Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

Martanecek007

Parádní oddechovka. Originálně a zcela bravurně si tenhe film utahuje z nespočtu filmů s často užívaným scénářem - několik mladých teenagerů si vyjede kamsi a tam je někdo povraždí. Po pár těhle filmech jsem si nepříla už nic jiného, aby nebyl dobrý konec :-D A tenhle film je lepší než všechny ty rádoby horory prolité krví. Opravdu pěkný a originální nápad. Myslím si, že neurazí nikoho, kdo má aspoň špetku smyslu pro humor. ()

Domas88

Ty jo, velice hezky udělaná hororová komedi, malinko když přimhouříte oči a bere ji s nadhledem, asi tak jak ji i miní filmaři, tak se velice hezky pobavíte, leknete, zasmějete. Mne se to líbí a nehledám v tomhle něco víc, proste blbost která se vlice moc povedla.. ()

Seda123

Výborný horror! Parádní parodie na spoustu "vidláckých" horrorů. Spoiler - Nálet sebevražedníků je prostě vskutku nepříjemná záležitost. ()

Nikolas__

Výtečný hixploitation!! Zamrzí snad jen že jeho největší chyba tkví v kvalitativní nekonzistenci po celou stopáž - geniální scény střídají scény zbytečné a nudné. Na délku filmu si téměř nikdy nestěžuju ale kdyby tohle byla sedmdesáti minutovka, bylo by to naprosto ultimátní. ()

wowylgu313

Za mě prostě čistých 75% , nečekejte nějaký epický atmosférou pokrytý horror ;) naopak budete se smát a pokud ne tak jste divný. Na konci filmu jsem si moc přál aby někdy v daleké budoucnosti vyšla dvojka a pak klidně trojka :D jasný rozumím že se najdou tací co napíšou/řeknou že je to totální blbost. Souhlas, z jistě části máte pravdu. Závan horroru smete každou chvíli nečekaný "krvavý"  joke, který se (ne) měl stát. ()

MrFarmer

Dokonalá ukázka toho, že udělat komediální horor lze i bez parodování a zveličování hororových prvků. :D Vůbec mi nevadily špatný efekty ani drobné chybky, byla to prostě zábava a přitom můžu říct, že sem se nedíval na scary movie :D Za mě ano ! ()

MFZB

Skvelá oddychovka na voľný večer. Pravdupovediac viacej som ani od filmu nečakal, ale pobaviť sa na ňom dalo si myslím, že dostatočne, len škoda, keby bolo trocha napätia, tak by ten výsledok bol zrejme o čosi lepší, ale takto tu máme aspoň pohodový hororík s komediálnymi scénami a nádychom romantiky...70% ()

Hawaitypek

Celkom podarená paródia na "vyraďovacie" horory ktorá bola však viac úsmevná ako vtipná aj keď našli by sa ozaj dobré miesta. Prvá cca polovica bola ešte zábava ale postupne to klesalo a klesalo.....3* ()

zazka

Veľmi sympatický filmík, ktorý sa na nič nehrá. Za úlohu má potešiť divákov a nekopírovať slaboduché americké hororové paródie. ()

bulawaio

5/10. Tucker a Dale mohla být každopádně daleko lepší jízda. Naprosto geniální nápad, který postupem času ztrácí na obrátkách. Dost možná by i mě by napadly džouky, jak vylepšit tuhle komedii. Nicméně ve stojatých vodách hororových komedií je to příjemné osvěžení, ale o nějakém kultu nemůže být vůbec řeč a konec byl už opravdu přehnaný a do celkového hodnocení ho vůbec nezapočítávám, jinak bych šel ještě o hvězdu dolů. Jednoznačná charakteristika by zněla: průměrné dílo na průměrné odpoledne a strávení času při smysluplnější projekci, než nám může nabídnout odpolední vysílací čas komerčních televizí. ()

spawnxp

Parodie na vidláckou vyvražďovačku - tvůrci se nebojej skoro ničeho, velice slušná kamera, mladý na maso vypadaj jak mladý na maso ale... možná kdyby to celý bylo svižnější, takhle bodik dolu ()

Arcisit

Takový kopec náhod co se tady udál, se nestane ani na víc místech najednou z deset let!Chudáci vidláci padají do jednoho průšvihu za druhým a úplně nevinně.Autoři se alespoň trošku snažili zabalit neuvěřitelné náhody do aury uvěřitelnosti - včely a motorovka a pak už to jde ráz na ráz! ()

morwen

První plnohodnotný film Eli Craiga se více než povedl.Originální a zábavný.Různé úmrtí jenž film doprovází muselo být těžké vymyslet za to rozhodně palec na horu.Uvítal bych pokračování ale kdoví jak by to dopadlo ()

cubiczech

Upřímně trhlé, ale v rámci určité "realističnosti", jako že by se to všechno možná i stalo, když se věci hodně podělají. Díky tomu odpustím i určitou naivitu, která z filmu přímo teče, ale pokud vás to donutí vstát ze židle, tak to prostě není špatné! ()

cici24

Obrovská paráda!!:-D...Nevěřil jsem, že bych mohl dát americké parodii pět hvězdiček, ale tohle bylo fakt super. Už jenom nápad se na teen vyvražďovačky dívat jinou perspektivou a do toho s neuvěřitelným nápadem. Vtipných scén je tam nespočetně, ani jsem si je pořádně nevychutnal,jak jsem byl úplně vedle z toho, jak je to dobrý:-))...Tento snímek plným právem smete pár posledních parodií, které byly natočeny...super!!:-) ()