Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

Marty7CZ

Slabota hrozivá, nepříjemný téma malejch mrtvejch holčiček, nedoporučuju vidět, takový věci jsou FAKT zbytečný!!!! Další slabá chvilka před DALŠÍM 007... ()

Talina

Zvláštní film...Sice mohl být ten konec lépe zpracovaný a celkově zakončen více překvapivě, ale to si člověk nevybere.3 hvězdy jsou adekvátní. ()

Šňůra

Dívat se na to dá, ale doporučuji u toho vypnout mozek. Přitom, když se podíváme na jména tvůrců, tak čekáme přeci jen lepší zábavu - Jim Sheridan je osvědčený a výborný režisér a jména jako Daniel Craig, Rachel Weisz a Naomi Watts by měla být zárukou herecké kvality. Nutno podotknout, že také jsou a snad jen díky jejich výkonům je to pokoukání jakž takž snesitelné. Ostatní ale selhává. Na horor se u toho málo bojíte, nebo se spíše nebojíte vůbec, na thriller je tu opravdu velmi málo napětí a když se to v poslední třetině filmu přepne do žánru psychodrama, tak dojdete nejspíš k přesvědčení, že jediným bláznem je nejspíš autor scénáře. Logické přehmaty jsou totiž takové, že jen nevěřícně kroutíte hlavou. Nakonec, když naskočí závěrečné titulky, tak si ale přeci jen řeknete, že už jste viděli i mnohem větší ptákoviny. ()

Bezda22

Ubíhá rychle. Chvilku jsem se zamyslel, o co vlastně jde. Ale nic hlubšího to nebylo, ale mám rád tyhle filmy. Je to průměrnej film se zápletkou, která není nijak originální. Přišlo mi, že už jsem něco takovýho viděl. Ale zase na druhou stranu, se to tvářilo moc hezky ten film a to ho vyzdvihlo. Mě se to líbilo. Nevím jestli se na to někdy v brzký době podívám zase. Je to z těch filmů na který se podívám jednou a víckrát ho nevyhledávám, ale i na to jedno kouknutí je to dobrý. Možná za nějakej ten měsíc si to pustim zase. Ale filmy tohohle druhu mě už pak moc nebaví, když zjistim o co jde, tak to vidět znova nepotřebuju. No uvidíme. ()

Megynka

No, co říct ... chtěla jsem dát pouze 3*, ale na druhou stranu, bylo to zase něco úplně nového ... Sice bylo trošku předvídatelné, kdo byl vlastně vrah, ale odhalení v první polovině mne šokovalo a o to víc jsem si užívala tu druhou. ()

Sundance.cz

Tenhle film "skončil" v půlce, kde je opravdu nejzajímavější. Od půlky má už zase děj sestupnou tendenci a to ho opravdu shazuje. Nemůžu vytknout hudbu, kameru, herce, nic. Ale podobných scénářů jsme tady již měli spoustu a konec to zazdil. 50 % (**). ()

Amynka

Říkala jsem si, že mrknu na standartní duchařinu, kdy se rodinka nastěhuje do nového vysněného domu, kde se stalo v minulosti něco zlého a jejich sen o šťastném životě v novém domečku jim něco nadpřirozeného naruší.. Ale v půlce filmu přijde šokující zvrat.. ano není nijak originální, tohle už tu bylo, ale to mi teda zážitek z filmu nezkazilo.. Daniel Craig hrál skvěle a ani Naomi a Rachel nebyly ve filmu jako ozdoba.. SPOILER Je fakt, že jsem čekala něco originálnějšího než tupého nájemného vraha, co si spletl barák, ale tak co, zažila jsem i horší konce filmů.. ()

chlebo

Pripájam sa k spokojnej časti publika a zároveň vyjadrujem pohoršenie nad pomerne nízkym hodnotením. To tu zas pár miestnych seagrov s XY bodmi vyjadrili názor, aká je to fuj fuj vykrádačská pičovinka a aby svoj vysokohodnotný a isto odborný názor podložili, vycápali sem názvy všetkých okradnutých filmíkov, ktoré sa teraz môžu cítiť dotknuto. Ale pre tých, ktorí by si chceli pozrieť solídny duchársky trilerík, by práve toto mohlo byť aj napriek tomu strašnému kradnutiu to pravé orechové. Ono stačí toľko spoločne s filozofom Kubkom nemyslieť.. ()

Kellerman

Sheridan se chtěl vymanit ze škatulky tvůrce sentimentálních dojáků,za kterého jej má velká část filmových fanoušků,což je chvályhodné.Ale jeho pokus o nervydrásající,multižánrový paranoidní thriller mu brutálně nevyšel.Vina za tento nezdar pravděpodobně jde z velké části na hlavu scénáristy,protože film po velkou část stopáže prakticky ani nedává smysl,což je u filmu,u kterého se sešlo tolik talentovaných lidí,absolutně nepřípustné.Ale ani režisér v tom není úplně nevinně,hlavní zodpovědnost za výsledek koneckonců nese on a je to právě on,kdo nedokázal film dát dohromady a totálně mu rozbřednul pod rukama.Hádám,že Craig,Naomi a Rachel do filmu šli hlavně kvůli Sheridanovi,jinak si jejich účas vysvětlit neumím,zvláště Daniel Craig ale prožívá rok mimořádně špatných hereckých voleb,snad to napraví ve Fincherově blížícím se trháku.Každopádně,už dlouho jsem se po odchodu z kina necítil tak moc obraný o peníze,tohle je totiž naprosto zbytečný,špatný film,který nestojí ani za tu hodinu a půl života,natož za 150 korun. ()

uodevr

To byla ale strašná zívací kravina. A LIVINGDEADa by už mohli zabanovat, ty jeho textové průjmy už jsou vyloženě urážející. ()

jafuska

Film, který sice má tak trochu napětí, horor to vůbec není, zápletka docela podivná, děj se zbytečně táhne, akorát snad ta hudba prokreslí temnou atmosféru filmu, jinak nic světobornýho, prolínání dvou osob, ve dvou fázích filmu, hodnocení plně odpovídá. ()

miki68cz

Nepovedlo se, další kus ze série "strašidelný dům s pokřivenou minulostí" tentokrát ale nevyšla sázka na logično, ve snaze udělat zajímavý, nový příběh, se podařilo Sheridanovi zaplést zbytečně komplikovanou historku s mizerným koncem. Doporučuji shlédnout pouze Těm, kteří nemají jinou volbu. ()

JajinkaBec

Asi je škoda, že se Dream House v kinech prakticky potkal se Shutter Island, protože z toho vyšel jako bolestivě nakopnuté štěně. Za sebe můžu říct, že se mi to líbilo. Ačkoliv jsem se poněkud prala s tím, že zhruba ve třicáté minutě mi došla první pointa a zhruba v šedesáté druhá, i tak mě to dokázalo docela překvapit. Co je poněkud zvláštní, je ten přerod jakoby z jednoho žánru do druhého přibližně v polovině filmu. Zatímco nejdříve koukáte takřka na čistokrevný horor a čekáte, kdy se na scéně objeví první duch či cákanec krve, v druhé je to téměř akční thriller. Suma sumárum to proto podle mého názoru lze popsat jako cosi veskrze originálního. Takže za mě palec nahoru. ()

hackstolle

Nutno rici, ze filmou s obdobnou tematikou ci pribehem bylo natoceno jiz dost. Tento podle meho nazoru patri do te horsi poloviny. Mozna i do ten nejhorsi tretiny. Jednoduse receno me tato filmova novinka nijak neoslovila. At na to, ze mam rad roztomilou Taylor Geare. Uz v "Brothers" ukazala, ze z ni neco bude. ()

princesofpersia

Chvílema tak skvělý film a na druhou stranu při některých scénách jsem si musela klepat na čelo, že vážně nevím, co dát za hodnocení. Námět je v některých bodech už šíleně ohraný a přitom mě děj druhé poloviny filmu dost šokoval. I když celkový pocit je takový, že sem se sice nenudila, ale celé mi to připadalo trochu nedodělané, nedotažené, dávám přeci jenom 3* za skvělého Craiga, Rachel Weisz i Naomi Watts. ()

habertek

Napínavé, smutné a hlavně nepředvídatelné což se mi na tom nejvíce líbilo + dobré obsazení. Začíná to jako nějaký ,,dům duchů", ale pak se na člověka hrnou úplně nepředvídatelné věci. A další + krásná Rachel Weisz! 75% ()

gicous

První polovina filmu mě bavila. Tajemná atmosféra a pocit neznámého nebezpečí mě naplňovaly napětím. Při pár momentech jsem měl i takovéto příjemné mrazení v zádech, kdy nevíte, co na vás ve tmě čeká, ale pěkně vás to děsí. Všechno to šlapalo jako po drátku. Dokonce se mi líbilo i to překvapivé odhalení uprostřed. Ostatní filmy podobného ražení si to schovávaly až nakonec, a Dream house s tím přišel v polovině. Říkal jsem si: "Tak to jo dobré, jsem zvědavý, s čím příjdou teďka". A ouvej! Druhá polovina se zvrhla v kriminálku s rozuzlením, které jsem fakt nečekal. Jednoduše proto, že postrádá jakýkoli smysl nebo spojitost s dosavadním příběhem. Je to škoda, protože Sheridan je dobrý a zkušený režisér a Craig zahrál svoji postavu, tak že jsem opravdu nevěděl, co si o něm myslet. Dream house je takový zvláštní mix Prokletého ostrova, Šestého smyslu a tuctové televizní kriminálky. Bohužel pro mě, to je až moc zajíců v jednom pytli. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)