Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

vitac.

Medici pozor. Pivo sice není "ultimátny prostriedok na dezinfekciu všehodruhu", ale když je dobře vychlazené, tak dobře chladí;) Motorem filmu je slušný scénář, hlavně nápad s předsudky vyhnanými do extrému v kombinaci s chybnou komunikací mezi oběma kempujícími skupinkami se mi zdá neotřelý a zábavný. Vlastně se některým "umrtím" a hláškám směju i zpětně:) Nemůžu najít nic, co by mi vyloženě vadilo, snad jen že minimálně první (víc než) polovina slušně odsýpá, avšak ke konci trošku dochází dech. Nicméně i tak to jsou čisté tři, je to fajn oddechová vtipně krvavá lázeň. ()

vieriX

Tak nějak by měli asi vypadat praví vidláci totální burani, kteří jen chodí na ryby a popíjejí pivo. Nahodou se jim tam připlete pár studentů a souhrn naprostých náhod a šílenosti se stane, že začnou umírat. A hláška Tuckera, že mu sám vletěl do drtičky na dřevo nemá chybu a jak pak vytáhnou jen nohy a uvidí je u toho šerif a oni řeknou, že to není tak jak to vypadá no prostě masakr. Závěr je trochu natahovaný. Ale i sny se můžou plnit, když vidlák pro mě záhadným způsobem sbalí nádhernou studentku. ()

Black3R

Typická americká (kanadská) sprostosť na ktorej sa ale človek zázrakom nemôže nebaviť, nuž ale ten záver tomu jednoznačne uškodil. ...... 80% ()

Romeroo

Horor v žádném případě, komedie s velkým otazníkem. Vtipná parodie, že by? To bych se sakra musel smát, možná na to nejsem až moc inteligentní...nebo bych měl být asi ještě o dost méně inteligentní. Třeba kdyby mi bylo 13, byl jsem čerstvě v pubertě a viděl nějaké "chytré" veledílo na podobný styl jako byli tihle dva blbouni, nasolil bych tady tomu o dost víc...jelikož se považuji za vyzrálejšího diváka co v parodické komedii hledá o něco víc, než tohle instantní projímadlo předvedlo, dávám maximálně jednu hvězdičku, a to skoro padající do komunálního odpadu! Všechny uživatele co dali tři hvězdičky žádám, jestli by mi mohli dát tip na svého dealera drog, nevím co berete, ale chci toho minimálně za dva tisíce. ()

apa7

Nápad totálně otočit děj klasických vyvražďovaček, je parádní nápad. Dost jsem se nasmála, ani si nejsem jistá, že ten film je nějak výrazně dokonalý, jen jsem se na něj dívala ve správnou chvíli, kdy člověk potřebuje vypnout a jen se dívat a nad ničím nepřemýšlet. Pro tuto činnost ideální film... =) ()

kubas369

No já jsem se bavil protože film obsahuje pár skvělých nápádů a hlavně má správňáckou ustřední dvojici, která je oproti skupině zdegenerovaných studentů (nevadí stejně jsou tady jen proto aby každy zkapal jiným šíleným způsobem) naprosto v pohodě. Co tomu ale nejvíc škodí je délka filmu protože i 86 minut na tehle materiál je fakt moct. ()

Syna.1990

Mám rád originální nápady a tahle blbůstka vážně originální je. Některé scénky mě vážně pobavily, ale když se nad tím víc zamyslím, tak bych řekl, že se z toho dalo vytřískat víc. Debilita na entou (myšleno v dobrém). ()

Daryl.Dixon

Dva vidláci, kteří si v klidu u své chaty dělají své věci jako je řezání dřeva nebo rybaření, ale pro neznalého turistu z města to vypadá, jako by unášeli a vraždili lidi na potkání. Komedie, u které jsem se opakovaně pobavil a bez ohledu na hodnocení ostatních tomu klidně dám pět hvězdiček. ()

Brano

Ďalší zbytočný pokus o humor, tentoraz v kombinácii s hororom sa vôbec nevydaril a chovanie všetkých postáv vyznelo skôr trápne ako vtipné. Aj ako horor to bolo dosť nezmyselné. ()

Wooke

Tak, kde začať. Skoro som umrel...od smiechu, ale nie som nerozvážny mladík, čo sa chce zabiť. Tento film som si pozrel len tak náhodou, ale poviem pravdu, dostal ma do kolien i keď som celý čas ležal v posteli. Ja nemôžem povedať jedno zlé slovo, pretože nech je ako chce, film som nedokázal vypnúť a nedokázal som ani odtrhnúť oči od slečny Katriny alias Alison, čiže 5* bez hanby a určite si to pozrite! ()

joky77

Priemerná americká komédia s pár dobrými scénami a ftipáma. Film neurazí ani nijak extra nenadchne. Snímok poukazuje na súčasné problémy amerických chatárov , ktorý musia zvádzať večné boje so sexy americkými teenagermy, ktorý sa im v dnešnej dobe samovraždia kade tade po pozemkoch. Film taktiež pekne odkazuje na biblickú myšlienku - citujem z biblie "Neublíž vidlákovy svojmu, lebo aj v tebe môže byť kus vidláka a občas aj doslova. " Preto zamyslite sa aj vy naproteinovaný a nagelikovaný bujaci z veľkomiest a neodsudzujte hneď mastných dedinských borcov páchnucich cibuľou a močom, lebo nikdy neviete aký vidlák omočil koreňa vo vašich predkoch. ()

Zubero

Super komedie, naprosta pohodovka na večerní nudu. Skvele udělana parodie na horrory typu Pach krve :-D Skvele jsem se bavil, dostatek černěho humoru, mě blízkeho, me velice potešilo :-D Nenaročna pohodovka, ktera je dobře natočena a vubec neurazi. :) ()

Pitryx

Ačkoli se zdá spojení horor komedie úchylné, ve filmu se tomu daří. Nejinak je tomu i zde. Nečekejte nic velikého, žádné hluboké filosofické rozpravy a žvásty a prostě se bavte. Bohužel se to sem tam zasekne a je chvíli hlucho, a na gore také mohli tvůrci přidat. Přesto jsem se bavil, hlavně u některých dialogů a hlášek.    *** A PŮL ()