The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

Haymar

Tak tohle bylo vážně nehorázný maso! Gens se pochlapil, protože takovouhle psychárnu sem dlooouho neviděl (a doufám že dlooouho neuvidim). Po brutálně krvavejch "Frontiéres" přichází naopak s ryzím psycho-masakrem. Na společenskou korektnost tu není místo, nikdo neřeší kdo? co? proč?... Jediný vo co gou, je "jak" a to "jak" s velkým a tlustým "J". ()

Drirr

Mikropohled na apokalyptickou katastrofu. Rozklad lidství dovedený až do extrémních (a dost krutých na sledování) důsledků. Film má rozhodně co říct a podporován vhodnou hudbou a stupňující atmosférou se mu daří zobrazit rostoucí šílenství v myslích lidí odříznutých od světa. Bohužel to má několik ale. Tím prvním je čas a s tím související věrohodnost. Na jakém časovém úseků probíhá proměna těch lidí? Nezdá se mi, že jsou to roky nebo alespoň měsíce... Režisér se na takovou nepodstatnou věc naprosto vykašlal, a tak se zdá, že je pár lidí zavřených v krytu týden a už jim hráblo. A to je nesmysl. S tím souvisí scénář. Ten nám tvůrci prošpikovali nelogickým chováním postav (většiny) nebo rovnou jejich naprostou zbytečností (blonďatý bratr, černoch...). Kapitola sama pro sebe je celá ta sci-fi linka. Od vojáků po výlet mimo kryt, který zjevně sloužil jen k tomu, aby se odůvodnilo uvěznění skupiny (Což jde ale vyřešit daleko elegantněji a jednodušeji). Od té chvíle se o tom co se děje venku nedozvíme nic. Gens tak začal příběhovou linku, na kterou se následně zcela nepokrytě vykašlal. Jakoby původně měl být scénář o něčem jiném, ale Gens si řekl, že rozpad mikrospolečnosti (mimochodem už tisíckrát natočený a to i lépe) je víc cool a víc hodnotný. Film je tak nakonec tak trochu paskvilem, který ale funguje alespoň v té atmosférické a herecké rovině. Zobrazené je možná až příliš kruté, ale nikoliv nudné. A proto stojí za to, se na film podívat. 65,5 % ()

SHit4U

Pokud vám v Prometheovi vadil scénář, tady vás bude přímo s*át. Psychologické proměny postav probíhají tak rychle a s často nelogických důvodů, že už vás ke konci nevykolejí ani to, že Michael Biehn spoutaný a hladovějící na židli, neprojde proměnou žádnou - ani fyzickou ani psychickou - a člověk vlastně ani neví jak dlouho to všechno trvá, protože filmové vyprávění jaksi postrádá pojem o čase a vy tak nevíte, zda uběhlo jedno nedělní odpoledne nebo několik týdnů. Což by mohlo fungovat skvěle, když se film odehrává v uzavřeném bunkru, kde člověk logicky po nějaké době ztrácí pojem o čase. Ale ta doba musí nejdřív uběhnout. Tady přijde vlastně hned. Abych jenom nekritizoval, tak film ke konci opravdu solidně úchylný a řádně vyhrocený, což se mi opravdu libí a úplný závěr, díky hudbě a až poetickému obrazovému vyprávění, je opravdu skvostný. Nicméně scénář napsal špatný student Scénáristiky, který byl předtím vyhozen ze studií Psychologie, a to již v prvním ročníku. ()

tterez

Sice dávám jen dvě hvězdičky, ale i tak musím podotknout, že to ve mě zanechalo mnohé! Po zhlédnutí mě čekalo několik děsivých snů.. Když pominu hodně faktických nedostatků filmu, byl to nářez. Ponorka, hustí herci a skvělá práce maskérů..brrrr ()

Jespi

No to je zase film na nasrání. Ano, věrohodně ukazuje jak se mění lidské chování na ty nejzákladnější zvířecí pudy. Kdo se ukazuje být predátorem a kdo jen ťuňtou v rohu. Každopádně, proč vždycky musíme jediného logicky, racionálně uvažujícího člověka, ukázat jako největšího debila. Být majitelem krytu, okamžitě bych zastřelil každého, kdo projeví známku agrese nebo nedej bože začne házet po sobě jídlem v době atomové války a nastolil bych tvrdé pravidla. Žádné humánní kecy nejsou na pořadu dne, pokud nám jde o zásoby a hlavně přežití. Pro dobrotu na žebrotu. 60% ()

mosnak odpad!

Nějací lidé se utíkají schovat před NĚČÍM do sklepa! Pak je navštíví nějací borci ve skafandrech, co vypadají jako vojáci z Hvězdných válek. Seberou nějakou malou holku, nějaké mamě a té z toho jeble v bedně. Film potom spadne do nechutností jako je třeba znásilňovají apod. Už několikrát jsem psal,že tohle fakt nemusím. Ti dva holohlaví dementi mě srali na tolik,že jsem mě chuť film vypnout. Protože mi bylo úplně u prdele,jak a kdo přežije! A před čím se vlastně schovávali? Jak je napsáno v obsahu - "zlo"! Dovolte abych se zasmál! Tento kryplsnímek o mučení,ponížování a znásilňování patří do nejhlubší německé prdele. 2% (ty dvě procenta dávám za tu závěrečnou chůzi po zničeném městě). ()

sona123

Bylo to hnusný a PERVERZNÍ a fakt to nedoporučuji. Doteď se mi z toho chce opravdu až fyzicky zvracet. Po shlédnutí vás přejde chuť opravdu na skoro všechno. Čekala jsem apokalyptický film - no o ten se to jen otřelo. Venku se cosi stalo, ale o to vlastně moc nejde. Skupinka lidí skončí uzavřená ve sklepě - pár divnejch chlápků, asi to nebyli žádní beránci, dvě holky, mladší starší. Vím, že v extrémních situacích se člověk může změnit jakkoliv - viz např. Standfordský experiment, ale nevěřím a nechci věřit, že až do této míry. Je to hnus a nechutnost, na můj vkus zbytečně odhalující - dobře, nestačilo to aspoň v náznacích? Tak teď už můžu jen doufat, že se z toho někdy otřesu, ale obávám se, že ne, ty lidské stonožky už bohužel taky z hlavy nikdy nedostanu. ()

Tomin88

Povedený post-apo, který se ve 2. polovině stane parádním psycho survivalem. Jedinná chybka druhé půlky je málo Michaela Biehna! Biehn rulezz - takovej bad ass tu dlouho nebyl a dejte mu konečně někdo pořádnou roli ať si může vysloužit zasloužený comeback! ()

ProgLaney

Chtěl jsem dát 4*, protože jako psycho profil lidí s ponorkovým syndromem to bylo fakt hustý...Dokonce i věřím, že by to takhle nějak v zapečetěnym atomovym krytu opravdu mohlo probíhat, protože pochybuju, že by byl každej loajální a spravedlivý hrdina...zkrátka ty nejpřízemnější lidský pudy by se určitě projevily, takže v tomhle směru je film naprosto super a z proměny Joshe, Bobbyho a Marilyn mi bylo fakt zle. Hodnocení ovšem sráží místy hodně nelogický a nedomyšlený jednání některých hrdinů, zejména pak Sam, kterej byl zkrátka napřeshubu a v takhle vypjatý situaci by snad nikdo nebyl až takhle debilní. Občas se děj až moc natahuje, asi proto, aby byl ve finále co nejextrémnější, ovšem nepůsobí to přirozeně. Závěr je opět velice "lidský" a Fallout konec se mi hodně líbil, až jsem si řikal, jestli nebylo lepší zůstat v hořícím krytu. Takže na pomezí 3 a 4*, nelogičnosti mě ale sráží ke 3. Jinak rozhodně dobrá podívaná, kterou bych doporučil. ()

H4ku11

Je to taký reálny pohľad na to, čo sa môže udiať, keď sú ľudia dotlačení do extrémov a preukážu plne svoje vlastné ja. Nie je to bohužiaľ nič pekné. ()

jasse

Tak "hnusný" film jsem snad ještě neviděla, ale Majkl Biehn tu byl opět úžasný. Tenhle chlap je jeden z nejvíce nedoceněných herců Hollywoodu... ()

WayDott

Chvílemi jsem myslela, že se u tohoto filmu pozveacím. Pokud máte rádi SM a hodně krve, přijdete si na své. Já bych podobné filmy už vidět opravdu nemusela. Sci-fi kolem toho spíš jen proletělo. ()

janabel

Dobře zahraný úpadek a zmar skupinky lidí v bezútěšné situaci. A to zahraný tak dobře, až mi z toho fakt nebylo dobře. ()

pytrisss

Hudba super, kamera vyborna a napad taky fajn. Par mezirek ve scenari to ma to urcite, ale rekl bych ze je to i realne. Kazdopadne to nebudu hodnotit vysoko, protoze me to jednodusse nebavilo. Zbytecna masturbace nad nasilim. Nevedel jsem obcas co se vlastne deje, otazky ktere me zajimaly a z filmu vyvstaly nikdo nezodpovedel. Mel jsem nekomu ve filmu drzet palce? Filmem predhazovana "kladna" Eva je radoby napravena smazka ktere se tam zhroutil frajer, ona se na nej proto v bunkru vykasle a uz by tam nejradsi hopsla na jinyho. ()

wampire23

Perfektný postapokaliptický nihilistický existenciálny psycho-thriller. Aj keď veľa z toho postapokalyptického neuvidíme, myslím že to filmu skôr prospieva ako škodí. Stále človek premýšľa, čo sa to vonku stalo, kto za to môže a ako to celé dopadne. Drvivú väčšinu času sledujeme skupinku preživších ukrytých v kryte paranoidného správcu. Krásne vidíme, ako sa človek pod vplyvom extrémnych okolností mení na ,,zviera", ako padajú normy spoločnosti a zostávajú nám len pudy. Výhrada môže smerovať najmä k tomu, že prerod- zmena správania mnohých postáv je príliš rýchla, snímku by neuškodilo pár minút naviac s detailnejším vykreslením premeny psychiky postáv. Ale to je k výhradám (tým väčším) asi všetko. Snímok je deprimujúci, depresívny a negatívny, ale nie tak ako všetci píšu (nejzlejší filmová novinka od dob Srbského filmu? WTF J*A*S*M?). Skôr sa nebojí ukázať to, čo je pravda a ako by to dopadlo aj s nami, keby sme ostali v situácii hlavných hrdinov. Xavier Gens sa konečne posunul správnym smerom, pretože jeho predchádzajúce filmy neboli nejaké extra trháky a snáď si udrží formu, pretože keď chce, dokáže natočiť slušný biják. Z hercov by som pochválil najmä Mila Ventimiglia (Peter Petrelli), ktorý ukázal že vie zahrať aj bad-ass postavu a to dosť slušne. Druhým pochváleným by bol Michael Eklund, ktorý bol snáď ešte lepší ako Milo. Proste dvaja cool hajzlíci. Chýbalo iba málo a bolo by to za plný počet, takto 4* s čistým svedomím. ()

TonyM

Neoriginálne, herci nezáživní, naviac odporné, nepríjemné a bez štipky umeleckej hodnoty. Tento "film" mi akurát ukázal, čo už dávno viem, že ľudia sú zvieratá, akurát to zobrazil úchylným sado-maso perverzným spôsobom. Xavier Gens musí mať vážne problémy, jeho Hitman bol 100krát lepší. ()

RomeroIsGod

Tohle byla pořádná depka. Dlouho jsem neměl u filmu takhle špatný pocity. Zapáchající, špinaví a odporní lidé (především Marilyn se změnila v hnusný zvíře) a to stačilo poměrně málo času. Rozklad osobností par excellance. Kdyby nechali Mickyho, aby to vošéfoval, mohlo bejt líp. 70% ()

panmroz

jaj, nějak je to furt dokola - pánové Laugier, Bustillo a Maury, Gozlan, Gens, Dunstan, Pastor brothers a jiní, mladí, talentovaní, vizuálně i hudebně kreativní, postrádající nápad, pomocí kterého by tuhlenctu kreativitu plnili nějakým originálním nápadem/ obsahem. V tomto případě velice slibný začátek, po prvním (SPOILER) a posledním (!) setkání se zaskafandrovanými bubáky návrat do krytu, a dále již jen to milionkrát viděné, nepůvodní podobenství na téma "ti lidi, jak se jim v té krizové situaci obnaží ty charaktery, sou ale hrozní!". A ta minutáž k tomu všemu... ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)