevnímám zrovna jako velký zápor (akorát by nemusela být tak okatá už někdy v polovině filmu). Co mě ale štve je to zasrané vyměknutí ke konci... a navíc úplně zbytečná linie s jednodolarovým hitmanem. Kdyby scénář na konci nepřišel o koule, tak by to mohla být pekná vendettka na pokec.. takhle ale začneme pěkně zostra a skončime takovým jemným pohlazením koulí.. což v tomto žánru je bohužel na škodu. ()

Kaka

Rock se na tyto role příliš nehodí a jeho komediální, potažmo akční grimasy mám mnohem radějí, než ty nasrané, které mu člověk prostě a jednoduše tak úplně nebaští. Tím pádem je celá kostra tohoto snímku od základu špatně, protože tato věc je to hlavní, na čem by dílo mělo stát. Bohužel nefunkční. Zoufale neakční, rádoby cool na oko natočená věc, která se v jednu chvíli tváří jako syrová a nekompromisní řežba (několik akčních scén s The Rockem), přičemž během dvou vteřin přepíná na "vystajlovanou" (nefunkční) jízdu (mladý pár nájemných vrahů), kde motivace hlavních hrdinů pro diváka těžko pochopitelná jest. A když už si tak nějak začínám uvědomovat, že tento film nebude nic převratného, ale zvládnu ho ve zdraví dodívat až do finiše, tak dostanu smrtelný úder do hlavy závěrem, při kterém by se i tvůrcům Šestého smyslu zamotala hlava. Kdyby dostal režii Man, mohlo to dopadnout mnohem lépe. ()

Spiker01

Jeden z menších a oddychovějších filmů The Rocka, který ale neurazí a nabídne celkem zajímavou zápletku. Kdo nemá rád The Rocka, tak se mu nebude pravděpodobně líbit ani film. Na druhé straně zákona, "té správné," stojí Billy Bob Thorton. Tohoto herce mám docela rád a právě on je mnohem důležitější postavou, než by se mohlo na první pohled zdát. Naopak nechápu, co vedlo tvůrce k tomu, prohloubit příběh třetího do party, kterým je nájemný zabiják. Ten je popsán jako vysoký elegán, který bere svou práci nade vše. Vlastně je to velkej fanatik, který má ženu, co ho v tom podporuje a je to v podstatě ten největší magor. I přes příliš velké prohloubení příběhu mu není ve filmu věnováno moc prostoru a vy se můžete v klidu soustředit na válku mezi "řidičem" a poldy...70% ()

akisha

Ha ha, tato pocta němým filmům začátku dvacátého století se opravdu povedla. Dwayne měl laryngitidu, tak omezil svoje repliky na minimum. No ale i tak je jako ohromnej a nasranej vraždič celkem přesvědčivej. Potěšující je rovněž hudba Clinta Mansella a role humus poldy Billyho Boba. Celkově to je jasnej průměr, ale tak nějak mě ta jízda docela bavila, ovšem je to vážně jen na jedno zhlédnutí. Jo, a výrazně lepší, než libovolná Seagalovina. ()

viperblade

Na tenhle film jsem viděl všehovšudy jen jeden trailer a to pouze jednou, takže jsem si ani moc nepamatoval, o co tu jde. Řekl jsem si, že to vypadá průměrně a dál se o film nestaral. Pak mi jeden kámoš řekl, že to prý není špatné, že se na to mám mrknout. No a musím mu dát (částečně) za pravdu - není to špatné, ale není to ani dobré. Faster měl v pár scénách (začátek, jízdy s autem) doslova možnost stát se jednak kultem v žánru "revenge movies" a jednak to mohla být příležitost pro The Rocka, aby se vrátil do role, která mu sluší nejlépe (chladný zabiják). Bohužel, ani jedno se nestalo. Film má hodně hluchých míst a The Rock… je možná drsňák, je určitě silák, ale není dobrý herec. Například v Kráčející skále mi ani nepřišlo, že je tak špatný herec, ale tady… to bylo něco příšerného. Za celý film vystřídat dva obličeje, to je taky umění… Zkrátka a dobře - tenhle snímek měl na to být něco víc, ale zahodil tu šanci asi v prvních dvaceti minutách filmu. Co hodnotím obzvlášť kladně je casting (od Thorntona, Grace, Bloodgood po Akinnuoye-Agbaje), kvůli kterému nedám nižší hodnocení. 50 %. ()

Don Jebal

Rozpočet: 24 000 000 $ Otvárací Víkend: 8 523 153 $ (v 2 454 Kinách) Tržby USA: 23 240 020 $ Tržby ČR: 439 987 $ Tržby Celosvetovo: 35 626 958 $ ()

castor

Pomsta byla, je a vždy bude vděčným filmařským tématem, jenže tahle sestava na to jde neuvěřitelně mizerně. Rock s bouchačkou v ruce a nasraným výrazem přitom sliboval slušnou akční jednohubku. Leč, nestalo se. Na akční momenty totiž divák zapomene snad ještě dřív, než vůbec stačí skončit, jednotlivé postavy jsou tak mizerně napsané, až hanba a vedlejší linie (zkrachovalý polda s ksichtem Billyho Boba „Proč sakra mrhám svým talentem? Protože musím tu a tam zaplatit nájem“ Thorntona nebo parodické momenty s jakýmsi nájemným vrahem) jsou tak trochu mimo. Vlastně hodně mimo. Naštěstí to divák pozná velmi brzy, takže má ještě tu slastnou možnost film vypnout a poslat ho do propadliště dějin. Já věřil, že to nemůže být tak nenapínavé, neakční, nestylové, zmatené, zbytečné a že to do konce zvládnu. Blbec!! ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu