Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

Oonika

Docela mazec.. a je mi jedno koho, nebo co tenhle film vykrádal. Bylo to napínavé, koukavé, jen mohl být Craig bez trička víííc :D ()

Luckyman

Veľmi podarený a zaujímavý kúsok. Síce mi trochu nesedelo, že čo sa deje na začiatku a až potom mi to začalo do seba zapadať a že je to trochu ako tí druhí a pod. Škoda toho slabého konca a úplne o ničom vyvrcholenie, ale dalo sa to v pohode pozrieť. Hodinka a 25 minút nie je až tak dlho. ()

Denila

4 hvězda za příběh! Tohle jsem opravdu nečekala - představa byla asi taková, že to bude další přeplácaný horor kde se nebudete překvapivě lekat, jelikož vše budete očekávat- ale! Konečně film, který mě zaujal svým dějem. Rozhodně si další hvězdu zasloužil. ()

ER

Chce se mi zvolat tři krát škoda....škoda,že prvních 40 minut jde o hodně slušný thriller,škoda,že dalších 40 minut jde o docela slušnou psychoanalýzu,škoda že to nefunguje dost spolehlivě,když se tyto témata snaží spojit. Ale pokus je to koukatelný. ()

danny_21

Ten nešťastný trailer, který tady diskutéři zmiňují, jsem neviděl a proto nevidím žádný důvod hanit. Vcelku pohodový psychothriller s akorátní délkou, atmosférou, dobrou pointou ( kterou jsem odhadl asi o 10 minut dřív ) ale s trochu překombinovaným závěrem. Mimořádně ugly Bond výborný, stejně jako smutné oči Rachel a Naomi, ktrá nedostala moc prostoru. Nebýt pomalejšího tempa v začátku a toho konce, hodnotil bych i výš - takhle silné 3 hvězdy a 70 %. ()

mira.l

No teda to byla schíza... Skutečnost, vize, fikce, duchové, račte si vybrat... Hvězdička za Naomi Watts a Rachel Weisz, a nikdy víc. Ani drama, ani thriller, ani horor. Od začátku se mi to moc nepozdávalo, nudilo to, ale od chvíle toho totálního "zvratu" v ději nad puštěným starým videem už to byla spíš nepovedená komedie. A co nakonec vyjde najevo? Že domnělé ukončení pracovního poměru hlavního hrdiny bylo obyčejné propuštění ze cvokhausu, že počáteční rodinná idylka byly jen jeho představy, že manželka i děti jsou mrtvé a on je jen "vidí", že jeden týpek na objednávku druhého vyvraždí rodinu, ale jinou, protože si splet barák. Oo-ou, sorry, stane se, game over. Jen tak mimochodem se mi nedostalo vysvětlení, jak zemřely ty děti, pokud jsem si všim, tak v posledním záběru, kde byly vidět, utekly... Ale možná jsem se, už značně znuděn, jen špatně díval. ()

Black-star

Osobně příjemný thriller - žádná kekačka - něco na styl čisté duše - ale tu jde čistě o posttraumatický šok z nepřipuštění si ztráty milivané rodiny... zajímavé a postupně se rozuzlující příběh... - pohodový film ()

Shaleman

Dobře vypointovaný thriller sráží do průměru slabší scénář a laciný zavěr. I přes tato negativa jsem však na něj přistoupil a nakonec si ho i celkem užil - a to je přeci na filmech to nejdůležitější. ()

Likan7

Mít na place Craiga, Watts a Weisz je obvykle půlka výhry. A natočit z toho takový nudný béčko je totální prohra. Ten film funguje snad jen prvních 30 minut, než se odpálí twist (který je údajně v trailerech, tleskám). Pak se to sesype jak domeček z karet. Raději nad tím moc nepřemýšlejte, nebude to pak dávat sebemenší smysl. ()

Adiemus

Po koukatelném,  i když tuctovém začátku, se příběh otočí naprosto jiným směrem a končí nepravděpodobně až směšně v hořícím domě. A plně poslední scéna, plná už několikrát zhlédnutého klišé, tomu nasazuje korunu. Pozitivum filmu je snad v tom, že se při něm dali dohromady Daniel Craig a Naomi Watts. ()

venca206

Tak tohle bylo moc i na mě.. Už to, že v kině bylo jen 8 lidí ve velkém sále mě trochu znejistělo, ale říkám si, proč ne.. Mám rád komorní atmosféru... První třetina filmu ušla, občas nějaký napětí, ale potom? Co se to stalo? Další děj se odehrával o 180 stupňů jinak.. Opravdu jsem chtěl odejít, protože co je moc.. No a konec filmu? Tak tohle bylo uplně mimo... Radši půjdu na koncert Ivety Bartošový než tohle ještě jednou.. ()

hero_bk

Vykrádačka Prokletého ostrova a Těch druhých, která nedosahuje kvality ani jednoho z nich. Zamotané, splácané a nelogické. ()

Tatianistka

Trosku psycho, priznam sa ze som cakala trosku lepsie a dejovo suvislejsie ako bolo toto, ale dalo sa to celkom pozerat a aj pochopit, takze taky priemer povedala by som. ()

dj_kure

Teda za pět minut vědět kdo je kdo a jaké má být to "překvapující" vyvrcholení je skvělý. Velká škoda při tak kvalitním obsazení. Nedokoukal jsem, nemělo to smysl. Podle aktuálního hodnocení silně pochybuju, že by to byl dobře strávený čas :)). Prokletý ostrov mnohem lepší volba :)) ()

Lilien

Daniel Craig mi nehodil do tohoto žánru... bolo to také rozštiepené schizofrénia, duchovia neskor klasické vyvražďovanie celkovo to nejako nefungovalo a nedosahuje to ani priemer. ()

Zombiepod

Trailer k filmu v podstate ukázal všetko, čo sa vo filme za celú stopáž udeje - vlastne takmer všetko, až na hlavnú pointu, ktorá je síce fajn, ale nič výnimočné, kvôli čomu by sa film dal nejak vyvýšiť. Sheridan svoje remeslo ovláda výborne, atmosféru to malo zaujímavú a až taká nuda to zasa nebola, no schizo zápletka je viac menej predvídateľná a po čase už aj samotný záver s pointov celého filmu. Hviezdne obsadenie je obrovské plus, inak by to pravdepodobne šlo dolu vodou. Napriek sklamaniu to však za to jedno pozretie stálo. ()

Miagy

Oddychová dráma k nedeľnému obedu. Bavil ma hlavne úvod- spôsob akým to bolo natočené, Jadro a rozuzlenie hlavného inotaju. Ale Záver bol zbytočný. PLUS: kamera, herci, námet, minutáž. MINUS: záver filmu, málo napätia, zbytočné zápletky. ()

Indy21

Ano ano. Dan zde hraje na citovou strunu, děj je plynuli i když se vleče. Nakonec se to rozjede v poslední třetině filmu. Chováni některých postav je zarážející, ale i to se dá zapomenout. dávám 85 za Craiga. ()

TommyDiamond

Tento film je průměrný a podruhé by mě určitě nenadchl.Na film jsem se kouknul aniž bych věděl o čem je. Ze začátku jsem byl docela v šoku. Daniel Craig v roli otce od rodiny? To mi hodně nesedělo. Když tam viděli tu osobu za oknem, tak jsem si říkal, že to bude zase nějaká duchárna. A když už jsem se s tím začal smiřovat, tak bum. Craig svou rodinu zabil a přežil průstřel hlavy ( proto má halucinace a vidí v domě svou rodinu). Ovšem všechno dopadne trochu jinak a Craig bude očištěn. Celkově 50% ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)