Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

Vämpiriüs

Dwayne Johnson je klasik. Ač byl scénář špatný, tak z toho vytřískal maximum a to se cení. Do kina bych na to rozhodně nešel, ale v poklidu domova na příjemný večer to vůbec nebylo zlé. Jen ten trailer poněkud hodně nasadil laťku, které film ani omylem nedosahoval. ()

Maw

Vražedný The Rock s vraředným kvérem a s vražednou károu. Bál jsem se, že to bude totální hovadina. Ale je to celkem ucházející akčňák, ve kterém sice není moc akce, ale příběh je docela zajímavý. Rock, přesto, že ho nemám moc rád, předvedl slušný herecký výkon při cestě za pomstou. Ke konci už pomsta celkem vyprchá, ale závěrečný zvrat mě celkem potěšil. Trošku lepší scénář a propracovanější zápletka a mohlo by to dostat i 4hvězdy. ()

Swayne

Akčný film natočený do bodky presne podľa "Príručky Ako Natočiť Akčný Film". Cool začiatok, cool koniec, Dwayne Johnson povie dokopy vo filme asi 4 vety a jediné čo robí je, že sa tvári cool. Ale na druhej strane, tých 99min ubehlo až podivne rýchlo a vôbec som sa nenudil + palec hore za skvelé zobrazenie 3 dejových línií, ktoré sú pochopiteľne prepletené (ale bacha ... spoiler) a v podstate 3 hlavných hrdinov filmu. Veľmi pohodka, fakt. ()

MaxForValue

Pekná hudba od Clinta Mansella a celkom solídny výkon Rocka. To je však všetko, čím sa môže tento film chváliť. Filmu chýba "šťava", spomaľované akčné scény pôsobia presne tým opačným účinkom než by mali a ani finálna pointa nie je teda bohviečo. ()

konysua

Průměrný příběh s trochou akce a hloupým koncem. Nic jiného než průměr se od tohoto snímku nedá očekávat a kdo nemá příliš v lásce The Rocka tak si může bodík, dva strhnout, což už pak nebude koukatelné. 5/10 ()

kakyn

Průměrný film s klasickou zápletkou kde se hlavní hrdina snaží pomstít smrt někoho blízkého a zabíjí všechny co v tom měli prsty.... čekal sem nějakou pořádnou mlátičku když v tom hraje The Rock, ale bohužel nepřišla....u filmu se nenudíte ale mohlo to být víc akční a napínavý ....... ()

Forsetino

Žánrový průměr, jehož scénař by šel natahovat do nekonečna. Naštěstí na seznamu pomsty bylo jen pár jmen. Výkon B.B. Thorntona, kvůli kterému jsem se na film díval, mě také příliš nenadchl... ()

borohub

Na to že to v prvních 20-30 minutách vypadalo jako totálně nudná píčovina, tak se z toho vyklubal docela dobrý snímek. Jedná se opět o akční béčko, bez nějakého hlubšího smyslu či poselství, ale fanoušci tohoto žánru se rozhodně na podobné filmy nedívají aby nabyli nějaký intelekt, ale prostě aby na chvíli vypnuli. Nemusel bych to vidět teď znova, ale třeba za půlroku - rok bych se na to klidně ještě podíval. 70% ()

marek29

Tak co tu máme? 6 mrtvých, jeden Dwayn a hromada jeho svalů, krku a toho kolem.. Je to akční, je to o pomstě všem, kteří zavinili smrt jeho bratra a moc nic jinýho tam není. U konce menší dějovej zvratek ovšem sotva na zakašlání natož udušení. Pro hodně tupé mozky a hodně nudné odpoledne/večer budiž. Takhle pouze za 3 průměrné hvězdy. ()

LukeKiller

Fuuu. Tak pri tomto filme páchali moje mozgové bunky samovraždu. Jediné ako tak dobré na tomto filme bol Billy Bob Thornton.. ()

george82

Slušných 70%. Nakonec to vypadá, že čím Rick méně mluví, tím to filmu více svědčí. Thorton jako troska nezklamal. On se pro takový roke narodil. ()

VanillaIce

sorry nemůžu jinak.... trpěl jsem od 20. minuty až do konce!!! špatný!!! to už snad byl The Rock lepší jako víla zuběnka- nemyslel jsem si, že to někdy řeknu ()

Idealista

Varování ! Ať nikdo nečeká akční jízdu , ale spíše pokus o psychologickou studii jedné pomsty ( možná že to zní divně , ale je to tak ) . Rozhodně to mohl být skvost , ať už akční nebo psychologický , ale na akční tu není téměř žádná akce. A na psychologicky film to nejde do hloubky , a jen se tak-nějak depresivně kecá . D.J. zde v podstatě nemá co nabídnout ( lidi zde moc nemlátí a o hraní bych se ani moc nezmińoval , i když působí dost přirozeně ) . I tak má Faster silné až emotivní momenty , vážně skvělou hudbu , pár malých přestřelek , jednu rvačku na záchodech a i zajimavé postavy ( polda-feťák , zabiják s psychickými problémy ) . Výsledek = průměrné psychologicko-akční béčko , které si divák zamiluje nebo ho zcela vypustí z hlavy ! ()

p.i.t.b.u.l

Filmy s Dwaynem "Rock" Johnsonem jsou buď dobré a mají šťávu, nebo se na to nedá koukat. Tady volím první variantu. Sice je to béčkový snímek, ale já se u toho překvapivě bavil. Někdo může namítat, že Rock neumí hrát, mně nějak nevadí a většina filmů s ním, se mně líbí. Děj v tomto filmu jsme mohli již několikrát vidět. Nejvíce se Vám ale vybaví Kill Bill. Tak o co vlastně jde? Dwayne Johnson spolu se svým bratrem a kamarády přepadnou banku. Dlouho si však peníze neužijí. Někdo je práskl a jiná zlodějská banda je okradla všechny zabili. Dwayne jako jediný zázrakem přežil. Byl odsouzen za vraždu bratra, kterou nespáchal. Po 10 letech pobytu ve vězení, se mu dostane do rukou seznam jmen, kteří jej přepadli. Jméno po jménu ze seznamu Dwayne objíždí a koná spravedlnost. V patách mu jsou detektivové, kteří ještě zásadně zahýbou dějem. Na stopě mu je také nájemný vrah, který má za úkol jediné. Zastavit Rocka dříve, než dojde na konec seznamu. A tady je kámen úrazu. Postava nájemného vraha je podle mého ve filmu zbytečná, nebo špatně napsaná. Do filmu nezapadl a jen kazil už tak nepříliš povedený děj. Ve filmu je pár nejasností, které jsem nepochopil. Přes všechny výtky, které zde zazněli, musím přiznat, že jsem se i tak u filmu nenudil. Přemýšlel jsem nad hodnocením. 3* je tak akorát. ()

benny159

Čakal som viac akčný film, ktorý sa mi ponúkal z traileru aj z námetu. The Rock si zaslúžil poriadnu akčnú filmovú úlohu, ale toto nebola ona. Miestami až moc rozťahané a zbytočné. ()

sirrgulo

Škoda, že ještě před natáčením nevyrazila Maggie Grace a Killer do města zamilovaných, škoda, že se tam někde neztratili a tatínek bývalí agent se je nevydal hledat. Škoda, že jeho letadlo nespadlo někde v atlantiku a jemu záchrana netrvala 96 hodin ve městě ale celý čas strávil dostáváním se z pustého ostrova. Škoda, pak by se třeba dostalo na víc akce, protože takhle po traileru očekáváte něco jiného. Netvrdím, že faster je takový průšvih. Třeba jednotlivé představování postav je celkem působivé, aby pak několik z nich bylo naprosto zbytečných pro celý snímek. Rock se vrátil do akčního snímku, ale místo toho aby někomu pořádně rozbil hubu jen chodí a střílí. Vypadá sice při tom vážně drsně, ale z tohohle se vážně dalo vymáčknout mnohem víc. Škoda ()

lednik

Tohle je čistej průměr. Slušnou akci střídá vata, která je někdy až moc dlouhá. A ten zabiják mě neuvěřitelně sral a byl tam uplně zbytečně. ()

Blazis34

Pro mě dosti průměrný akční film. Co se týče akce, tak tu bych si přál na o hodně větší úrovni než byla. Pár honiček v autech a střelba do prakticky nebráněného protivníka, toť vše z tohoto žánru. Spíše tedy šlo o drama. Jde o ten druh filmu, kdy divák vlastně fandí zápornému hrdinovi a vrahovi, což je zajímavé. Na můj vkus řidič (jak je pojmenovaný hlavní hrdina), až moc lehce někoho pozabíjel a utekl, bez zájmu druhých. No jo no, prostě americký akční film. Na druhou stranu musím říct, že The Rock Dwayne Johnson umí drsného tvrďáka zahrát výborně a patřil k tomu nejlepšímu co mohl tento film nabídnout. Dávám 60% - tři hvězdy. ()

DanielP.

Dwayne Johnson patří mezi mé oblíbené herce a jako mstitel ještě víc. Ovšem něco mi na tom filmu chybělo. Možná spád možná je to scénářem který působil jako rychle dopsaný a konec filmu mě trochu zklamal. Ale co opravdu nepochopím jsou americké honičky kdy sporťák jako Ferrari nemá výkon aby dohnal Mustanga? Asi americký problém s pomalýma autama, tak si to kompenzují ve filmech :)) ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu