Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

Mishqo

sľubné obsadenie no v podstate žiadne veľké divadlo...prvá polovica filmu mi prišla o úplne niečom inom ako tá druhá a to skĺbenie sa mi vôbec nepáčilo...prvá polovica veľmi nádejná no vyvrcholením to azda len pokazili...ale suma sumárum dalo sa na to celkom bezbolestne pozerať ()

Jolinar

Neoriginální a hloupý film, jehož pointu znáte už z traileru - nechápu, že se v něčem takovém objeví tak skvělí herci. Přesto nejde říct o filmu, že je úplně nudný. Stopáž je střízlivá a kdo má rád Daniela Craiga, tak si ho užije v každé scéně. Film vznikl asi proto, aby se Daniel s Rachel mohli dát dohromady :-) ()

zdenny

V tomto filmu mi Daniel Craig nepřipadal ani tak nesympatický. Neduchařský film o domě, který skrývá děsivé tajemství. To vše se zajímavým rozuzlením. Takových mystery thrillerů bylo již natočeny velmi mnoho. Myslím si ale, že když jsou zpracovány alespoň na tři hvězdy, nikdy jich nebude dost. ()

Sany33

Film Dream House určite nie je pre náročných divákov, ktorí majú napozerané stovky titulov a od každého nového očakávajú čosi prekvapivé. Napriek tomu sa dokáže so základným zadaním celkom slušne pohrať. Je to jeden z tých filmov, na ktoré treba ísť bez očakávaní (alebo v ideálnom prípade aj bez informácií). Potom si divák celkom bez podozrení prejde spolu s hlavným hrdinom hneď niekoľkými dramatickými zvratmi, čo odpútajú jeho pozornosť od zbytočných štylizácií, ktorých je vo filme, bohužiaľ, viac než dosť. 72% ()

blackJag

Variace na “vidím mrtvé lidi“ thriller, který se snaží jít na věc oklikou, ve skutečnosti je ale pořád o tom stejném dokola. Jeden zvrat je naznačen (naplno vykecán) už v traileru, druhý asi vzhledem k omezenému výskytu různých hereckých tváří odhadnete určitě se značným předstihem. Hodina a půl je na podobnou záležitost tak akorát, herci jsou tu dobří (hlavní trojice patří mezi mé oblíbence) a scénář neční žádnými těžko vstřebatelnými záseky. Ukázková “šedesátka“, která nenadchne, ale ani neurazí. 60% ()

Guzo

Craig není zrovna sympaťák od prvního pohledu a ani tady se neukázal v nějakém lepším světle. Na celém filmu je tak zajímavý jen jeden twist, jinak se jedná o celkem rutinní práci s nadprůměrnými herci. Ale fanoušky žánru Dream House určitě nijak neurazí, pokud nebudou nad celou věcí moc přemýšlet. ()

J-o-k-e-r

Já teda nevím, ale hodnotit film 2 a méně hvězdami pouze proto, že podobnou zápletku jsem již někde viděl, mi přijde přehnané. Prvotřídní herecké obsazení nám již napoví, že se určitě bude dát na co dívat. Film byl pro mě dostatečně napínavý, mrazivý, o zvraty jako hrom tu také není nouze, a stopáž je dostatečná. Ano, jsou lepší filmy s takovou tematikou, a ty se budou pamatovat mnohem více než Dream house...ale já se nenudil, i kdyby tam 3 hlavní herci jen stáli, tak asi budu spokojen :), ale to se naštěstí nestalo. ()

klima777

Tenhle film má hodně špatnou reputaci. Navzdory očekávání však zanechal příznivý dojem a po zběsilém brebentění The Words mi spravil náladu letmým dotekem tiché melancholie. Nebo snad díky soundtracku a celkovému barevnému ladění. Kdo ví? Aneb All The Madmen... (2,5*) ()

Killda

Perfektní thriller, bohužel s nedotaženou režií. Příběh se rychle žene a nejen že se tak divák nemá šanci ztotožnit s Craigovou postavou, ale hlavní dopad to má na konec, který je úplně mimo mísu a spíš vyruší celkovou kontinuitu příběhu. Navíc film je pojat dost zmateným stylem... pokud to byl autorský záměr, nebyl příliš dobrou volbou. ()

Autogram

Čo majú všetci proti tomuto celkom prekvapujúcemu thrilleru? Napätie u mňa fungovalo aj keď som to sledoval cez deň a dokonca aj keď prvá pointa príde už v polovici filmu, a nevedel som čo by nám ešte ponúkla druhá polovica, nesklamal som sa. Ťažko už v 21. storočí vymyslieť absolútne originálnu pointu, ale aj vyťažiť niečo nové zo starších oceňujem. ()

manonfire

Rachel měla zase v očích utrpení všeho židovstva, a to ikdyž se smála, radovala, myla nádobí či souložila s arijským Danielem Craigem. Ten se svým konstantním výrazem introvertního melancholika při srážce s autobusem, utáhl většinu filmu....V hercích problém nebyl....snad krom představitelek malých dcerušek hlavního hrdiny, jejichž projev neměl s hereckou přetvářkou nic společného a speciálně od té nejmenší jsem celou dobu čekal, že v klíčové scéně, ve které půjde o osud celé rodiny, oznámí kameramanovi, že bude kakat. Ale celkově obsazení jako víno....nechápu proč si Elias Koteas byl ochoten střihnout takový štěk a Naomi Watts rovněž. Problém je ale v tom, že tohle tady už prostě bylo. Prostě další solidní práce na dané téma....se slušným castingem, pravda. 60% ()

jefff

Hvězdně obsazený psychologický thriller, která bohužel nemá moc co nabídnout. Příběh není úplně marný, ale jako film mi to celé přišlo trochu plytké. Rozhodně jsem se ale nenudil a po zkouknutí jsem nenadával, jen to mohla být větší paráda. Ke všemu Craig mi sem moc neseděl. ()

obivan568

Nechápu sice, kterýho vypatlance napadlo obsadit Naomi do vedlejší role (a taky nechápu jí, přece to nemá zapotřebí), protože ta má hrát někde kde po celej film nesleze z plátna, ale tu chuť zmlátit ty hovada co to způsobili rozmetali poslední minutky, neboť tam je aspoň 5 minut v kuse! ()

Šakalík

No vida Craig, že když se chce, tak to jde. Stačí se chvíli netvářit jak kakabus, občas předvést nějakou tu emoci a ve výsledku se dá na tebe i koukat... Jenomže ani obrozený Daniel Craig tento thriller nad průměr nevytáhne. Film je to sice docela napínavý a v některých momentech sakra překvapivý, jenomže mu občas čouhá sláma z bot a samotná zápletka je ve výsledku vlastně velmi plochá. Úroveň filmu pozvedají obě ženy v hlavních rolích – především pak Rachel Weisz, jejíž kouzelný šarm prosvětluje skrz plátno, ale také Naomi Watts, jejíž role sice není nikterak velká, ale zahraná je s velkým přehledem. V globálu by se dalo říct, že jako napínavý thriller na sobotní večer u televize je tenhle film jako dělaný. Ale žádné zázraky bych od toho nečekal. ()

LuciusWlk

Dream house působí trochu neučesaně, nedotaženě. Chválím onen zvrat v polovině snímku. Fakt jsem čučel. Pak už se to bohužel zvrhne do nějakého bloudění sem a tam a finále zoufale nicneříkající. Škoda ()

sedm.1

Mám velmi rád tento typ filmů. Mysteriózní thriller, duchařina, napětí, nečekaná pointa, to vše tu je zpracováno v hodně povedeném a nenudícm provedení a navíc i v solidním tempu. Problém ale je, že právě s hlavní pointou, nebo-li s tím největším a nejpřekvapivějším zvratem autoři vyrukovali již v polovině filmu a ve zbytku už pak nedokázali navázat na jinak výborně vystavěný příběh. Zmizela atmosféra, zmizelo to správné, fungující napětí a v úplném závěru pak autoři prakticky jen přešlapovali na místě, aby film nakonec vyvrcholil akčním finálem, které už ovšem bylo pouhým vařením z vody. Nicméně, první polovina filmu byla vážně skvělá po všech stránkách, zmiňovaná pointa pak měla sice parametry nemalého plagiátorství, přesto ale byla stejně naprosto skvěle vygradována, skutečně nečekaná a především fungující. A samozřejmě velký podíl na celkové kvalitě Dream House mělo určitě i velmi zvučné a kvalitní obsazení, kterému kraloval jako vždy nepřehlednutelný a charismatický Daniel Craig. Dream House je tak zkátka dost povedená žánrovka, kde funguje napětí, skvělá atmosféra, výborní herci a i přes svou neoddiskutovatelnou neoriginalitu dokáže příjemně zaujmout a chvílemi i strhnout, ovšem poslední třetina nakonec vážně hodně zbytečně podkopla nohy jinak do té doby poměrně slibnému dojmu z celého filmu. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)