Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

Uesbe

Veselá groteska plná krvi, ihličia a pilín o prakticky založených vidiečanoch a o mládeži, ktorú nikto neučil, že s ostrými predmetmi sa nebehá. ()

Giron

Skvělá parodie u které jsem se pobavil jako už dlouho ne. Škoda, že se v divácké ceně ve Varech nevyšplhal výš. Počkejte si na večer, pozvěte kamarády a dobře se bavte, Tucker a Dale vás nezklamou. ()

intro

Tucker & Dale vs. Zlo mě velmi pobavil. Skvělá kombinace hororu a komedie. Prostě paráda. Můžu jen doporučit. Podobných filmečků se dnes už moc netočí. Většinou jsou to jen kanalizační záležitosti. ()

DoubleJo

Dalsi pripad toho, ako som sa nechal opit rozkom. Pozeram hodnotenie - vysoke, citam komentare - vychvalujuce, pozeram trailer - tvariaci sa vtipne, pozeram samotny film - nudny! Ako to moze mat take vysoke hodnotenie nepochopim. Ak to ma byt parodia, tak je absolutne nevtipna, nudna a tym padom neskutocne dlha. Ked uz niekto chce tocit parodiu, tak poriadne pritiahnutu za vlasy s mnozstvom gagov a hlasok. Ale tu po nich ani stopy. Ach jaj, vdakabohu za Blaznive strely. ()

whysoserious

Super:) Třičtvrtě filmu jsem se nepřestával smát:) Takovéhle parodie by se měly točit, protože v nich jde především o pobavení a to se tu povedlo:) Pro mě daleko lepší než Scary Movie, jehož kvalita čtvrtým dílem začíná upadat co se týká vtipnosti. A pokud jste ještě neviděli " Tupíry", tak se jim zdaleka vyhněte a pusťte si tohle, protože tady ( až na zbytečně vážné chvilky v závěru) se jedná o čistou ( a dle mého i o 100% lepší) zábavu:) Bomba!:) ()

Skendl

Velmi originální parodie klasických slasherů. Tuhle vyvražďovačku bez záporáka musí ocenit každý, kdo má alespoň trochu smyslu pro humor. Tyler Labine to zahrál skvěle, bez něj by to možná nemělo takovou šťávu. Jediné co můžu vytknout je trailer. Ten bohužel ukázal skoro všechny „vraždy“. [80%] ()

Sid_77

Sociologické drama rozpitvávající předsudky a strach z neznámeho promíchano s neo-variací na krásku zvíře. A taky kurevská sranda! ()

Vanguard77

Tak u tohodle filmu jsem se opravdu řezal smíchy, možná jsem prostě sadista nebo mám pokřivenej smysl pro humor, ale to, co předváděli Tucker a Dale a hlavně študáci, mě opravdu dostalo. Pravda, že za půlkou už to trochu opadlo a do finále film už s takovými vtipnými obrátkami nedojede, ale ta první půlka, to byla vážně zábavná smršť :) ()

KateW

Nemůžu si pomoct, ale tohle je naprosto geniální komedie. Přiznávám, že konec stojí za starou belu, ale během filmu jsem se tak strašně smála, že jsem ochotná tomu odpustit. geniální komedie ()

MaxForValue

Vzhľadom na posledné nepodarené paródie, je Tucker & Dale vs Evil príjemnou zmenou. Sympatické charaktery, slušne napísaný scenár, vtipne a inteligentne podané úmrtia, jednoducho film, ktorý príjemne prekvapí. ()

J.Cobra

Už jste se někdy smáli tak, až střeva lítala? A co takhle vidět střeva lítat tak, až se tomu smějete? Protože tohle je přesně tenhle případ. Nikdy by mě nenapadlo, že se budu od srdce smát opravdu nechutným úmrtím. A nemyslím ironický smích, protože je to trapné, ale smích tak srdečný, až mě samotného zaráželo, čemu se to vlastně směju a jestli nejsem tak trochu (anebo i více) úchylný. V druhé polovině nasazené tempo trochu zvolnilo, ale stále si film držel dech. Jedna z nejlepších komedií, kterou jsem v poslední době viděl a nejlepší hororová komedie, kterou jsem vůbec kdy viděl. ()

konysua

Příjemná parodie, která bohužel s přibývající stopáží ztrácí na kvalitě. Humorem a obsazením si však zaslouží pozornost. 7/10 ()

bubu25

Nechápal som ako sa dá skombinovať horor s komédiou, až kym som si nepozrel tento film. Čakal som nejakú trapnú paródiu no tento film ma prekvapil. ()

Jerris008

Jedna z nejlepších parodií na horory, které se Craig zhostil velice dobře. Konec sice není úplně zvládnutej, proto nemůžu dát plnej počet, ale slušnej náboj to má. ()

Hatred

Už vás nudí všechny ty rádoby hororové vyvražďovačky plné krásek s malým IQ a ještě menší životností, zato s velkým obvodem hrudníku a neuvěřitelným objemem krevního řečiště? Připadá vám, že v Texasu už kromě pokrevně příbuzných a znetvořených rednecků s ohromnými motorovými pilami žijou snad jenom veverky? Tenhle film vám zase spraví chuť. Tucker a Dale jsou kamarádi, co si potřebujou dát trochu oraz, a tak vyrazí na chalupu chytat ryby, možná si dát nějaké to pivo. Když se ale potkají s partou náctiletých na výletě, kteří se jim začnou sami zabíjet v okolí chaty, přichází skvělá parodie, která výborně využívá základní klišé celého subžánru. Nenáročný a vtipný film, který se ideálně hodí na nějakou tu party. ()