Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

Aywes

"Je čas, abys pocítil mou bolest." "Zkus to ty šprte!" Chytrá parodie na slashery, která oplývá originálním humorem a nic mu nechybí.To, co má slasher mít tak Tucker a Dale má.Kozatý ženský, pitomý reakce, jednoduchej děj, krev a svižnost.Vtipné scény každým coulem střídají ještě lepší scény.Občas se opravdu dost zasmějete a pobavíte.Herecké obsazení docela sedí.Dva burani jsou v podstatě přesně vzhledově vybrání a tudíž symbolizují hlavní zlo.Jenže vše není takové jak se zdá.Proč se nepodívat na to nejjednodušší řešení?Tentokrát je však slasher podán z opačného konce.Parta studentíků jsou pod velením vyšinutého manipulátora tažení až do smrtonosného finále, které je opravdu lahůdkové a dopomohlo dodat čtvrtou hvězdu.I když vím, že mnoho scén bylo vtipných tak nevím proč sem se nesmál.Asi jsem nebyl dobře naladěn.Každopádně pro fanoušky slasherů, kteří dokáží brát precizně vybraný humor s nadsázkou, je Tucker a Dale vs Evil povinností.Pěkně to však vyloženě posral český dabing takže se mu pokuste vyhnout.Rozhodně se budete bavit to vám zaručuji. "Život je krátkej běž si za tím, co chceš." ()

Unterschleif

Klasický slasher o partii deciek, ktoré idú na víkend do lesa, postavený na hlavu. Nie žeby som sa nudil, ale ani som sa nijako zvlášť nebavil. ()

Kuker_Benny

Tucker a Dale jsou prostí a opravdu hodně prostoduší vidláci, co si jedou užít rybolov do jejich vysněné chaty u jezera, leč osud jim do cesty postavil bandu studentů, kteří znamenají zkázu všeho, co si naši lovci ryb naplánovali. Jedno večerní chytání ryb a nedorozumnění bylo na světě a odstartovalo opravdu celou řadu nesmyslných situací, které svým kupením a vršením nehod a neštěstí zamotali Tuckerovi a Dalovi dokonale hlavu, takže nebyli s to pochopit, proč se studenti tak nechutně sami zabíjejí. Avšak z pohledu studentů jsou rybolovci krvežízniví vidláci, co unesli jejich kamarádku aby na ní páchali nechutnosti a celý zmatek zavinili študáci svou neschopností a naivitou při zachraňování blondýny. Stručně podaný děj této parodie na horrory typu Pach krve a podobně. Ale musím přiznat, že jsem se dílkem pobavil, čemuž dopomohl i zručně provedený dabing (viděl jsem jen českou verzi). Idiotské (nebo teda naivní) dialogy mezi Tuckerem a Dalem dokonale zapadly do celkového rámce tohoto ryze relaxačního dílka a věřím, že nikdo ani jiné ambice od této opravdu hodně černé komedie ani nečeká. Myslím, že Eli Craig se tady vyřádil vším, co mu „nevlezlo“ do jeho very short commedy The Tao of Pong z roku 2004. Opět se tu jedná o dílo, které se vám buď líbí, nebo jej prostě neřšte. ()

Crytic

Už jste si někdy po skouknutí hororu typu Pach krve, Texaský masakr nebo Hory mají oči, řekli, že teď byste si nezajeli na výlet do lesa ani za nic? Možná že jste udělali dobře! Protože pak by se vám mohlo stát, že takovou banalitu jakou je znetvořený chlápek řítící se na vás se šíleným řevem s motorovkou v ruce, zcela nesmyslně posoudíte jako akt nepřátelství. To se taky stane dvěma normálním chlápkům Tuckerovi a Daleovi, kteří si v klidu pracují na své lesní chatě, když se zde objeví partička studentů s hlavou plnou hororů a strašidelných příběhů, kteří mají při pohledu na naše dva hrdiny jasno: "Tohle jsou klasičtí šílení vidláci, kteří nás chcou zabít". Co vznikne když se v lese střetne parta vypatlaných studentů se dvěma přihlouplými zálesáky? Spousta mrtvol a spousta srandy :D ()

toomm

Možná vůbec ta nejlepší hororová komedie co jsem kdy viděl. Nicméně pravdou je, že se dalo vyždímat víc. Obsazení sedlo, jistá originalita taky nechybí, parodické scénky vtipné a opravdu výjmečně to sklouzává k trapnosti, což se u hororových komedií často stává. Škoda toho konce, asi se s ním dalo naložit lépe. I tak 80% ()

IZFNP

Každý, kto dal menej ako tri hviezdy, to buď nepochopil, alebo to proste nie je jeho šálka kávy. Moja šálka to teda bola, ja som si to užila. ()

ShortyIC

Vynikajúca hororová komédia. Film ma veľmi bavil do poslednej minúty. Čo môže byť lepšia ako hlúpy študenti, ktorým už hrabe z hororov a dvaja chlapi, ktorý mi občas pripomínali Pat a Mat? Pri filme som sa bavil, proste na poobedňajšiu pohodičku nemôže byť nič lepšie ako Tucker a Dale vs. Zlo. Odporúčam. ()

hadouken

Pecka. Musím říct, že jsem v půjčovně nevěděl co si mám po práci půjčit a šel jsem do tohoto kousku, protože tam nic jiného nebylo. Ale vůbec nelituji. Bylo to perfektní. Smál jsem se a krásně si odpočinul. To je myslím to, co tento film chtěl. ()

EnderWiggin

Hmmmmm. Tak todle byla pro mně prostě pecka! Zábavné jako horor i jako komedie. Lepší než všechny hillbillies dohromady a ani jedno "scary movie" se nechytá. Vlastně se to mohlo stát přesně tahle. Jo, a ty postavy, ty byly roztomilý. ()

Crybaby

Škoda že si to neudržalo tempo zo začiatku filmu a nebyť trocha nudnejšieho konca malo to aj na štyri hviezdy. Dvojica hlavných hrdinov bola zábavná, spôsob nehôd taktiež. Niekoľkokrát som sa z chuti zasmial a pri tej stopáži to bol slušný film. 6/10 ()

BisiJoker

Film založenej tak na 4 scénách který maj v průměru 5 minut, je jasný že kdyby ve filmu místo 8 studentů bylo 50 studentů a každou minutu se nekdo nabodl na klacek tak by to asi nudilo ale myslim že když už se rozhodli zfilmovat tenhle nápad tak si mohli trochu práce dát. ()

waltosin

Tak děti vyčůrat,pomodlit a spát! Takto upozorňuje prima cool že tento film není vhodný pro děti a mladistvé a v Blesku také psali Kanadský horor. Tak já vám něco řeknu, už dlouho jsem se u hororu takhle nenasmál a ne kvůli tomu že by to bylo špatný, ba naopak bylo to super, ale když vidíte jaké situace se tam odehrávají a ještě k tomu něco podobného, jsem nikdy neviděl tak to se nešlo udržet. Neuvěřitelně brilantní nápad, kterej ze začátku trošku zaskočí, ale pak už se jenom skvěle bavíte a řehtáte jak blázni a nakonec to všechno dobře dopadne nikoho nezabijete a jako vidlák stejně získáte dívku svých snů. Ať žijou Tucker a Dale jsou to bouráci. :D 80% ()

Lula.cz

Povedená parodie na všechny horory, kde jsou ústředními vrahouny sedláci z Horní Dolní a obětmi naivní mlaďoši. Kamera je opravdu dobrá, čekala bych něco mnohem lacinějšího, ale mělo to úroveň a mě by potěšilo, kdybych se dočkala něčeho dalšího v tomto stylu. ()

p.i.t.b.u.l

No předem musím uznat, že jsem se tam zasmál. Nicméně dalo by se to spočítat na prstech jedné ruky. Na druhou stranu tam bylo x-momentů, které byly vyloženě trapné. Tak že pokud jste příznivci parodií, nebo jste v pubertálním věku či nečekáte od filmu nic smysluplného, hůrá do toho. Těm ostatním, doporučuji zvážit zda film za shlédnutí stojí, nebo raději vybrat jiný. ()