Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

phoebess

Začátek sem opravdu protrpěla, ale postupně se z toho vyšvihl dobrý film, u kterého mi bylo i líto, že už skončil. Akorát toho upírskýho santu si fakt mohli odpustit. ()

nirvanafan

Nekompromisně brutální a zároveň poetický upíro-zombie apokalyptický horor? Tohle divné spojení kupodivu funguje velmi dobře. Akční pasáže jsou skutečně děsivé a skvělý soundtrack a atmosféra zase činí cestování v přírodě navýsost lyrickým. Jenom transformovaný fanatik je zbytečně béčkový a v úplném závěru se poněkud vyměklo. Ale nebudu nepřející čúza a dám čtyři. ()

Macejko

Film úplne o hovne. K absolútne nulovo vykresleným postavám sa nedá vybudovať vzťah, hlavný hrdina je už od pohľadu nesympatický čuráčik a originalitu to nevidelo ani z rýchlika. V prvej polovici to má pomerne veľké množstvo solídneho a vtipného gore, ale čo z toho, keď v tej druhej už nie je ani vtip, ani krv? Ukážkové premrhanie rozpočtu, ktorý určite nebol až taký malý. ()

Freemind

Studenou sprchu jsem dostal už po 10 minutách, při prvním detailu na krvežíznivého gumáka. "Stake Land" je mdlá a nenápaditá postapo upířina, která mi lezla na nervy jak v akčních scénách (snad nejtrapnější masky, jaké jsem letos viděl), tak v sentimentálních vložkách. Obě polohy byly plné iritujících, strnulých šablon. Zasadil bych to někde mezi "Zombieland" a "Book of Eli" - nejhorší je, že jsem si to pustil sám. Kdyby mě k tomu ukecal někdo jiný, tak ho umlátím osikovým kolíkem. ()

Makky

Postapo-horor s citlivým mixom akcie a pomalého rozjímania o nádeji a živote. V istých okamihoch mi film pripomenul nedávno dohratú pecku Last Of Us (Remastered), čo je pre neznalých ohromný kompliment. Napriek citeľne slabučkým podmienkam vzniklo vynikajúce dielo, ktoré predviedlo opäť trošku odlišné zombie príšery. Na duo Mickle & Damici si musím posvietiť. ()

Helo

Trochu netradičně pojatý upírský film, se skvělou atmosférou a muzikou. Jen škoda toho konce, který mi přišel takový... jako kdyby nevěděli jak film zakončit. Zajímavé byly i skřeky upírů, kdy můžete zaslechnout kvičící prase, medvěda, lva a bohové ví co ještě... :) ()

m@rz

Vcelku povedená upíří / zombie road movie. Trochu připomíná The Road, jen s příšerkami. Na béčko výborná zápletka. ()

AlistairMir

Neurazí nenadchne. Mistr a Martin se snaží dostat do Nového ráje, cestou přiberou pár nových lidí a jak film běží tak jeden nemusí být zrovna genius aby mu došlo, že do toho pozemskýho Novýho ráje se jich mrkne jen pár a podstatná většina skončí v ráji nebeském. Upíři jsou otravní jak výběrčí činže a k tomu zde máme pánbíčkáře co si víru vykládaj trochu jinak a z desatera se jim vytratilo třebas NEZABIJEŠ. No a víte co se stane když se z pánbíčkáře stane upír? Pěknej průser a dvojnásobnej otrava. Upíři vypadají spíš jak zombie ňam ňam kmen ale masky to nebyly nejhorší. Nějaká akce je a film docela uteče. Na jeden večer cajk. ()

Skip

Filmy se zombíkama nemám sice moc rád, ale tohle nebylo vůbec špatné. Herci nijak nepřehrávali, naopak pro mě neznámé tváře docela překvapily. Je to něco mezi hororem a jakousi postapokalyptickou vizí a fakt je to v pohodě koukatelné. ()

Eldrick

Někde na chcípácké stezce mezi THE ROAD a ZOMBIELAND, bez vtipu, naopak s naprostou vážností. Vizuálem mi STAKE LAND zas trochu evokoval Van Dammova CYBORGa. Nemrtví mají být upíři, ale vypadaj spíš jak shnilí zombíci. Nemluvný a zarostlý mistr-mentor, Nick Damici zjevem trochu připomene Joshe Brolina. Naštěstí to není tak marný a roztahaný jako THE ROAD, ale trochu vtipu by neuškodilo. Potenciál hororové princezny Danielle Harris zbytečně nevyužit. Čekal jsem spíš pořádnou řezničinu, než pokus atmosférickou depku bez pořádných koulí. Samozřejmě nechybí klišé jako prase v podobě vypravěče. ()

fmash

Již dvojsmyslnost názvu nenápadně předznamenává nečekané vyznění deníku z putování do zaslíbené země kolíků, ale není to pornografie. Domníval jsem se, že uvidím dynamickou snyderovinu, ve které se nebudu stačit divit. To se sice splnilo jen v tom, že jsem se nestačil divit, ale taky dobře. Namísto zběsilé akce je tu poetickou hudbou podbarvené putování neznámých nevýrazných tváří, nic není výjimečné, nic netěší... Působí to zvláštním pomalým dojmem, natolik nečekaným, že místo slabší trojky, kterou bych dal typičtějšímu filmu těchto sporných kvalit, dávám slabší čtyřku. Navzdory nanicovatému karate kidovi, přeháňkám (musí být náboženský fanatik nutně ještě zvrhlík, nemohli bychom ho mít stejně neradi i bez toho?), a dokonce navzdory těžké hrubce (ne, takovéto ovlivnění průběhu nákazy vůlí fakt ne). Divná, divně zajímavá syrová věc. ()

Petroff

Mnohem silnější a lepší, než jsem si troufal doufat... Upíři mě sice serou, ale co už - nějaký zlouni tu bejt prostě asi musej... Není tu žádnej finální fight a nijak moc akčních bojovejch scén, což ohromně cením!! A má to velmi dobrou atmosféru. Viděli jste Vodní svět? Pokud Vám je víc než 25, tak nejspíš jo - tak ten film měl přes svou debilitu celkem zajímavou, často až melancholickou náladu... Tak to je tady taky, moc dobrá posmutnělá hudba a pomalý záběry na svět v prdeli... Ještě jednou na konec, protože to je pro mě fakt hrozně zásadní: NENÍ TU MOC AKCE!!, což je prostě skvělé!! A neřekl bych, že jde o horor, ale víceméně skoro o komorní drama... ()

Hees

V konkurencii filmov s podobnou tematikou si dovolím povedať, že lepší kúsok. Nenudil som sa ani sekundu a to je dôležité. Niekto možno nevidí o čo tu ide. Ide hlavne o to pripraviť chlapca na krutý život. ()

Wiikii

Tři hvězdy by byly ideálním ohodnocením pro snímek s velkým rozpočtem. Ale Stake Land měl (na film)nízký rozpočet, takže i omezené možnosti. Leč všechno zužitkovali co nejlépe to šlo. .. Tvůrci proto museli improvizovat, nemohli se spoléhat na počítačové animace a právě díky tomu je sledování těchto snímků ještě lepší. .. Také se cení i vylepšení zombie, které zde nebyli pomalí a naprosto k ničemu jako u Walking dead, naopak mohli mít různé mutace a hlavně byli to zombieUpíři, což znatelně ztížilo i obranu proti nim a jejich zabití. Také nutno dodat, aby jste nečekali akční vyvražďovačku, protože je to taková post apokalyptická survival našich hlavních postav s depresivním nádechem, kterou tam především dodává hudba složená z pár klavírních tónů. .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

honajz2

Začalo to hodně slušně, ale poměrně rychle se z toho stalo nudné a mdlé cosi o nějaké sektě a (asi) dospívání. A do toho tu jsou upíří zombie s lacinými maskami a vedlejší postavy, které jsou sympatičtější než ty hlavní, ale protože ten film nemá čím překvapit, tak je asi hned každému jasné, jak to s nimi dopadne. Navíc mi to přišlo krapet nepromyšlené - Jak je vůbec možné, že nějaká sekta s pár pošahanci ovládne tak velké území a pak stačí zabít 4 její členy a je pokoj? A jak to, že jim ještě jede elektřina? Upíří zombie jsou jako zvířata - objevují se náhodou? Hlavně ten film nemá čím zaujmout, nic nového nenabízí a ani nepůsobí pořádně celistvě. Navíc od smrti mé oblíbené postavy mi už bylo naprosto fuk, jak to s kým dopadne, takže jsem se pak dost nudil - a ani se nedá říct, že by na tom zbytek filmu byl líp. Za mě zklamání, fakt jsem čekal o dost víc, na základě toho zajímavého začátku. Ale ten trval tak 15-20 minut a pak už to šlo víte kam... 2* ()

bourec

Nejdřív musim podotknout,že Nick Damici je hodně divnej herec,připomínal čerta z nějaké české pohádky..Ale jinak film špatnej neni,takový cestování proložený bojem s upírama.O dost lepší než autorův první film.60%. ()

Nach

Spíše dobrodružný film s hororovými prvky, než čistokrevný horor. A i tam to skřípe. Hlavní postavy jdou, jdou, jdou. Pak zabijí upíra, s tímhle pokecají a s tamtím se dají do křížku, což vyvolá opakování již zmíněného řetězce a tak to jde dál a dál. Podstatné je přitom to JDE. Ve filmu se stále cestuje, občas zazní i nějaký pěkný soundtrack, ale celé to vyznívá moc amatérsky a moc levně, než aby se to jako celek dalo hodnotit průměrně. Ambice tu zcela jistě jsou, ale nebyly využity. 55% ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)