Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

petero

Tucker & Dale vs Evil na mňa zapôsobil až nečakane dobre. Zrejme to bude tou témou, ktosú som si postupom času v hororovom žánry obľúbil najviac. Už len tučnučký Tyler Labine ako Dale je úplne zlatý, keď ide zbaliť kočku z mesta s kosou v ruke. To Alan Tudyk je už v takýchto úlohách proste neprekonateľný (A Knights Tale, Death at a Funeral) s tým jeho nasrano nešťastným ksichtom. To už som mal fakt dosť keď to začalo pomali vyzerať ako nezvratný osud, keď Tucker nabehol nešťastný s tým, že teenagery podnikajú neustále samovražedné útoky na ich pozemku. Proste úlohy dobra a zla z klasickéj vyvdlákovskej vyvražďovačky prehodené a Eli Craig komediálny tyming má v malíčku. Malé prekvapenie u ktorého som sa bavil viac ako pri ktorejkoľvek zombiekomédii z poslednej doby (Zombieland, Doghouse, Dead Snow, Shaun of the Dead) či My Name is Bruce. ()

gogo76

Celkom milé prekvapenie. To, že je i poriadne krvavé snáď neprekvapí. Ide predsa o hororovú komédiu a tá sa fakt vydarila. Predsudky a nedorozumenie vedú k sérii neuveriteľných úmrtí. Ako policajtovi vysvetlíte, že vám niekto úmyselne! skočil do drtičky s ksichtom celým od krvi? Dobre som sa pobavil aj pri behaní s motorovou pílou po zarezaní do osieho hniezda. Mŕtvol pribúda a všetko sú to náhody tak divoké, až sa pýtate, či to náhodou nebude pokračovanie Nezvratného osudu. Dobre obsadenej hlavnej dvojici to klape. Vtipné situácie a dobrý humor z toho robia viac ako iba ďalší krvák v rade a myslím, že táto hororová komédia je právom v červených číslach. 80%. ()

Xmilden

Správně ulítlá hororová komedie, ve které se ze zcela nepochopitelného důvodu začínají sebevraždit studenti. Tucker a Dale jsou smolaři, kteří se do této situace dostanou jako slepí k houslím. Některé citace například na Texaský masakr jsou výborné. Myslím že TaDvs.E je dokonalým originálem na poli Slasherů. Přesto jsem čekal malinko více šíleností. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Pokud z debilního slasheru uděláte ještě debilnější, všechno obrátíte naruby a přimícháte do hry žánr komedie, může to být... skvělá zábava. ()

darkrobyk

,,Co kdybych ti vytahal ty žihadla z ksichtu a pak ti s něčím píchnul?" Kombinace horroru a komedie je nevyzpytatelná, často chybí málo a vznikne hloupá slátanina. Tucker a Dale však neuvěřitelně baví. Film začíná odkazem na Cannibal Holocaust, kdy na zem padne kamera a vedle ní oběť, vidíme jen obličej mrtvého... Pak už se odkazy jen sypou, ale vlastně to není důležité. Hlavní je, že začne krvavá zábava, kdy proti sobě z nedorozumění stojí dva vidláci a skupina studentů uprostřed lesní pustiny. První záchvat smíchu přišel, když jeden z vidláků při řezání dřeva omylem přefik i vosí hnízdo. Jeho texaský tanec s motorovou pilou a šílený běh s vosami v zádech neměl chybu! Na rozdíl od přitroublých amerických parodií je tohle opravdu zábavné! Člověk se většinou nesměje druhému, když ten je nabodnutý na oštěp, byť vlastní výroby... zde se ale smíchu těžko bránit. Dale:,,Teď jsem rád, že ho nemám jako medvěd..." ()

Hrabka

Skvělá komediálně hororová oddychovka s parádním humorem. Pohodovost tohoto filmu na vás dolehne a vy si můžete naplno užít tuto parodii na klasické teenagerovské vyvražďovačky. Jako výsměch různým slasher hororům a hixploitation to funguje skvěle. Parodie na Texaský masakr byla nejlepší. Jen ten konec mi úplně nesedl, ale jinak jsem si film užil více než dobře. A Katie Bowden je jedna z nejhezčích dívek, co jsem kdy v hororech i v ostatních filmech viděl. 75% ()

LiVentura

Komediální horror plný skvostných smrtí, které ovšem nejsou pro malé. Taková nadsazená brutalitka, kterých je pro odlehčení jistě velmi málo a takto kvalitně zpracovaných.!!! ()

juta

Tak takhle ulítlý film jsem už dlouho neviděl. Trochu mi to připomínalo Pach krve nebo Texaský masakr, i když samozřejmě trochu jinak. Srandovní momentky s motorovou pilou a nešťastná úmrtí kandidující na Darwinovy ceny. K tomu všemu mi ještě zpříjemnil podívanou můj oblíbenec Tyler Labine. Opravdu velmi zábavná komedie s nádechem hororu. ()

lamps

První půl hodina je skvostná - takhle vtipné a kreativní zesměšnění základních klišé vyvražďovacích hororů jsem nečekal ani ve snu. Zbytek už je jen průměrně zábavná blbost, které postupně dochází dech a kreativitu střídá nepříliš vtipná tvůrčí křeč. Velké plus ale za Katrinu Bowden, která je snem každého vraždícího i nevinného individua na planetě - kvůli ní bych klidně i změnil tábor. 70% ()

Jhershaw

První polovina za 5, druhá za 3. Parodie na hororové vyvražďovačky postavena na originálním nápadu a slibně rozjetá, bohužel pak došel dech a nápady. ()

playboxguest

Že to někoho nenapadlo dřív. Černá komedie s několika povedenými nápady a hlavně s luxusním námětem o tom, jak dvojka buranů (neškodný Alan "většinou jen přihrávám" Tudyk a my pleasure Tyler "Sock z Reapera" Labine) koupí chatu a rozhodne se dát jí do kupy zrovna v době, kdy si vyrazí na výlet parta puberťáků, která zjevně nakoukala moc buranských hororů, tudíž se v jejich logice buran automatický rovná vrah. Parodická pocta žánru (ačkoli podle mě pořád ještě zbytečně krotká). ()

Nin

Hororová komedie postavená na vtipné premise, že strašidelní vidláci jsou tu ve skutečnosti roztomilí nekňubové, ale kvůli různým náhodám si typičtí američtí vysokoškoláci na výletě myslí, že to jsou krvežíznivá monstra. A těch náhod je fakt hodně, takže už se jedná skoro o grotesku. Děj je dost předvídatelný, ale kupodivu je zábavný, i když ke konci už je to přeci jen trochu na jedno brdo. Pohodová odpočinkovka o mílích vidlácích a teenagerech, co jsou omylem masakrováni. (7/10) ()

sheen

Bože, bože, to je vidlácká dvojka, tak jsem se dlouho nenasmál. Ty "náhodné" smrti těch středoskoláků jsou dobré, nejlepší je skok do drtiče xD Prostě povedená parodie na horory. ()

Pilda17

Komedie na téma vyvražďovačky s dobře zvládnutým dějem. Alan Tudyk a Tyler Labine jako dva blbečci, kteří neví o co jde byli výborný. Do toho sexy Katrina Bowden, která snímku také pomohla, i když jsem si myslel, že jako blondýna se do lesa hodit nebude, ale nakonec jsem byl rád, že roli dostala právě ona. Nemám na co si ztěžovat, protože jsem se opravdu pobavil. (SPOILER) Bežící Alan Tudyk s motorovkou byl luxusní, nebo skákající student do drtičky a poté příjezd policisty, který se také předvedl a hned po něm ustřelení hlavy studenta. Každá scénka je perfektní a to jsem ani nevyjmenoval všechny. Tucker & Dale vs. Evil je jedna z nejlepších hororových komedií, co jsem kdy viděl... 10/10 = 100% ()

Deimos

***Celkem 70%***TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// PLUS: dokonale vtipné, hororově krvavé, nevnucující se MÍNUS: trochu uspěchaný závěr, možná až moc náhod v jednom filmu./// Shrnutí: Na tento snímek jsem byl dlouho zvědavý a musím přiznat že se mi fakt líbil. Může být i docela zajímavé, když se budete na snímek dívat jako na horor, opravdu ten žánr v tom filmu uvidíte. Ono to tak v tomto žánru opravdu chodí. O to víc potěší, že si někdo dal tu práci a připravil nám komedii, která se netváří vážně (kromě postav teenagerů) a vy se u ní budete bavit. ()

666teen

Jakože konečně něgdo pochopyl, že mi klucí ze vsy jezdíme normoš na chatu rybařyt a popít nějakí ty pifka. Nemáme žádný ty kanibálský chutě a tak. To sou jenom sprostý inteleguánský pomluvi. Díky za tenhle film. Aš si na Prímě najdu ženu, určitě jí ho ukážu. ()

S.Quentin QUALE

Chacháááááááá! Tak jsem se konečně dočkal. Už jsem ani nevěřil, že něco takového může vzniknout. Ona to nebude náhoda, že kvalitní hororové komedie jsou z Británie nebo z Kanady. Tohle je žánrovka dotažená k dokonalosti. Já tady nebudu vypisovat o čem to je, prostě se někde v lese umírá ve velkým a nikdo nevraždí. :) Luxus, parádní zábava a plný počet. ()

Ruut

Jo, je to příjemná hříčka, která si hraje s pravidly subžánru. Sice daleko řidčí než Chata v lese a i při stopáži 89min občas trochu natahuje, ale za ty kozy ... :-) ()

misterz

Asi takto si predstavujem hororovú komédiu. Ja som sa neskutočne bavil, konečne po dlhom čase prišla paródia, ktorá vie pobaviť. Dvojka Tucker a Dale naozaj nemala chybu, boli vtipnejší ako dvojka Blbí a blbší. ()