Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

AppleCore

Je fascinující, jak se vždycky všichni nechaj strhnout trailerem a po shlédnutí filmu nemůžou najít dostatek slov, která by vystihla to zklamání. Bohudík, že timhle taky netrpim. Trailer mě sice nakopnul, dával mi znát, že to bude bezmyšlenkovitej přímočarej nářez, o to víc jsem ale překvapenej, že tomu tak vlastně vůbec neni. Samotnej úvod se tvářil jako nekompromisní rychlá řež, kde zbytečný řeči ustoupí akci, v tomhle stylu (a že to styl vážně má) se nese asi pětadvacet minut. Pak to ovšem přijde (to, co většinu asi naštvalo). Ono to totiž neni vůbec tak bezmyšlenkovitý a tupý, jak se na první pohled může zdát. A když pominete, že je příběh a děj (vlastně celej scénář) už poněkud okoukanej a z mnoha filmů známej (prostě spousta klišé s kovovou destičkou), budete i schopni si film užít a nesnažit se v něm šťourat a hledat negativa (v první řadě slouží k zabití nudy). K tomu všemu nám tam hraje Clint Mansell (a to vážně dobře), strhává nás slušná dynamika a omamuje skvělá kamera, která si jde ruku v ruce se střihem. Dokonce i snahu o prokreslení charakterů tu máme, tak se vykašlete na to, že tomu kde jakej isherwood střelí odpad a pusťte se do toho ;) ()

teutates

Bohužiaľ... zlepenec hneď troch príbehov, kde len jeden kráča po správnej ceste a aj z tej nakoniec zíjde. Tak za prvé, Dwayne Johnson a jeho ruka (to je to, čo mi zatkvelo v pamäti, čo sekvencia to jeho osudová ruká) trochu trápny, no svižný začiatok a čo by som Dwaynovi neodpustil, jeho výraz v tvári hovoril za všetko a ja som veril, že ma nesklame, ehm... Za druhé, vzdelaný nájomný vrah, práca je jeho koníčkom, inak normálny guy (fyzická porucha v adolescentnom veku = psychická porucha v dospelosti, len pre tento prípad, pls) heej, inak dojímavé a ten čajíčkový prízvuk? úžasne, aj sĺza bola... No a za tretie skorumpovaná kriminálka "Los Angelos". Nevravím o tom, že sa tu objavili opäť hněd 3 postavy, ktoré tu ani nemali čo hľadať (3 ženy, nesnažím sa uraziť ženské publikum) len chcem upozorniť na chybu v matrixe. Scénar je tak nekompletný a roztrúsený ako skléroza princa Charlesa... tutuututu (ja nič, to on!). Dwayne je sympaťák a má veľké ramena, no celé to neunesie, na prvý pohľad znesie veľa... no nakoniec aj on vybočí z cesty kvôli božiemu slovu z úst diabla, ktorý sa k nemu prihovára... echm, echm. Veľké očakávania plodia veľké sklamania a keďže p.Charles nemôže byť UK.King ani Dwajne nemôže byť Faster a damon zároveň, ha! 4/10 ()

dex2man

Takový jednoduchý,přímočarý akčnák,který stojí na "Rockově" drsnáctví - ten je totiž největší bouchač pod sluncem a je strašně nasraný na ty, co mu zabili bráchu a skoro i jeho. Takže od chvíle co vyleze z vězení jde bezhlavě za svou pomstou a to tak, že samozřejmě přes mrtvoly.Žádné větší bitky se ovšem nedočkáme, krom jedné s kudličkama na hajzlíku:) a tak si musíme vystačit s pár celkem povedenýma přestřelkama,"Rockovým" dupáním na plyn jeho muscle car a drsnýma hláškama..Bohužel se celý film snaží být tak děsně cool,až to občas působí opačným dojmem,ale pár zajímavých scén a slušná vizuální stránka(střih,hrátky s kamerou) to drží v průměru... ()

oje

Rockovy sluší klacek do ruky a hodně lidí, které by klackem mohl mlátit. Tady ale místo polena dostal pistolku a pomsta, která je nosnou kostrou příběhu a Rockovým hnacím motorem, je tu jen v podobě pár suchých zmáčknutí spuště. Źádná hollywoodská zábava, jakou bych při pohledu na Johnsonův nafouklej bicák čekal, se nekoná. Akce by se všudy všeho dala sestříhat do spotu kratšího než reklama na zubní pastu, a tak prostor dostala hlavně plitká psychologická pohnutí několika postav, jejihž osudy se během filmu pozvolna protínají. Psychostránka filmu zvlášt neuchvacuje a film se z koryta průměrnosti nevyhoupne ani omylem. ()

sarkas21

slysel jsem ze to stoji za prd.ale po zhlednuti jsem byl w rozpacich,pripomelo mi to film 12kol newim ani proc.ale dobre rock zase kazdemu ukazuje jak je zdatny a nebojacny a jde do wseho za kazdou cenu.ale konec jim trosku uletel jak ho detektiw streli primo do te desticky w hlawe to nemuselo byt.jinak super podiwana 4hwězdy 5tá neni kwuli konci ()

predators

První rada zní: Pořiďte si širokoúhlou televizi. Ale pozor! Musí to být taková ta širší, než jsou klasické širokoúhlé televize...a pak ještě širší. Důvod? Kdo se má na ta Johnsonovy ramínka dívat?! 40% ()

Zodd odpad!

Jeden obrovský hype a nebezpečná past na diváka. K čertu s tím, že to není motivační akční adrenalinová jízda v duchu Fast and Furious, u toho filmu je jasně vidět, že měl úplně jiné, vyšší ambice. Několik bezejmenných postav dává najevo inspiraci Tarantinovým Kill Bill, ale za tohle srovnání na mě někdo pošle pár Afroameričanů s kleštěmi a letlampou. Na druhou stranu chce působit dojmem béčkové akční jednohubky s thrillerovým nádechem, čímž zase připomíná francouzský film s Jeanem Renem 22 výstřelů (taky nic moc, ale pořád lepší než tohle; podle stejného roku natočení ovšem nevím, co bylo dřív) a zároveň má obal typických hollywoodských akčních filmů primárně pro teenagery. Už se nemůžeme divit, že to nefunguje. Ale ta akce? Rock se sem tam objeví, někoho zastřelí a jinak jen dvě automobilové honičky, z níž při jedné je kamera před Rockovým obličejem. Hraje ovšem strašně, lépe řečeno jeho pohledy nebo pohyby očí jsou tu úplně mimo a promluví za celý film asi 5-10x. Tohle ani nedostatek akce mi zase tolik nevadí. Ale psychologie funguje dohromady jen v jedné scéně, zbytek jsou jen kecy vyznívající do prázdna. Tempo je neuvěřitelně pomalé (opravdu to mělo jen 94 min???), děj předvídatelný a při posledním twistu to spadne do komedie. Logika je hlavním nepřítelem filmu. Celkové vyznění nestojí za řeč, dalo by se shrnout do jedné věty. Není jiného filmu přes 60%, od kterého bych chtěl své známé tolik odradit, jako právě Faster. ()

iamek

Dwayne Johnson se nám konečně vrátil do žánrů kde ho vidíme nejraději, ale Faster je vším jen ne akčním filmem takže už proto nemůžu hodnotit pozitivně. To nejlepší uvidíte v traileru a na film už ani nemusíte koukat. Čekal jsem akční pecku ve stylu Rychle a zběsile, ale bohužel Faster je nezajímavá slátina bez špetky nápadu a originality což bych dilmu odpustil kdyby byl aspoň trošku napěchovaný akcí. Slabé dvě hvězdy. ()

klerik

Malo to nádych atmosféry prelomu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov a dobre rozohraté dejové línie (fajn načrtnuté postavy). Lenže v závere stratili tvorcovia gule a vznikla tupá tuctovka o pomste. Mohla to byť pecka v štýle Stathamvej retro vlny (BLESK, ELITNÍ ZABIJACI), škoda... ()

SeBig

Suchej nudnej "akčnak" se suchým nudným Rockem, kterej je tu drsnej jak prdel, ale já mu to nežeru. Ztráta času a hlavně nuda. Akce minimum. ()

Chrustyn

Nařachanej zabiják s koltem v ruce, nabušený káry a tvrdá hudba. Ano "Faster" se snaží tvářit cool ale ve výsledku působí asi jako naleštěné Ferrari, které nemá motor. Film se opravdu snaží tvářit jako drsná podívaná ale pokud divák očekává bitky, přestřelky nebo honičky, bude zklamán. Víceméně je zde od každého trochu ale jelikož je režisér amatér ani jedna z akčních atrakcí není působivá, koukatelná, zajímavá nebo alespoň zábavná nebo dobře vypadající. A aby toho nebylo málo začne ke konci režisér filozofovat aby filmu jo nasadil korunku. Navíc je celá tahle nechtěná šaráda plná špatně hrajících herců, kteří hrají neskutečně ploché a ničím zajíamvé postavy. Jak se říká: "přání v jedný ruce, hovno v druhý" a u "Faster" to platí dvojnásob, protože kdo čeká dobrý akčňák, bude trpět jak pes. ()

Flakotaso

Tři dobré písničky nezastíní, že Faster je béčko jako prase. Nejhorší je, že není ani nijak zvlášt zábavné a působí i přes okatou snahu o stylovost hodně suše. Navíc Johnson je opravdu nudný akční hrdina, nehláškuje, nemlátí a charisma nemá žádné. Nejvíc mě dostávalo, jak vždycky někde bezdůvodně zastavil se svou károu jenom proto, aby mohl kameraman vzápětí zabrat jeho rozjezd aneb "spal pneumatiky během pěti vteřin". Když se navíc na konci objevil živý s dvakrát prostřelenou hlavou, měl jsem sto chutí udělat to samé režisérovi. ()

Flego

Béčko ako vyšité. Navzdory slušnému castingu a množstvu motívov sme svedkami tuctového príbehu, akých sme videli za vagón. Toporný Johnson nikdy nevedel hrať, preto vďaka za Thorntona. Snímok je natočený svižne a má tempo a do toho znie metal. Niektoré scény by som vyhodil, iné rozvinul. Ľahký podpriemer. ()

honajz

Velmi slušné retro s chytrým scénářem, který postupně odkrývá nejen vztahy mezi mstitelem a oběťmi, ale i mezi lidmi kolem. Jen ta moderní trhaná kamera se k tomu nehodí a sráží to. ()

virus10

Docela nuda. Rock se ani moc nerve, teda spíš vůbec, skoro všechny zastřelí. Jediný na co se dalo koukat byla Maggie Grace. ()

hrona

Tuctové béčko, kterými USA zásobuje a zahlcuje dnes a denně filmový průmysl a snaží se rádoby nostalgicky vzpomenout na akčňáky let 80tých. Zabiják (Johnson), nemluva, který se žene za pomstou a kosí nepřátele lidi nelidi. Na drogách ujetej policajt (Thornton), který má jak jinak rozvrácenou rodinu a Cohen, jako nájemný zabiják hledající jakékoli vzrušení ve své branži. Na jedno zkouknutí, pro nedělní dopoledne tento film asi je. Až do závěrečných titulků u mě bylo jasno - 2 hvězdy,jak vyšité, ovšem po zhlédnutí alternativního konce, kde se proti sobě oba zabijáci utkají, připomínající westernový duel a díky celkovému zakončení, dávám nakonec 3. ()

Roman.Ticka

Měla to být stylovka jak vyšitá, ale nepovedlo se to. Problém není ani tak v akci či dialozích, jako v celkovém pojetí, zpracování a vyznění. Když někdo moc kombinuje, promíchává žánry, vymýšlí originální zápletku, chce být cool, aniž na to má a jako nej mínus nacpe do akčňáku psychologický problém, který ještě urputně řeší, pak to nemůže dopadnout dobře ani pro něj, natož pro chudáky hlavní hrdiny. Paradoxně mi z celkové patlaniny vyšel nejlíp The Rock, ač byl nenápadný jak maják na moři a nesmyslně se procházel na očich všem honičům odolný střelám, bohužel na úkor sebezpytujících emocí. Ti dva úchylovrazi byli zbyteční stejně jako oboje píchačky a kde zůstala skulinka, tam strčili muziku, člli do každé prázdné nudné díry, tudíž skoro všude. Beru to tak, že si Dwayne udělal malou dovolenou od permanentní makačky a posilovny. Přesto si zaslouží 3* za mnou oblíbenou nekompromisnost, kterou ve správný okamžik vůbec nešetřil. Odpouštím Vám. ()

anderson

Jedná sa o priemerný plagiát KILL BILLa v ktorom namiesto Nevesty "vyvražďuje" The Rock. Žiaľ bez štipky hereckého talentu. Režisér navyše do filmu zakomponoval "sci-fi" postavu nájomného vraha a čo sa akcie týka, nudil som sa už po 30-minútach projekcie. Vysoké hodnotenie na IMDb pre mňa navždy ostane záhadou. (7.12.2010) --- (25.12.2010) ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu